Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

20.10.2019 Манчестър Юнайтед - Ливърпул (ПЛ - 09 кръг)

• Заключена тема Тази тема е заключена
133 отговора на тази тема

kukuchev711

kukuchev711

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Де Хея и Погба на 100% аут за неделя. Коефициента им от 4 се вдигна на 4.75 веднага. Не обичам пресилените изказвания, но са обречени.

Plovdiv_1926

Plovdiv_1926

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Не са обречени, ще скочат на всяка цена. Аз лично въобще не го чувствам като разгром този мач, дано да греша.

sinner

sinner

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Тези ще са без Погба,Де Хеа,Марсиал,Баи,Уан-Бисака и Шоу,ако е вярно това,което видях.

Ще се окопаят в половината и напред ще разчитат на чудо.Миналата година ги изпуснахме,след като пак имаха проблеми с контузии и направиха 2 принудителни смени още първото.Не си спомням скоро да сме имали по-удобен момент да ги унижим като гости,така че трябва да се възползваме.

При един разгром най-вероятно ще бият шута на Олето,но това така или иначе е неизбежно.Пак бих избрал едно 0:5,да го помнят докато са живи.

Robbie B F

Robbie B F

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Които от кретените им за липсват, ще е тегаво. Или ще ги разбием, още първото полувреме /ако говорим само за футбол, тва е най-логичното/ или ще бъде много тегаво. Аз просто искам да ги бием. А ако можем да ги унижим, ще се радвам. Дано.

tryssardi

tryssardi

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоPlovdiv_1926 написа на 16 October 2019 - 08:51 PM :

Не са обречени, ще скочат на всяка цена. Аз лично въобще не го чувствам като разгром този мач, дано да греша.
Ще скочат то е ясно, ама те и нашите национали можа да скочат ама рипат директно в ямата, та и манго ако не се бетонира ще е красива гледка.

ggentatzu

ggentatzu

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Никога не съм бил за бомби преди мач, пък ако ще да е със Спартак Варна ( 😀 )
И да не ни е трудно с тея леваци, предпочитам да развеем, тука, байряка, след заключване на "коментари по време на мач".

Stojkica

Stojkica

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Абе и аз помня един мач, в който пък ние бяхме абсолютните умреляци и накрая Н'Гого ги довърши за 2:0. Никакво подценяване.

s0Ldi3r

s0Ldi3r

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Този сезон го играем шампионски , средно темпо , пестене на сили , когато е възможно. Правим резултати до 1,2 гола разлика и след това просто контролираме мача , ако бяхме на Анфлийлд може би да , имаше шанс да ги разгромим , но с оглед на това , че играем на Олда , не мисля , че ще ги громим с много. Клопп ще излезе за резултат , може би 0:2 на мен ми се върти. Не трябва да се настройваме като за дерби , защото тогава мачовете се закучват. Сегашния състав на Манчо е доста далеч от класата която е нужна за да направят "дерби" с/у нас. Надяваме се на една рутинна победа с/у средняк и гледаме напред.

José Mourinho will be in the Sky Sports studio on Sunday for United vs Liverpool

lassana

lassana

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip

Не вярвам Клоп два пъти да се спъне в един и същ камък. По-удобен момент за унижение едва ли ще имаме. След мача Оле затваря очички и го сменя Алегри.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Оставете тези - да ги унижим, да ги разбием. Тази година се целим много по-високо от това да разваляме настроението на тези шушумиги. Така че първото, второто и третото най-важно е да вземем трите точки от този мач, независимо как. Пък ако ги унижим, това ще е сладък бонус.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
https://www.youtube....h?v=Zbj9U8HLAe4

Преди малко канала на Ливърпул в Youtube излъчи документален филм за съперничестовото между нас и тях.  Много интересни неща могат да се видят и научат.

Накрая се каза нещо, което със сигурност би било така и е така.  Беше даден пример.
Ако в момента Челси и Сити бяха на първите 2 места, а Ливърпул и Манчесър Юнайтед бяха в зоната на изпадащите, кой щеше да е най-големият мач в Англия? Отговор - отново Ливърпул срещу Юнайтед.  И така ще е вечно.

Няма значение моментната форма и класиране. Това си остава най-голямото съперничество на острова.

От наша страна подценяване със сигурност не трябва да има, каквито и проблемите да имат Те. Както е казал Дренски, най-важна за нас е победата, разгром и тем подобни са незначителни неща сравнени с глобалната цел.

Simply Red

Simply Red

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Предишни срещи между двата отбора:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Enigma_lp

Enigma_lp

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Worst Defeat много ми хареса. Усещам, че при един от двата отбора това ще се промени в неделя :D

TheSpionKopLFC

TheSpionKopLFC

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Не се надъхвайте за разгроми... Дерби е.
3те точки са най-важни. Целта е титлата, а не да громим манафите

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители
Чета как дъртия Реднап призовал да ни дадат титлата още сега, нямало как да не станем шампиони, за мен такива изказвания целят да ни разконцентрират и отпуснат както между впрочем го направи и Гуардиола наскоро като жлъчно каза, да ни дават титлата още сега след загубата им от Норич. Сезонът е абсолютно в началото си, трябва пълна мобилизация във всеки мач от тук нататък, следващите 4 мача ако успеем да ги вземем, ще е огромна крачка към целта и не трябва да си позволим никакво отпускане и подценяване на съперници, мачът със Залцбург трябва да е обеца на ухото.

KlopU

KlopU

Baby Scouser

• Изгонени
  • PipPip

Щяли да скочат на всяка цена хаха ,те и срещу Нюкасъл скочиха на всяка  цена и срещу всеки преди това скачат ,но нищо не могат да направят . За тях всеки мач вече е дерби ,дори срещу опашкарите ,защото и те са вече средняци и всяка точка за тях е жизненоважна .
Разберете ,те толкова си могат !! И на въже да скачат и каквото и да направят ,те толкова си могат . Изключително грозна и безидейна игра .Ялово нападение ,безидейна и некреативна халфова линия и отзад са слабички . Ще ги бием на 100 % .
Аз намразих този отбор заради начина ,по който си печелиха титлите . Аз бях жив свидетел . Съдиите им помагаха . Всеки сезон ,имаха към 6-7  закучени мача ,които нямаше как да спечелят ,но съдиите им даваха мачовете  . Това са към 20 точки или по малко ,които им бяха достатъчни да спечелят титлата пред втория в класирането .
Така си печелиха титлите ,говоря за 13те титли по времето на Фъргю .....и така ни задминаха и станаха "най -велики " в Англия със 20 титли .
Обаче в един момент ,съдиите спряха да им помагат . И виждаме резултата . Не могат да станат шампиони . И не само това а и виждаме срамни класирания . Това е Манаф юнайтед !
Аз за това ги намразих най вече ,прибавям и коментарите на Фъргю за нас ,както и на част от играчите им . А вие защо ги мразите ,много ми е интересно да разбера ??? Нека всеки от вас да каже  ,защо мрази този отбор ??

Shinobi

Shinobi

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
David De Gea injury u-turn
David De Gea has reportedly told friends he could start against Liverpool on Sunday report the Times.

..От Ехото. Тоя е разликата между изпадащ МЮ и средняшки МЮ. Често ги вади от кладенеца, добър вратар е ше го

tsbalabanov

tsbalabanov

Not English, but Scouse

• Потребители
Тия почнаха с циганиите от близкото минало.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Реднап призовал да ни дадат титлата още сега, Пепчо и той се направил на интересен. Ми като настояват толкова, да ни я дадат тогава. Вдигаме купата на мача със Сити, та да ни направят почетен шпалир. После останалите продължават за разпределение на местата от второ надолу, а ние си участваме спокойно в Шампионската лига и английските турнири.

Враговете ще се опитват да създават натиск върху отбора, а Клоп и целият щаб трябва го парират. През март и април, ако нещата са на кантар, натискът върху нашите играчи ще бъде страховит, защото 29 години без титла в Англия за Ливърпул са голяма тежест. В това отношение върху Сити няма натиск, техният зор е за Шампионската лига.
В колоезденето пък и в атлетиката ранните самотни атаки обикновено са обречени на неуспех. Но във футбола не е невъзможно да поддържаме разлика от 5-6-7-8 точки да края и да не падаме под нея.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Ако Юнайтед се отвори, Ливърпул ще го разбие

Сър Алекс Фъргюсън често причиняваше нещастия на вечния съперник Ливърпул и под негово ръководство Манчестър Юнайтед успя да свали "червените" от трона на английския футбол. Но "червените дяволи" правеха трудни гостуванията на съседите от Мърсисайд в "Театъра на мечтите" далеч преди зората на Висшата лига.

Вземете например периода, обхващащ от 7 април 1982-ра до 18 март 1990-а.

През тези седем години, 11 месеца и 11 дни между двете дати на "Анфийлд" бяха спечелени пет титли на Англия, два трофея от ФА къп, три Купи на лигата и КЕШ.
Междувременно Юнайтед имаше само два успеха в турнира за ФА къп.

Но независимо от смазващото си превъзходство по отношение на значимите трофеи, Ливърпул се провали във всеки от деветте си опита да победи Юнайтед на неговия терен.
Всъщност, по това време само три от 20-те срещи между непримиримите съперници приключиха с победа на мърсисайдци.

На внушителната серия на "Олд Трафорд" в дербито най-накрая беше поставен край късно през сезон 1989/90, когато с две попадения на Джон Барнс Ливърпул си тръгна с успех с 2:1.
А героят от онзи ден преди повече от 29 години анализира предстоящия в неделя сблъсък между двата гранда.

"В онези времена, тъй като Ливърпул беше доминиращият отбор в страната и ставаше шампион, Манчестър Юнайтед наистина се концентрираше напълно върху дербито, защото не искаше да го загуби заради феновете си. Разсъжадваха така: "Няма да станем първи, но поне да не позволяваме на Ливърпул да ни победи".

С 15 точки, които разделят отборите след само осем кръга от новия сезон, сегашният тим на Юнайтед ще се надява да повтори нагласата, а и резултатите, на предшествениците си.
Класирането на Висшата лига е неоспоримо доказателство за напредъка на "червените" през последните сезони, но те остават без победа на "Олд Трафорд" от 2014-а насам и са печелили само два пъти на него през последните 15 години.

В последните две дербита в Манчестър "червените дяволи" играха невероятно предпазливо, но можем ли да очакваме по-различен подход в неделя? Според Барнс - категорично не.
"Ако Манчестър Юнайтед се опита да играе зрелищен и открит футбол, смятам, че Ливърпул ще ги унищожи. Когато срещу теб е Ливърпул и се опитваш да се надиграваш и да нападаш срещу него, трябва да се съобразяваш какво правиш, даже и името ти да е Манчестър Сити. Ако в Манчестър Юнайтед си помислят: "Домакини сме, нека да играем отворено, мисля, че Ливърпул ще ги победи с лекота.

Контраатаки е това, на което би заложил Жозе Моуриньо. Би се защитавал стабилно и би им позволил да владеят топката, опитвайки се да ги преодолее на контра. Но Оле Гунар Солскяер не прави това и не е дошъл за това в Манчестър Юнайтед. Помните колко критикуван беше Жозе Моуриньо.

Така че въпросът е отворен дали Оле ще предпочете да бъде малко по-предпазлив, да се защитава повече и да се опита да ги хване на контра, което е присъщо за гостуващ тим."
В действителност тактиката на Солскяер до голяма степен ще зависи от опциите, които ще има за състава си.

Пол Погба и Давид де Хеа почти сигурно пропускат дербито, а Антони Марсиал и Аарън Уан-Бисака продължават да са под въпрос. А Барнс е убеден, че сегашният Юнайтед не е способен да се справя с кадровите си проблеми.
"В момента Манчестър Юнайтед не е като Ливърпул, който има почерк от гледна точка на начина, по който играе и как всеки техен играч, който влезе на терена, може да направи добро представяне. Юнайтед разчита на индивидуалностите да печелят мачовете. Не мисля, че играха добре като отбор в нито един от мачовете, които им гледах. Те разполагат обаче с единици, които могат да направят разликата. И колкото повече от добрите си единици имат на терена, толкова по-голям е шансът им за победа.

Ако на Ливърпул му липсват двама или трима играчи, нямаше да се притеснявам за тях. При тях е ясно, че ще играят тяхната си игра, независимо кои са изпълнителите. Манчестър Юнайтед обаче опира до индивидуалностите, за които говоря. Мисля, че Погба ще им липсва много. Ще се нуждаят от своите най-добри единици, за да причинят проблеми на Ливърпул."

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни