Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

10.12.2017 Ливърпул 1-1 Евертън (ПЛ - 16 кръг)

• Please log in to reply
125 отговора на тази тема

HardRedRock

HardRedRock

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Старая се да не пиша когато съм афектиран, но днес реших да пробвам.
За мен мача беше изигран добре - пресата ни беше супер ефективна, влизахме здраво в единоборствата и мача се игра почти на една врата. Робертсън и Гомез правят много - добро впечатление. Мони колкото и малко да му бяха намесите, си бяха на място. Можеше повече да се желае от Соланке, но засега толкова. Между другото той трябва да се калява в дербита, така че добро решение да започне титуляр. За Мо Салах само суперлативи! Дотук с позитивното...
Негативното за мен е, че тия дървари взеха точка с гол на онова кюфте от глупава дузпа, която Ловрен можеше да ни спести! Естествено несериозното отношение на Мане също допринесе за равенството. При 2:0 Сам и тополите му нямаха връщане в мача.
За мен Клоп няма грам вина за равния. Споделям мнението за бразилците и снега.
Все пак точката си е точка. Ще имаме още шансове за тройката, убеден съм.

men4o

men4o

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
За тези които все още си мислят , че мача се игра на заснежен терен ,нека отново си го изгледат.
Терена беше МОКЪР , какъвто е в поне 50% от мачовете на острова. Това ако е оправдание , немам думи.
И към колегата Хардредрок , няма добре изигран мач в който си загубил точки по този начин. Ние просто нямахме положения за гол , освен това на Мане. Е как тогава искаме да спечелим ? Футбола се играе на голове , пресата , владеенето и пасовете не играят никаква роля при класирането.

bArele

bArele

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Имахме положения просто малшанс ни лиши от това да вкараме 2ри гол. На прима виста веднага се сещам за удара на Гомез с глава, на Коу от фал, на Мане.. Даже и Салах можеше да се разпише с глава, в началото на 2то п-в. Не е като да сме нямали. Ама старата максима като не вкарваш, ти вкарват, важи в пълна сила, макар и с помощта на съдията.

HardRedRock

HardRedRock

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
men4o, уважавам мнението ти, но не съм съгласен с теб.
Почна ли да казвам защо, ще се намесят и други а всички сме доста афектирани, съответно ще се изпокараме.
Предлагам да видим дали една - две скоросмъртници ще оправят настроението.

sunfreak

sunfreak

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Страшен фен съм на Мане, просто тоя когато реши става като пантера, ама може ли толко' циганската да го отиграеш това положение?!
Колкото до критиките към Клоп, ми кво е виновен той, че наще имат 20+ удара към вратата и само 4-5 точни?

Публикувано изображение

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоmen4o написа на 10 December 2017 - 07:30 PM :

За тези които все още си мислят , че мача се игра на заснежен терен ,нека отново си го изгледат.
Терена беше МОКЪР , какъвто е в поне 50% от мачовете на острова. Това ако е оправдание , немам думи.
И към колегата Хардредрок , няма добре изигран мач в който си загубил точки по този начин. Ние просто нямахме положения за гол , освен това на Мане. Е как тогава искаме да спечелим ? Футбола се играе на голове , пресата , владеенето и пасовете не играят никаква роля при класирането.

В мачове срещу автобуси, така наречените чисти голови положения винаги са малко. И при останалите отбори е така. В такива мачове головете идват от корнери, дузпи, далечни удари, разбърквания и добутване на топктата рикошети и т.н.

Проливният дъжд се отразява по един начин на терена, снегът, който пада се топи по друг начин на терена и той става тежък по друг начин. Днес се видя Мане как се изпързаля на него. Специално на Коутиньо такъв терен му пречи повече, отколкото на Милнър примерно.

bArele

bArele

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Имах странното усещане след лакомията на Мане, че ще ни изравнят по някакъв нелеп начин, тип "Ягиелка" и точно така и стана. Адска глупост от негова страна, футболът преди всичко е отборна игрa. Не му е за първи път подобна изцепка, ако се бяхме прибрали на почивката при резултат 2:0, половината от работата щеше да е свършена. Малките хаитянчета щяха да се отворят и да заспят на разлика. Поне. А държиш на скамейката бижута като Фирмино и Коу.

Колкото до дузпата, колкото и нелепа да изглеждаше, Ловрен даден повод на съдията да я свири, не че и ония еверфънския не преигра, ама просто нямаш право да си слагаш ръцете по този начин, в наказателното поле. В предния мач с Брайтън свириха още по смешна дузпа, ама явно трябва да стане тенденция, че да му светне на някой лампата за определени работи как се правят и как не. Друго исках да отбележа, хърватина е пътник най-късно лятото, но самото му позициониране е супер малоумно и начина, по който остави играча на Евертън да овладее топката. Как пък за 2 години не лепна нищо от колегата си в отбрана Матип, който не се слави с особена бързина, но за сметка на това пък винаги е на точното място, когато трябва.

mb10lfc

mb10lfc

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Не знам защо сте решили, че ако бяхме започнали с Фил и Боби щахме да ги размажем. Те пак щяха да си седят 11 човека завряни в собственото си наказателно. Момчетата се справяха добре и тия не помирисваха топка цял мач. Имахме нужда от миг брилянтност от някой и Салах го направи. Логичното се случи след това и играта се поотвори малко. Евертън се изнесоха малко по-напред, откраднахме топката и направихме контра атака с която да се реши мача. И точно в този момент Мане изигра по най-малоумния начин ситуацията. Непростимо е. Точно тези моменти са най-важни срещу отбори, които паркират автобуса. Заради такива цигански изпълнения имаме вече 6 равенства.

Дузпа никаква. Съдията е лайно.

Хендерсън да си прикачи обратно топките и да започне да играе като онзи сезон през 2013/2014. Да се раздава, да тича на пред и гази. Да има повече кураж да стреля към тая пуста врата.

Canopus

Canopus

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Клоп е виновен, Клоп и никой друг!

Той беше казал на Мане да не подава в края на първото полувреме, той беше инструктирал Ловрен да даде повод в наказателното поле та барем съдията свири дузпа, пак той беше наговорил Гомез като бие с глава в противниковото наказателно поле да праща топката малко над, а не под напречната греда. Клоп е виновен!

ПС - Ловрен си го знаем какво си може, ама бива ли Мането да е такъв егоист?! Това неговото си беше углавно престъпление!

Taipan

Taipan

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
След мача се замислих, че май малкия невър ще излезе прав ... за ролята на букитата в лигата! Как пък всички водещи отбори в този кръг губят точки??? не знам и отговор нямам... щото... нямам! :ppp6:

men4o

men4o

Not English, but Scouse

• Потребители
Юрген Клоп влезе в спор с репортера на “Скай Спортс” минути след края на мърсисайдското дерби, в което Ливърпул и Евертън завършиха 1:1. “Червените” имаха тотално превъзходство, но не реализираха положенията си и съперникът им изравни от дузпа, която предизвика гнева на германския мениджър.

”Представянето ни беше добро. Не вкарахме достатъчно. Видях само един отбор, който играеше. Не мога да повярвам на това, което се случи. Ние играхме чисто, не правехме нарушения. Винаги има по някое по-грубо - Сигурдсон направи такова. Беше очевиден червен картон. Ако гледаме ситуацията за дузпата. Калвърт-Люин действа умно, но нямаше нищо, а бе дадена дузпа и единият отбор може да празнува, а другият не”, коментира Клоп, като не можеше да скрие емоциите си.

“Не разбирам защо съдията даде дузпа. Говорих с рефера, но не съм използвал нито една обидна дума. Единият отбор се опитваше над 95 минути да спечели мача, а другият нямаше удар в очертанията на вратата освен дузпата”, допълни той.

След като бе попитан специално за дузпата и репортерът на “Скай Спортс” заяви, че според него решението е правилно, Клоп не издържа: “Ловрен не влиза в единоборство. Калвърт-Люин прави крачка. Ръката е гърба му. Ако мислите, че това е дузпа, казвайте го. Моето мнение ще промени ли нещо? Може ли да спрем? Искам да говоря с хора, които разбират поне малко от футбол. Съжалявам, аз греша, вие сте прав. Очевидно не съм в настроение да отговарям на въпроси.”

Интервюто все пак продължи и мениджърът коментира защо е сменил най-добрия си футболис Мохамед Салах в 67-ата минута. “Това е работата ми. Аз взимам решения и мисля, че са правилните. Вашата работа е след това да кажете дали са били правилни”, заяви той. Клоп завърши изказването си пред “Скай Спортс” с думите: “Съжалявам за всичко, което казах преди”.
Пред “BBC” германецът говори и за ситуацията в края на първото полувреме, когато Садио Мане реши да стреля, когато вдясно от него имаше трима свободни футболисти пред опразнената врата: “Той сам си създаде шанса и мислеше, че може да вкара. Това правят нападателите. Няма вина. Това е една ситуация. Ние доминирахме, трябваше да се справим с начина, по който Евертън игра.”

ravina

ravina

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Дузпа няма. Това ако е дузпа можеше да ни свирят поне 3 в мача.
Иначе не е както някои колеги казват да сме имали 1 положение. Салах имаше минимум 3 чисти, Гомес 1 и Мането. Ако си бяхме вкарали още 1 гол и съдята не можеше да обърне мача.
А иначе тези легенди, че с Коу и Фирминьо щяхме да ги убием ..... ������

men4o

men4o

Not English, but Scouse

• Потребители

Виж мнениетоravina написа на 10 December 2017 - 08:30 PM :

Дузпа няма. Това ако е дузпа можеше да ни свирят поне 3 в мача.
Иначе не е както някои колеги казват да сме имали 1 положение. Салах имаше минимум 3 чисти, Гинес 1 и Мането. Ако си бяхме вкарали още 1 гол и съдята не можеше да обърне мача.
А иначе тези легенди, че с Коу и Фирминьо щяхме да ги убием ..... ������
Ами аз ти казвам , че щяхме да ги убием, а без тях видяхме.
С бразилетата в отбора сме два пъти по-силни отколко със Соланке и Окса вместо тях .
А пък ти , колега ако си на друго мнение, твоя воля.

Bellamy

Bellamy

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Боготворил съм го и ще продължавам за напред,но конкретно в този мач за мен има един единствен виновник и той се нарича Садио Мане

stroshev

stroshev

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Малко като ми помина искам да отбележа много добрата игра на Гомез...момчето се развива много добре, има физика и бързина...също стабилно представяне напоследък на Клаван, Монката също реагира добре на някои ситуации- не че бяха много...тоя мач имам чувството че 10 пъти да го играем не можем да го изпуснем като днес...

Plovdiv_1926

Plovdiv_1926

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

Виж мнениетоMario_Shinobi написа на 10 December 2017 - 06:30 PM :

Чудя ви се какво толкова  е виновен Клоп за хикса ? Че извади Салах ли? Че започна с АОЧ ли?
Мане беше трагичен хора, повтарям трагичен. Трагичен от типа Стю-безможния-Даунинг. Още преди циганското си отиграване в края на първото полувреме самият той беше получил/овладял няколко топки, които изгуби по най-безславния, сатирично-хумористичен начин. Пълен "анти" . И с малоумната си постъпка преди последния сигнал на първото раздуха на пух и прах митовете, че Ливърпул имал здрав колектив... може.. по затваряне на компоти. Оди после ми тичай целото второ полувреме да ни припомниш, че ти беше звездата на тоя отбор и тая лига. Търчи.

Клоп ли е виновен, че вратаря на Евертън е сигурно един  от тримата вратари в тая лига, които биха отразили такъв фаул на Коутиньо ? Пак ли немеца е виновен, че Фирмино не е Торес или Дрогба, които несъмнено бележат след онова дълго центриране на А. Робортсън на далечната греда.

За удара на Мендехендерсън в `93 високо над тополите дори и не знам, спрях мача. Ама сигурно и за това е виновен. Тия играят като чехли долу на терена (половината отбор), тренера виновен. Шест смени нема.

Виновен беше за халфовата линия, Хендерсън и Милнър не бива да бъдат допускани заедно на кафе, камо ли в центъра на терена в дерби. Именно оттам дойде и нематериализирания натиск на отбора, защото с някой нормален в центъра тея на полувремето си тръгваха с три гола.

Това му е грешката за мен, случват се и такива неща, жалко, че се изпусна златен шанс. Клоп е нечовек, но трябва да му се отбелязват и някои грешки. Жалко, че сега така падна монетата, в повечето случаи щяхме да си ги ударим тези и да говорим как е била успешна ротацията, но това е футболът.

Mitko64

Mitko64

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Влязох във форума с доста гадно настроение ,но след като прочетох мненията ,дори и се посмях на някои от тях. Коутиньо и Фирмино според някои от вас не можели да играят в сняг,добре ,де ,не вярвам да има клауза в договорите им при снеговалеж по време на мач да не взимат надница.  
Момчета,днес вали снЕг, парЕ нЕма!  
СМЕХ!!!!!!

stroshev

stroshev

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
https://www.facebook...984445645176168

demons_eye

demons_eye

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Много Ви се издразних от еуфорията след мача със Спартак, ама си затраях. Как се радвахте на победа над разни шарани Марибор и Спартак....А не забелязахте, че точно след мача с Марибор, Тотнъм ни разбиха. Сега пак след 7:0, пак издънка.
Не умрели кучета нож вадят. Когато започнат да бият Сток, Кристъл Палас, Суонзи, Уотфорд и то не със 7:0,а 2-3:0, тогава се радвайте.

Plovdiv_1926

Plovdiv_1926

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Отборът от мача с Тотнъм си думка всички изброени от теб с по 3-4:0-1. Това не беше проблемът днес.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни