Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

01.01.2018 Бърнли 1-2 Ливърпул (ПЛ - 22 кръг)

• Please log in to reply
55 отговора на тази тема

drenski

drenski

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

На почивката писах в темата По време на мача, че съм склонен да приема и равен с оглед на състава. В състава ги нямаше Салах - 17 гола от началото на сезона, Фирмино - 9 гола, Коутиньо - 7 гола. В същото време централният нападател в този мач има 0 гола. Освен това Лалана, отсъствал половин година от терена. И Мане с ужасната си форма. И с десен защитник, изпратен да играе от ляво.
А гостувахме на отбора, който на 26 декември си беше спечелил мача на Олд Трафорд, но Лингард изравни в 92 минута.

Но когато те ни изравниха, бях страшно ядосан, защото за кой път, за кой път, за кой път щяхме да загубим 2 точки в последните 5 минути на спечелен вече мач. А когато Клаван вкара гола, дори не можах да се зарадвам. Седях и гледах мълчаливо и не вярвах на очите си, че е възможно и ние да спечелим по този начин. Все очаквах, че ще ни вдигнат засада или фал.

Радост голяма. За съжаление направих грешка да вляза след края в темата Коментари по време на мача. А влязох там, за да се изкефя, като видя аааааааааааааааааааааа, ооооооооооооооооо, бррррррррррррррррр.
Вместо това видях двама души да пишат, че ни вързало, че сме имали късмет в този мач. Вече съм абсолютно убеден, че във форума има хора, които не могат да се зарадват на победа на Ливърпул. Може иначе да са огромни фенове на отбора, но просто имат някакъв психологически бъг.
Много ми се иска някой от тях да обясни какво и къде точно ни върза втози мач. Че Окс, Ловрен и Клаван разиграха перфектно заучено положение. Или че преди топката да стигне до Мане при неговия гол се удари в играч на Бърнли. Писах го вече веднъж - топка е бе, пичове, скача нагоре надолу, удря се тук там. Ако беше гюле, нямаше да има рикошети. Или че вкарахме гол в 92 минута, това е късмет. А колко точки загубихмве така? Тогава късмет ли нямахме или бяхме слаби.

Както и да е. Честита нова година!  Завършихме я перфектно и я започнахме перфектно.

Венци Момчев

Венци Момчев

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Ей така да е цяла година :novkov2:

Bellamy

Bellamy

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Няма такъв отбор даже във Вселена на Марвел и на DC дето да те накарат да изпитваш такива емоции от едната крайност до другата.Каква ирония,че победния гол го изработиха двама играчи,от които единия ще изгуби титулярното си място...
Честита Нова Година!

StelyO

StelyO

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

За много години на всички! Първо искам да кажа, че това е типичното начало на година, стил Ливърпул, затова и си ги обичам. Много много важна победа.  Изключително труден съперник са, евала на Клоп, остави важни футболисти да починат, смятам че и с Евертън за купата ще излезнем с нещо подобно + Ван Дайк, който нямам търпение да го видя. Срещу Сити, Салах, Коу, надявам се и Фирмино ще са си починали и ще са на 1000%, време им е за 1ваа загуба и аз искам тя да ее от нас !!!

never back down

never back down

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Изключително важни 3 точки постигнати по възможно най-драматичния начин. Дъжд, много кофти съперник, играта не ти върви, най-добрите ти футболисти не са на терена... изравняват ти преди края... ем иска се топки за да успееш в края да го спечелиш този мач.
Може късмет да е, може божия намеса да е, но без характер в подобен момент няма как да вземеш победата.
Браво на отбора като цяло. Тия са ни един от най-кривите отбори и дори с всичко най-добро е трудно да ги биеш, та какво да говорим с толкова много резерви.

Тия последните 2 победи носят много повече позитиви на отбора, отколкото разгромине над Борнемут, Суонси, Брайтън.
Е така се каляват характери, така се добива самочувствие и най-важното - манталитет. Просто отбора трябва да си вярва, че няма мач в който всчико е загубено когато получиш гол. Вкарват ти, изправяш се и се бориш отново, само така можеш да достигнеш там където трябва да си.
Много съм радостен баси...чудесно начало на новата година и прекрасен новогодишен цикъл за нас.

Няколко думи и за Мане.  Потвърждават се думите ми от преди няколко дни, че той си остава човек, който може с едно докосване за 1 секунда да реши мач. Ей го и днес.
Това което е по-притеснително обаче е самото му поведение на терена и реакцията му след гола. Има нещо което очевадно много го тормози и започвам да се съмнявам вече, че това е формата на Салах.
Нищо чудно да има някакви семейни проблеми човека. Изглежда някак обезверен, незаинтересован, отвеян.
Дано час по-скоро се изчисти това което го тормози, каквото и да е, защото Садио е играч КЛАСА и ще е адски нужен на отбора.А Мане е класа, защото се вижда, че дори при тази потресаваща форма може да решава мачове при това ей така с лекота.

Честито на всички, Оттук насетне напрежението е върху конкурентите ни.

sashomonarh

sashomonarh

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Честита Нова Година  на целия форум,пожелавам ви много здраве,щастие и късмет през 2018г.!!

За мача - доволно,3 точки към актива,почнахме по чудесен начин новата година и дано така и да я завършим.
Персонални оценки все още не съм в състояние да давам от снощи,така че..........отбора напред и ние плътно зад него в добро и лошо.

drenski

drenski

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоstroshev написа на 01 January 2018 - 07:15 PM :

Мале мале...какъв мач, гледахме го в Мърфис и при изравнителния гол една гей дружинка от съседна маса взеха да се кефят, да скандират Бърнли, да се прегръщат...естествено какво може да се очаква от най долнопрпбната пасмина - фенове на Ман Юнайтед. Та си представяте какво се случи при нашия гол в края...майките, лелите, всички спомехме а Stojkica  даже им показа каква риба е хванал наскоро от лакътя надолу...чувството определено си заслужаваше.

Жалко, че едва ли някой е направил клип. Ей така, и ние да се заредим малко. Защото футбол без емоция е като таротор без копър или като Моуриньо треньор на Юнайтед.

mb10lfc

mb10lfc

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Любимата на всички централна двойка защитници ни спечели мача. :sarcastic:  Да са живи и здрави!

Рядко гледам мач, в който не участва Ливърпул та камо ли отбори като Бърнли, та искам да питам - винаги ли са такива рендета ? Ашли Барнс (май така беше) поглежда къде е Ловрен и съвсем откровено се гмурка на терена. Съдията понеже е абсолютен професионалист му се върза и даде фал, разбира се. По-късно (мисля при фала за победния гол) онзи ботор с такава злоба замахна да изрита Джан на два пъти. Никакво уважение за такива селски отбори, пък нека коментаторите по телевизиите ги хвалят как били героични, смели и т.н.

Честита нова година и честита победа!

demons_eye

demons_eye

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip

Виж мнениетоdrenski написа на 01 January 2018 - 07:18 PM :

Но когато те ни изравниха, бях страшно ядосан, защото за кой път, за кой път, за кой път щяхме да загубим 2 точки в последните 5 минути на спечелен вече мач. А когато Клаван вкара гола, дори не можах да се зарадвам. Седях и гледах мълчаливо и не вярвах на очите си, че е възможно и ние да спечелим по този начин. Все очаквах, че ще ни вдигнат засада или фал.

Не съм стоял, ама и аз очаквах я засада, я фаул.

flyhorse0906

flyhorse0906

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Труден мач срещу корав съперник.Много важна победа с оглед на състава, с който играхме.Допуснахме само една грешка в защита,но тя можеше да ни коства 3-те точки.Очевидно е че на Лалана му липсва игрова подготовка след тежката контузия и затова имаше доста брак в действията.Мога да отлича от отбора Джан,Чембърлейн,който много се стара,Ловрен и Клаван,който направи пореден силен мач.Соланке също се бори много но е още млад за такива мачове.
Важното е че поставихме Мяу под напрежение преди "сблъсъка на автобусите".

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Публикувано изображение points in Публикувано изображениеПубликувано изображение hours.

tryssardi

tryssardi

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоScarface написа на 01 January 2018 - 07:49 PM :

Публикувано изображение points in Публикувано изображениеПубликувано изображение hours.
Публикувано изображение

liverpool1892

liverpool1892

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
ч.н.г. Щтастлив съм никога ама никога да не се утървете от здраве. Велик Ливърпул.

rakapy

rakapy

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
За много години на всички.Труден мач/едва ли някой е очаквал да е лесен/,много борба,малко футбол и голямо закаляване на победен манталитет.В добрите години за Манго на това му казваха времето на Фърги/купища мачове спечелиха по този начин гадовете/,но това е история и идва времето на Клоп.При тежки условия за игра, почти всички от нашите се представиха добре.Малко ми се губеше Соланке,Мане въпреки гола също/необяснимо защо не се радваше на победата, все едно беше заложил за равенство, толкова мрачно гледаше след края на мача/.Гомез и ТАА израстват с такава бързина,че Клайн и Морено ги чака пейката като оздравеят.Да, Гомез сбърка при гола, грешка идентична с тази за първия гол на Арсенал/изскачат му зад гърба/, но с натрупване на опит и командите на ВВД това ще изчезне.Накрая - тези ,които пишат за късмета да знаят,че клишето е вярно. :doubleup:

Leon1912

Leon1912

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

Виж мнениетоmen4o написа на 01 January 2018 - 07:08 PM :

Не мога да си обясня две неща , моля за помощ от приятел.
1. Защо Робъртсън на пейката а Гомез на непревичен за него пост ( може би това доведе до гола)?
2. Защо Мане не се радва>

1. Нормално е, при условие че Робъртсън и Милнър които могат да започнат като ляв бек изиграха тежък мач преди 48 часа и Клоп правилно предпочете да пусне свежи играчи. Пък и не  забравяйте, че точно преди контузията си, Гомес игра точно като ляв бек и се справи доста добре.
2. Това наистина е големия въпрос? Не искам да си помисля, че е заради формата на Салах.

demons_eye

demons_eye

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоScarface написа на 01 January 2018 - 07:49 PM :

Всъщност сме спечелили 9 точки от трите мача през коледно-новогодишната програма. Това отдавна, а и рядко го правят, не само нашите, а и противниците ни. Върнах се 7-8 сезона назад и не сме печелили трите мача.

Edit: Върнах се 20 години назад и нямаме такъв случай. Трябва да се отбележи, че има години, когато сме нямали мач на 1 или 2 януари.

men4o

men4o

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
https://www.facebook...56385930907573/

ggentatzu

ggentatzu

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Мислех директно след мача да споделя, какво ми е на машинката, но после размислих... аз и без друго не мога да спретна нещо кой знае колко дълго, пък сега щеше да се получи хептен кратка-почти нечленоразделна, хъб емоционална група букви, дето после и аз можеше и да не разшифровам...
Та реших да мина поне аперитива и така да ви честитя свръхсладките 3 точици, взети от един от най-негостоприемните отбори в лигата. тея са ми доста гаден трън в комбалите...
Успяхме да ги удариме въпреки липсата на бразилски тен, въпреки на отсъствието на баш голмастера ни и въпреки присъствието на Монката, бай Дежан и Клаван на едно място (последните направо ме накараха да броя до повече от десет, като реша да псувам).
Не мога да кажа, че харесах играта ни от центъра напред през по-голямата част от мача, но пък когато беше нужна клиничност, тя си дойде, къде със заучени, къде с очевадната класа на Мането. Майната му, че не бил на кеф. Ше му дойде и на него настроението...

Наздраве приятели, лично аз съм повече от щастлив от началото на 2018та. На ред са градските. Те да му мислят, че на дебелия няма как да му вързва постоянно
:drinks:

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Cheers Arsenal Публикувано изображение #LFC

Публикувано изображение

David

David

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
  • Град:London

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Честита нова година, фолкс! Бъдете здрави и Господ да ви дава  и здрави сърца, защото неминуемо ще са ни нужни!
След този трилър не мога да не последвам примера на ggentatzu, който често казва "ще си сипа" :D Айде, наздраве с един 12 годишен Glen Garioch! То може ли да си успокоиш нервите след такова нещо, което само ние можем да сътворим.
Така трябва, много нерви, но всичко е добре, когато завършва добре. От много време казвам, че този отбор трябва да се научи да печели мъжки. Е, днес го напрвиха! Всеки един от нас си е казал, че взема на секундата равния, но друго си е ПОБЕДАТА!
Да взема да летя за всеки мач и да го гледаме в този състав ли...А, stojkica, stroshev, deadpoll? :60:
Kакво да коментирам. Далеч не най-глемъръс представяне, много въпросителни около това или онова, но има време, ще ни бъде отговорено.
Искам да видя НОВИЯ още срещу Евъртън. Имаме нужда от спокойствие отзад. Много хора ненавиждат Ловрен и всички смятаме Клаван за шкарто, ама...да!
Да не се окаже, че някой друг ще бъде двойка с Ван Дайк!
Иска се спокойствие и търпение. Нещата се развиват максимално добре, що касае точките.
Давайте Евъртън да ги препечем двойно!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни