Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

20.10.2018 Хъдърсфийлд 0-1 Ливърпул (ПЛ - 09 кръг)

• Please log in to reply
55 отговора на тази тема

liverpool_ynwa

liverpool_ynwa

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Пестелив и скучен мач, но подплатен с 3 точки. Няма по-голям белег за един пораснал и готов за големи неща отбор от това да побеждава, когато играта му не спори, когато прави ротации в състава си и когато основни играчи са в трагична форма. Ако някой има съмнения, че този отбор съвсем скоро ( предполагам от средата на Ноември нататък) ще влезе във формата, в която ще вкарва за удоволствие, явно не е гледал достатъчно отбора и не познава Клоп. Аз лично нямам никакви съмнения в това и за мен подходът ни е абсолютно правилен - няма абсолютно никаква, ама никаква полза от ваксинирани кокошки през Април и Май и светкавици през Август, Септември и Октомври. Няма по-голям гъдел за увереността на един отбор от победите, играта се забравя за няколко дни/седмици, но точките остават там до м.Май, а Вие помните ли го миналия Май? Защото аз много дълго време ще го помня.

Дачка, не съм съгласен с теб за Стъридж, освен опропастената атака второто, за която и ти спомена. За мен той беше най-дейният и раздвижен от 3-мата отпред, няколко пъти поемаше топката и обръщаше защитата, даваше пасове на Салах за двойно, които Салах бъркаше жестоко, отваряше пространства, връщаше се назад, въобще за мен изигра силен мач.

Лалана дори не искам и да го споменавам. Хендо е почувствал напрежение hamstring-a и затова Клоп не е искал да рискува.

Споменавайки Салах - този човек е неузнаваем, толкова брак в играта му, дори и Алексис в момента не бърка толкова пасове. Вчера лично той опрoпасти поне 3 ситуации, които бяха потенциален гол. Имам колега египтянин, който му е голям фен, та той ми сподели, че ситуацията в Египет със Салах не е много розова, заради пререканията с египетската федерация. Семейството му било поставено под огромно напрежение и нападки, въпреки че масово народът го обожава. Може би това е причината, може би все още изпитва неразположение с рамото. Виждате например Сане само с едно движение в рамената как разминава защитниците, а и който не вярва колко важна част са рамената във футбола, го съветвам първо да опита да подскочи с двете ръце плътно до тялото и после да опита да стартира рязко, пак с опряни ръце, или с неразположения в рамото.

Другата седмица ще ги гледам на живо с Кардиф и се надявам да играем по-добре и да вкараме повечко, но няма да се разсърдя и на 1:0 в наша полза отново.

tryssardi

tryssardi

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Публикувано изображение

Нека си спомним с носталгия страхотната игра от преди година....

LiverpoolYNWA

LiverpoolYNWA

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Аз разбирам да затвориш мача по италиански и да победиш с 1:0 както в момента Ювентус прави повечето пъти в Италия. Другите просто нямат положения. Но щом има положения и немалки опасности пред нашата врата + греда, отменен гол и съмнения за дузпа очевидно не е тактика.

stroshev

stroshev

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
В началото на сезона си пожелах да сме в играта за титлата до края...засега нещата се получават. Като гледам миналата година къде сме били по това време....

AllorNothing

AllorNothing

Pro Scouser

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоdrenski написа на 21 October 2018 - 09:02 AM :

А аз мисля, че е обратното. Фенът се радва, когато отборът му печели купи. А красивата игра е бонус за него. Трябва да питаме по този въпрос феновете на Челси, Реал и Интер, когато треньор на тези отбори беше Моуриньо.

Аз мисля, че дискусията малко се измества и трябва да се прави разлика в това дали си играл "грозно" или си играл слабо.

Срещу ПСЖ, Тотнъм, Лестър, Палас не изиграхме супер красивите за нашите стандарти мачове, но контролирахме тези двубои и почти не давахме на отборите да играят.  И тогава, и сега схемата и подхода за игра са ни едни и същи общо взето.  Не може да се каже и че в тези изброени двубои направихме нещо феноменално, но абсолютно заслужено ги спечелихме.

В момента просто играем слабо. И това е така в последните ни 3-4 мача.  Умението да печелиш точки, няма нищо общо с това да се оставиш отбор като Хъдърсфийлд, да ти стъжни сериозно живота.
От последните ни 3 мача взехме 5 точки, но съвсем спокойно и никак незаслужено можеше и 1 точка да вземем, отделно и мача с Наполи, който беше трагичен като игра за нас.  Съвсем сигурно ще е, че ако продължаваме с тази слаба игра, то няма да можем вечно да постигаме задоволителни резултати.

Много мениджъри / включително и Клоп / са повтаряли следното нещо: Най-важното нещо, което трябва да се гледа в един отбор, е това дали той играе добре или зле.  Това е нещо съвсем различно от това да играеш ефективно или Хеви Метъл футбол. Нека да не се бъркат тези неща.
Та теорията на тези мениджъри е следната. Ако играеш добре, дори в някакъв период от време да не си постигнал изискваните резултати, то продължиш ли да си играеш добре - резултатите ще дойдат.
И обратното. Може със слаба игра да постигнеш временни резултати, но продължи ли се със слабата ти игра, то изходът може да бъде само един.

Аз нямам претенциите да гледам постоянно ултра Хеви Метъл футбол.  Стига да печелим и с игра като тази в началото на сезона ще бъда пре-доволен.
От сегашната ни игра обаче няма как да съм щастлив, просто защото тя е слаба. Не говорим за грозна, за красива, просто е слаба и продължим ли с нея.. добро не ни чака и съм сигурен, че Клоп го знае това.
Причините за слабата ни форма може да са много, може дори да е била планирана до някаква степен, но е сигурно, че качеството ни на игра трябва да се повиши.
Твърде много брак, твърде много лоши взети решения. Тези неща не могат да бъдат обяснени само със смяната на подхода и тактиката ни към мачовете.
Ясно е, че спечелим ли титлата, няма да ни интересува дали това е станало грозно, или ултра грозно, но е сигурно, че титлата няма да, я спечелим, играейки слабо.
Това са притесненията на повечето хора в момента.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоAllorNothing написа на 21 October 2018 - 04:05 PM :

3.
Аз мисля, че дискусията малко се измества и трябва да се прави разлика в това дали си играл "грозно" или си играл слабо.

Срещу ПСЖ, Тотнъм, Лестър, Палас не изиграхме супер красивите за нашите стандарти мачове, но контролирахме тези двубои и почти не давахме на отборите да играят.  

2.
В момента просто играем слабо. И това е така в последните ни 3-4 мача.  Умението да печелиш точки, няма нищо общо с това да се оставиш отбор като Хъдърсфийлд, да ти стъжни сериозно живота.

1.
Много мениджъри / включително и Клоп / са повтаряли следното нещо: Най-важното нещо, което трябва да се гледа в един отбор, е това дали той играе добре или зле.  Това е нещо съвсем различно от това да играеш ефективно или Хеви Метъл футбол. Нека да не се бъркат тези неща.

1. Понякога цитирате Клоп, както някога са цитирали Сталин. Без значение дали наистина е казал точно тези думи. Това дет си цитирал от Клоп е толкова общо, че той може да го е казал, ама може и да не  го е казал. Е, сигурно все някога някъде е казал нещо подобно.
Аз като цитирам, винаги се старая да знам и да посоча кога и къде е било казано въпросното нещо.
Наскоро друг (не помя точно кой) беше цитирал Клоп, който уж казал, че винаги ще пуска играчите, които са в най-добра форма.
Ама дали наистина го е казал - казва ли ти някой. Но като се цитира Клоп става по-тежко мнението
Тогава си замълчах, ама от такива цитати започвам да се сещам за една песничка - Товарищ Сталин, вы большой учений

2.Аз пък не мисля, че срещу Челси и Ман.Сити играхме чак слабо. С Наполи играхме слабо и въпрлеки това бяхме на секунди от равния резултат. С Челси за Карабао не го гледах мача. С Челси мачът беше зрелищен и беше удоволствие да се гледа, стига да си неутрален. Със Сити - обратното, такчиеско надлъгване и предпазливост от двете страни.
Предните два мача на Анфийлд Пеп дойде с желание да играе и се опари лошо. Сега дойде с желание да не играе. И за малко да го спечели мача.

И изобщо това "играхме слабо" е много силно. Дори и снощи не мисля, че играхме толкова слабо. Лоши отигравания имаше в атака. Но Хъдърсфийлд какво толкова ни е стъжнил сериозно живота. Една опасност - най-критичния момент беше второто полувреме при центрирането отдясно, когато първо ВВД после Ловрен се разминаха и топката попадна в техен нападател, който би над вратата. И един удар с глава, спасен рутинно от Алисон. Това им беше целият актив.

Ама имало греда. Греда с далечен удар винаги може да има. Ама имало несвирена дузпа и отменен техен гол. Милнър първо удари топката с крак, а вдигайки крака си повдигна и ръката, което е естествено движение. Я се опитайте да си вдигнете встрани крака без да си вдигнете ръката. Засадата. Имаше я макар и малка.

3.
Дискусията ти я изместваш, като я насочваш пряко само към последните мачове. А тя е принципна как е по-добре - грозна титла или красива нетитла.

Разбира се, че в последните 4-5 мача можеше да играем и по-добре. Но за мен няма драма засега. Има свръхочаквания.

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Клоп:

Цитат

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп остана много доволен от факта, че отборът му победи Хъдърсфийлд, макар че успехът на "мърсисайдци" бе минимален и само с 1:0 след гол на Мохамед Салах, който успя "да се събуди".

Все пак обаче германецът е на мнение, че пред тима предстои още много работа, за да се получат нещата така, както той ги иска.

"Основата, която сме създали откакто аз съм тук, е просто брилянтна. Да, хубаво е, че победихме. И победа с един гол пак носи три точки, но мисля, че има много какво да се желае от нас и от нашето представяне. Трябва да продължаваме да работим здраво, за да може нещата да ни се получават по-добре", обяви специалистът след мача.

"Отборът на Хъдърсфийлд се справи наистина добре. Трябва да приемем това. Все пак ние не блестяхме и спечелихме, което също е добре. Предпочитам атрактивните и гръмките победи, но и този успех е важен за нас. Има и такива мачове".

"След този мач можем да кажем спокойно, че няма да имаме лесни мачове в първенството".

S+G+

S+G+

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоScarface написа на 21 October 2018 - 08:38 PM :

Клоп:
лошото е,че Шити тоя род мачове си ги вземат на куц крак и то с разлика �� но общо взето ,това е тактиката ,като не си явно по-добър,поддържаш темпото и чакаш другия да му падне гарда����

neversurrender

neversurrender

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Ситито следващия мач губи точки.

flyhorse0906

flyhorse0906

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
За мен това си е важна победа не само заради 3-те точки ами и чисто в психологически план, тъй като 4 поредни мача в различните турнири нямахме победа.С оглед състава с който излязохме не мога да кажа, че сме играли колосално слабо и едва ли не не сме заслужавали да спечелим и равенството би било справедливо.Вярно, че след като вкарахме гол до края на полувремето Хъдърсфийлд ни натиснаха, ама освен няколко спорни положения нищо друго не направиха.Според мен нямаше никаква дузпа за играта с ръка на Милнър, щото топката първо му се удари в крака, освен това при отменения им гол ясна засада.Второто полувреме пък усещането от играта беше, че по-скоро ние ще вкараме втори гол, отколкото те да ни изравнят.На Алисон въобще не му се наложи цял мач да прави някакви фундаментални спасявания или да избива центрирани топки.Те Хъдърсфийлд даже до някакви разбърквания не можеха да се доберат в наказателното.За мен основния проблем този мач беше, че не вкарахме втори гол.Имахме възможности и свободни пространства, но сбъркани пасове и подавания не към хора, които бяха в по-добри позиции ни лишиха от по-изразителен успех.Той и затова Клоп беше бесен по едно време, както отбеляза колегата Ozzy.Шакири ми хареса как игра, Стъридж също не игра зле, определено ще вършат работа в мачове с отбори от чергата на Хъдърсфийлд.
Продължаваме напред така или иначе и предстои много важен мач с Цървена звезда в ШЛ.

deadpoll

deadpoll

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Клоп след мача казва, че не е доволен от финалната топка. Честно казано мачът не ни беше 1 от най-добрите, но имахме много възможности на контра, които ги опропастихме с лека ръка. Това важи в еднаква степен и за Стъридж, и за Фирмино, и за Салах.

Dacheff

Dacheff

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоS+G+ написа на 21 October 2018 - 09:46 PM :

лошото е,че Шити тоя род мачове си ги вземат на куц крак
Еми то и ние това правим (да, без разликата). Преди повечето хора се оплакваха, че шампионите и в лоша форма си прибират точките. Сега ние правим точно това реално. Отборът ще навлезе в по-добра форма и ще заиграе по-силно, сигурен съм. Въпросът е докато това стане да не сме изостанали с 10 точки от челото. Засега не само не сме изостанали, ами сме най-отгоре.

Съгласен съм със Слави, че в дългосрочен план играта е много важна, защото рано или късно резултатите ще се напаснат по играта. Не можеш вечно с кофти игра да печелиш (или със силна игра да губиш). Но смятам, че това при нас е временно положение. При Клоп тръгваме почти винаги зле в началото игрово и после ставаме по-добри и по-добри. Но досега в началото губехме точки, а тоя сезон ги печелим. Така че предпоставките за силен сезон засега са налице.

fishek

fishek

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Нормално е мненията да са на двата полюса, но не ми харесва как величаете чалмите. Където ние правихме равен с тях и Челси те направиха равен с нас и Уулвс(или Уотфорд) не си спомням точно. Би ми било много интересно как ще се сбият с манчо и с Челси, защото тия мачове още не са изиграни. Те тия не са някви извънземни бре хора. Ще почнат да гълтат въздух по-скоро от колкото си мислим. Разбира се притеснението ми е головата разлика. Ако вземем че наистина се борим с тях за първото място, такива като Хъдър трябва да ги шарим с по 3-4. Тия мачове, който казвате, че ги печелим грозно с по 1, до сега винаги са били контролирани, наши мачове. Щом при късно изравняване на ПСЖ (2:2 в 80' някоя си минута) се вдигнахме и ги натикахме в тяхната половина и ги победихме, може би не трябва да се притесняваме чак толкова.
Също така си мисля, че мача с Арсенал ще ни е атестат за това в каква форма се намираме. Знаете - играеш според противника. Защитата ни е бетон, очакваме тия отпред да се събудят от летаргията и да поразнесат защитниците на "лошити".

blunt

blunt

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Сити са най-силният отбор в Англия. Имат най-добрият мениджър що се отнася до печелене на първенство.
Проблемът е, че те дори да се спънат, знаят, че могат да се стегнат и да спечелят много мачове подред - следователно няма притеснение при тях. Най-голямата им слабост е когато всичко се решава в 1-2 мача като в ШЛ. Там напрежението от издънка си казва думата. В първенството това го няма.

Аз съм доволен от победата. Измъкнахме я, но пък това показва, че нашият отбор знае вече да измъква такива спорни мачове, което си е плюс. За головата разлика ми е все тая, точките са по-важни.
Играта има нужда от сериозно подобряване, но печеленото на мачове ти дава допълнително време, за да я подобриш.

AllorNothing

AllorNothing

Pro Scouser

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоdrenski написа на 21 October 2018 - 06:57 PM :

1. Понякога цитирате Клоп, както някога са цитирали Сталин. Без значение дали наистина е казал точно тези думи. Това дет си цитирал от Клоп е толкова общо, че той може да го е казал, ама може и да не  го е казал. Е, сигурно все някога някъде е казал нещо подобно.
Аз като цитирам, винаги се старая да знам и да посоча кога и къде е било казано въпросното нещо.
Наскоро друг (не помя точно кой) беше цитирал Клоп, който уж казал, че винаги ще пуска играчите, които са в най-добра форма.
Ама дали наистина го е казал - казва ли ти някой. Но като се цитира Клоп става по-тежко мнението
Тогава си замълчах, ама от такива цитати започвам да се сещам за една песничка - Товарищ Сталин, вы большой учений

2.Аз пък не мисля, че срещу Челси и Ман.Сити играхме чак слабо. С Наполи играхме слабо и въпрлеки това бяхме на секунди от равния резултат. С Челси за Карабао не го гледах мача. С Челси мачът беше зрелищен и беше удоволствие да се гледа, стига да си неутрален. Със Сити - обратното, такчиеско надлъгване и предпазливост от двете страни.
Предните два мача на Анфийлд Пеп дойде с желание да играе и се опари лошо. Сега дойде с желание да не играе. И за малко да го спечели мача.

И изобщо това "играхме слабо" е много силно. Дори и снощи не мисля, че играхме толкова слабо. Лоши отигравания имаше в атака. Но Хъдърсфийлд какво толкова ни е стъжнил сериозно живота. Една опасност - най-критичния момент беше второто полувреме при центрирането отдясно, когато първо ВВД после Ловрен се разминаха и топката попадна в техен нападател, който би над вратата. И един удар с глава, спасен рутинно от Алисон. Това им беше целият актив.

Ама имало греда. Греда с далечен удар винаги може да има. Ама имало несвирена дузпа и отменен техен гол. Милнър първо удари топката с крак, а вдигайки крака си повдигна и ръката, което е естествено движение. Я се опитайте да си вдигнете встрани крака без да си вдигнете ръката. Засадата. Имаше я макар и малка.

3.
Дискусията ти я изместваш, като я насочваш пряко само към последните мачове. А тя е принципна как е по-добре - грозна титла или красива нетитла.

Разбира се, че в последните 4-5 мача можеше да играем и по-добре. Но за мен няма драма засега. Има свръхочаквания.

1. Да, хубаво е да се дават цитати, но аз няма да тръгна да напиша нещо измислено. Да изгубя половин час примерно в търсенето на нещо, което е казано преди 7-8 месеца да речем, не ми се вижда много рентабилно.
Ако беше от последната седмица изказване, тогава не е толкова трудно да се намери и постне.

2. Като се има предвид играем слабо  ....  играем слабо за нашите си стандарти и потенциал. Отричането на това е заравяне на главата в пясъка и отричане на проблемите, което винаги е пагубно.
Мен много ме дразни изпадането в крайности. Или за нищо не стават играчите, или пък винаги всичко си ни е добре и проблеми нямаме. Да, ама не е така.
Приблеми имаме в последните мачове и те са основно в атаката.  Най-хубавото нещо, което ни се случва в момента е, че отбора най-сетне успя да намери начин да печели точки дори когато не играе добре.  В предни години тези точки нямаше да ги имаме и тогава врещенето щеше да е много по-голямо със същата игра каквато имаме в моменте.
Естествено, че умението да взимаш нужното когато не играеш добре е изключително ценно качество. Всеки отбор в даден момент от сезона има спад и ако в този период успява да вземе реалистичният максимум от точки, то тогава вече може да се надява на нещо повече през сезона.

Тук въпросът е обаче, че не можеш вечно да се надяваш по този начин да печелиш точките. Сега, ако за теб или някой друг Хъдърсфийлд не ни е създал особени проблеми, за мен това изобщо не е така. Все пак това е може би отбора с най-малък потенциал в първенството.

Драми естествено, че не трябва да се правят, аз не виждам и някой да ги прави.  Назоваването на проблемите не е правене на драма.  Свръхочаквания не знам дали има.  Този отбор сме го виждали вече няколко години подред да играе супер футбол. Не очакваме да се прави нещо извънземно, а просто да се подобри играта, защото иначе ще страдаме, в това всеки може да бъде сигурен.
Неразбирателството и детинските грешки, които се правят когато атакуваме са очевадни. Тези неща не могат да се обясняват със смяна на тактиката и начина на игра.  В крайна сметка каквато и да е схемата на игра, играчите играят на един и същ терен, озовават се в едни и същи зони, ритат с една и съща топка.
Липсва онази комбинативност, липсва вярно взетото решение, липсва импровизацията в играта. А ние знаем, че тези играчи могат.
Аз вярвам, че всичко това е нещо времено и че нещата ще потръгнат отново, но просто ми се иска това да стане възможно по-скоро, защото само по този начин ще можем да се противопоставим на Сити.

Колкото до грозно спечелената титла. Естествено, че  никой няма да има каквато и да е претенция, ако спечелим ВЛ тази година. Независимо с каква игра стане това, всеки би бил щастлив.
Само, че тук има едно основно нещо, което не се отчита.  Няма никакви гаранции, че титлата ще се спечели с подобна игра. И ако трябва да гледаш цял сезон мъка по терена и на края останеш с празни ръце, няма да е никак приятно.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоAllorNothing написа на 22 October 2018 - 03:57 PM :

2. Като се има предвид играем слабо  ....  играем слабо за нашите си стандарти и потенциал.
.
Мен много ме дразни изпадането в крайности. Или за нищо не стават играчите, или пък винаги всичко си ни е добре и проблеми нямаме.

С горното съм съгласен. И мен изпадането в каквито и да е крайности винаги много ме е дразнело, не само за Ливърпул.
Не съм казал, че нямамe проблеми. Те са видни за всички.
Съгласен съм, че играем слабо в нападение за нашите стандарти, поставени през миналата година от ноември нататък.
Но играем отлично в защита в сравнение с нашите стандарти, поставяни не само миналата година, но и години назад до времето на Рафа.
Съгласен съм, че ако не започнем да вкарваме повече голове, работата няма как да стане. Все с по 1:0 не можем да бием. Време е да започнем да бием и с по 2:0 :)

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни