Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

14.08.2019 Ливърпул 2-2 Челси (5-4) (Финал - Суперкупа на УЕФА)

• Please log in to reply
70 отговора на тази тема

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Като се види радостта на Клоп и на всеки му е ясно колко незначима е тази купа.
Сто от сто пъти я предпочитам пред някоя от домашните.

Ливърпул с два трофея в рамките на 2 месеца и половина. 13 международна купа.  Днес изобщо не ми пука кой как играл. Ма Адриан, ма Андреа...купата е червена. Тва е положението.

Ония от Манчестър и син и червен да ни ядат тоягите. Такъв съпорт на неутрален терен никога няма да имат. Тия сините и на собствен терен нямат.

Суперкупа на Европа тралалалала..

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Първото полувреме бяхме трагични. Основната причина е, че Челси превзеха напълно центъра на терена плюс, че ние бяхме с 10 човека на терена, Окс го нямаше изобщо.
Това че предадохме центъра беше и причината за проблемите ни в защита. Бързаците Педро, Пулишич, Канте и останалите разиграваха топката както си искат на 30-ия метър и пускаха пасове зад защитата ни.

За разлика от повечето от вас не мисля, че нито Матип, нито Гомез бяха толкова слаби. Особено за Гомез всеки трети е писал, но това писане според мен е по инерция, защото от миналия сезон така тръгна, че Гомез не става за бек. Но и Гомез и Матип пресекоха опасни топки в наказателното ни поле миг преди удар към нашата врата. Вярно е, че Гомез не се включваше по крилото, както ТАА, но това може да е било указание, а може да е било и страх от Пулишич.  

И при все че Челси ни надиграха първото полувреме, статистиката и тогава беше в наша полза, което отново показва, че на нея много не трябва да и се обръща внимание.

Аз не очаквам и не искам в този момент отборът да е в някаква много добра форма, защото не му е времето. Маратонът тепърва започва, никой маратонец не спринтира в първите метри. Дори срещу Норич малко ме стресна този глад за футбол и този вихър.
Но снощи имам чувство, че нашите бяха подценили по някаква причина мача и по-точно Челси.
А Челси си играха съвсем прилично и макар и много рано показаха някакъв облик, както и срещу Юнайтед.  За тях е добре, че се отърваха от сянката на Азар, това в бъдеще ще бъде им бъде позитив, нищо че сега изглежда, че Азар им липсва.

Не мога да виня съдийката, че даде дузпата, гледано от нейната позиция и при нуждата от мигновено решение. Но мога да вина вараджиите, че утвърдиха дузпата. Може би го направиха, за да не компрометират феминизма, довел до това жена да свири такъв финал. За мен е излишно да се дават на жени такива мачове, дори и съдииките да се справят добре. Но то е защото по начало съм против крайния феминизъм. Иначе уважавам много жените и често повтарям, че без тях ние, мъжете, сме за никъде.

Касабов така и не е разбрал, че забавеното вдигане на засадата е по указание на ФИФА. Не е лошо и Драгоев да го научи най-после. Вярно, че съдийката от близката страна го правеше бавно, но не и след 3-4 секунди, както казваше Касабов. 3-4 секунди са адски много във футбола.
Той каза, че Алисон се е контузил срещу Сити, а той се контузи срещу Норич. Като ще коментираш финал за суперкупата, подготви се малко предварително, недей да разчиташ само на опита си.

ravina

ravina

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Копирам от колегата:

:champion: Суперкупа на Европа тралалалала... :champion:

p.s. Окса не е съвсем 0 :D Може би 0,5 по 10 балната. Но все пак изведе Мо за най - чистото ни положение.
p.s` И аз не смята, че Матип и Гомез бяха толкова зле. Гомез напред беше тотална 0, но в защита имаше няколко ключови намеси.
p.s`` Първата смяна на Клоп беше ключова /Фирмата/, но втората уби темпото /Джини/. Тъкмо бяхме набрали скорост и нещо пак се развали или по - скоро инструкциите са били такива.
p.s``` Мацките свириха много коректно до дузпата. Нямаха грешно отсъждане. Но лека дузпа ни дадоха и на нас предния мач ...
p.s```` Това с бавенето според мен е да може ситуацията да "завърши". Т.е. ако има гол а съдията е вдигнал неправилно засада, да бъде зачетен. Т

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоravina написа на 15 August 2019 - 10:53 AM :

Копирам от колегата:

p.s`` Първата смяна на Клоп беше ключова /Фирмата/, но втората уби темпото /Джини/. Тъкмо бяхме набрали скорост и нещо пак се развали или по - скоро инструкциите са били такива.

p.s```` Това с бавенето според мен е да може ситуацията да "завърши". Т.е. ако има гол а съдията е вдигнал неправилно засада, да бъде зачетен. Т

Джини влезе, защото Милнър се контузи, на пейката налагаше коляното си с лед.

Забавеното вдигане е промяна от 3-4 години още преди ВАР. Идеята е страничният да вдигне, едва когато играчът в засада докосне топката. Целта е да не се накъсва излишно играта.
Сега с ВАР сигурно има някакви допълнителни указания, които не ги знам.

oZZy

oZZy

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоdrenski написа на 15 August 2019 - 10:38 AM :

Първото полувреме бяхме трагични. Основната причина е, че Челси превзеха напълно центъра на терена плюс, че ние бяхме с 10 човека на терена, Окс го нямаше изобщо.
Това че предадохме центъра беше и причината за проблемите ни в защита. Бързаците Педро, Пулишич, Канте и останалите разиграваха топката както си искат на 30-ия метър и пускаха пасове зад защитата ни.
Напълно съгласен. За мен лично играхме много слабо в центъра, единствено Хендо игра на ниво. Мили и особено Фабиньо бяха зле. Реално Канте сам се разправи с цялата ни 3ка в средата. От там тръгваха и проблемите в защита. Толкова положения за крилата на противника допускаме за цял сезон. Абе щом недъгавия Жиру се измъкваше зад защитата на няколко пъти значи сме били много зле.

Иначе честито за купата. Мен честно казано не ме трогва, все ми е тая за тази купа, не може да ми достави голяма емоция, но е винаги добре все пак да се пълни витрината с каквато купа дойде. Надявам се и вярвам колегите на мача да са си изкарали добре и да са събрали много спомени, беше вълнуващ мач с позитивен изход, повече се радвам за техните преживявания отколкото за купата. Дано тези 120 минути не ни спънат срещу светците само.

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители
На Окса ще му трябва време докато влезе в ритъм, забравя се, че една година беше контузен, след такива тежки травми винаги е много трудно да възвърнеш предишната си форма и трябва повече време отколкото си мислим. Също така неговата позиция не е по крилото, още по-малко като ляво крило.
Между другото Гомез като ляв бек ми хареса много повече отколкото като десен, където направи няколко грешки. Не знам на какво се дължи, но като десен нямаше едно преминаване с топката по фланга, а отляво направи няколко и също така си стоеше повече в зоната.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоneversurrender написа на 15 August 2019 - 11:15 AM :

Също така неговата позиция не е по крилото, още по-малко като ляво крило.

Защото Клоп си обича 4-3-3. Когато видях съставите, помислих, че ще играем с двама нападатели - Мане и Салах, Окс зад тях и зад него Хендо, Фабиньо и Милнър. Т.е. Окс катко чътвърти халф, какъвто той обича да играе.

flyhorse0906

flyhorse0906

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоdrenski написа на 15 August 2019 - 10:38 AM :

Много точно мнение.Гомез  действително имаше няколко ключови намеси, но имаше случаи да не си покрива зоната и да се налага Матип да излиза там, а така също беше и надиграван не един и два пъти.Имам опасения за Гомез, че от това въртене межу центъра на отбраната и бековете, накрая от него няма да стане нито централен бранител, нито бек.За мен и в мача с Норич игра слабо, където беше до Върджил.И Милнър, и Вайналдум бяха безполезни в центъра и оттам дойдоха и проблемите ни в средата.Надявам се Клоп и щаба да са видели всички слабости и в следващите мачове да вземем мерки за отстраняването им.Честно казано се учудих, че след като Фирмино остана резерва Ориги не започна мача, той поне се движи и търси топката повече от Окса.Ама както и да е, важното е че взехме купата.Изводи обаче има много, които може да се направят, както по отношение на игра, така и на изпълнители.

KlopU

KlopU

Baby Scouser

• Изгонени
  • PipPip
Много ми хареса Пулишич снощи .Ех защо не избра нас а отиде при сините. Голямо бъдеще го чака. Искам и да поздравя нашите за 5те вкарани дузпи.

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Май Клоп се опитва да въведе новости в играта изтегляйки защитата доста по-напред, откъдето идват и пуснатите топки зад защитата. Не са се сработили още на такъв маниер.

fishek

fishek

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Уважавам мнението ви, но да кажете, че тая купа няма много стойност и не ви топли -ай малко.
Ако бяхме паднали точно тоя мач, тука щеше да е война. И то точно от Челси /къде маню ги "смазаха" оня ден/ и просто не ми се мисли.

paton

paton

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Мацките свириха според новите наредби - оставят да мине цялата атака до край заради ВАР-а. Ако вдигнат засада и спрат атаката, а на ВАР-а се види, че такава няма, да не ощетяват атакуващия отбор.

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Вкаран гол винаги можеш да го отмениш заради засада, но да възстановиш недовършена атака, прекъсната заради несъществуваща засада няма как да стане.

stroshev

stroshev

Not English, but Scouse

• Потребители
Според мен беше кристално ясно че понеже Гомез не се включва в нападение....дали поради инструкции, дали поради неможене...напред в дясно играеше Хендо...и когато Хендо тръгваше в атака по крилото в центъра оставаха само Фаб и Мили...затова ни ебаха майката в центъра.

der Bomber

der Bomber

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Честито, още една европейска корона за the rightful kings.

Хубав и завързан мач. Много ситуации и пред 2те врати и хубави комбинации.

Фабио действително игра слабо първото полувреме, но след това отново беше важна фигура. Н'Голо Канте е изключителен футболист и не е срамно, че ни е обезличил халфовата линия в определени периоди. Просто е вездесъщ, страхотен играч.

Колкото до защитата, Матип при всички положения в момента играе много по-добре от Върджил. В действителност холандеца изглежда раьсеян и вял. За гГомез проблема на бека е, не че е слаб в дефанзивната част, колкото до това, че всеки Божи път в който не играе ТАА, играта на целия отбор се дебалансира. Всеки шибан път в който Клопо излезе с Гомез на бека за да се подсигури, всеки път фейлваме, всеки път игрово, а в повечето случаи и резултата е лош.

Друго обаче ме притеснява доста. Клоп очевадно се опитва да наложи приома за изкуствена засада като основен начин на защитаване, обаче ВВД и Робокоп им е много трудно да се изтеглят в засада. Смятам, че ще берем ядове докато защитния вал се присписоби към новата методика.

Другия сериозен проблем е вратаря. Да, окей, спаси дузпа и излезе много добре в началото, нищо, че беше засада, обаче, тоя пичага е макс нивото на Моньо, ама макс казвам. Пример: отменения гол на американчето... Е бих си заложил главата, че тази топка Али я хващаше. И да, под хващаше, имам предвид буквално я улавяше. За гола на Жиру не ми дава сърце да съм критичен, защото беше от много близо, НО, тоя удар, един Де Хея напринер го вади с крака си 200 от 200 пъти.

Абре, взехме я и това е важното.

А, още нещо. Боби Фирмино е най-класния ни играч и то с доста. Не знам колко от вас могат кажат подобно нещо като свое виждане, но за мен това е реалността. Това момче е може би най-интелигентния футболист който съм гледал. (За съжаление не съм гледал Кройф). Та, Бобо знае във всеки един момент, всеки един от футболистите на терена къде точно се намират, къде ще се намират след 3 секунди, и как той да ги преодолее ако са противници, и кога, къде и как точно, да подаде топката ако е съотборник и дали изстрел би бил по-добрия избор. Да, понякога не му върви или просто е извъннформа, НО, никога, ама никога не взима грешно решение. Абсолютно епичен и НЕ ЗА МЕ НИМ за състава към настоящия момент.

ReD_Gerrard

ReD_Gerrard

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Според мен играхме добре.

Въпреки радостта си в края, Клоп подходи към мача като към контрола от предсезонната подготовка - не само ротации на играчи, но и доста тактически експерименти и промени спрямо миналия сезон. Все пак отборът трябва непрестанно да се развива и освежава. Аз такава игра в такъв мач толерирам и съм доволен.

Хареса ми играта на нападателното трио. Мане беше много ефективен и напред, и назад; Фирмино беше великолепен, а Салах също допълни с добро участие.

Окса на крилото и Гомес на бека си е клизма за гледане, но предвид обстоятелствата, беше необходимо да ги видим там.

Поздравления и към Челси за играта, не се предадоха. Браво на Лампард за това, че даде шанс на малките при дузпите.

Честита купа!

plq

plq

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
https://youtu.be/iqTcYKdr-5k
https://youtu.be/8I1TFuak3R4
По късно ще кача още няколко клипа 😂.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоder Bomber написа на 15 August 2019 - 02:47 PM :

За гГомез проблема на бека е, не че е слаб в дефанзивната част, колкото до това, че всеки Божи път в който не играе ТАА, играта на целия отбор се дебалансира. Всеки шибан път в който Клопо излезе с Гомез на бека за да се подсигури, всеки път фейлваме, всеки път игрово, а в повечето случаи и резултата е лош.

А, още нещо. Боби Фирмино е най-класния ни играч и то с доста. Това момче е може би най-интелигентния футболист който съм гледал. (За съжаление не съм гледал Кройф). Та, Бобо знае във всеки един момент, всеки един от футболистите на терена къде точно се намират, къде ще се намират след 3 секунди, и как той да ги преодолее ако са противници, и кога, къде и как точно, да подаде топката ако е съотборник и дали изстрел би бил по-добрия избор.

За дебалансирането на играта при Гомез десен бек, за което и Строшев говори, съм съгласен. При положение, че носеща греда в офанзивната тактика на Клоп е двамата бекове да дублират Салах и Мане и да правят двойни с тях, или да центрират, а Салах и Мане през това време са влезли навътре, пасивността на Гомез в атака е неприятна и непонятна за обикновените фенове.
Ще поживеем, ще видим. Клоп със сигурност има идея за какво са му тези ротации, дано тя да проработи.

Сравнението между Кройф (когото съм гледал) и Фирмино е много добро. Не ми беше идвало на ум. Разликата е, че Кройф беше лидер, тартор на терена. Фирмино е тиха вода и тиха стъпка на терена. Но иначе много си приличат. Във Фирмино може би има повече изящност, защото е бразилец, макар че и Кройф не приличаше в играта си на останалите холандци.

der Bomber

der Bomber

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Както казах, искрено съжалявам, че не съм имал възможността да гледам Кройф на живо. Той обаче за разлика от Боби притежава тая чисто първична харизма която кара хората да се влюбят в играта.

Честно казано не мога да се сетя дори и за 5 играча притежавали подобен интелект на игрището.

Колкото до важността на бековете - за мен те са витални за поредицата от зъбни колела задвижващи машината на Клоп. Освен набезите по крилата и комбинациите с Мане и Сала, доста често влизат навътре в игрището, близо до централния кръг докато двама от 3-мата ни вътрешни полузащитници покриват фланговете. Особено Трент обича да прави подобни ротации в позиционирането, защото той се чувства мноого по-добре от Анди с топката в крака. По тоя начин се завъртат зоните по терена и противника бива оставян да се защитава в неудобна постройка.

Звучи лесно, но когато не се чувстваш толкова добре с топката /като Джоузеф/ и машината излиза от ритъм и почва да скърца. Все си мисля, че Клайн не е изобщо толкова лош и ако не беше тая контузия, трябваше да получи шанс.

Същото става и когато Бобо не е на терена в атаката ни. Аз честно казано не бих пуснал Окс на фланга, след като сигурно от 3 години не е играл там. Може би съм малко пристрастен, но си мисля, че с Ориги централен нападател, нямаше да се чувства толкова липсата му. Белгиеца има своите качества, дава ти супер атлетизъм и сила в наказателното поле, има прилична скорост и както ТАА беше написал в писмото си за players tribune, просто му е подал защото той е calm as fuck. Всеки път когато му видиш лицето и изглежда все едно е станал току що от сън, но е доказал 10ки пъти че е адски средоточен и фокусиран в простата идея... да вкара гол.

Та те така. Сори за грозотията на горния пост, деа телефоните.

Венци Момчев

Венци Момчев

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни