Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

17.09.2019 Наполи 2-0 Ливърпул (ШЛ - Група Е)

• Please log in to reply
50 отговора на тази тема

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Тоя ВАР за какво го имат не знам!? Даже не отиде да види дали има нещо. Съдията пеее рас. Грешката на Робъртсън дойде в много добър момент. Първото място не гарантира, че всички фаворити ще си спечелят групите. Авантата е домакинството в реванша на 1/8-финала.  Играхме без много напъни, а оня се радваха все едно спечелиха някоя купа. Фабиньо направи чудесно първо полувреме.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
В началото на второто полувреме показаха статистика за пробяганите километри.
Ние бяхме с 57, а Наполи с 55.
Демек сме тичали повече от тях.

Не знам точно в коя минута показаха тази статистика, но със сигурност сме минали 100 км. до края на мача, което не е малко тичане.
Особено халфовете ни се изпотиха доста.

Не играхме за да отбием номера. Нервите на Клоп по време на мача са показателни.

fishek

fishek

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
От целия отбор мога да отлича Адриан. Това момче си израства с всеки мач и почва да му личи къде играе. Но не мога и да се сърдя на отбора. Бяхме предпазливи и пестеливи, просто не ни върза.
Не мога да се карам и на тримата отпред. Фирминатора пак правеше неговите си неща, на моменти просто не му връзваше. Сала се опитваше пак отвсякъде, пак не я даде в 1-2 пъти където можеше, наместо да я бие, ама и тва не беше прекалено нагло. Мане отново стабилен и даваше всичко от себе си просто и той не можа да счупи каръка.
Но нека и те да са хора, да се уморяват и да не са перфектни всеки мач. Тук можеше да загубим и е поносима тази загуба.
Също така забравих да спомена тоя диамант който имаме в халфовата линия - Фабиньо. Тоя прекрасник просто ги правеше "паприкаш" както се изказа една наскоро. Наслада беше да го гледаш снощи как ги мачка и гони като куче.
За дузпата не искам да говоря. Грозна е, тъпа е може да не се свири, ама я свири оня глупак. Адриан беше близко ама не върза.
Втория гол не може да се вини само Вергилий. Робо тръгна, спря се и после ходи гони. Наполи  ни излъгаха не е болка за умиране.

Toshko_Afrikanski

Toshko_Afrikanski

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

Виж мнениетоStojkica написа на 18 September 2019 - 07:44 AM :

E те даже не се изпотиха снощи. Видимо мача беше приет като някаква контрола и темпото беше точно такова. В предния мач срещу Наполи през лятото бягаха повече.
Не знам каква призма имаш, ама това е толкова изкривенио, че няма накъде. Първо, че подценяваш Анчелоти и отбора му, второ, че обиждаш нашия състав и трето явно нещо наистина ти влияя, за да направиш трезва оценка.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Napoli showed how to play against Jürgen Klopp’s side by looking to exploit the space behind Liverpool’s full-backs

Hooligan2017

Hooligan2017

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Няма голяма драма ама си легнах начумерен и цяла вече сънувах как тея Наполи ни вкарват още и още голове . Момчетата се раздаваха доста според мен но този път не ни се получи .... не може всеки път да ни се получава . Наполи по принцип са много силен отбор със много добър треньор а на нас традиционно са ни препъни камък , да припомня само , че онзи ден Юве ги поведоха 3 на 0 и тея изравниха и за малко да ги бият но накрая се биха сами левашки с автогол ако не се лъжа . Иначе конкретно в този мач им дадоха измислена дузпа и накрая нелепа грешка от наша страна и ей ти го на несправедливо 2 на 0 . Верно , че имаха доста положения ама и ние си имахме бая положения ц ц ц как не влезе поне едно да е... маааму да е..

YNWA !

flyhorse0906

flyhorse0906

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Аз не мога да се съглася че бяхме излезли да отбием номера.Да, може да се каже, че не играхме на 100 процента, но определено търсихме победата.Някой колега спомена за избяганите километри - след мача дадоха статистиката, като и двата отбора бяха избягали малко над 103 километра, а разликата беше много малка.По отношение на головите положения имахме предимство също с малко.Халфовете ни бяха на висота и в центъра се отнеха доста топки, ама напред тримата в общи линии опундиха всичко.Честно казано толкова брак от тях в един мач скоро не бях гледал.За мен и прекалено високото ни самочувствие в един момент изигра лоша шега.

Stojkica

Stojkica

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоflyhorse0906 написа на 18 September 2019 - 08:24 AM :

и двата отбора бяха избягали малко над 103 километра

На Лудогорец - Реал километрите бяха 118-112. Клоп по едно време в началото обещаваше допълнителен почивен ден ако се пробягат над 120 в един мач, което в крайна сметка май така и не се случи. Добре, че я спря тази тъпотия, макар и след серия от контузии заради претоварване.

Не мога да намеря статистика за ВЛ, за да сравня, но в мача с Нюкасъл, през второто полувреме също имаше периоди на доста лежерно темпо след третия гол.

П.П. Броят на спринтовете също е важен, по принцип сме на първо място във ВЛ по този показател, а вчера бяха по-малко от обикновено, което още повече допринася за усещането за лежерно изигран мач.

der Bomber

der Bomber

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Със сигурност изигран на по-малко от 100% мач, но и със сигурност търсихме победата.

Казали сте всичко, само да допълня - Наполи на татко Карло са ни суууупер крив отбор. Винаги е мъка.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Хубаво е в началото на сезона да имаме такъв мач за да се види какво се случва когато предните 3-ма са разеяни, когато се опитат да обезличат Боби, когато Фабиньо е преследван постоянно за да не изняса топката, когато се възползват от празните пространства зад бековете, когато Робъртсън е без алтернатива.

Друг позитив е, че въпреки че не бяхме на макс, бяхме много по-добри от миналата година, а и на моменти бяхме и по-добри от тях.

Трети позитив е, че няма всеки ден да играем с толкова качествени и тактически грамотни отбори.

Четвърти позитив е, че минахме най-тежкият мач в групите като първи.

drakson

drakson

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
https://twitter.com/...061357160968193

Дано грешните решения се изчерпят тук.

dvd1964

dvd1964

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Коментирахме с приятели в реално време и им казах, че за мен крака на Робертсън е на 10 см. от крака на Кайехон. Вече има и снимков материал,  от който се вижда, че е на повече от 10 см....

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Те открили топлата вода с подаванията зад гърба на бековете. Още миналото лято извадиха клип с наставленията на Зидан на полувремето в Киев. Сетили се те...

След като внимателно прочетох разясненията за ВАР в страницата на УЕФА ми стана ясно, че когато дори един журналист види дузпа в дадена ситуация то няма нужда от ВАР. Даже от следващия сезон вместо да ползват ВАР ще питат преди мача журналята колко дузпи, картони и нарушения да се отсъдят и така ще спестят от разходите по ВАР.

dvd1964

dvd1964

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
https://thesportsrus...alty-to-napoli/

KlopU

KlopU

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
И мен ми се стори че някои от нашите най вече Мане и Фирмино някак си не играха на 100 % . Мане много подценяваше ситуациите ,подхождаше доста надменно .Особено онова положение ,което излязоха със Салах двама на един и той не я подаде по рано и по точно . Там беше задължително да се вкара тая на 1000 % . Става 0-1 и мача го взимахме .
Фирмино също имаше два пъти прекрасна възможност да я даде и можеше да стане гол ,но не я даде точно или я завършваше сам и неточно .
Но аз не искам да ги обвинявам момчетата от предната тройка ,защото те са вкарвали и подавали много пъти . Моя въпрос е кога ще очакваме от халфовете помощ в отбелязването на головете ????Писна ми .
Дузпа нямаше .Ако тоя престъпник в черно беше дал ВАР,дузпата щеше да се отмени.
Ония ден срещу Матип същата работа .Ако бяха дали ВАР ,щяха да отсъдят дузпа . И добре че бихме и не се шуми около тоя случай .Но вчера не бихме .
Питам аз тия паляци от УЕФА ,защо въведоха ВАР ,след като не се използва в спорните ситуации ????

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Доста сериозно ни резнаха последните 2 мача. Една чиста дузпа - ВАР - няма дузпа. Другото никаква дузпа - ВАР- има дузпа.
Да им го спущи между филиите някой на тия некадърници зад телевизорите.

Аз даже бих дал предложение ВАР да се ползва само за засадите. Там поне са точни при отсъжданията и мерят до милиметри. Всичко друго да си се решава от съдията, барем така да не го е яд човек, че още няколко кьорави глигана са отсъдили грешно.

Колкото до мача, ако не беше дузпата минимум Х ни беше вързан в кърпата. За мен си личеше, че сме по-добрият отбор, в никакъв случай не играхме зле, но доста индивидуални неточности доведоха до така стеклите се обстоятелства.
Рядко ни се случва на нито един от триото да не му върже играта, а снощи се случи точно това. В други моменти още първото полувреме можеше да им мушнем 1-2 гола.

При нас в последните 8-9 месеца загубите се сведоха до абсолютният минимум. Свикнахме с победите на всякакво равнище и сега когато се получи един такъв негативен резултат, макар в мач който не е от решаващо значение, чувството не е приятно.
С други думи разглезихме се в последните месеци и преобладаващото мнение, което витаеше е, че сме недосегаеми.
Нещо което няма как да продължава вечно естествено. Съвсем в реда на нещата си е всеки един отбор да губи, колкото и добър да е той. Няма как да се избегне това. Въпроса е да се избегнат фаталните негативни резултати.

За мен тази загуба може да се окаже полезна. Първо за да се приземим самите ние малко и да знаем, че нито един мач не ни е гарантиран, и второ отбора да си вземе поуки и да не повтаря грешките си.

Тия от Наполи наистина радост сякаш са спечелили междувселенската шампионска лига, но това е показателно всъщност. Вижда се колко много значи да победиш Ливърпул в последно време. Това нещо се счита за колосален успех.
И все пак те ще си останат просто Наполи, а ние ще си останем европейските шампиони и в топ 3 на най-великите отбори за всички времена. Това е мъничката разлика между двата клуба. На Анфлийлд се надявам изобщо да не ги жалим.

achkoboy1

achkoboy1

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Незнам друго, но за пореден мач с Хендерсън и Милнър заедно като титуляри в халфовата ядем дървото.

fishek

fishek

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

Виж мнениетоachkoboy1 написа на 18 September 2019 - 12:20 PM :

Незнам друго, но за пореден мач с Хендерсън и Милнър заедно като титуляри в халфовата ядем дървото.

Хендо и Милнър снощи бяха кучета и не ги оставиха да дишат, а когато трябваше извеждаха, задържаха или се бореха за топката. Не видях как точно те ни бяха проблем, ама щом казваш...

tryssardi

tryssardi

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоfishek написа на 18 September 2019 - 12:48 PM :

Хендо и Милнър снощи бяха кучета и не ги оставиха да дишат, а когато трябваше извеждаха, задържаха или се бореха за топката. Не видях как точно те ни бяха проблем, ама щом казваш...
Те бяха проблема ти каза човека. Какво спориш :)

KlopU

KlopU

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Сега виждам че контакта не е долу а горе в областа на коляното.Но също се вижда че Кайехон тръгва преди контакта да скача за дузпа.Майстор е на дузпите,иска се и малко актьорско майсторство да си изпросиш такава дузпа.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни