Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

22.12.2017 Арсенал 3-3 Ливърпул (ПЛ - 19 кръг)

• Please log in to reply
96 отговора на тази тема

StelyO

StelyO

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Не играхме зле, върнахме се в мача рано, имахме шанс, но.....
2рия гол, вратари като Де Хеа, Куртоа и сигурни много другиии, тази топка ще я извадят с глава, но нашия все едно в училище, вдига си едната ръка...

VergolimO

VergolimO

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

За мача почти всичко е казано, затова няма да навлизам в подорбности. Според мен за пореден път не успяхме да победим, след като бяхме по-добрите на терена. Търсейки отговор на въпроса „Защо постоянно се получава така?“ се замислих над слбостите на отбора към настоящия момент, които не са тайна за никого. Ако все пак тръгна да ги класифицирам по спешност, бих ги подредил по следния начин:
  • Умение за затваряне на мачове – този отбор трябва да се научи да печели и мачове с един гол разлика, както и мачове, в които допуска гол, след като е повел в резултата. Според мен този проблем е основно психологически и свързан с липсата на истински лидери в отбора. Слагам го на първо място, защото този проблем трябва да се реши преди да се е превърнал в абслютна травма и за новопривлечени играчи.

• Класен вратар и защитник – Многократно сме виждали на какво е способен един класен вратар и колко точки може да спечели той за отбора си. Видяхме го и в този мач. Също така сме и виждали колко безпомощен може да е всеки вратар, ако защитникът пред него допуска малоумни грешки. Тази тема е дискутирана много пъти и затова не ми се влиза в подробности, но към настоящия момент имаме крещяща нужда от класа на тези постове.

• Качествени дефанзивни халфове – С привличането на Кейта (силно се надявам да се адаптира бързо) беше направена първата крачка в тази насока, но ни трябва поне още един, особено имайки предвид, че Джан е пътник. Освен чисто дефанзивните функции тук ни трябват и играчи с изестна кеативност при изграждането на играта. Нещо, което е проблем за настоящите ни „дефанзивни“ халфове.

• Ефективност в нападенито – Играем нападателно, атрактивно, почти нямаме мач, в който да създаваме по-малко положения от противника. В тази връзка проблемът при загубата на точки се дължи и на това, че не успяваме да реализираме повечето от чистите си положенията. Ако успеем да достигнем едни 40-50% ефективност в тази насока, със сигурност ще се борим за първите места. В тази връзка би помогнало и привличането на нападател тип“ хищник“ или “вкарвач“.

• Обръщане на мачове – Една тема, която назря при Клоп и донякъде е свързана и с точка 1. Ако първи допуснем гол (или голове) отборът почти не реагира адекватно нито като резултат, нито игрово. Тук сериозна въпросителна представлява и тактическата гъвкавост на Клоп. Все пак си мисля, че ако се решат по-горните точки, ще имаме подобрения и в тази насока.
Всички споменати проблеми са комлексни и не бива да се разглеждат независимо един от друг. Разрешаването им обаче е задължително условие, ако искаме да се борим за „сериозните неща“.
Весели Празници!

bArele

bArele

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Грешката на Клоп е, че се предоверява на играчи, които показват, че това им е нивото и повече от това няма какво да дадат и са само в ущърб на отбора. Вчера са Мане, Гомез, Миньоле, утре са Клаван и Ловрен, на 3тия ден ще е Хендерсън. Едни и същи герой всеки път. Че Мане не е във форма, така е, но пък някой хора за 2 мача го изкараха по черен и от мекошавия ни капитан e'бacи. С един ТОП вратар положението от трагично ще се подобри значително и дори и при грешка на Ловрен/Морено или някой друг ще съм по спокоен, щото знам, че имаме вратар, а не паниран белгиец. Вчера гънарите имаха точно 3 удара във вратата и 3те влязоха, докато на отбратния ъгъл, Чех, който гони 36-ка, спаси всичко що можеше и само благодарение на рикошети, станаха и 3те гола на Ливърпул.

dondelmar

dondelmar

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Да връщаш от отвъдното и да ги правиш герои , само ние си можем . Червената лампа свети отдавна , но явно няма кой да я види  - със Севиля 0-3 3-3 , сега и тия гюнери . Трябва да се върне старият формат КЕШ само Първенеца да играе там , или си Шампион или си никой . Никой не помни Вторият , камо ли Четвъртият .  А и с играчи купени от Съндърланд и околията , се преврърнахме в средняци .

Shinobi

Shinobi

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • Град:Planet Earth
След всеки подобен мач пишем и четем едно и също.

"Трябва" ни класен вратар.
Клоп "трябва" да се научи да затваря мачове. "Трябваше" Клоп да си купи защитници. "Трябваше" смените да са другояче..

Значи като я изтупосаме тая думичка "трябва" тук черно на бяло и сякаш сме засадили семето на хегемона на Ливърпул. Открили сме проблемите, анализирали сме ги, накрая казваме какво и как "трябва". И се чувстваме спокойни и горди, че фенския ни дълг е изпълнен и след това сме натъжени, че каквото сме отбелязали ние, че "трябва" не  е било изпълнено. Значи, то не е да си канапе-мениджър, ми направо сокър-шаманство, висш пилотаж.

Конкретния мач не ми се коментира. Имам чувството, че ще напиша думи и изречения, които са ми изтрили най-използваните букви на клавиатурата на тъч-екранчето и това, като че ли ще осложни още манко процесо по повтаряне на казани неща.

За тва кратко и ясно:

#noChristmasforMignolet!

и към Клоп една летяща фраза от преди има-нема дваесе и пет години - ri-gi-dee check yourself before you wreck yourself!

Най ме гложди факта, че от три срещи каширахме три точки. Като нищо можеха да са поне седем, а при повече късмет в мача с уба - и девет.

Добави шест точки към крайното ни класиране сега и виж къде ни поставя тва.

konov23

konov23

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоmen4o написа на 23 December 2017 - 01:53 AM :

Конов , Клуба си Мой , клуб на сърцето ми  , използвам метафора , май така му се казваше.
Ти ако не го чувстваш така , не е моя грижа.
Нека не си даваме оценка на усещанията , дай оценка на отбора , на играта , на треньора.Те са на терена , не се чекнете с моето усещане към Ливърпул.
Ей, Богу, откъде това напрежение, човек да се не пошегува. Дядо ми така няма чувство за хумор, млад човек си, гледай по-така на нещата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

на някои гледам пак треньора им виновен. При 2:0 и ако беше завършил така , какъв ли щеше да им е треньора.
Да, виновен е. Само за това, че пуска "английски таланти" да му с..рат на репутацията. Нищо, че в темата му един от най-запалените английски фенове тук е нахранил треньора. Навярно са му звъннали на нашия човек и са му казали, че Клоп е казал на Гомез да чака 17 минути докато Санчес го обиколи хубаво(при първия) и да е най-близкият безплатен зрител (при третия) гол. Клоп ги даде тия нареждания, за 5 минути всичко им нареди. Докато водехме сами се бяха настроили и си можем, като ни обърнаха (повтарям заради грешки на бека и вратаря) Клоп веднага е виновен. Изравнихме , еми добри сме си, Клоп нищо не е направил.
Не бил искал да купи халф (той ли ти го каза Стоякич или имаш гадателски способности?) Пък и Хендо нали е халф разбивач, подавач и всякакъв (а, да той се контузи, иначе отиваха на петилетка).
Важно е Клоп да е виновен, Мане и Салах си правят ташак пред вратата още първото, но Клоп им каза така. Ще го сменят спокойно, тогава ще доведат някого по когато пак да си плюете(не можейки да напишете нищо смислено за мача) ............. иначе толкова дълголетни фенове.
Игра се хубав за окото мач, с разменени преимущества (смея да твърдя ние играхме по-добре), но това е живота. Не всеки ден , не на всеки вратар му вкарват гол от халите. И не е случайно, толкова си може, поне него го наблюдавам.
Но Клоп е виновен, ако може да го разкарат по-бързо, да дойде някой пиян англичанин най-добре, ще мирнете.

liverpool1892

liverpool1892

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Уау това мнение над моето е уникално правилно за мен.Няколко трансфера промяна в мисленето на Клоп и промяна в подхода на играчите е ключа.

stroshev

stroshev

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Скар...добре че ти написа много за мача конкретно. Ако искате Клоп може да им казва и как да тичат...първо ляв крак...после десен и тн...

Toshko_Afrikanski

Toshko_Afrikanski

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Пичове, празници предстоят! Бъдете позитивни, а най-хубавото е, че има за какво. Този сезон загубихме само веднъж заслужено точки срещу Тотнъм и никой друг не ни надигра. Дори и Манчестър Сити до червения картон не успяха. Играем страхотен футбол, а най-хубавото е, че има още какво да подобряваме. Има и позитиви от снощи:
- създавахме положения с лекота и то на Емиратс, а преди просто отивахме и се защитавахме. Обикновено губехме.
- защитата ни беше на висота. Да, сигурно сега се смеете, но за мен това е факт. Играхме страхотно в защита и ако не бяхме толкова лабилни, щяхме спокойно да запишем чиста мрежа. Определено има израстване, а вчера дори не играха Матип, Морено и Клайн.
- въпреки, че сме супер лабилни успяхме да отговорим и взехме заслужена точка. Да повече заслужавахме пълния комплект, но това е футбола, това е Ливърпул. Не знам за вас, ама не играете ли през уикенда футбол или делничните дни след работа? Нямали ли сте такива мачове, когато изведнъж нещо става и ви обръщат. Аз лично имах такъв наскоро и както водехме 3:1 и създавахме повече положения, направихме една грешка, както вчера и за 5 мин стана 3:4. Даже и не отговорихме като нашите. Та това е, хора са играчите, влияят се емоционално, не са роботи. За това ЕВАЛА, че се върнаха за 3:3.

Та, така. Бъдете позитивни. Играем страхотно. Весели Празници!

Plovdiv_1926

Plovdiv_1926

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Конкретно за смените не виждам защо обвинявате Клоп- вкараха ни три гола за 6 минути и вината е на играчите. Той може да е виновен, че често се изпада в такива моменти, в които за няколко минути буквално спира да се играе и мушкат по няколко гола. Но да се върнем на смените представете си, че при 1:2 изкара Мане и вкара Джини и пак ни изравнят. Тогава ще бъде обвинен в това, че се опитва да затвори мача в 60-тата минута, а той не е треньор за такива ситуации. Като направи същото с Челси, бе обвинен именно в това, че не вкара Мане по-рано да ги довърши. При 2-2 пак същата работа, дори и по-зле, а при третия гол вече нямаше как да изкара един от най-офанзивните играчи и да вкара халф, защото щеше да е малоумно. Единствената адекватна смяна беше АОЧ за Мане и то при резултат 2-2 или 3-2, за да не бъде обвиняван.

Отборът като игра до 60-тата минута много ми хареса, буквално ги изядохме, но тези пропуски ми оставиха горчив привкус в устата и някак си усещах какво предстои без Арсенал да имат удар дори. При 1-0 щях да напиша в темата по време на мач, че усещам поредното 1-1, но тогава Салах вкара и не довърших мнението. После  вече ми беше ясно какво ще се гледа. С адекватен вратар този мач щеше да е съвсем различен. Тук вече е време за Клоп да се вразуми, защото не сигналната лампичка, а цялото табло на колата свети в предупредителни светлини. Вземе ли се качествен вратар, защитник и дефанзивен халф, този отбор ще е на светлинни години, убеден съм. Не остана много, за да се добие завършен облик и Ливърпул да заприлича на това, което трябва да бъде. Да се надяваме, че зимата и лятото ще се подсили отборът на тези три позиции, защото в един прозорец е немислимо и с Кейта и едно трио ще гледаме стабилен и сигурен. да не кажа шампионски Ливърпул.

П.с Забравих да кажа за Робертсън- това момче от мач на мач все повече ми харесва, доста уверен изглежда, центрирането му е стабилно и винаги към правилна позиция. Дано не гледаме повече испанското камикадзе.

petar totuhov

petar totuhov

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

Виж мнениетоdarin95 написа на 22 December 2017 - 11:44 PM :

E поне не паднахме.
С Клоп толкова. Дано следващия се научи как се гради защита и как се избира свестен вратар.
то това е трудно да се нарече вратар,това по скоро е клоун

Taipan

Taipan

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Дано не гледаме повече испанското камикадзе.
Пловдив, ти явно тази година не си гледал нашите мачове, а си останал с миналогодишните впечатления за Морено! Тази година имаме съвършенно нов играч, нямащ нищо общо със старата Морена! Сърцат и разумен, без излишни и необмислени юркания ... много стабилен и постоянен! :doubleup:

konov23

konov23

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоTaipan написа на 23 December 2017 - 04:45 PM :

Дано не гледаме повече испанското камикадзе.
Пловдив, ти явно тази година не си гледал нашите мачове, а си останал с миналогодишните впечатления за Морено! Тази година имаме съвършенно нов играч, нямащ нищо общо със старата Морена! Сърцат и разумен, без излишни и необмислени юркания ... много стабилен и постоянен! :doubleup:
Ама не и със Севиля. Да, промяна има. Но понякога пак си изключва. А като изключи в някой важен мач, "отиде коньо у барата". За мен Анди е по-добрата опция.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
тъжна, но реална картинка

Публикувано изображение

David

David

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
  • Град:London

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Даже не можах да полудея този път от глупавите мозъчни пръдни на нашите, иначе талантливи момчета. Просто обичам да се утаят първичните ми емоции, за да мога, доколкото е възможно да погледна от експертни позиции.
Не е станало нищо фатално с този равен. Слаби или не, те имат поне двама играчи от крайно високо ниво, които във всеки един момент могат да ни накажат и не е чак такава болка за умиране на техния стадион да се вземе равен.

Казвам взехме, защото този път не беше като с някой късметлийски гол, някой калитарски отбор да ни прободе в сърцето. Нашите играчи се поизпотиха, за да изравнят, което е похвално, що касае завръщането в мачовете, след междучасие от десетина минути. Става нещо като тотален срив в системата и нищо не работи както трябва. За да станем отбора, който всички лелеем, нашите симпатяги трябва да се научат да изчегъртват, когато е нужно победи с мъжество и силна психика.

Зелен е още този отбор. Липсва колективна ментална стамина. Липсват един или двама лидери, да изкрещят, да върнат отбора в реалността. Да не оставят време за безпризорни изпълнения и несъстоятелни за играчи от висок стандарт поведенчески реакции.
Всичко във високите нива има значение. Да, не е само психика! Аз обаче не мисля, че на този отбор му липсва качество(друга тема е присъствието на някои случайни играчи). Наистина слабата менталност проваля усърдието на отбора да се установи сред най-добрите и да изкачи пустия Джомолунгма на Премиър лийг след толкова години...
Тези приливи и отливи идват именно от неукрепналата увереност на отделните играчи, което прераства в отборна глуповатост на моменти. Както обичам да казвам "ритни я, не ти я ритни" Докато тече този затормозяващ невербален диалог, някой от противника се е измъкнал и от някакъв безумен ъгъл или с 1001 карамбола минава я под краката на Симон Миньоле, я си я вкарва сам с ръката си от сирене Бри. Картинката Ви е позната и  си я видяхме идеално прожектирана с Арсенал.
Защитата в този уж никакъв състав си се справяше великолепно до момента, в който Джо Гомез не сгреши. Първата плочка от доминото падна и оттам, нататък стана страшно...Ефектът на доминото с психологически план. Самосаботирането е любимо занимание на нашия отбор от дълги години. Нямам идея кое откъде идва, но със сигурност Клоп не е виновен за този ефект. Действително нито може да вкара стопроцентовите положения, които Салах и Мане пропуснаха, нито пък може да бъде Джо Гомез и да си сложи главата на пътя на топката. Сами виждате как непрекъснато се опитва да ги съветва от тъча, крещи, жестикулира, нахъсва. Едва ли гледа безучастно как всичко се срива и си казва ей сега ще  правя напук, за да може утре да ме критикуват по медиите злостно.. Абсурдно е да се мисли това.
  Виждам колко много бесни на Клоп хора има наоколо. Защо? Защото накара отбора да играе по този безумен, френетичен начин ли, защото показва любов и респект към клубa ни, затова, че знае какво прави, само че не се случва за два дни?! Всички ние трябва да разберем, че той има план, който следва.
  Може да не ни харесва този факт, но това е положението. Ще подкрепяме и ще се радваме на вакханалиите, които ни поднасят нашите играчи. Грешки на растежа ще има, ще има тежки моменти, но съм убеден, че ни чакат много успехи именно с Юрген Клоп начело. Има неща, които си подхождат, игзглеждат логично в този живот. Като Пижо и Пенда, като ръка и ръкавица. Да, на моменти и като Лоръл и Харди, но нищо и това го има. Така са и Юрген и Ливърпул! Само като си представя Моуриньо, Гуардиола или някой подобен елемент начело на любимия ни отбор и получавам уртикария.
  Не знам какво става с Мане. Чуваха се някакви неща, когато дойде, че бил доста своенравен и чешит. Надявам се да не чупи някакви стойки и тази уж слаба форма да е наказателна акция за някакви думи или скрити ританки в кокалчетата между звездите, кой е по по най. Не прилича на себе си. Къде, какво може го опропоставя. Хазартно. несериозно и лигаво отиграва всяка една топка напоследък. Даже го мързи да финтира.
Коутиньо е магьосник, но владее и много добре магията да се изпарява, когато има най-много нужда от таланта му. Това никак не харесвам в него. Какъв капитан, какви пет лева...С един гол талант, легенда не се става.
  Фирминьо игра с много бяс и хъс вчера, а и несамо. Ето един пункт, в който критиците на Клоп би следвало да си отговорят, защо го налага. Син му бил, играл бил в Германия и прочее несериозности. Фирминьо, влага много енергия и желание във всичко, което прави. Адски полезен. Явно тренерът, наситина вижда напред и всеки ден, неща, които ние обикновените зяпачи явно не виждаме. Аз лично се надявам да се убедя и в далновидността му спрямо арсеналския човек. Май, май, започва да се вижда, че може да не съм/сме съвсем прави да не го долюбваме.
  Като цяло много  пъстра игра, много компактно, вихрено, с настроение във всички фази...До момента хикс, когато Гомез леко се изложи, но случва се. Млад е, не можем да го съдим жестоко.
Робъртсън, ми лайк! Има чудесно остро центриране, много дисциплиниран и нахъсан.
  Миньоле не може да бъде вратар на шампионски отбор. Крайно скромно, интелигентно момче. Има данни, но решенията, съсредоточеността и увереността му са на доста ниско ниво. Мисля, че наистина Юрген трябва да се огледа за нещо по-ефикасно и мъжкарско в рамките. За бекъп Миньоле става. Не може да не извадиш поне едно криво положение, което да те вдигне в друго ниво. Несериозно е и не може да се цупиш, ако седнеш на пейката.
  Доста трябва да се работи по психиката на отбора, както и това да се търсят лидери. Трудна, но задължителна задача!
Четвърти сме, борбата е в тази зона, така или иначе този сезон титлата не е стояла и замина като хоризонт.
Гледаме спокойно и трезво на нещата, наслаждаваме се на футбола, който момчетата ни поднасят и карат всички да се съобразяват с тях, което не е никак, ама никак немалко. Аз лично си гледам с изправена глава и знам, че най-доброто предстои!
Хубави и светли коледни дни, лейдис енд джентълмен!

П.С. Алкохол дехидрогеназата е отговорна за разграждането на кратката, но коварна химическа формула C2H5OH. Aко липсва в достатъчни количества, алкохолът бързо и пряко влияе на кората на мозъка, която пък е отговорна за поведнческите реакции на индивидите.Когато си установил, че имаш недостиг на горната по-добре не влизай във форум, когато си пил. СИМПЪЛ.

LiverpoolYNWA

LiverpoolYNWA

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

Виж мнениетоScarface написа на 23 December 2017 - 01:03 PM :

на някои гледам пак треньора им виновен.
Да, Клоп е страхотен треньор и аз не бих го винил за тези мачове в които от 0-3 става 3-3 и подобни като този.
Но Клоп е виновен за едно. Че лятото не взе централен защитник! Все можеше да се намери алтернатива на прехваления ВВД.
Освен това продължава да разчита на футболисти като Морено, все едно ще е нещо по-различно с тях, направят 2-3 добри мача и айде Морено е нов човек. И после пак нелепи грешки и т.н. По-добър от Клоп едва ли ще дойде скоро при нас, но тази политика на трансфери трябва да се промени. Имаме играчи, които са за Уест Бромич не за Ливърпул. Тук идва вината на Клоп, че продължава да опитва с тях. А дали е негова или на ръководството че не дава пари - не знам. Но все си мисля, че тези 40 милиона, които се дадоха за Окс можеха да бъдат дадени за ЦЗ.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни