Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

11.12.2018 Ливърпул - Наполи (ШЛ - Група C)

• Заключена тема Тази тема е заключена
106 отговора на тази тема

Dacheff

Dacheff

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

Публикувано изображение

Турнир: ШЛ - групова фаза

Дата: 11.12.2018

Ден: вторник

Час: 22:00
Стадион: Анфийлд

Телевизия: Публикувано изображение

Публикувано изображение

Hooligan2017

Hooligan2017

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Сега ако прескочим и груповата фаза на ШЛ равни няма да имаме !

Моля някой да пише при какви резултати се класираме , че съм много объркан .

kukuchev711

kukuchev711

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Доколкото аз знам при 1-0 се класираме, обаче при 2:1 - не.

Robbie B F

Robbie B F

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
И аз така знам.

mitkoa

mitkoa

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
При 1:0 сме пред тях в крайното класиране, съответно на 1-о или 2-о място:
Teams are ranked according to points (3 points for a win, 1 point for a draw, 0 points for a loss), and if tied on points, the following tiebreaking criteria are applied, in the order given, to determine the rankings (Regulations Articles 17.01):[2]
  • Points in head-to-head matches among tied teams;
  • Goal difference in head-to-head matches among tied teams;
  • Goals scored in head-to-head matches among tied teams;
  • Away goals scored in head-to-head matches among tied teams;
  • If more than two teams are tied, and after applying all head-to-head criteria above, a subset of teams are still tied, all head-to-head criteria above are reapplied exclusively to this subset of teams;
  • Goal difference in all group matches;
  • Goals scored in all group matches;
  • Away goals scored in all group matches;
  • Wins in all group matches;
  • Away wins in all group matches;

Ако бием с 1:0, то ще имаме следната таблица:
1 ПСГ
2 Ливърпул 9 точки, голове 9-7, голова разлика, +2
3 Наполи 9 точки, голове 7-5, голова разлика, +2,

Или при точки 1 до 6 сме равни и ги бием на точка 7 при отбелязаните голове.

Sasho Trenera

Sasho Trenera

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
При 1 на 0 за нас се класираме, защото ще имаме равни точки, равни директни сблъсъци, но повече отбелязани голове.

При 2 гола разлика или повече (например 3 на 0, 4 на 2, 5 на 3 и тн.) се класираме, защото ще имаме равни точки, но по-добро представяне в директните двубои.

Ако пък ПСЖ вземат 1 точка в Сърбия, всяка една победа ни класира напред.

Обаче ако ПСЖ победят, а ние завършим 2 на 1 с Наполи, сме аут от ШЛ. А ако ПСЖ загубят и ние загубим, сме аут и от Лига Европа.

:)

Мо Салах

Мо Салах

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
При 2-1 за нас пак ще имаме повече отбелязани голове....защо да отпадаме ?

mitkoa

mitkoa

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip

Мо Салах написа на 08 December 2018 - 10:53 PM :

При 2-1 за нас пак ще имаме повече отбелязани голове....защо да отпадаме ?

Защото на точка 4 Наполи ще имат повече Away goals scored in head-to-head matches among tied teams и е преди т.7 с общите отбелязани мачове.
Булет пойнтите от моя лист бяха точки, не знам защо форума ги показа като булетс, но се върви ветикално отгоре надолу....докато някой от двата отбора има предимство.

П.П. Това разбира се ако приемем, че ПСЖ не се дънят срещу Звезда. Ако ПСЖ направят Х....не знам вече....има един текст "if, after having applied criteria a) to d), teams still have an equal ranking, criteria a) to d) are reapplied exclusively to the matches between the teams in question to determine their final rankings. If this procedure does not lead to a decision, criteria f) to l) apply;" преди точка 7.....става много смятане за 3 отбора с равни показатели....

Мо Салах

Мо Салах

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
И защо първо се гледат повечето отбелязани голове на чужд терен....тва да не са директни елиминации ?

baivan

baivan

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

mitkoa написа на 08 December 2018 - 11:12 PM :

П.П. Това разбира се ако приемем, че ПСЖ не се дънят срещу Звезда. Ако ПСЖ направят Х....не знам вече.....става много смятане за 3 отбора с равни показатели....

Но аз знам, лесно е и това ще е най-доброто за нас, защото ставаме първи,
дори при победа с 2:1 например, а другото хубаво ще е, че ПСЖ остават трети :)

Така, че викайте за сърбите с цяло гърло  :)
Щом направиха равен с Наполи и биха нас, то има шанс да направят равен с ПСЖ,
и ние да сме първи с всякаква победа, но ако сърбите бият, ние с победи 2:1, 3:2 ще сме втори.

S+G+

S+G+

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

baivan написа на 09 December 2018 - 12:44 AM :

Но аз знам, лесно е и това ще е най-доброто за нас, защото ставаме първи,
дори при победа с 2:1 например, а другото хубаво ще е, че ПСЖ остават трети :)

Така, че викайте за сърбите с цяло гърло  :)
Щом направиха равен с Наполи и биха нас, то има шанс да направят равен с ПСЖ,
и ние да сме първи с всякаква победа, но ако сърбите бият, ние с победи 2:1, 3:2 ще сме втори.
Бай Иване,само обясни( не защото се съмнявам , че е така ,защото знам ,че си задълбал в темата) за ситуацията ,когато  ПСЖ и Звезда правят равен ,а ние примерно бием ,но не с 1-0 ,но с един гол разлика, как точно се прави класацията?

tryssardi

tryssardi

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Да отпадаме та да си гледаме шапионата!ШЛ догодина.

Dacheff

Dacheff

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Вижте, най-лесно е така:

когато два отбора са с равни точки се гледат преките двубои, все едно са на елиминации. Тоест ако бием Наполи с 2:1, 3:2 и т.н. сме зад тях, защото те ни биха там с 1:0. Просто все едно сме на 1/8-финал смятате.

Ако ги бием със същия резултат, с който те нас - 1:0, тогава вече се гледа цялостната голова разлика в групата. Тя ще е 9:7 (+2) нашата и 7:5 (пак +2) тяхната. Което означава, че ние сме пред тях заради повечето отбелязани голове.

С 2 отбора е лесно. Ако 3 отбора са с равни показатели, тогава правите следното: правите все едно минилига с тия три отбора и гледате всички мачове помежду им, като пак важи горното - първо са директни двубои, после голова разлика. Тоест, ако ПСЖ хикснат, а ние бием Наполи с 1:0 става голяма въртележка, защото ние сме пред Наполи, те обаче имат предимство в преките двубои с ПСЖ (2:2 като гост и 1:1 като домакин), а ПСЖ имат предимство пред нас (3:2 и 2:1).

Тук не съм сигурен вече как точно става. Единият вариант е да се гледа вече тоталната голова разлика, а другият е да се вадят мачовете със Звезда и се гледат само показателите без тия мачове. Малко ми е объркано в тая част:
  • If more than two teams are tied, and after applying all head-to-head criteria above, a subset of teams are still tied, all head-to-head criteria above are reapplied exclusively to this subset of teams;
  • Goal difference in all group matches;
Реално по написаното тук трябва да се вадят мачовете със Звезда и да се гледа минилигата от 3-те отбора преди цялостната голова разлика.

Истината е, че тая група е толко забатачена, че ние може да сме първи и четвърти след последния кръг. ПСЖ мога да са първи и трети, Наполи също. Само Звезда не могат да продължат, но могат да отидат в ЛЕ ако бият, а ние паднем. Изобщо баси мармалада.

S.Gerrard

S.Gerrard

Pro Scouser

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPip
При равни точки на 3-те отбора класирането се определя спрямо двубоите само между тях. В подобна ситуация попаднахме 2012-та в груповата фаза в ЛЕ заедно с Анжи и Йънг Бойс - 3-те отбора с 10 точки и според мачовете помежду им се определи крайното класиране

Публикувано изображение

Сега ситуацията е същата. При наша победа и Х в другия двубой, 3-те отбора стават с 9 точки. В преките двубои - Ливърпул 6 точки, ПСЖ и Наполи с 5 точки и италианците отпадат заради головата разлика.

Мо Салах

Мо Салах

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
И аз така знам ....винаги в групите се гледа преки двубои ,обща голова разлика а на осминафинали и т.н се гледат голове на чужд терен . Би трябвало при 2-1 за нас ние да си продължим ,защото ще имаме по две разменени победи и по добра обща  голова разлика . Същото важи и за 3-2 ,за 4-3 и т.н.

S.Gerrard

S.Gerrard

Pro Scouser

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPip
Когато само 2 отбора са с равни точки при разменена по 1 победа помежду им се гледат и головете на чужд терен и чак след това головата разлика - пример 8 декември 2004-та двубоят с/у Олимпиакос, след загуба 1:0 в Гърция, при 2:1 на Анфийлд отпадахме.

Мо Салах

Мо Салах

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip

S.Gerrard написа на 09 December 2018 - 11:24 AM :

Когато само 2 отбора са с равни точки при разменена по 1 победа помежду им се гледат и головете на чужд терен и чак след това головата разлика - пример 8 декември 2004-та двубоят с/у Олимпиакос, след загуба 1:0 в Гърция, при 2:1 на Анфийлд отпадахме.
А общата голова разлика в наша полза ли беше ? Ако е така кофти . Съмняваме че точно 2-1 ще завършим : ((
Труден отбор са ,опасни трима отпред имат и добри халфове . Дано вземем чиста победа ,но ще е много трудно .
Милнър на всяка цена трябва да е пак на десния бек ,защото на Арнолд може да му се завие свят от Инсиние .
В средата моята тройка винаги е била Фабиньо ,Кейта и Шак ,искам да я вида срещу Наполи ,защото безидейния Вайналдум не носи никакъв принос за атаката .
И отпред нека да са Мане ,Салах и Фирмино .Защото Салах и Фирмино ми показаха огромен напредък последния мач . Видях най накрая оная тяхна игра от миналия сезон .
А на левия фланг липсва скороста когато го няма Мане ,така че би трябвало той да играе . Но от него искам още много .
Ако Лорен днес или утре се оправи ,за нищо на света не трябва да играе в тоя важен мач ...Клоп да не прави пак грешки .Жалко за Джо . Но мисля ,че и Матип ще се справи .
Много ми е притеснено ,защото не ми се отпада в тая Лига Европа,този смешен турнир винаги  съсипва един отбор с високи цели .А както знаем целта е титлата във ВЛ .
Освен това сме финалист от последното издание на най силния турнир в света и временен първенец във най силното първенство в света ....така че няма да ни отива да отпаднем в групите .

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

S.Gerrard написа на 09 December 2018 - 11:24 AM :

Нещо малко се бъркаш. Стиви ги разстреля накрая за 3:1. Дори взехме КЕШ-а тогава.
Демек продължихме та чак до финала в Истамбул.
Останалото е история .....

neversurrender

neversurrender

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Според мен ще им вкараме повече от 1, въпросът в да не получим гол или ако получим да е най-много 1, за да ни стигнат 3. Аз съм оптимист, защото отборът набара ритъма си и сме в супер настроение след серията от победи. Наполи има малшнса да ни хване точно в тоя момент, защото можем да им вкараме пак 5. Смятам, че ще продължим, може би този мач ако се бе играл преди месец, щяхме да имаме големи проблеми срещу тях, сега вече съм по-спокоен.

AllorNothing

AllorNothing

Pro Scouser

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPip

Scarface написа на 09 December 2018 - 11:39 AM :

Нещо малко се бъркаш. Стиви ги разстреля накрая за 3:1. Дори взехме КЕШ-а тогава.
Демек продължихме та чак до финала в Истамбул.
Останалото е история .....

Е той е написал, че при 2:1 отпадахме в онзи случай. Не е объркал.

Този мач с Наполи естествено, че искам да го спечелим и да пордължим, но не бих правил кой знае какви трагедии, ако отпаднем от ШЛ. Имайки предвид позицията ни в първенството е повече от ясно, че силите ни ще ги хвърлим там.

Дори да играем в ЛЕ, това не означава непременно, че това трябва да стане с всички титуляри и всички наши сили, с които разполагаме.
В зависимост от съперниците там и със Стъридж, Лалана и Ориги можем да избутаме напред в турнира, ако имаме това за цел.

Мисля си обаче, че имаме всички шансове да бием Наполи с резултат, който ни позволява да продължим напред.
Това, че не сме длъжни на всяка цена да гоним поне 2 гола разлика, може да има голямо значение. Не е нужно да се хвърляме с всичко напред при положение, че и резултат 1-0 би ни устройвал.
Вкарат ли ни гол обаче ще стане кофти положението.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни