Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

17.12.2019 Астън Вила 5-0 Ливърпул (Купа на Лигата - 1/4-финал)

• Please log in to reply
26 отговора на тази тема

Simply Red

Simply Red

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Публикувано изображение

Турнир: Купа на Лигата

Кръг: 1/4-финал

Дата: 17.12.2019

Ден: Вторник

Час: 21:45

Стадион: Вила Парк

Телевизия: Публикувано изображение

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Пиша този коментар 15 минути преди края на мача, щото ще трябва да се спи след като свърши :sarcastic:

Аз съм доволен от момчетата. Показаха желание, добра игра, бориха се и за мен защитиха емблемата.
Не можем да им се сърдим или да искаме нещо повече от това, което показаха.
На практика ние днес дори не бяхме с 3-тия си състав, а със смеска между 3-ти и 4-ти, защото поне 5 човека от обичайният състав за този отбор липсваха. Уилямс, Джоунс, Брюстър, Ларуши и Люис.  Други път от по-малките сме ги дали под наем.

В младежката ШЛ, момчетата си играят повече от добре. Минаха групата, мушнаха 7 гола на Наполи. Там е истинският тест за тях и предпоставка за това от кого ще излезе нещо.
Като цяло не мисля, че можем да се оплачем от футболистите в последните 4-5 години, които излизат от школата. Независимо дали те са там Като Трент от детската градина или сме ги взели в последствие.
Стърлинг го кеширахме стабилно много отдавна, Айб му взехме стабилни пари. Това лято от Кент и Камачо прибрахме 15 млн.
От Хари Уилсън или ще излезе добра резерва или ще му вземем над 20 милиона.
ТАА се превърна в световна звезда. Имаше още един куп играчи в последните години, които им взехме по 3-4 млн. от продажби.
Не можем да се оплачем от ползата, която ни дава школата.

Ако от всяко едно поколение или през поколоение успеем да внедрим по 1 играч в състава и да прибавяме стабилни пари от други, ще си е повече от добре.
Конкретно от сегашните младежи, за мен 4-ма имат шанса за много сериозни кариери.
Къртис Джуонс, Неко Уилямс, Хуувър и Елиът се вижда, че го имат потенциала. Младото поляче вратар, което играе в ЧШ също.
Специално Харви Елиът няма начин да не прави впечатление на всеки.  На 16 години това пишлеме играе със самочувствие като на 15 кратен носител на ШЛ и 10 кратен носител на ВЛ.  Много рядко може да се види подобно нещо, а хубавото при него е, че си личи, че е подплатено с качества. Успее ли да го "разработи" Клопо, ще стане диамант от него.
След 10 години ще е на 26, а ние ще имаме чувството, че е ветеран от втората световна.

Цялостно съм доволен от турнира. Направихме 2 мача за историята и прецакахме Арсенал. :sarcastic: Много по-добре, отколкото да бяхме отпаднали в първи кръг както миналата година. Тези момчета при такъв вариант нямаше как да ги видим.

ПП: Дано е харесал на хората мача от Германия дето са го гледали.

Ливърпул само когато печели явно е за гледане.

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Вила се спряха обаче второто, за да не убиват желанието на младите за футбол, чест им прави.

DeaThRoW

DeaThRoW

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
И все пак историческо. Доволно второ полувреме, а и през първото малшансът ни дойде в повече. Както каза някой тук, просто целият вселенски късмет е отишъл при батковците, това е. Да не го мислят тоя мач момчета и да заспиват, че утре ги чака последно контролно преди коледната ваканция. А големите дано са гледали до един всички заедно и да се мобилизират още повече за мача след 15-20 часа.. Gee, what a time to be alive! YNWA, lads!! Само нашия химн чувах аз. И как да сме сами като имаме такъв Ливърпул - двоен, троен, клониран, оригинален, бъдещ.. Спете спокойно и вие като мен, независимо от почупената ми ръка - сега е нашето време.

kukuchev711

kukuchev711

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Една от малкото загуби, след която се надявам да не се пишат много глупости тук.

drakson

drakson

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Харви Елиът е класа. Хубав мач, но шансът не беше на наша страна поне да влезе почетно попадение. Здраве да е! Важното е късметът да е с нас в основния отбор.

Bellamy

Bellamy

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Ако това ми беше първият футболен мач,който гледам,щах да си избера пак Ливърпул да ми е любимия отбор
Плаках заедно с децата на края.
You'll Never Walk Alone!

G.Lambov

G.Lambov

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Супер си бяха момчетата. Имаше няколко които ми направиха много сериозно впечатление. Второто влезна едно малко "шило" 81-ви номер, не мога да повярвам каква скорост има. Харви Елиът си личи, че е много талантливо момче и дано остане здраво стъпил на краката си ( да не го хване звездоманията ) и го чака много сериозна кариера ( дано и от контузии се опрази ). Нещо останах с лошо впечатление от Чиривела. Ръкомахаше като ветропоказател, а грам отговорност не поемаше с тая топка. До него това момче Кейн се стараеше да задържа топката и да изостря атаките. Както и да е, няма драма, дори вторите 45 минути ми напълниха душата как си разцъкват и си изнасят топката на крак с много пасове (естествено Вила бяха свалили доста темпото вече). Дано с времето имаме възможност част от тия момчета да ги гледаме и в мъжкия отбор.

HardRedRock

HardRedRock

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
На мен младоците ми харесаха. Играха с желание, себераздаване и в не малко моменти показаха доста техника. Да, пролича си липсата на опит на по-високо ниво, но това си е нормално. Харви Елиът ако остане здраво стъпил на земята и не попадне на някой шибан агент тип Мино Райола, ще има огромно бъдеще при нас. Браво на тоз юнак!
Като цяло не намирам за срамно отпадането с 5:0 при това развитие на нещата. Повече ме е срам, че отписахме с лека ръка турнир с 60 годишна история за сметка на някаква ФИФА измишльотина, която трябва да промотира "футболни" дестинаций като Катар. Е и кинти естествено. За мен и без тая "световна" купа на този етап Ливърпул е най-добрият отбор в света!

flyhorse0906

flyhorse0906

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Момчетата в крайна сметка изиграха нелош мач, въпреки че допуснахме доста голове първото полувреме, второто не спряха да тичат и да се опитват да направят нещо.Дори един гол щеше да е венеца на усилията им.Направиха едни 10-12 много силни минути в началото и ако имаха късмет да вкарат първи гол, можеше и да се размирише на акита из Вила парк.Както и да е няма драма.Елиът определено се открояваше на терена, беше навсякъде, търсеше постоянно топката и опитваше да направи нещо.Надявам се да се развие като играч, щото качествата ги има.Изключително представяне на гостуващите фенове, които не спряха да пеят и да аплодират младоците.

liverpoolfan

liverpoolfan

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Днес паднахме, но нищо, утре ще опитаме пак.. пък и колко пъти се пада в живота да гледаш два поредни дни мачове на любимия отбор?
Поздравления за младоците, играта им много ми хареса, отсега си личи почерка на Клоп..разбира се има много трески за дялане още, но определено има много хляб в някои момчета и с правилен подход и много труд може да се постигне голямо израстване!

baivan

baivan

Not English, but Scouse

• Потребители
Малките не бяха чак толкова малки,  средно на 19  год и половина.
The average date of birth of Liverpool's starting 11 was June 18, 2000

Резултатите им при връстниците в Англия не са впечатляващи, а средни.
получават доста голове - по 2.5 на мач
7. Ливърпул U23 13м 4п 5р 4з 24г:32г 17т
https://www.scoreboa...gue-2/standings

Днес обаче играха с голямо желание и опитаха да постигнат нещо,
но с лошия им късмет и с прекалената тежест в умовете не се получи.
Получиха си добър урок и заслужават похвала.
Разчитаха доста на емблемата ни, но не беше достатъчно.

Посещаемост: 30 323, Стадион: Вила Парк  
като нашите фенове по шумност и подкрепа далеч превъзхождаха домакинските.

Едно припомняне
Астън Вила 2:1 Ливърпул
19.04.2015  ФА Къп, като за нас играха
Ловрен, Джан, Шкъртел, Хендерсън, Джерард, Каутиньо, Стърлинг и др.
За тях Бентеке с гол

stroshev

stroshev

Not English, but Scouse

• Потребители

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Споре мен Клоп целеше с тоя мач да покаже на ФА че няма как да станат  нещата с програмата по тоя начин...че трябва да се замислят и да вземат мерки накрая за да не се стига до такива абсурдни мачове...ако е искал да го печели имаше как...Слави е изброил поне 5 младежа които са едно ниво над тия момчета дето гледахме и не играха....така че няма драми...

9.Player

9.Player

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Споко! Тези ни изхвърлиха от лимонадената купа, а ние ще ги изхвърлим от Висшата лига!

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
Момчето на 16 с две първи имена, ок което едното е на гениален музикант умрял прекалено млад,  страшно много впечатлява. Уменията му ше качат левъл, ОБАЧЕЕЕЕЕ той на тази възраст има силно развит футболен мозък. Мисля, че към 68 мин. и 27 секунда му видях първия грешен пас. Трябва да изтрезнея да видя дали въобще имаше грешно взето решение. Дано всичко е ОК с него. Да е здраво, право, кораво. Ще превземе света ако не се пропие и пропуши като мене.

A club-wide identity & Elliott shines again – 5 talking points from Aston Villa 5-0 Liverpool

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България
Определено се стараха снощи малките. Имаха много желание, не им стигнаха обаче опит, рутина, самочувствие ако щете. Личи си колко е голяма разликата между академията дори на топ отбор и смесена 11-ка на отбор от ВЛ. Няма какво да им се сърдим.

Единственото, което не исках да става, е някакъв погром от рода на 8-9:0. 5-ца също не е малко, но като за четвъртия отбор не е най-лошото нещо на света. Това е най-незначителният турнир от всички в които участваме тая година така или иначе. Поне януари няма да имаме отложени мачове заради 1/2-финалите.

П.П. Елиът е с разлика най-класният играч от това формирование.

S+G+

S+G+

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоDacheff написа на 18 December 2019 - 08:44 AM :

. Това е най-незначителният турнир от всички в които участваме тая година така или иначе. Поне януари няма да имаме отложени мачове заради 1/2-финалите.

това ми се струва е една от основните причини, Клоп да не се и напъва да измисли ,как да излезе с по-боеспособен състав! Захапал е здраво ВЛ, в ШЛ ,също няма да се даде без бой отбора, а се вижда ;че почва в определени зони ,да окапваме като варианти, в момента такава  зона е защитата,особено централната защита, Матип,Брате Ловрен,Фабиньо,който също е опция за там, са в бокаса и сме на ръба, а сезона не е преполовен даже!

fishek

fishek

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Коментирам на база първото полувреме щото бях от тия които смениха с немския мач. Видях, че и младежите ни изповядват бързия ни футбол с пасове вихрени контри. Видях това което може би искам да виждам в тях. За Елиът няма да се повтарям вие сте го написали достатъчно добре. Видяхме че половината голове на тия типчета паднаха късметлийски след някви рикошети така че кудос за младежите. Излезнаха и играха мъжката.

П.С. Ливърпул се гледа дори когато пада. Гледах мачовете с Наполи, с Цървена звезда, със ситите миналата година...

Надявам се ОлорНот да ни информира за всеки мач на младежите които явно гледа от край до край.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
Аз не претендирам да съм гледал докрай всеки мач на Ливърпул в каквато и да е формация, но никога не съм спирал мач на отбора заради друг двубой.
Още повече и да се хваля във форума с това.

Интересно колегата по-горе дали щеше да гледа пак Борусуя, ако МЛАДИТЕ на Ливърпул водеха след първото полувреме.
Те пак щяха да са младежите на Ливърпул и при такъв развой.

fishek

fishek

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Аз не знам защо се захвана чак толкова за това. Решил съм, сменил съм мача. Да съм се похвалил-не се гордея с тоя факт. Реших, че няма какво повече да видя в този мач и реших да сменя от любопитство. По начина по който се сервира е сякаш съм извършил необратимо предателство. Но иначе тука си прав. Ако водеха можеше и да не сменя мача. Защото второто можеше и да се смени резултата, щеше да я има тръпката. При 4:0 май всичко беше решено.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни