Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

24.08.2019 Ливърпул 3-1 Арсенал (ПЛ - 03 кръг)

• Please log in to reply
78 отговора на тази тема

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

И аз не мога да си обясня подобни излеяния тип Трол Футбол. По-яко на тях да им е гадно, отколкото на мен да ми е добре. Все си мисля, че е по-яко да се кефиш на успехите си, отлкото да злорадваш на неуспехите на другите. Ма KLETA MAJKA BALGARIA (това е състояние на мозъка, а не просто нещо, което се проявява само на наща територия) на три морета, брааат. Не ме кефи това. Особено във времената, в които живеем.

А те са - Ливърпул е машина.

БрОтално е да гледаш разликата в класите между двата отбора. Клоп създаде един от най-боеспособните Ливерпуля, който съм виждал. Отборът ни ми напомня за безкруполните години на $елси с Дрогба, Лампарт, Тери. Онзи отбор на пластмасите имаше 1000 начина да те бият. Същото е сега и с Ливерпуля.

Между другото идеята на плъха не беше никак зле - да остави бековете с тонове пространство и да насити наказателното с цел центриранията идващи от тях да са безобидни. А в атака - на контри. И почти им се получи благодарение на разсеяността на наши играчи.

Това, което #ТренД каза след мача обаче доказва кой е по-по-най: Взел ги Клопсъна и им казал на полувремето да я подават на влизащ играч по крилото, вместо да я центрират. Иииииии Арсеналя увисна.

След мача имаше доста смешности - Давид Лувис казал, че Тениската на Салах била много широка и това не било дузпа. Улавия Емери казал, че това е лека дузпа. Арсенал Фен ТиВи обезпечават 5 минути ефирно време с това, какво бил направил Пепи с Ван Дайк - представете си на какво се радват?! На това, че Пепи успя да мине Ван Дайк 1 път. И  3 секунди по-късно Колосът го настигна.

Ей това е перфектната метафора за това, къде сме сега - Минават ни за 3 секунди и толкоз. Това е като да си мега добър на Мортал Комбата, и някой да ти отнеме перфекта в един от рундовете, като успее да те удари 1 път.

Tactical Analysis : Liverpool 3-1 Arsenal | Klopp vs Emery | Goals: Matip, Salah, Torreira |

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Арсеналскитре фенове, поне българските, са много тъпи парчета. Те не си гледат тяхната кошничка, а все се радват на нашите злополуки. Не знам на финала на ШЛ как са се чувствали.

flyhorse0906

flyhorse0906

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Ами изнесохме добър мач и заслужено победихме, като можеше и да вкараме повече, ама и три гола стигат.Допуснахме някои неточности, което е съвсем нормално в началото на сезона, но те бяха по-малко отколкото предните мачове.Няма да отличавам никой, тъй като всички играха добре, дори и Хендо, въпреки една-две грешки.Честно казано нях изненадан от Арсенал, очаквах да играят още от началото по-офананзивно, след всичките им приказки преди мача, ама явно си бяха излезнали с идеята да паднат с по-малко.В този смисъл Емери може да мине за тактически гений :sarcastic: , тъй като постигна целта си - нямаше разгром като предния мач.Единственото кофти е че не успяхме да запазим суха мрежа, ама нейсе.Продължаваме напред и гледаме към следващия мач.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Дед, няма начин просто по който плана на Емери да не е бил чак толкова лош.
Дори Клоп да не беше променил нещо на полувремето, дори Матип да не беше вкарал гол в края на първото, нямаше начин как да издържат ония така цял мач.

Да оставиш Ливърпул и Сити в днешно време да те атакуват цял мач е равно на повече от самоубийство.
Не се ли изнесе играта малко в центъра срещу тези два отбора, ще бъдеш унищожен.
Само луд късмет и определена подредба на галактиките може да направи така, че тези два отбора да не ти вкарат гол цял мач, особено когато са домакини.

Емери като цяло си е страхлив мениджър, който играе много трудно като гост. Със Севиля мисля, че е имал цял сезон без победа като гост в Ла Лига.
Твърде много им върти тактиките, ротира ненужно играчи и като цяло някой може ли да каже точно какъв стил игра проповядва испанеца. Клопо, Гуардиола, Симеоне, Конте цял свят ги знае какъв им е стила и с каква схема излизат. Емери ни схема, ни стил, нищо не мога да му хвана аз.
Не си ли избистри някакъв състав и постройка няма как да имат успех арсеналите. Дано и така стане де.

ravina

ravina

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоAllorNothing написа на 26 August 2019 - 08:49 AM :

Дед, няма начин просто по който плана на Емери да не е бил чак толкова лош.

А как виждаш първото полувреме ако бяха тръгнали да се надиграват с нас ? Защото аз го виждам поне 3-0.
Определено стигахме до крилата, но до там с центриранията ... А ако топчетата бяха напред /щото по - добри контри от нас не знам някой да прави, дори и в световен мащаб/ бая зор щяха да видят. Просто те се надяваха да ни излъжат и да вкарат гол. Което пак до нищо не води, тъй като сме гледали и тоя сценарии - да поведат.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
Ми Невърче, първото полувреме със сигурност работеше. Да, ние сами създадохме техните положение, обаче факта си остава - тези положения ги имаше.

Така че, да. Планът беше успешем първото на Улав Емери. Сея, второто полувреме си пролича, кой пипа тактиката под полата и ги разбира нещата.

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Никой не казва да се надиграват с нас...говорим да се бяха изнесли поне 3-4 метра по напред и да се опитват да разиграват малко топката...както и да ни пресират в определени моменти...това че не сме вкарали първото полувреме не значи че те са били много добре подредени...имахме 3-4 положения дето си ни бяха дюшеш...просто не ги вкарахме. Те не излязоха от тяхното наказателно цяло полувреме...ако бяха Бърнли да ги разбера ама те нямат защита дето да устиска...

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
Строшка, няма как да се изнесат, защото тогава ше е друг план. Фактът остава -  те имаха положения заради наши грешки и то по-чисти от нашите. Ние имахме положението на МАне след грешката на КАбеджос и онова центриране на Робъртсън, което Боби за малко да срещне.

Границата между това да си гений или пропадняк във футбола е точно едно положение.

Тука Улавия, опита да се прави на Тони Пюлис. С играчите, които има в защита трудно ше му се получи.

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоdeadpoll написа на 26 August 2019 - 09:55 AM :

Строшка, няма как да се изнесат, защото тогава ше е друг план. Фактът остава -  те имаха положения заради наши грешки и то по-чисти от нашите. Ние имахме положението на МАне след грешката на КАбеджос и онова центриране на Робъртсън, което Боби за малко да срещне.

Границата между това да си гений или пропадняк във футбола е точно едно положение.

Тука Улавия, опита да се прави на Тони Пюлис. С играчите, които има в защита трудно ше му се получи.

И Джини имаше едно дето се завъртя и не можа да я уцели като хората с левия...

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители

Виж мнениетоstroshev написа на 26 August 2019 - 09:57 AM :

И Джини имаше едно дето се завъртя и не можа да я уцели като хората с левия...

Можи. Вечерта ше гледам МОТД.

Ух че яко. Пак футболни спорове, щот сме най-добрите.

Stan1

Stan1

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Чудесен мач,наслада за окото!! Казвате,че трябвало да се изнесат три,четири метра напред,ама се замислям,какво ще правят с тези остриета Мо,Садио?! Абе,да ви кажа честно с тази игра в момента Пул може да падне само от себе си,имам предвид неглижиране или разсейване,но ако действат в синхрон и с тази страст за гола.....Ей,хора не трябва да търсим само косури,а и да признаем,че Ливърпул заприлича на истинска машина за мачкане,и да,брутални са!!

KlopU

KlopU

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Как да излязат от тяхното наказателно при тая наша преса ??Ние имаме убийствена преса ! Пресираме ги още от вратаря им и централните защитници.Те не могат да изнесат топката горките.Изпитват огромни затруднения. Няма такава дълбока преса в цял свят !

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България

Виж мнениетоthekop написа на 26 August 2019 - 07:47 AM :

Арсеналскитре фенове, поне българските, са много тъпи парчета. Те не си гледат тяхната кошничка, а все се радват на нашите злополуки. Не знам на финала на ШЛ как са се чувствали.

В интерес на истината ако се зачетеш из форумите им немалка част от тях уважават ЛФК и на много места казват неща от рода на "няма нищо срамно да паднеш от шампиона на Европа на неговия стадион". Моите приятели артилеристи също нямат проблем с Ливърпул. Виж, с Юнайтед не са така нещата. Там ги мразим поравно. На финала на ШЛ определено всички арсеналци, които познавам и съм чел коментари, бяха твърдо за нас.

der Bomber

der Bomber

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Арсенал изконно никога не са били дебилски отбор. От началото на ерата Венгер, винаги са играли атрактивно, не са били грубияни, не са харчили безразсъдно и незаконно, не са били подпирани от съдии. Винаги са налагали млади футболисти също.

Не знам защо е тоя хейт. Да, българските им фенове понякога са delusional, но пък ние може би сме изглеждали по същия начин до преди 4/5 години. Всеки сезон тръгване с голямата кошница и към ноември вече уволняваме, колим и бесим.

В тоя ред на мисли, сега понякога е и по-зле - стандартите се вдигнаха, всякви bandwagon-и станаха по-скаузъри от Стиви и при всеки удобен момент, при дори и минимална грешна стъпка не пропущат да храчат.

Като цяло тая омраза ми е доста детска и комплексарска. Както каза Уейд Уилсън, по-се радваме на чуждото нещастие от колкото на нашето благополучие. Т'ва btw е най-основната движеща сила БГ футбола - дебили навивани на пружината на омразата.

П.С. Има и отбори като барса последните 10тина години които е трудно да не те дразнят. Там причините са бол и честно казано са си заслужили всички псувни. Но всичко се променя. Преди ерата Меси бяха симпатичен отбор, поне за мен.

Там някъде е и другия момент, аз бях цитирал едно мнение на Винс в което беше наредил Меси че е дребен и Дембеле, че е черен с по 18 различни епитета. Ами, аз лично не смятам, че някому е нужна подобна омраза. Еви ги в синулантите и толкова, поне аз така виждам нещата.

Нека аз си подкрепям ЛФК и да уважавам противниците, пък де да са си дебили колкото щЪт.

SFA

SFA

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Да хейтваш Арсенал е все едно да хейтваш Астън Вила. Дразнителите са двата мангала, галениците на ФА. Заспалия Манго и малкото чаве, спасено от няколко фалита още след учредяването си като клуб.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България

Виж мнениетоDacheff написа на 26 August 2019 - 11:40 AM :

В интерес на истината ако се зачетеш из форумите им немалка част от тях уважават ЛФК и на много места казват неща от рода на "няма нищо срамно да паднеш от шампиона на Европа на неговия стадион".

В случая действа "силата" на поговорката "Бий, за да те уважават".  В такива моменти просто няма и какво друго да се каже. Когато те бият като тъпан в последните 4-5 години и когато играеш с настоящият европейски шампион, това ще са им приказките, друго няма какво.

А монетата винаги си има 2 страни. Когато ги победихме миналата годиана с 5-1 същите тези пожелаваха на Салах да му бъдат счупени краката...

Тук във форума както има хейт към Арсенал, Сити и Манго, така и много чужди отбори се защитават усилено. Това на друго място гаранция, че не става.
Да не говоря, че е имало моменти, в които е имало в пъти повече плюнки по отношение на наши играчи и мениджъри, отколкото към чужди. Ето това не е нормалното, а не някоя друга плюнка по останалите отбори.

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България
Сега, мен си ме дразнят някои отбори, ама винаги има някакви причини. От топа в Англия си ги редя - Юнайтед, Челси, Сити (откакто се опитват изкуствено да си създават съперничество с нас), Евертън (като отбор не ме дразнят толкова, но лягат много явно на Сити и феновете им се кефят) и чак после идват Тотнъм (покрай Кейн и Али станаха някакви галеници на ФА) и Арсенал. С Арсенал най-малко имам проблем, де да знам.

Което разбира се не означава, че няма да се ебавам с другите отбори, както те с нас. Това си е част от фенството. Но чак някакви плюнки, да влизам да ги дразня по другите форуми... Множко ми иде.

Иначе да, бий да те уважават. Ама колко отбора като ги биеш ще те уважават? Юнайтед като ни драха години наред уважавахте ли ги? Те сега нас уважават ли ни като сме очевадно по-добри?

SFA

SFA

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Ще ни зауважават още повече като ги дублираме и на Емирейтса. Бием ли топ 6 до Коледа, ама айде, че суеверни много много планове да не правим, добре че ги няма Черните котки.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
Е ти точно пък с Юнайтед да дадеш пример. Сам знаеш, че там нещата са различни.

А и никога в преките мачове не са имали продължителен период, в който да са имали надмощие каквото ние сега над Арсенал.
И дори когато ги биеш да не получаваш баш уважението, което ти се полага, то все някакъв респект имат спрямо теб.
Всеки може да си има най-разлини причини да не харесва даден отбор. Тотнъм заради Кейн и Али както казваш ти, друг Челси заради Диего Коща примерно и.т.н.
Тъпото е да се излезе и да се каже... ма тия не трябва да ги хейтим щото това и това. Това и това според теб, но за отсрещната страна може да е съвсем друго.

Така или иначе аз не смятам, че има някаки прекалени обиди спрямо останалите клубове. Всичко си е що-годе в реда на фенството. Сега... дали има някой, който се радва повече на чуждата загуба отколкото  на наша победа.. не знам. Жалко ще бъде, ако има такива хора.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни