Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

18.11.2017 Ливърпул 3-0 Саутхемптън (ПЛ - 12 кръг)

• Please log in to reply
27 отговора на тази тема

Simply Red

Simply Red

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Публикувано изображение

Кръг: 12-ти

Дата: 18.11.2017

Ден: Събота

Час: 19:30

Стадион: Анфийлд

Телевизия:

men4o

men4o

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Няма да ми се сърдите  , но повече от това няма да напиша за мача.
Прекрасна игра , прекрасен резултат , уникален Мо.
Голямо Браво за всички отново.

baivan

baivan

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
ЧЕСТИТО1
Пак сме пред Арсенал и  само малко  след Тотнъм.

roman shilov

roman shilov

Embryo Scouser

• Изгонени
  • Pip
Когато "геген пресинга" работи така се получава! И 3-0 е най-малкото с което "светците" се отърваха!

Така трябва да се играе във всеки мач а не да има епизодични фойерверки като този!

liverpool_ynwa

liverpool_ynwa

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Много, много важна и спокойна победа. Много солидна игра. Днес нямаше слаб и освен едно колебливо избиване на Миньоле, други опасности нямаше, което си е похвално. Очаква ни доста сериозна седмица, която си пожелавам да завърши така както започна днес.

П.П. Независимо колко струва и какво трябва да направят нашите, за да вземат Ван Дайк през Януари, нека го направят. Всеки може да се подиграва, дали е инвалид, недоказан негър и т.н., но пича е световна класа защитник, а във въздуха сигурно е един от най-добрите в света.

cyberfan

cyberfan

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • Град:Walton-on-Thames

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоliverpool_ynwa написа на 18 November 2017 - 06:54 PM :

освен едноколебливо избиване на Миньоле, други опасности нямаше, което си е похвално

В последните 3 домакинства в Лигата, сме допуснали само 1 удар (Лукаку) в очертанията на вратата, спасен от Миньоле

Robbie B F

Robbie B F

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Много важна победа. Личи си че е поработено и в защита... тва отборно и може да се окаже че нашите централни защитници не са такива ламета, каквито ги описват.

drenski

drenski

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Първо ще кажа, че много се радвам за силния мач, който направи Ловрен. Нямаше нито едно колебливо отиграване, като изключим жълтия му картон. По време на мача си мислех какъв ли човек трябва да си, за да отправяш смъртни заплахи към футболист, защото провалил отбора. При всички случай - примитивен човек.

Пасът на Коутиньо за втория гол на Салах беше поезия. Заради такива отигравания той струва толкова много. Усети накъде ще тръгне Салах, след това си обърна главата надясно и с цялото си тяло показа, че ще тръгне с топката на дясно. И в следващия момент цък лекичко дори някак незаинтересовано прати топката вляво с компютърна точност там, където се появи Салах. Ще си пусна поне 5-6 пъти да гледам този пас.  

Салах е цар да печели пространства - независимо дали с топка или без топка. Отгоре на това в  момента е в страхотна форма. Още като го купихме и гледах клиповете му в ютюб ми направи впечатление, че почти всички голове са му с леки удар. Той няма мощен шут, като Де Бруйне например (видях гола на белгиеца срещу Лестър, брррр). Почти всички голове на Салах са благодарение на добра позиция. Днес първият му гол беше с много точен, но пак не особено силен удар.

5 отбора ще водят жестока борба за местата от 2-ро до 4-то. Грешките на тази петица срещу по-слабите отбори ще бъдат по-малко от миналата година. Което означава, че макар шампионът да изглежда ясен, до края на сезона ще бъде адски интересно.

stroshev

stroshev

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Много добър мач...стабилни отзад, силни отпред...само ми се иска да сме малко по фокусирани и не толкова припряни при последния пас...ако днес в тоя аспект бяхме по клинични щяхме да ги качим на 6ца сигурно...

Red One

Red One

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Браво, Дренски. Хареса ми заключителния абзац. Макар да не вярвам особено. Ако не направим два правилни трансфера зимата. За Салах също ми хареса. Абе, цялото, мамка му. Наздраве, тигри! Днес е царско. Сега и манафът се дъни. Рафа ги дъни!

never back down

never back down

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Това за мен ни беше най-добрият мач от доста време насам. Изключително солидни във всички фази на играта, имаше насторение, импровизации и една такава сигурност, че няма как да не спечелим мача.
По едно време ми се завъртя главата от разиграванията на нашите. С едно докосване на скорост.... Сотон не знаеха къде се намират на моменти.
Така трябва да се играе срещу подобни отбори. Максимално офанзивно и агресивно. Сигурно ще се повторя за 2500 път, но отново се видя, че когато има само двама в центъра от нашите, играта ни е съвсем друга.

За Мо Салах свършват думите вече. В Египет сигурно има приготовления, за строеж на нова пирамида в негова чест. Ако продължава в същия дух  и в град Ливърпул, ще му се вдигне една пирамида.  И не само заради головете в момента Мо е като бог за феновете на Ливърпул и за цял Египет. Не знам дали забелязвате, но Салах е изключително здрав физически. Гардира топката по перфектен начин,  печели много единоборства, рядко греши и сякаш има неизчерпаема енергия. Във всеки един момент е в състояние да направи  чудовищен спринт. Поклон.

Коу също бе на ниво днес, макар за мен да има още какво да се желае  от играта му. При него си личи както е модерно да се вика X - фактора. Онова допълнителното което не се добива с тренировки. Просто го има таланта и това му помага дори да не играе на своя максимум , само за миг да избухне с някаво отиграване и да реши мач.  И днес гол и асистенция.
Това обаче което ми направи най-голямо впечатление беше момента в който Коу беше сменен. Миналия сезон в такава ситуация излизаше един такъв нацупен, а днес с една усмивка на лицето се прегърна с Клоп, който също беше ухилен до ушите. По нищо не личи да има някакъв конфликт между тях или, ако е имало то е напълно забравен.
Вижда се, защо беше ключово да не го продаваме лятото и честно казано не знам какво трябва да направят Барселона за да го пуснем.

Няколко думи и за защита ни. Всеки един беше на ниво днес. Трент много ми хареса, Морено си беше на високото ниво от началото на сезона, а Ловрен и Клаван играха много стабилно. Шейн Лонг в миналото ни е създавал огромни проблеми и в частност на Шкъртел, така че не е за подценяване това което направиха централните ни бранители днес. Честно казано за 2-ри пореден мач ми харесва играта на Клаван.  И срещу Ух и Днес игра без грешка.
Трябва обаче да мине по-продължителен период от време, за да се даде оценка на това дали има подобрение в отбраната ни или просто са стечение на обстоятелствата последните мачове.

Не може да се подмине това което направи Фирмино за пореде мач. На мен направо ми става малко жал за него, защото си къса гъза за отбора..отнема топки, подава, връща се назад да организира играта и в края на мача нито асистенция, нито гол в неговата статистика. А днес примерно 2 от головете дойдоха заради него, срещу УХ направи страхотен рейд , подаде на Окса който обаче реализира едва след като Харт се беше намесил и по този начин за Фирмино отново няма асистенция.
Това може да изглежда и маловажно, но когато дойде спад в играта на Фирмата и човек погледне статистиката му ще каже... ей го има толкова и толкова асистенции и голове, слаб сезон прави. Слаб ама друг път. Пълни ми душата с играта си бразилеца, изключително полезен е за отбора.
На Садио му личи, че не е в оптимална форма и нормално имайки предвид скорошните му проблеми. Това обаче ни дава още потенциал за развитие за в бъдеще. Ако се задържат здрави тези 4-мата в атака и се сработят още по-добре, ще ни чакат радостни моменти. Имаме и Адам Лалана в резерв + 2 ма гладни за изява нападатели. Да палим свещи да са здрави, пък да видим какво ще стане.

Ако имаше пък нещо негативно в днешната среща за мен, това беше не появяването на Соланке в игра. Водим с 3-0 остават 20-на минутки до края на мача ... е какъв по-добър момент да бъде пуснат в игра?  Но Клоп си знае какво прави, ще видим докъде ще го докара с развитието на англичанина.

Иначе днес Ван Дайк беше фаулиран на 2 пъти от нашите. Единия път злобно от Ловрен и един път от Хендо, който след като го фаулира веднага отиде да му се извини, потупа го по рамото и му подаде ръка.
Съвсем различен подход :D незнайно от какво породен.

Чудесна вечер се очертава. Това което остава е сега Рафа да спъне Моуринхо и Григор довечера да победи Сокчето БББ.
Уникален шанс се отваря пред Гришо след отпадането на Федерер и удоволствието ще бъде пълно, ако хасковлията се класира на финал.

YNWA

men4o

men4o

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
https://www.facebook...56232436367573/

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Ливърпул-България
Пиша от вън. Само искам да отбележа, че в последните (няма да казвам колко) но поне няколко мача отбора показва коренно различно лице. В положителен аспект.
Поздравления за което.
После ще драсна как аз видях мача.
Пийте са по 2,3,4 ..... :)

Dacheff

Dacheff

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоnever back down написа на 18 November 2017 - 07:30 PM :

Не може да се подмине това което направи Фирмино за пореде мач. На мен направо ми става малко жал за него, защото си къса гъза за отбора..отнема топки, подава, връща се назад да организира играта и в края на мача нито асистенция, нито гол в неговата статистика.
Точно това и аз си мислех. Фирминката заслужаваше да вкара гол. На 3 пъти беше близо (2 негови удара и 1 път му я избиха преди да вкара). Просто заслужаваше да запише 1 попадение. Затова и никой не му се разсърди към края когато опита 1-2 пъти сам. Много полезен футболист, който просто "ама не вкарва 20 гола на сезон". Коментаторът по ESPN каза, че той е единственият играч в отбора, който има 100 мача, откакто Клоп е дошъл начело. В тези 100 мача има 30 гола. За асистенции не стана дума, но аз проверих статсовете му от сезон 15/16 насам - 30 гола, 26 асистенции в общо 108 мача. А колко още голове са станали покрай него и заради негови намеси не знам. И колко противникови атаки е прекъснал в зародиш с пресата си и отнемането на топката пред тяхното наказателно... също не знам.

Иначе за мача - играхме адски стабилно. Защитата ни не бързам да я хваля, защото не беше подложена на почти никакъв тест. Тия са много зле в атака тоя сезон, така че не бих се радвал. Но са прилични в защита, а ние срещу такива отбори се мъчим жестоко. Така че бих похвалил атаката ни. Мо е звяр, няма две мнения. Всъщност имаше едно момче тук, което обясняваше колко е куц египтянинът. Любопитно ми е дали още смята така, ама не по заядливия начин. Просто наистина ми е интересно.

ТАА ме кефи все повече. Ама не като мъж, а като футболист :sarcastic: Дано Клоп продължи да си го налага на бека, а Гомез да влезе вместо Клаван. Искам да видя мач с 4-ка ТАА, Матип, Гомез, Морено. Последният си е супер стабилярка вече доста мачове, така че се надявам кризата там да е в миналото. Демек имаме си добър ляв бек.

В халфовата линия, както каза и Невърчето, двама са напълно достатъчни. Двама измежду Джан, Хендо, Вайналдум и Милнър. Далеч по-добре да влезе Лалана / Коу на мястото на третия. Както днес.

Абе има идея в отбора. Не падаме от Севиля във вторник и съм доволен засега от сезона.

Old follower

Old follower

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Добър мач, браво на целия отбор! Мач, в който нито за секунда не съм се притеснявал, че няма да спечелим!
Присъединявам се към добрите думи за Фирмино, много, ама много полезен! Всъщност, днес всички бяха на висота!

Виж мнениетоScarface написа на 18 November 2017 - 08:37 PM :

Пийте са по 2,3,4 ..... :)
Пия вече 5-то и ми е кеф! :sarcastic:

Виж мнениетоDacheff написа на 18 November 2017 - 09:06 PM :

ТоНе падаме от Севиля във вторник и съм доволен засега от сезона.

Бием Севиля /крайно време е/ и всичко е 6! :doubleup: :60:

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Ливърпул-България
GOD SALAH :)Публикувано изображение

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

ggentatzu

ggentatzu

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Честити 3 точици в джобеца. Мача изглеждаше спокоен и лесен, но заслугата за това е най-вече на Клоп  и момчетата. Много движение, настроение видях. Нямаше я оная припряност и спек. Не знам как, какво и колко са си говорили, но днес бяхме класа над светците. Не искам да отличавам отделни играчи, защото всички положиха необходимите усилия, за да ги надиграем. Иначе, ако трябва леко да акцентирам върху впечатления, ТАА с много движение и в двете фази, Фирмата също, а Салах имам чувството, че е на някъв убийствен зоб. Абе доволен съм от видяното... Много. Наздрай сега на сички :)

David

David

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
  • Град:London

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Мисля си, колко е тънка границата между "осанна" и "разпни го"... Знам, че такава е играта, такава е съдбата на играчи и треньори, такива сме феновете. Мега алтернантност на състояния и настроения...В един момент си най-черния грешник, в другия си божество.
Много ми се иска да продължава този въздигащ осанна привкус в това, което излъчва отборът и съответно привлича подобна реакция.
  Хубава победа, спокойна, авторитетна, забавляваща, безкомпромисна, без да се изпада в разковаващи на съставни части действия. Все пак към роднините трябва да сме по-меки :sarcastic:

Извън кръга на шегата в отборът трябва да изгради инстинкт на група акули да не пускат и тероризират всичко живо, докато тече кръв. За да стане навик с отегчение да бъдат пребивани съперниците, не бива да се спира преследването, борбата, стръвта да се гони всяка една топка като отбор. Няма защитници, няма нападатели, няма халфове.
Допадна ми задружността на отбора, лекото настроение и усмивките.
Допадна ми спокойната физиономия на Клоп. Като котка, която бавно подмятва опашка, чакайки мишката да дойде по-близо.
Не ми допадна Мохамед Салах! Този човек си позволява да се докосва до постиженията на Суарез и като нищо ще го засенчи, ако продължава с този темп...
Ама моля те, Мо! Не се излагай бе човек, имай милост...ЖЕСТОК СИ!
Абсолютно попадение е този играч, вкарва толкова много скорост, толкова шарпнес, че ти се завива свят.
Бях абсолютно сигурен, че ще зашие гол в стил Коутиньо, само като го видях как захожда за първия.
Придобихме страхотно ядрено оръжие, което се надявам да запази далекобойността и точността си за дълго!

Като споменах барселонския таргет...Ами да, той е друга лига. На пръв поглед доста се мърдосва, ама ето го. Гол и асистенция.
Асистенцията беше мега оргазъм. Това си е талант и нищо друго...Много ми се иска да остане, но е вери ънлайкли, както казват англичаните.
Хубава усмивка извади на излизане при прегръдката с Клоп, но тя може да означава много неща.
Важното е, че усмивките и доброто настроение са обзели отбора. Така се твори. Неща при несигурност и напрежение не се постигат. Когато нещо мъти водата отвътре няма как да не влияе...поне със сигурност циганските саги от лятото с Коутиньо са загърбени, какъвто и да е изходът.

Не знам какъв ще е изходът с Върджил, но по всяка веротност ще си връзва опашката в съблекалнята на Анфийлд. Никак няма да е лошо.
Хендерсън много приятелски му подаде ръка, когато го фаулира.
Искам специално да отлича играта на Ловрен. Направи хубав мач. Не бива да се нахвърляме на наши играчи все едно са чужди. Когато трябва той ще си отиде, но мисля, че е хубаво да бъде оставен намира и да отбелязваме хубавите му изяви. Не съм му адвокат, но си мисля, че не е най-трагичния сентър бек на света, че да бързаме да го гоним. Дълъг сезон, контузии, бля бля.
  Дълбочина се прави с играчи.
  Струва ми се, че такива екстрабодита над 1.90 м. са нужни. Трябва да им присъствие на яки пичаги. Все пак е Премиър лийг, не Болшой театър. Красота и финес, ама не е добре да развяват играчите ни из терена физически.
В този аспект Холандеца би бил много добре дошъл. Както и във всеки един друг аспект...

Отново изтощителен мач за Фирминьо без фойерверки, но много дълбоко заораване в името на отбора. Браво!
Арнълд дава много серизона заявка за титуляр, само ми се иска малко по-уверено да действа в предни позиции.
Като цяло отборът излезе на терена с ясното послание към колегите си от Южния БрЕг, което звучеше нещо като "Вижте, дайте да стиснем ръцете за едно 3:0, да не се разправяме на високо ниво... Симпатични сте ни!"  Те взеха, че приеха :60:
Отборът просто трябва да си повярва в добрия смисъл, да не спира да търси, да има жажда за борба и победи и всичко ще си дойде на мястото.
На този етап титлата в Англия изглежда приключен казус, но нашите момчета са длъжни да се борят докрай без да се интересуват кой, къде бил.
Що касае лигата на големите, които си мислят, че няма кой да им развали предначертаното великолепие, все си мисля, че защо да няма начин да бъдат понаказани тези, онези. Сещам се един мач през 2005.
Казах ли?! Леко се диша така! Кеф!
Хубав уикенд на всички!

П.С. С удоволствие бих гледал Форстър между трите кола в нашата половина. Просто така ми хрумна тази мисъл, че доста го погледахме днес, благодарение на мощната ни продукция. Излъчва самоувререност и вдъхва респект това момче, при все, че не е в топ форма. Такъв тип вратар ни е нужен!

Bellamy

Bellamy

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Честито и от мен.Няма какво да искам повече в спортен план днес.Пуул и Гришо рулират.
Получи се мач,който е любим на всеки един фен на неговият отбор
Салах . (точка)
Dacheff и Never back down дадоха отговор на един казус(Фирмино),който дълго време витаеше в пространството.Скоро няма да има питанки от рода "Е пак ли той ще играе"

tryssardi

tryssardi

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
И аз да кажа,две неща ми направиха впечатление вчера.Едното е една яка силиконова мацка в мола а второто е колко спокойно играха всички в отбора (даже и Клаван).
В предни позиции сме торнадо!
Мо-Мо....Мо-Мо-Мо-Мо....Мо-Мо Салах!

Ай честито и дано ВВД да си донесал половината неща,та да му е по лесно на зимъска... :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни