Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

07.10.2018 Ливърпул 0-0 Манчестър Сити (ПЛ - 08 кръг)

• Please log in to reply
82 отговора на тази тема

S+G+

S+G+

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоStivi_G написа на 09 October 2018 - 05:58 AM :

Бях сигурен, че ще изтърве. Видях че беше само две от 5 вкарани и една извън вратата и викам "супер, паке я осере"

Sent from my F8331 using Tapatalk
Честно казано и аз си го помислих, дадоха я да е бие на 'най-подходящия за нас човек"- тая отива или в трибуните или я изплюва и Алисон -лови :60:

Dacheff

Dacheff

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Страстите се поуспокоиха малко, а има и предостатъчно време да се успокоят напълно. Аз лично си правя същата равносметка, каквато и други колеги направиха, а именно точките спрямо изминалите мачове. Това беше един от най-тежките месеци за отбора в историята му, откакто гледам футбол. Сигурен съм, че малко отбори (ако изобщо) са имали подобна програма като нашата. Може би се повтарям, но ще хвърля още един поглед на случилото се за нас и за двата ни основни конкурента за титлата (Сити + Челси, поне за момента те изглеждат като такива).

Ние:

15.09 Тотнъм - Ливърпул 1:2
18.09 Ливърпул - ПСЖ 3:2
22.09 Ливърпул - Сотон 3:0
26.09 Ливърпул - Челси 1:2
29.09 Челси - Ливърпул 1:1
3.10 Наполи - Ливърпул 1:0
7.10 Ливърпул - Сити 0:0

Пояснявам веднага, защо за мен загубата от Челси за Карабао е в жълто. Както казах и преди, тая купа или я печелиш, или отпадаш още в първия кръг. Другото са трупане на безсмислени мачове. Ако не играеш в Европа ОК - направи там още 3-4 мача. Но за отборите, играещи в ШЛ, е абсолютна загуба на време. Сега, трофей си е, макар и незначителен. Аз не бих имал против да я спечелим, за да трупаме някакъв опит с печелене на някакви трофеи. Но отпадането в първи кръг е второто най-добро нещо, което можеш да направиш, след взимането на купата. Така че драма няма.

След цялото това мазало, сме първи във ВЛ (говоря по точки, там 1-2 гола разлика не мисля, че имат към момента кой знае какво значение) и трети в ШЛ групата (тук головата разлика има по-голямо значение, защото има само още 4 мача). Но ако ПСЖ и Наполи не си разменят по една победа или ако просто си бием Наполи, то надали ще останем трети. Тоест победата над ПСЖ беше нещо много важно за нас.

И като казвам, че делим първото място със Сити и Челси, нека видим техните мачове.

Сити: Арсенал (г), Хъдърсфилд (д), Уулвс (г), Нюкасъл (д), Фулъм (д), Кардиф (г), Брайтън (д), Ливърпул (г).

Де да знам, на мен ми изглежда зверски лесна програмата им дотук. Хъдърсфилд, Нюкасъл, Кардиф, Брайтън, Фулъм... като повечето мачове са домакински и то срещу може би най-слабите отбори в лигата. Не е толкова странно да имаш 6 победи си мисля аз.

Челси: Хъдърсфилд (г), Арсенал (д), Нюкасъл (г), Борнемут (д), Кардиф (д), УХ (г), Ливърпул (д), Сотон (г).

Също не виждам нищо впечатляващо. Двата отбора са играли срещу Арсенал и срещу нас от топ отборите. Общо взето това са им и единствените истински тегави мачове. Като държа да подчертая, че двата отбора играха с Арсенал в първите 2 кръга, когато Артилеристите бяха много зле. Ако сега играят помежду си, не мисля, че Арсенал ще направят 2 загуби.

От друга страна ние вече гостувахме на Тотнъм, Палас, Лестър и Челси, както и домакинствахме на Сити. И след всичко това, плюс тегавите мачове за ШЛ и КК, пак делим първото място с тези отбори. Така че, дами и господа, успокойте се. Драма няма. Да, отборът не играе толкова офанзивно, с толкова преса, но определено това е умишлено постигнат ефект. Според мен Клоп се готви за истински маратон тоя сезон и се е прицелил много сериозно в титлата. Той поузря и проумя, че с безумно търчане и преса от началото на сезона, около февруари вече отборът не може да отлепи след 70-ата минута на мача. Видя се и в мача със Сити, че пресирахме и гонехме яко първите 15 минути. После спряхме и заиграхме далеч по-предпазливо и бавно. Идеята според мен беше, че Сити се поддават на такъв натиск и правят грешки, допускайки голове. Ние така ги бием напоследък. Та първите 15 минути пробвахме. Ако стане - супер. Е, не станa и заиграхме по-бавно. Така или иначе щяхме да го обърнем от безумно тичане и преса на по-прибрана схема, въпросът беше дали ще успеем да вземем гол аванс в началото. Еми не стана, шанс.

В крайна сметка Ливърпул направи нещо, което като цяло е изключително рядко срещано. Накара Гуардиола да си напасне отбора и тактиката, съобразявайки се с противника. Това почти никога не се случва. Той си знае, че отборът му е по-класен срещу 99% от съперниците и си играе неговата си игра. Този път обаче не посмя. Нагоди се така, че на първо място да не позволи на нас да спечелим и чак после ако може те да направят нещо. Вижте анализа на Бендтнерфена относно играта на Сити с и без топка и прибирането им в 4-4-2. Това дори срещу останалите топ отбори почти никога няма да го видим.

Така че релакс. На прав път сме.

П.П. "Слаб 2" за Клоп, нали...

stroshev

stroshev

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Гледах пресконференцията на Пеп след мача..определено беше доста респектиран от нас и си каза че като цяло целта му е била равен. В крайна сметка е и нормално след всичкия бой който яде миналата година- щеше да е странно след 3 опита да беше излязъл пак по същия начин.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни