Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

12.09.2020 Ливърпул 4-3 Лийдс (ПЛ - 01 кръг)

• Please log in to reply
31 отговора на тази тема

Freack

Freack

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Положението не е никак добре напоследък, трябва да свалим розовите очила и да спрем да се оправдаваме с липса на мотивация или с това че все още сме във ваканция.

Защитата ни от февруари насам е тотална катастрофа, почти всяко минаване на центъра от противника с топка в крака води до голово положение, индивидуалните грешки стават все повече и допуснатите голове стават все повече. Ван Дайк вече дразни със своята арогантност, която води до сериозни грешки. Джо Гомез и Трент са разминавани като колчета от по бързи играчи, както стана днес при първия гол (веднага се сещам какво направи и Пулишич преди 2 месеца с тях на Анфийлд). Започвам все повече да се съмнявам в качествата на Джо и дали има класата за отбор с амбициите на Ливърпул, в последно време и покрай него се допуснаха не малко голове. Надявам се скоро Матип да се завърне до Ван Дайк, защото отбора тогава стоеше най добре игрово, а и погледнато като статистика сме се спрявали по добре отколкото с Джо Гомез. Напред отбора ми хареса много, създадохме не малко положения, имаше доста движение и си вкарахме 4 гола.

Предстоят ни два много тежки двубоя, но те ще ни дадат много ясни отговори за предстоящия сезон.

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Типичен английски мач. Само публика да имаше и влиза в топ 20 на ВЛ.
Да, ама пак с наше участие (за радост със щастлив край).
Страхотни голове, добре отпред, отвратително отзад.
Не знам трябва или не трябва да се купуват играчи, но само с тези няма да стане.
Харесвам агресивната игра, която показахме, дори и те на моменти.
Но меланхолията отзад не ми допада.
Няма да ги разисквам толкова, но трябва да се стегнат, не сме тая защита, която знаем.
Имам сериозни забележки отзад.
3 точки, да заповяда Челси.

Минамино за Фирмата нямаше да е лошо поне за 30 минути.
Японеца показа добри игри в контролите.

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Ключови играчи, от които зависи защитата ни като ВВД и Алисон са в много лоша форма. Върджил взе да прави по една грешка тип Ловрен всеки мач. А като е стабилен и защитата около него се държи на ниво. При Алисон почти всеки точен удар е гол. Почти не може да се види решаваща негова намеса, каквото правеше миналият сезон преди паузата и целият 2018-2019. А именно покрай тях двамата защитата ни придоби завършен вид и стана много стабилна.

Сега гледаме "надвкарване" както при Роджърс и първият сезон при Клоп. Важното е, че всехме 3те точки и стартирахме с победа, но определено има какво да се подобри като игра в защита. А оправдания с ваканция или липса на мотивация се изтъркаха.

Нов сезон, всичко започва отначало и ако не подобрим нещата възможно най-бързо рискуваме да изостанем още след първите кръгове.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Fowler23

Fowler23

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Лийдс играха по познат начин и за мен е непонятно как изобщо успяха да ни изненадат, може би късмета ги покри/ 3 удара  - 3 гола, мисля че ако потърсим много трудно ще намерим по-успешен отбор на Анфийлд от към процентност на владеене на топката - владяха топката повече от нас, точни пасове - мисля ,че завършиха с 40 паса повече от нас, а пък за съотношението удари във вратата - голове, да не говорим/.Сериозна заявка от страна на Лийдс, но до 10-тия кръг виждам мачове със Сити и Арсенал и съм сигурен, даже убеден, че някъде в тези два мача ще получат поне 5 гола.
Ние днес реагирахме феноменално, Мане и Салах бяха във вихъра си.
Алисон изобщо не ми хареса, дано успее да подобри позиционирането си.ТАА мисля че е измроен или пък не е възстановен изцяло, изглеждаше натоварен с много задачи с които не успя да се справи.Робо ми хареса, много рядко допускаше да бъде разминаван елементарно и реагираше светкавично при изгубените топки.Гомез и ВВД ще ги разгледам като едно цяло, защото и двамата допуснаха доста грешки, изоставаха и не успяваха да покрият празните пространства зад себе си.Хендерсън игра добре, но е видно, че не е във форма или поне не е в онази шампионска форма от края на сезона.Вайналдум също изглеждаше изморен, мисля че игра и в двата мача на Нидерландия тези дни и определене можехме да започнем с Къртис Джоунс или Фабиньо.Наби Кейта, аз лично очаквам повече от това момче именно в такива мачове, в които съперника пресира персонално, да успее да задържи топката и да реагира с хубав пас елиминирайки двама или трима играчи около себе си.Салах изглеждаше доста нахъсан и с настроение.Прави ми впечатление, че той изглежда като по-комбинативният от двамата с Мане.Мане изигра важна роля за победата в този мач, постоянни спринтове, постоянно търсеше топката, но на няколко пъти можеше да подаде топката и завършека на атаката да има друг вид и съответно резултата да е 4-5 още до 60-тата минута.Фирмино, моят любимец днес игра като, неразбран диригент.В края на сезона започна да изгрява отново, но днес не беше в най-добрата си светлина.Мисля, че Минамино би могъл да го замести в някой мач, за да покаже че и той е човек, който може да допринесе за отбора в ролята на диригент.
Клоп знае, че не играхме добре в защита и че халфовата ни линия бе изморена много.Идват два мача с Челси и летящият високо Арсенал, там трябва да покажем, че ние сме шампиона и всички трябва да се съобразяват с нас и не само, че ще се борят с нас, а и ще им е дори още по-трудно от миналата година!
We are Liverpool - Champions of England!

stroshev

stroshev

Not English, but Scouse

• Потребители
Тоя Биелса от колко време е в Лийдс и не знае две думи на английски...много неприятно да слушаш преводачи на пресконференциите.

baivan

baivan

Not English, but Scouse

• Потребители

Виж мнениетоstroshev написа на 13 September 2020 - 10:12 AM :

Тоя Биелса от колко време е в Лийдс и не знае две думи на английски...много неприятно да слушаш преводачи на пресконференциите.

От две години. Преди месеци четох, че вече им разбирал езика, но НЕ ИСКА да говори, особено пред медии.

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Потребители
Клоп: Това да не е като да караш колело

https://www.sportal....php?news=862303

Fowler23

Fowler23

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Magic Mo and credit the opponents – 5 talking points from Liverpool 4-3 Leeds

https://www.thisisan...pool-4-3-leeds/

Stojkica

Stojkica

Not English, but Scouse

• Потребители

Цитат

Както абсолютно всеки сезон, единственото важно от първия мач са точките. Ама играта, ама статистиките, ама красотата, ама стилът - всичко в кофата, само трите точки да са в джоба след края на мача.

Toва съм го писал преди първия мач за сезона преди 2 години, който тогава беше с Уест Хям. Абсолютно нищо не се е променило оттогава досега и с това се изчерпва мнението ми за този мач с Лийдс.

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Салах беше звяр тоя мач. Като е зле му сипваме, като е добър е редно да се отбележи. Хеттрик и майната му на двете дузпи - направо ги правеше криви по крилото.

Защитата обаче е в притеснителна форма - Алисон става като Кепа - откъде му я ритнеш е вътре. ВВД и той се зарази от Ловрен вируса... Дано се стегнат, щото не всеки мач ще вкарваме по 4 гола.

oZZy

oZZy

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Както и очаквах, напускането на Ловрен ще се окаже пагубно за защитата на отбора....

neversurrender

neversurrender

Scouser Legend

• Потребители
Ама пък на Салах му се отразява добре липсата на най-добрия му авер, няма кой да го разсмива вече и беше доста по-концентриран

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни