Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

24.08.2019 Ливърпул 3-1 Арсенал (ПЛ - 03 кръг)

• Please log in to reply
78 отговора на тази тема

der Bomber

der Bomber

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоrincewind_bg написа на 25 August 2019 - 09:45 AM :

Може и да ни се наложи да ги направим тези 100 точки за да сме шампиони.
Засега добре вървим в тази посока :)

Пък може и да ги направим и пак да не сме, нали? Who cares. :)

Това е най-силния Ливърпул със сигурност последните 30+ години, за по-назад малко трудно да се каже.

Арсеналчетата излязоха да не падат с много, но защитата им в действителност е трагедия. Емери излезе да ни удари на контра, но последните 2 години Клоп изгради машина за убиване. Какво имам в предвид, когато излезеш да ни биеш на контра, затворен в собствената си половина, получаваш много тежък натиск, като стени които бавно се приближават една към друга и ти си в средата, но знаеш, че рано или късно ще се съберат и ще ти сцепят черепната кутия.

Просто класата ни в атакуващ план е изключителна. Като прибавим и спокойствието в състава, няма припряност, няма безпредметно ритане, картината става ясна.

Та вариантите са няколко. Ако успееш да ни вкараш, до края на мача отиваш в ада (особено на Анфийлд) а вероятността да те обърнем е огромна. Ако пък не успееш да вкараш, стените лека, полека, полека се приближават и получаваш гол и губиш. Ако пък нямаш късмет, получаваш гол рано, рано и биваш разчекнат на контра.

Или пък не, Ливърпул се сбива като свит таралеж и не ти остава пространство за да се добереш до гол. Естествено има изключения от тоя сценарии, но в огромна част от случаите се случва някой от горните варианти. Идеята ми е, че сме изключително вариативни, което доста време ни е липсвало. Освен, че имаме класата на топ 3 отбор в света, имам и нужния характер както и нужната тактическа грамотност и заменяемост за да можем да задушим всеки един противник.

Мисля, че много бързо забравихме какво се говореше миналия сезон. 2019/2020 би следвало да е пика на Ливърпул. И игрово и от към отличия.

А дано.

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Аз имам два въпроса:

1. Това ли е Давид Луизът, дето ще им заздравява защитата?
2. На Сократиса по-добре ли му беше срещу Салах, отколкото срещу Ашли Барнс?

Не ща отговори, реторични са въпросите.

Иначе - reality check за Арсенал. Себайос може би е добър играч, но едно е да играеш срещу Нюкасъл и Бърнли, друго е срещу нас и Сити.

Със смесени чувства съм спрямо Арсенал. От една страна са ми най-симпатичният отбор от топ 7, никога не са били ръгачи, винаги са се стремяли да играят футбол. Подкрепяли са ни в определени мачове (финала за ШЛ) и сред техните фенове има доста такива, които уважават ЛФК. А познавам наистина много техни симпатизанти.

От друга страна пък огромна част от феновете им са на лепило и се изживяват за някакъв едва ли не европейски гранд. Лаказет - Пепе - Обамеянг били по-добри от Мане - Салах - Фирмино и някакви такива неща разправят. Чак да ти стане жал.

Но едно не бих простил ако съм фен на техния отбор - бездушието и страха. Все пак си Арсенал, не си Ковънтри или МК Донс. Може ли да дойдат и да са толкова насрани? В нито един момент не си повярваха, че могат да направят нещо. Все едно на заколение, просто чакат да си изядат головете и да свърши по-бързо тоя мач. Реално ги бихме с 3:1, а мен ме е яд. Яд ме е, щото допуснахме гол и щото можехме спокойно 5:0 да ги разпорим. Толкова е неравностоен тоя сблъсък вече, поне на Анфийлд.

Както казах още преди седмица - от гостуването на Бърнли ме е много повече страх, отколкото от домакинството на Арсенал.

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Първо честита победа! Отбора показва, че няма да бъде просто подгласник на Сити, ами се стреми към титлата.

Колкото и слаби да бяха Арсенал през първите 45 минути създадоха 3 чисти голови положения (едното от които грешка на Адриан, но пък се реваншира за нея като спаси другите две). Ако бяха повели щеше да ни е далеч по-трудно. За мен не играха толкова зле. Просто на Афлийлд последните години се гостува изключително трудно. Барса могат да го потвърдят като най-пресен пример. Определено нещата се развиха в наша полза, но можеха доста да се объркат. След като вече поведохме в резултата дойде настроението. Глупавата постъпка на Луиз пък ни даде шанса да успокоим мача с втрои гол. Можехме да им вкараме още 2 поне, ама важното е, че не дадохме жертви и успяхме да бием без драми в края.

Стана нагледно разликата в класите между нас и тях в момента. Те знаеха, че нямаше да имат много шансове за гол и трудно щяха да измъкнат нещо от мача.

Адриан го поздравявам, за двете решителни намеси след грешката. Вместо да се спече, човека имаше огромен принос за завършим първата част водейки в резултата.

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители
Арсенал си имаха стратегия да се забъркат бетона и да чакат на някоя контра, след гола на Матип се отвориха и 3 гола е най-малкото, с което се отърваха. Имаше една ситуация във втората минута, когато Фирмино за малко да засече онова остро подаване на Робърстън, ако там беше станал ранен гол, отиваха пак на 5+.
Разликата в класите е голяма, отбори като Арсенал идват и играят като мишки на Анфийлд, същото ще бъде и с манго, когато ни гостуват. В Англия вече няма топ 4, топ 6 и разни такива, има топ 2 - два много силни отбора и останалите един дол дренки с изявен лидер Тотнъм, всеки може да бие всеки помежду им и когато гостуват на нас или Ман Сити, ще играят както Арсенал, с 11 души в наказателното.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Aз лично против самия клуб Арсенал нямам нищо против. Нито са ни били някога най-големият съперник, нито можем да кажем, че като дойде мач с нас ни скачат на кърв. Напротив, дори често ни излизат нас.ани както вчера.
Ако не бяха тукашните им фенове, които често нямат общо с реалността, аз лично много разлика между Арсенал  и Тотнъм не бих правил. В смисъл еднакво безразлични щяха да са ми. Нито да са ми от симпатичните, нито да са ми от омразните отбори.

Чета мнения, че вчера плана на Емери щял да се осъществи и можело да бъде обявен за тактически гений, ако Пепе и Обамеянг си били вкарали положенията. Само дето тези положения нямаха нищо общо с каквато и да е тактика. Те просто бяха плод на наши индивидуални грешки, като при тях дори не можем да кажем, че нашите играчи бяха поставени под голямо напрежение. Ако Адриан и Хендо не бяха сбъркали, то арсеналите нямаше да имат нито 1 изработено с игра положение.
Дали ще се прибереш с 9 души в наказателното си поле, или ще се играе по-открито, грешките които ние направихме можеха да се случат по всяко време и това нямаше да има общо с "тактическият генний" на Емери.

Вчера просто си ги бихме както подобава на един европейски шампион. Излизат ти с огромен респект и напълнили гащите и ти си ги биеш като първия пич.
Изчистят ли се през сезона детинските грешки, които допускаме в 1-2 ситуации на мач, то машината трудно ще бъде спряна.
Личи си през този сезон добавяне на още самочувствие в следствие на спечелените купи и това няма как да не ни помогне. Сега вече и на книга може да се каже, че имаме манталитет на шампиони.
Излизаме и знаем как да печелим.

Колкото до Арсенал. Аз смятам, че имат доста качество в атака и ще имат ядове останалите отбори от топ 6 срещу тях, ако тоя Емери реши да играе по-смело. Няма да са много отборите, които ще дойдат на Анфийлд с толкова бързи и технични играчи в нападение. Да, в защита не са обнадеждаващи арсеналите, но пък и точно заради това трябва да разберат, че не трябва да разчитат на играта си в защита . Да нямаш нужната класа в отбрана и да разчиташ, че 90 мин. ще издържиш без гол на Анфийлд е едно от най-глупавите неща, които са мислени някога в историята на футбола.

Ние докато не взехме ВВД„ Робо, Алисон и Фабиньо на какво разчитахме главно? – на атаката ни. 5-4 с Норич, 4-3 с Арсенал, 3-3 с Уотфорд, 3-3 с Арсенал, 3-3 със Севиля, 4-3 със Сити. Ясна беше тенденцията. Като не можеш да разчиташ на стабилна отбрана и имаш силна атака... еммм разчиташ на атаката. Изглежда логично някак си.
Това трябва да правят и Арсенал, ако искат да имат някакъв успех.
Все пак тряба да кажем, че и ние ги бяхме наплашили доста с предните мачове срещу тях, но толкова уплашено нямаш право да излизаш когато имаш претенции да си "топ" отбор.
Дано поне като домакин вземат нещо на Сити. Като гост не се и надявам да се случи нещо по-различно от това, което стана снощи.

blunt

blunt

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Бях прав, Емери след мача започна с "good ebening"  https://www.youtube....h?v=j36RfbLSEpo

А Сократис напълно го разбирам, че предпочита срещу Салах, отколкото Ашли Барнс. Какво е една загуба от по-добър отбор, вместо комоцио?

kumarmd

kumarmd

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Приликата между Арсенал сега и Ливърпул сезон 17-18 е огромна. Силно нападение, противоречива халфова линия, ужасно слаб защитен вал. Съгласявам се с колегата горе за това! Абсолютно е прав. Разликата, много основна при това, е мениджърът. Емери има някакви странни философски виждания за самата игра и трудно ще има големи успехи. На тях им трябва мениджър с по-голяма енергия, която да зарежда играчите им. Не смятам Унай Емери за правилният човек там, а и честно казано никога не съм имал усещането, че този човек е някакъв топ треньор.

Говоря тези неща, защото преди години чаках този мач с нетърпение, с Арсенал винаги правехме страхотно шоу за неутралния зрител, а вчера гледахме една боксова круша, налагана от железният Майк Тайсън. Венгер никога, ама никога не е излизал дефанзивно да пази резултат, еле пък на Анфийлд. Има хляб в този отбор на Арсенал, но не бих залагал, че те ще претърпят развитие, което да ги превърне след 1-2 сезона в претенденти. Ако трябва да залагам, не бих го направил.

Бяхме невероятно вчера! Надявам се да продължим в същия дух!

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Trent Alexander-Arnold on how Arsenal “surprised” Liverpool – and Klopp’s key half-time words

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Тоя Емери е мега некадърен...може ли да излезеш с диамант точно срещу нас дето бековете ни са едно от най силните оръжия...повечето време и Трент и Робо имаха по 20-30 м свободно пространство пред тях всеки път... и изобщо с тая дантелена защита да се окопаеш от първите минути и да си мислиш че ще изкласиш...тоя мач го взехме с огромна лекота в сравнение и с Челси и със Саутехмптън даже...

AllYouNeedIsKlopp

AllYouNeedIsKlopp

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Логичен резултат, учудвам се на удивлението на някои колеги, че Арсенал били излезли прибрани, наистина ли сте очаквали да излязат да се надиграват в третия им мач от сезона и с няколко нови в състава... А и да не забравяме, че Ливърпул няма загуба на Анфийлд от два сезона насам, нормално е да се подхожда с внимание, да не би Тотнъм да излязоха по- отворени срещу отбора на Пеп? Рутинна победа, Адриан няма какво да го плюем, той не е виновен, че е в отбора. Хендо обърка няколко топки, но другите бяха на обичайното високо ниво.

3th June

3th June

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
  • Град:New Brighton, UK

Виж мнениетоAllYouNeedIsKlopp написа на 25 August 2019 - 01:19 PM :

Логичен резултат, учудвам се на удивлението на някои колеги, че Арсенал били излезли прибрани, наистина ли сте очаквали да излязат да се надиграват в третия им мач от сезона и с няколко нови в състава... А и да не забравяме, че Ливърпул няма загуба на Анфийлд от два сезона насам, нормално е да се подхожда с внимание, да не би Тотнъм да излязоха по- отворени срещу отбора на Пеп? Рутинна победа, Адриан няма какво да го плюем, той не е виновен, че е в отбора. Хендо обърка няколко топки, но другите бяха на обичайното високо ниво.

Я питай дядо ти Венгер, дали щеше да излезе така... :)

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоder Bomber написа на 25 August 2019 - 10:10 AM :

Това е най-силния Ливърпул със сигурност последните 30+ години, за по-назад малко трудно да се каже.

Идеята ми е, че сме изключително вариативни, което доста време ни е липсвало. Освен, че имаме класата на топ 3 отбор в света, имам и нужния характер както и нужната тактическа грамотност и заменяемост за да можем да задушим всеки един противник.

По този повод вчера в студиото Нойзи два пъти цитира не помня кого, който казвал, че Юнайтед в най-добрите си години при Фърги имал 100 начина да те победи. Каза, че това сега се отнася за Ливърпул.

Вярно е, че огромна част от головете ни са вкарани от тримата мускетари Салах-Мане-Фирмино, но тези  голове стават по-различни начини. Хендо и Фабиньо не са голаджии, на втория това и не му е работа. Джини вкарва - не често, но пък важни голове. А в мачовете, когато на терена е Окс и той трябва да започне да бележи. Засега Окс е с много малък принос, когато е на терена - дано обяснението да е, че му трябва по-дълго време да влезе в ритъм след толкова дълго отствие. А да не е в страх в главата му от нова травма. Вчера понякога ми се струваше, че не смее да влезе достатъчно здраво.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България

Виж мнениетоAllYouNeedIsKlopp написа на 25 August 2019 - 01:19 PM :

Трябва да се направи разлика от "излезли са прибрани" и от " окопани в наказателното си поле".

Те бяха с 11 човека зад топката на 40-ия метър от вратата им. с поне 8 човека около наказателното им поле.
Мен всичко това ме радва де, защото показва какъв репсект всява отбора в останалите отбори, но от гледна точка на Арсенал това е срамно.
Ние сме играли с много отбори, които са били европейски шампиони през годините, но абсолютно никога не сме излизали по-подобен позорен начин. Даже и Брендо като излезе да играе на Бернабеу с резервите, не се бяхме окопали в нашето наказателно.

Това както каза един колега е разликата между Характер и Безхарактерност, а Арсенал за тяхно съжаление стават символ вече на второто.

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
И кво се кефят всички че Пепе бил минал ВВД като 3 секунди по късно го настигна и го затвори...баси тъпаците...

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители

Виж мнениетоstroshev написа на 25 August 2019 - 02:38 PM :

И кво се кефят всички че Пепе бил минал ВВД като 3 секунди по късно го настигна и го затвори...баси тъпаците...
При все, че си паднал с 3:1 не виждам как може да се впечатлява от каквато и да е индивидуална проява на свой футболист. Ама това е показателно за моментното състояние на двата отбора и разликата в класите.

Shinobi

Shinobi

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
В интерес на истината във форума им цари Вселенско спокойствие относно развоя от  мача с двама-трима извивачи на факти да скимтят "ако не знам си какво беше станало щеше да е друг мача".  Приема се загубата като нещо нормално там. Вижда се уважение и признание за това е къде и какъв  е Ливърпул в момента.

Абе на две, на три - поолабили са наркòтиците и се държат адекватно.. who would've thought.. :whistling:

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Оня гъркакис му било по-трудно срещу Бръмли ...Ами лесно обяснимо - викат си арсеналите "Тия ги бием" и се юрват напред. Ама  същото си го казват и Бърнли и те се юрват напред. И тогава остава гъркакис с още трима лешпери около него да се боричкат с разни ръгачи. Друго си е Салах да ти го мушне с финес*. Поне носи удоволствие, без болка.

* За голове футболни си говорим.

нормалният

нормалният

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Честита победа на всички! Победа на опитен шахматист над претенциозен, но не достатъчно подготвен /за това пък достатъчно насран/ претендент ! Прав е Сократис по лесно  е срещу  Ливърпул естествено ,че по лесно се приема да те ритне ат отколкото магаре :sarcastic: !

Robbie B F

Robbie B F

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

Виж мнениетоShinobi написа на 25 August 2019 - 04:00 PM :

В интерес на истината във форума им цари Вселенско спокойствие относно развоя от  мача с двама-трима извивачи на факти да скимтят "ако не знам си какво беше станало щеше да е друг мача".  Приема се загубата като нещо нормално там. Вижда се уважение и признание за това е къде и какъв  е Ливърпул в момента.
...

Абсолютно. Оказа че се сред тях има и нормално мислещи хора и си знаят моментното място.  Аз затова вчера, не ги посипАх,  да отнесат гайдите. А и вече за трети път ме банват :60:  ай кАжи защо, като аз просто , тактично се опитвам да ги светна че за нищо не стават. Е вЕрно е че нЕколко пъти, като падат, аз им влитам с боринг, боринг х`Арсенал, но пък чак за бан? .. :sarcastic:

Taipan

Taipan

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоRobbie B F написа на 25 August 2019 - 09:21 PM :

Абсолютно. Оказа че се сред тях има и нормално мислещи хора и си знаят моментното място.  Аз затова вчера, не ги посипАх,  да отнесат гайдите. А и вече за трети път ме банват :60:  ай кАжи защо, като аз просто , тактично се опитвам да ги светна че за нищо не стават. Е вЕрно е че нЕколко пъти, като падат, аз им влитам с боринг, боринг х`Арсенал, но пък чак за бан? .. :sarcastic:
Пич, ако не си знаеш мярката, по-добре се спри :yes:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни