Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

04.11.2017 Уест Хем 1-4 Ливърпул (ПЛ - 11 кръг)

• Please log in to reply
57 отговора на тази тема

drenski

drenski

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Прочетох, че на този мач няма какво толкова да му коментираме във форума, защото е ясен - бихме ги като маче у дирек.
Само че Клоп най-после прояви тактическа гъвкавост, след като беше толкова критикуван, че в тактически план - едно си баба знае, едно си бае.
След мача той е разяснил промените.

Цитат

Jurgen Klopp revealed that his change of formation for the 4-1 thrashing of West Ham was actually designed to make Liverpool stronger defensively.
The Reds boss usually favours a 4-3-3 system but says he decided to switch to 4-4-2 against the Hammers with Mohamed Salah partnering Roberto Firmino up front.

“We changed the system, training yesterday for the first time with it,” Klopp said.

Подробностите тук

http://www.liverpool...ns-13859476В В 

По-горе Морския пише за ролята на Фирмино. Аз съм съгласен с мненията, че срещу много затворени отбори на Анфийлд трябва да играем с чист нападател като Стъридж или Соланке. Но за мачове като вчерашния Фирмино е незаменин.  Освен това той е идеален за футболната философия на Клоп: непрекъснато движение - смяна на местата - преса - бързина - атака - атака.

Стъридж, когато е във форма, е голаджия, но е повече консуматор и егоист понякога в добрия понякога в лошия смисъл на тази дума. Но Фирмино покрива много по-голяма територия, пресира по-добре от Стъридж, краде топки (напоследък тук имаше иронични подмятания на тази тема). И отгоре на всичко също бележи голове, без да е типична деветка. Т.е играта на Фирмино определено е по-разнообразна от тази на Стъридж. За Соланке още не знаем, почти не сме го гледали.

Снощи най-после Клоп се отказа от любимото си 4-3-3. Снощното 4-4-2 беше толкова динамично и с толкова смяна на местата, че тези две 4-ки и една 2-ка стават съвсем условни. Честата смяна на местата, ако не е отработена добре в Мелууд, ще се превърне в хаос. Но понеже откакто е в Ливърпул Клоп ги учи на това, снощи не им беше толкова трудно да променят сухите цифрички 4-3-3 в сухите цифрички 4-4-2. И то само след един ден тренировки, ако може да вярваме на Клоп за това.

Ако следващият ход на Клоп бъде да заиграе със Стъридж или Соланке срещу автобусите, тогава ще можем да кажем, че той най-после си е взел бележка в тактическо отношение и няма да можем да го упрекваме, че е тактически инат, вкопчил се в любимото си 4-3-3.

Колкото до краденето на топки, в днешния футбол то е изключително важно. Вгледайте се в головете в мачовете и ще видите, че половината от тях стават след грешка в центъра на терена, открадната топка или загубена топка вследствие на пресата и натиска върху играчите, които я изнасят.

Challenger1

Challenger1

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

Виж мнениетоStan1 написа на 05 November 2017 - 10:34 AM :

Колеги ,някой може ли да даде линк за мача,защото не можах да го гледам?! Ще съм ви много благодарен!!

Първо полувреме
Второ полувреме

never back down

never back down

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоdrenski написа на 05 November 2017 - 11:04 AM :

В рамките на няколко минутки и 2-мата сме писали за едно и също нещо. То няма как да не е направило впечатление на човек до какъв ефект доведе промяната в тактиката и начина на игра.

Това в повечето случаи се изисква от Клоп. Да се види, че търси промяна и не се опитва, правейки едно и също, да получи различен резултат.
Сега като се завърнат Коу и Лалана и се увеличат опциите за отбора, дай боже да видим и още изненади за съперниците ни.

drenski

drenski

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоnever back down написа на 05 November 2017 - 11:11 AM :

Сега като се завърнат Коу и Лалана и се увеличат опциите за отбора, дай боже да видим и още изненади за съперниците ни.

От твоята уста в Клоповите уши :)

neversurrender

neversurrender

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоdarin95 написа на 05 November 2017 - 01:55 AM :

Коментарите отговарят на играта, колега.

Когато биеш с 4:1 и играеш добре, заслужаваш похвали.
Когато падаш с 0:5 заслужаваш критика. Най-малко.

Днес за радост наблюдавахме първия сценарий. Браво на момчетата.
И без Хендерсън наистина е по-добре

След като победим категорично всичко е приказка във форума, така беше след 7:0 над Марибор или 4:0 над Арсенал, взехме че паднахме като гости от Ман Сити и Тотнъм и последва откровено плюене и обиди, градивната критика беше на втори план, така че аз не го намирам това за нормално.

Stojkica

Stojkica

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
В половината мнения пише, че сме по-добре без Хендерсън. Всъщност причината не е в отсъстивето на Хендерсън, а в присъствието на Мане и съм изключително изненадан, че това никой не го е отбелязал.

Mario_Shinobi

Mario_Shinobi

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • Град:Planet Earth
Е сигурно и честата смяна за продукти за коса на Кариус биха оказали по-голямо влияние върху представянето на халфовата ни линия, отколкото отсъствието или присъствието на Хендерсън.

Разбира се, че появата на Мане играе своята роля, но дали точно върху това, което казваш? За крайния резултат - със сигурност. За това, че и без Морено да покрива цялата дължина на левия тъч и пак да имаме острота там - със сигурност.

Ама е така като се опиташ да я извъртиш една историята, че не видиш ли липсата на бритиша не била причина за по-доброто ни представяне.. особенно пъкнв средата на терена.

Кажи в неговата зона кой как се представи?

Bellamy

Bellamy

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоStojkica написа на 05 November 2017 - 12:46 PM :

В половината мнения пише, че сме по-добре без Хендерсън. Всъщност причината не е в отсъстивето на Хендерсън, а в присъствието на Мане и съм изключително изненадан, че това никой не го е отбелязал.
И двете са верни

Plovdiv_1926

Plovdiv_1926

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Джан, Милнър, Вайналдум и Хендерсън са еднотипни футболисти- не са специализирани с една роля в центъра, а имат някакъв комплекс от качества във всички фази на играта. Те са така наречените all-round играчи. Във всеки отбор е хубаво да има по един такъв, но когато всички халфове са еднотипни не е добре. За мен от това ни страда атаката, защото се бавим изключително много с изнасянето на топката. Вчера само с двама от квартета, които да покриват защитата, играта бе значително по-раздвижена и бърза. Като Джан за мен като качества или талант, който може да реализира, е едно ниво над всички, следван от Джини, а Милнър и Хендерсън повече от това няма да станат, колкото и да бъдат мъчени.

tsbalabanov

tsbalabanov

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Абе не е баш всичко цветя и рози, например отново допуснахме много глупав гол, както и гредата на Аю при 0-0 беше ключова. Между другото, този мач донякъде много ми напомни на миналогодишния, може би защото като предпоследен за сезона ми е по-пресен, не знам. Та тогава пак Аю, ако не се лъжа изпусна да вкара от метър-два и удари гредата и после малко след това Стъридж откри. Не казвам, че е късмет, нито казвам, че не сме заслужавали победата, напротив, бяхме по-добрият отбор и то осезаемо по-добрият. По принцип, Ливърпул рядко печели мачове, в които не е осезаемо по-добрият отбор. Вчерашният мач показа както много добри нови неща в постройката и играта на отбора, така и стари слабости като горепосочените положения, както и забравих да спомена излизането на Миньоле. Важното е, че Клоп се опитва да промени нещо, осъзнава го, което ми дава надежда, че най-после му е увряла главата.

stroshev

stroshev

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Сега да направим една поредица от 4-5 победи срещу разнообразни съперници пък тогава да видим накъде сме....

drenski

drenski

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоtsbalabanov написа на 05 November 2017 - 03:51 PM :

Абе не е баш всичко цветя и рози, например отново допуснахме много глупав гол

Сега го изгледах пак няколко пъти, не за да ти опонирам, а за да видя за какво точно става дума. Морено допусна Аю да центрира. Можеше да му попречи, но ако беше тръгнал да го бие, онзи най-вероятно щеше да го финтира, затова испанецът отстъпи назад. Дотук нищо страшно. Защитата е подредена добре, включително и Гомез в първия момент е на правилното място. След това тръгва напред, но се пласира лошо, заради което остава под топката. Индивидуална грешка на Гомез.

David

David

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
  • Град:London

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Чувам, че след победа нямало много страници! Няма никакъв проблем, ей сега ще насътворя две-три. :60: Шегууувам се. Няма.
То, наистина какво има да се пише толкова. Veni, vidi, vici! Преведено на старохристостоичковски звучи, като "Айн, цу цвайн, цу дрън, фор".
  Честита победа, лейдис енд джентълмен!
Така се диша леко и ти идва да направиш онази победносна физиономия, ала римски император с бавно завъртане на главата наляво и надясно...
Казано накратко, много ми е мъчно за Славен Билич, защото много го харесвам и като футболист, и като мениджър ,и като персона, НО игра срещу нас и нищо чудно Карън Брейди да му каже с опънат показалец "You are fired!!!". Ако не утре, в най-скоро време.
Уви неблагодарната орисия на треньора...Силно се надявам, никога в обозримо бъдеще да не бъде казвано същото на нашия Клоп.
Най-накрая непрестанно недоволните от него, че е дебела глава ще мирясат. Надявам се!
Човекът променя, учи се, мисли. Беше добре се подготвил и резултата дойде. В момента Уест Хам не са ивън клоуз до нивото на Ливърпул, но не са и отбор, когото може лесно да сложиш в графа "удaвници". Винаги са имали изпълнители, които могат по всяко едно време да ти напомнят, че не си съвсем прав, ако не ги броиш за живи...
  В този ход на мисли, ни най-малко не бива да бъде омаловажаван успеха и усилията на ОТБОР И ТРЕНЬОР.
Изкована с много труд, движение, мисъл и хъс победа. Да, имаше и щастливи елементи, но крайно време е и на нас да ни се случи да имаме късмет.

Стига с тези карамболи, идиотски грешки, недоразбирания, недомисляния, голове в екстра тайм и прочее. Нека един път да ни се наредят картите както  трябва.
Не е като да не крещях като луд на моменти. Особено в онези 10-15 минути, когато се върнахме в Монти Пайтън моуд. Само за кратко, Слава на Бога! Колкото да си припомним, че нищо не е забравено и че сме проект в прогрес.

Хареса ми посветеността на играчите, много гонеха и не оставяха миг покой на противника. Браво!
Двамата от Африка  трябва на ръкавите да носят знак за висока радиоктивност. Изключително удоволствие е да се наблюдва мълниеносното им движение по терена, което вещае всеки момент тежко наказание за другия отбор. Просто сме крайни късметлии, че ги имаме.

Всички знаем, че не може да има отбори само от топ звезди. Постепенно ще се окомплектова отбор с правилните добри играчи на всички позиции. Иска време и да не забрвяме контузиите. Не може да очкаваме от играчи на 18-20, които чат-пат виждат терен да влачат отбора и да са едно към едно с титулярите.
Като цяло компактен стоеж на отбора. Глупава, детинска грешка на Гомез, който има много работа, ако ще става топ бек. Иначе има талант и техника, просто е зелен. Можеше да не се навежда. Искам да видя поне веднъж топка, която да е на два сантиметра от пръстите на Миньоле да я избие.

Както го правят яките вратари. С върха на обувката, с върха на пръстите, с мега разтягане. Вечно закъснява милисекунда, колкото да влезе в мрежата. Не казвам, че е виновен за гола. Но понякога именно, когато не си подготвен и реагираш и спасиш на пръв поглед неспасяем удар, минаваш в друга класа вратар, дори когато не е е твоя грешката... Пххх, започвам да си мисля, че е нужен нов вратар...Не е лош, но ...НО слава богу, че имаме МО!!!

Чембърлейн никога няма да го харесам от сърце, но се надявам да забрави туристическата си нагласа и да дава всичко от себе си, което не е чак толкова много. Но да виждам, че иска да го даде. Браво за гола и за желанието вчера!
Добра борба от средната линия. Луд Фирминьо и отново пропуск в негов стил, но наистина игра великолепно! Просто трябва да спре да бие топки с вътрешен фалц от малък ъгъл в далечния такъв и всичко ще е ОК. Понякога такива златни шансове може да са единствени!

Не искам да изпадам в детински еуфории, но искам и искрено вярвам, че възходът започва! Трябва!
Няма за кога да се отлага и независимо, че Манчестър Сити отчайват всички засега, има много време докрая на сезона.
Нищо не е свършило преди да е свършило. При здрави титуляри налице ще има много причини за плюнки и опити да бъдем дестабилизирани откъде ли не, уверен съм в това. Аз лично продължавам да си мечтая...
Хубава седмица на всички!

П.С. Даже не бях видял, че Хендерсън го няма дори в резервите. Разбрах след мача.

Robbie B F

Robbie B F

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Баси сълзливите истории, все едно тук е мама.бг. Чак се просълзих. Стига бе.
Сити до момента мачкат и са по-добри от нас, колкото и да не ми е приятно да го кажа. Но другите не са. Нека си вземем нашето, пък накрая ще мислим. Да направим два-три мача с победи, пък квото стане.

deadpoll

deadpoll

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
“We changed the system,” he said. “The 4-4-2, which looked from the beginning a very offensive line-up, we had a different idea, we wanted to defend deeper, more compact.”

stroshev

stroshev

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Форумните плъхове ревем за това 4-4-2 от месеци, да беше чел Клоп по рано форума ��

GodLike

GodLike

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Herr Klopp, installieren Sie Ihren Tapatalk, desto schneller reagieren Sie auf die Taktik.

Не можах да гледам мача, за това не мога да взема отношение. Честита победа! 4-4-2 ми е мокра мечта откакто дойде хер Клоп, дано успее да я наложи като алтернатива на неговото 4-3-3. БТВ - тактическа промяна имаше още предния мач. Явно "тоя Клоп" се мъчи да промени нещичко ... Трябва обаче да се внимава, твърде честата смяна на тактика, изпълнители ще попречи на тима да си изгради ... облик. А и това все още не ни е до край избистрено. В краткосрочен план може да ни помогне, но в дългосрочен ще е доста коварно да залагаме на непрекъсната смяна на тактиката или изпълнителите.  
Менчо - и аз без да се заяждам ще ти посоча мненията на Дренски, Невърчето, Морския, Оззи и още. След победа има и може много да се напише (особенно в ситуацията, в която се намира в момента отбора). Въпросът е дали гледаш само резултата (победа/загуба) или гледаш "твоя отбор". И тук не визирам тебе със сигурност. По скоро хората, които след загуба изписват 325676947 "мнения" за това как тоя, ония, третия не стават, без да дават някаква обосновка, а след днешния мач се ограничават само до "Така трябва!"

men4o

men4o

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоGodLike написа на 06 November 2017 - 02:21 PM :

Herr Klopp, installieren Sie Ihren Tapatalk, desto schneller reagieren Sie auf die Taktik.

Не можах да гледам мача, за това не мога да взема отношение. Честита победа! 4-4-2 ми е мокра мечта откакто дойде хер Клоп, дано успее да я наложи като алтернатива на неговото 4-3-3. БТВ - тактическа промяна имаше още предния мач. Явно "тоя Клоп" се мъчи да промени нещичко ... Трябва обаче да се внимава, твърде честата смяна на тактика, изпълнители ще попречи на тима да си изгради ... облик. А и това все още не ни е до край избистрено. В краткосрочен план може да ни помогне, но в дългосрочен ще е доста коварно да залагаме на непрекъсната смяна на тактиката или изпълнителите.  
Менчо - и аз без да се заяждам ще ти посоча мненията на Дренски, Невърчето, Морския, Оззи и още. След победа има и може много да се напише (особенно в ситуацията, в която се намира в момента отбора). Въпросът е дали гледаш само резултата (победа/загуба) или гледаш "твоя отбор". И тук не визирам тебе със сигурност. По скоро хората, които след загуба изписват 325676947 "мнения" за това как тоя, ония, третия не стават, без да дават някаква обосновка, а след днешния мач се ограничават само до "Така трябва!"
Нямам предвид дължината на мненията ,а бройките , те пълнят страниците.
Та след хубавата игра всички сме доволни и няма спорове , след загуба се появяват негативните мнения , и "оптимистите" веднага отговарят на свой ред , и става манджа. Та това е причината да има толкова страници , не дължината на мненията. Ясно е, че едни могат да се изразяват с дни, имат дар слово , върви им ( Давид) , други като мен не смятат да пишат или не могат толкова дълги постове.
А и тук има колеги които имам усещането , че пишат дисертация на тема близка до форума , та като гледам всяко второ мнение е тяхно . Но това си е техен избор.
Относно схемата , нека ние да можем да практикуваме 4-4-2 като срещу Шунките , и да имаме добри изпълнители за това ,от там насетне какъв е проблема, в движение ще можем да се преустрояваме. С Лалана в състава това ще е още по-лесно , той за мен изпълнява еднакво добре и деструктивната и градивната част на играта , същото важи и за Фирмино , та по-добре да имаме такива оръжия в арсенала си.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни