Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

12.08.2017 Уотфорд 3-3 Ливърпул (ПЛ - 01 кръг)

• Please log in to reply
77 отговора на тази тема

never back down

never back down

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоStojkica написа на 13 August 2017 - 09:53 AM :

Големият проблем е последното правило при засада. Този, който вкара гола е в засада по време на паса от неговия съотборник. Обаче преди гола има 2 докосвания от наши играчи - първо от Матип и второ от Миноле. Според последните тълкувания засада не трябва да се отсъжда, защото нападателят вкарва гола два момента от играта по-късно, следователно не влияе на играта. Малоумно е, ама малоумникът е този, който е писал правилника - това е, което бай Иван спомена.

Къде ги чете тия неща за 2 -та момента Стойко. Аз мисля, че това важи само когато след паса се е играло умишлено с топката, а не след като са се получили някакви рикошети там.

Това което пише в правилника за засада е следното....

Засада се отсъжда на състезател, който се намира в положение на засада, само ако в момента, в който топката бъде докосната или отиграна от някой от съотборниците му, той участва актив- но в играта, по преценка на съдията, като: • се намесва в играта или • влияе на противник или • извлича предимство благодарение на позицията, в която се намира

Демек тоя от Уотфорд извлича предимство благодарение на позицията в която се намира в момента на паса от неговия съотборник.  Засада си има, каквито и трактовки да се правят.
Но пак ще повторя,че е трудна за определяне в реално време. Всичко се случва за секунди, става меле пред вратата, не можем да кажем, че е някаква баси фрапантната грешка от страна на съдиите.

Stojkica

Stojkica

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоnever back down написа на 13 August 2017 - 10:09 AM :

Къде ги чете тия неща за 2 -та момента Стойко. Аз мисля, че това важи само когато след паса се е играло умишлено с топката, а не след като са се получили някакви рикошети там.

Ставало е дума за това при други подобни ситуации миналия сезон. Защото покрай правилника, на съдиите им издават и една друга книжка, която излиза преди всеки сезон относно това как трябва да се тълкуват определени ситуации. И миналата година имаше такива положения - пас напред към човек, който е в засада и вкарва гол, но междувременно е имало някакъв рикошет в защитник и това прави положението чисто.

Виж мнениетоnever back down написа на 13 August 2017 - 10:09 AM :

Но пак ще повторя,че е трудна за определяне в реално време. Всичко се случва за секунди, става меле пред вратата, не можем да кажем, че е някаква баси фрапантната грешка от страна на съдиите.

Затова трябва да има видеоповторения.

never back down

never back down

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоStojkica написа на 13 August 2017 - 10:14 AM :

Ставало е дума за това при други подобни ситуации миналия сезон. Защото покрай правилника, на съдиите им издават и една друга книжка, която излиза преди всеки сезон относно това как трябва да се тълкуват определени ситуации. И миналата година имаше такива положения - пас напред към човек, който е в засада и вкарва гол, но междувременно е имало някакъв рикошет в защитник и това прави положението чисто.

Не съм сигурен в това което казваш. Аз лично не мога да се сетя за подобни положения, нито мога да намеря информация някъде за това което казваш.

Ако е така както твърдиш, каква е разликата от това да има рикошет при пас, и в това вратаря да избие топката?  В единият случай не се свири засада щото имало рикошет, а в другия се свири щом вратаря е избил топката, а ти по времето когато се е извършил удара си бил в положение на засада.
Няма никаква логика просто.

И едното и другото реално са сходни положения. Намеса на противников играч след удар или пас, в едното има засада в другото няма.

За видеоповторенията съм напълно съгласен.

janio_1892

janio_1892

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Засада или не не може това да ни е оправданието. Защитата трагедия. Хендерсън явно не е готов, Джан и Вайналдум = 0 креативност.На мен лично ми се искаше да видя Милнър в средата. За пореден път спечелен мач се изтърва. Имаме нужда от нови КАЧЕСТВЕНИ попълнения.

Stojkica

Stojkica

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоnever back down написа на 13 August 2017 - 10:21 AM :

Не съм сигурен в това което казваш. Аз лично не мога да се сетя за подобни положения, нито мога да намеря информация някъде за това което казваш.

Ако е така както твърдиш, каква е разликата от това да има рикошет при пас, и в това вратаря да избие топката?  В единият случай не се свири засада щото имало рикошет, а в другия се свири щом вратаря е избил топката, а ти по времето когато се е извършил удара си бил в положение на засада.
Няма никаква логика просто.

Да, съгласен съм, че няма никаква логика, но е така. Ще си поиграя да намеря примери. Иначе такава книжка, за която ти казвам съм виждал да бъде показвана от Сашо Диков (за А група) и от Боби Борисов (за ВЛ).

ravina

ravina

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
А бе засада има най - малкото защото при паса техния играч блокира и пречи на вратаря /почти винаги ги сврият, дори и да не играе с топката/.
По - скоро не се сетиха, че има засада.

Old follower

Old follower

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

^ Точно! В момента на паса нападателят е в положение на засада и ВЕЧЕ влияе върху ситуацията.

В този момент сраничният трябваше да я маркира. Последващите действия са без значение.

Ние обаче сме си виновни, че не водехме с повече от един гол.

baivan

baivan

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Не бива да укоряваме много съдиите, защото редовното им  работно време беше изтекло. :)

HaTeR

HaTeR

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Публикувано изображение

bArele

bArele

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Докато не заздравим защитата, ще допускаме още такива левашки голове. Или трябва да си върнем Суарез и да вкарваме 1 повече от съперника, както го правихме в онзи луд сезон. Нито вратаря е вратар, нито бековете са свестни, да не говорим за неориентираните централни защитници, които така и не се сработиха цял минал сезон. За халфовете да не отварям дума, че напред са точно 0 креативост, а отзад са просто за бройка. Един няма със свестен удар от близко, да не говорим за далечно разтояние. Само къси пасчета настрани и назад. Easy peasy. Имаме един Мане и един Коутиньо и тука г/д свършват добрите футболисти в Ливърпул. Фирмино е бавен за нападател, нито има ръст, нито кой знае какви голови умения. Ония ден срещу Билбао, се видя много добре, че може да играе като 10-ка, каквато го купихме от Хофенхайм. Има не лош удар от далече, има фантазията, просто играе на нетипична и нелогична за него позиция, както и доста други футболисти в Ливърпул, щото сме бедни като църковни мишки. Или твърдоглави? Все едно, миналия сезон нямахме загуба от топ7, защото никой от борещите се за титла и себеуважащ се отбор, няма да седи в глуха защита и да чака безцелно изритване на топката (Моуриньо да ме извинява). Но не мисля, че номерата на германеца ще минат и този сезон и много скоро ще се опари, но вече ще е късно. Пак ще чакаме следващия сезон, защото то е ясно, че от няколко години е мисия невъзможна, топ клуб като Ливърпул да вземе някой, който е набелязaл, през зимния трансферен прозорец. Не че лятото е по различно..

Red One

Red One

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
На 90% съгласен с две изключения.

Mario_Shinobi

Mario_Shinobi

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • Град:Planet Earth

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Има ли мъка ? Само да питам има ли ? Няма се кОсите, няма страшно.

Батко Марио инцидентно-ваканционно посети Черноморието за уикенда и понеже е прозорлив - предвиди и такъв развой на събитията. И понеже и форума си познавам очаквах и незакъснелите мнения. Ма няма се косите - няма страшно. Купил съм двеста метра въже (дано стигне) - да въврвим да палим Райхстага и да бесим ората. После и нас си на решетките на стадиона да провисим и да се свършва с тая мУка безподобна.

Ей, голям товар е да си фен на тоя велик отбор. Направо ви се чудя как, кога и защо се навихте?!

Ае стига с глупостите, да поразкажем нещо и за мача.

1. Играчите показаха познатото ни от край време агрегатно състояние на отбора - кой си ти и за какво се бориш? Ето, топката е в мен, сега я ритам натам, ти иди я вземи и потичай малко, после оня от крилото ше хвърли тъча. Тотална безидейност в първото полувреме и няма как нещата да изглеждат розови тук. Какво стана с добрата инерция от изключително добре изиграни конторли това лято ? Ба ли го..

За чии му беше на Клоп да купува бека на Хъл, като игра  Прокудения, който не закъсня да оправдае защо НЕ играе ? Адска простотия, която от нашия Човек не очаквах. Отбраната ни проспа головете на тия хомо-флопове и като нищо селото се надъха, значи. От четиримата от зад единствено ТАА действаше най-ефективно, лично мнение.

В средата.. даа, средата..
Абе Юргене - бе човек, защо така с тез тримцата съвкупно и с рогата напред? Ами не се получава тая комбинация бе мой, изхитри се малко е деа. Много грозна 3ка в центъра на терена, никога не е вещаела нещо специално, като и този мач не направиха изключение тримата борци.. Грозно беше.

Отпред - тук сме силни. Дори много силни.  Ама какво значение има след като другите 5-7 играча на терена бойкотират головата успеваемост на нападателите ?

Клоп до-окендза иначе неприятната за гледане картинка. Грешни смени в грешни минути до една ! И резултатите от това не закъсняха също - Ориги анемизира и се самоизключи духом-тялом, докато Джо Гомез пък непохватно материализира натиска на тия иначе убитаци в края на мача. Че  и фал им даде и последвалата атака закономерно ни закотви на 3 на 3.. Ех Юргене.. защитник в заключение на мача при защита на вратата у Англеа - ми не се пипа бе баце! Остави го там, той си е установил собствен Шериат, защо ръчкаш в ла**ото ?! Влиза неадекватна смяна да вади кестените от огъня, като е далеч от оборотите на мача, противника и съотборниците си..

Защо Ориги ?! Не беше ли Соланке този дето опъна мрежата на 3 пъти и асистира за някой друг гол, май? Ориги кво? Явно го е впечатлил с решаване на судоко за 6 минути, аз друго не се сещам.. Адската смяна Клоп, много ги обърка. В средата имахме крещяща нужда да влезе някой от британските ни младоци и да ги изяде тия парцали със все парцалите. То кво стана..

Определено заслугата за загубата я отдавам на треньора повече отколкото на играчите. Сгреши почти всичко дето можеше да сгреши и пак се отърва с равен..

Дано си опече акъла по-бързо и да заиграем футбол както подобава иначе рискуваме да раздадем витални точки, които в края на сезона могат да решат едно и две неща.

Wakey  - Wakey Jurgen Klopp !!

alex59

alex59

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
За мене подтекста на смените беше такъв: Фирмино/Ориги, пази Фирмино за вторник. Влиза Милнър, ще се подсилваме в халфа. ТАА/Гомес, да има още един ЦЗ докрая. Ама нещо не сработиха. За третия им гол - засада има, трудна е за разпознаване в реално време, но аз бих наблегнал на играта "тяло в тяло" на Бритос спрямо вратаря. Такива заслони във футбола и то в малкото поле не са позволени. Иначе винаги някой нападател щеше безнаказано да пресира вратаря.

oZZy

oZZy

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоMario_Shinobi написа на 14 August 2017 - 01:31 PM :

... Ама какво значение има след като другите 5-7 играча на терена бойкотират головата успеваемост на нападателите ?..
:sarcastic:
Много е добро това.

Преди време някой беше пуснал подобен лаф (извинявам се, че не си спомням кой беше) - 'Пепе Рейна спаси Ливърпул от победа' :sarcastic:

blunt

blunt

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Хендерсън,Вайналдум,Джан и Милнър.Това са играчи за 10то място и надолу.Има поне 20 отбора с по-добри халфове от тия.

niki 50

niki 50

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Блънт,това е коментара на деня.Солидарен с теб!!

cyberfan

cyberfan

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • Град:Walton-on-Thames
Добре де, вратаря ни е слаб, защитата също, халфова линия за 10+ място, мениджъра ни прави едни и същи грешки, как тогава завършихме 4-ти и никой от големите не ни победи, а преди година и 2 финала играхме?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Mario_Shinobi

Mario_Shinobi

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • Град:Planet Earth

Виж мнениетоcyberfan написа на 14 August 2017 - 03:51 PM :

Добре де, вратаря ни е слаб, защитата също, халфова линия за 10+ място, мениджъра ни прави едни и същи грешки, как тогава завършихме 4-ти и никой от големите не ни победи, а преди година и 2 финала играхме?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Ради, редовен си тук и ми виждаш мненията достатъчно за да знаеш, че съм непоправим и оптимист.. и двете заедно като словосъчетание :D

Това, което направихме миналия сезон приятелю е плод на много черна работа, мускули и неутолим мерак за трите точки. Тоя луд дух обхващащ целия отбор витаеш на Анфийлд и сезон 2013/2014 и всички помним тогава какъв леф беше да се гледат мачовете ни. В никакъв случай обаче нито тогава, нито в последния сезон резултатите не бяха плод на едно рутинно представяне на високо ниво. Имаше много бой, мъки, тичане, надтичване и колективен хъс, които трябваше да компенсират откровенната липсата на класа в дадени зони по терена от наша страна. Класата сама по себе си, извадена субективно от горните редове също не печели титли и турнири, но е изключително важна съставка. Другите, които споменах горе допълват характерните черти на един настоящ шампионски отбор.

Е.. ние имаме повече от първите качества, които споменах и осезаемо по-малко класа. С тоя потенциал и напън това е резултата.

Отбори като Сити, Юн, Арсенал разполагат с повече "класа" в редиците си, но нямат, а и не се очаква в близко-обзоримото бъдеще да развият такъв колективен борбен дух, който Юрген Клоп определено знае как да посее и отгледа в отборите си. От тук за мен се ражда и факта, че същите тия ги отръскахме като циганин - джанка. Ние настървени, те леко надменни подценяващи. И Бум! :D

Така завършихме четвърти според мен. За това съм и фен точно на тоя отбор - това не е първия път, в който Ливърпул си извоюва каквото и да е предлагайки повече хъс и желание за борба от иначе по-класните си съперници. Може би нещо подобно са Тотнъм и от части Челси, но от моята камбанария това е the liverpool way.

Душа и дроб трябват

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни