Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

12.01.2019 Брайтън 0-1 Ливърпул (ПЛ - 22 кръг)

• Please log in to reply
56 отговора на тази тема

niki 50

niki 50

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Перфектен Шиноби в коментарите си и обосновките!човека въвел нова терминология във футбола ,,конус-играч,играч-конус,, няма място в Ливърпул!Гладах първото п-ме ,ами не знам дали по бавен футбол сме играли тоя сезон.Само ВД и Робъртсън ми харесаха.3т замъгляват преценката на много хора,просто не играем добре.И,както каза Скар ни чакат къде-къде по сериозни съперници

Gandalf

Gandalf

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Най-важното в тая надпревара са ТОЧКИТЕ. Нека още 16 пъти тъй грозно и измъчено вземем 3 точки. Всичко останало ще бъде само подробност!

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоniki 50 написа на 13 January 2019 - 03:23 PM :

Перфектен Шиноби в коментарите си и обосновките!човека въвел нова терминология във футбола ,,конус-играч,играч-конус,, няма място в Ливърпул!Гладах първото п-ме ,ами не знам дали по бавен футбол сме играли тоя сезон.Само ВД и Робъртсън ми харесаха.3т замъгляват преценката на много хора,просто не играем добре.И,както каза Скар ни чакат къде-къде по сериозни съперници

На мен ми е чудно как решихте, че и в останалите мачове ще играем по подобен начин. Един по-посредствен мач срещу Брайтън и се започна с черните краски за остатъка от сезона.

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
За мен Фабиньо си е готов за титуляр като ДМ...поради факта че нямаме здрави защитници му се налага да играе там, което пък води до това Хендо да играе в халфовата линия...много бърка нещата и факта че Кейта нещо не влиза във форма, вчера пак беше зле. Един ден ако той е Кейта който знаем от Лайпциг и Гомез се завърне нещата ще се подредят, дано стане възможно по скоро.

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоniki 50 написа на 13 January 2019 - 03:23 PM :

3т замъгляват преценката на много хора,просто не играем добре.И,както каза Скар ни чакат къде-къде по сериозни съперници
Така е, Ники, но първата част от сезона пак играхме по същия начин. И тогава се говореше как щяло да почнем да губим. Но си взимахме точките. После се разиграхме и направихме страшни мачове. Явно тоя сезон няма да се мяткаме до смърт в атака, но пък печелим точки. Май месец ми е все тая как сме играли, ако вдигнем 19-ата. По-сериозните съперници минаха и досега като опоненти, пък нищо страшно не се случи.

Само като информация го давам тук - до момента ЛФК е единственият тим в лигата, който не е загубил нито една точка от отбор извън топ 6.

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Както казах и в темата за Салах, този мач си беше спечелен от индивидуалната класа на наш играч. Има и такива мачове. За мен за да сме по-ефективни обаче но трябва ясно изразени позиции за ДМ, човек като Фернандиньо за МС, мисля че го имаме в лицето на Фабиньо, но последният по необходимост игра като СВ. Трябва ни и изразен плеймекър, които всички се надяваме това да бъде Кейта, има качествата, но не показва постоянството да е конкретният човек за този пост.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

niki 50

niki 50

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
За да идем едно ниво по горе ни трябва наистина човек ,като Фернандинъо,един силен плеймейкър както казват колеги и един ЦН от категорията на Агуеро.Може ли вече толкова сезони Ливърпул да няма дълга,равностойна скамейка.

LiverpoolYNWA

LiverpoolYNWA

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Нали Фабиньо ще е нашият Фернандиньо. Въпросът е че ни трябва нашия Давид Силва

der Bomber

der Bomber

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

Виж мнениетоShinobi написа на 13 January 2019 - 12:16 PM :

... Разбираш ли ми тезата ?

Честно ли? Не.

Говориш за хора с различни функции по терена, различни задачи и най-вече различни позиции във формацията. Нещата са абсолютно несравними.

В нашата формация няма как да има пост либеро, нито, човек който да се доближава да функцията на тази позиция. Както е и в модерния футбол, аз лично не знам дали съществува профи отбор играещ с ясно изразено либеро.

Stojkica

Stojkica

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
То вече аматьорски отбори няма с либеро.

0ne

0ne

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Мач от изключително значение за нас, имайки предвид заявката, която Сити дадоха. Две поредни загуби макар и една на косъм от хикса, а другата планирана от треньорксата скамейка още, породиха категорично съмнение и въпроси за психикита на отбора.
В целия мач си личеше напрежение, което скоро не бях виждал така масово изразено. Ван Дайк крещяш на Трент да си следи линията, Робъртсън правещ забелжки на Хендо, вдигане на ръце от Вайналдум, липсата на усмивка при Клоп и други малки знаци на езика на тялото. Отборът беше тестван психически и игрово от много добре подреденият Брайтън. След тези 95 минути игра едно е сигурно, Ливърпул има вече изградена психика на шампион. Всички тези години посредственост, възходи и падения, спъвания преди финалната права изпълниха заветната цел на Клоп - да изгради психиката на момчетата, а не да я съсипят. Фирмино с голям пропуск в 8-9тата минута, момент, за който няма как да бъде винен, но щеше да свали голям товар. Мо ни извади мача,след като играта ни не вървеше. Хендо е оплют доста ( аз също не го харесвам ), но на терена имаше 4-ма човека с офанзвини функции, от които не видяхме почти нищо - особено Шакири и Мане. Реално това ни е най-офанзивната схема с триото + Шак/Аоч/Кейта. Говорейки за Кейта, скоро няма да го видим в игра. Причината я видяхме минути преди края - грешка, която съм убеден, че е извадила Клоп вътрешно извън релси - самостоятелен дрибъл в невралгична зона въпреки съотборницте около него, лекото дръпване и ''звездното'' поведение да спре и да си търси фала сякаш са го ритали цял мач + наглостта да спре да тича. Не става така, мой човек. Това си беше нарисуван гол и само късметът ни покри, че Трент успя да я чукне и че нямаше човек на дузпата да ни изпрати в графата ' 3 пъти първи на Коледа, 3 пъти втори накрая '.
Имахме нужда от тази глътка въздух и отново нещата бяха на наша страна. Предпочитам да мисля,че това е защото сме Силните, а знаем, че късметът е с тях, отколкото че е плод на щастлива подредба на звездите.
Съмненията в главите на играчите и феновете ги няма, Клоп си отдъхна и продължаваме да мечтаем. Можем и ще успеем. Честито !

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоAllorNothing написа на 13 January 2019 - 11:28 AM :

но изиграхме един напълно контролиран от наша страна двубой.

Очакванията към този отбор просто на моменти са космически, вселенски и нереалистични най-вече.
.

+1
Добър коментар, в който ключовите думи за мен са "един напълно контролиран от наша страна двубой"
Ние наистина контролирахме изцяло мача през всичките 90 минути. Ако някои го отрича, значи си криви душата. А щом сме контролирали събитията на терена, значи не сме играли чак толкова слабо.

На таблото в края на мача пишеше 0:1. И повечето се вторачвате в единицата. Да, добре щеше да е, ако на мястото на единицата имаше по-голямо число. Но защо повечето от вас подминават нулата?
Ако спечелим титлата, то ще е много повече благодарение на защитата, отколкото на нападението. 2014 и миналата година видяхме какво става, когато имаме страхотно напададение и рехава защита.
Всъщност не харесвам думата защита, защото не е точна. Точният израз е - играта на целия отбор в защита.  Включително и на Хендерсън. А освен него на Мане и на всички останали атакуващи играчи.

Хендерсън не направи най-силния си мач. Но и останалите не го направиха. Хендерсън е обвиняван, че играе на сигурно, че подава настрани и на късо разстояние. Критиките към Хендерсън намаляха и почти спряха, когато зад него играеше Фабиньо. Тогава той направи силни мачове, защото играеше "по-смело". Дали пък Клоп не изисква от Хендерсън, когато е последен пред защитниците да играе "страхливо"?

Според мен Хендо се чувства най-добре в, не знам дали е верния термин, но по едно време се говореше за играчи бокс ту бокс. Там огромната му работоспособонст е най-полезна и той  е най-силен, когато вършее из центъра. Когато до и край него е Фабиньо (по-рано Лукас). В този смисъл Хендо не е нужен за всички мачове, но за определени срещи е много полезен.

Хендо никога няма да бъде блестяща звезда. Никога няма да стане любимец. За мен освен липсата на техника другият му недостатък е, че бележи много малко голове.  Но пък и не е чак такъв провал, какъвто редовно е изкарван тук. Между другото, Вайналдум е доста сходен на Хендерсън играч, пък никога не отнася шамари във форума.

ggentatzu

ggentatzu

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Честити 3 точки в джобчето. Стабилен мач, без аванти, но и повечето, първото не се изпотиха и под мишниците. Има един лаф - един път стомничка за водичка, два пъти, на третия...
Хендо е упрекван заради изключително слабата му креативност, от която се нуждае отбора в мачове, като този. Когато прогивникът ти излезе с единстяената мисъл да не получи попадение, всички искаме да се търсят колкото може повече положения, не да си подаваш от левия към десния фланг в траектория на скоба, включая и централните ни халфове, и после на обратно... Не казвам, че Кейта би се справил цял мач по добре от Хендо, но ако халфовете ти не опитват да търсят решения за атака, не знам кой.
Ами ако и Салах, Мането и Фирмата вземат че си поиграят на сигура и заразцъкват помежду си в скоба пред полето и чакат някой да сбърка...
Мач с мач няма еднакъв, но нека сме си обективни. Днес ни беше достатъчна класата на Салах. Утре, обаче ще ни трябва подкрепата на целия тим в атака. Работата е, че Хендо не рядко, ами много много по-рядко от всеки друг го прави.

3th June

3th June

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
  • Град:New Brighton, UK

Публикувано изображение

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Цитирам:
"We are not the Harlem Globetrotters. We have to deliver results and that’s difficult. For that we need to perform. The performance was good, not the best of the season, but from a maturity point of view I would say it was the most mature of the season.”

Казал го е Клоп след мача.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоthekop написа на 14 January 2019 - 09:27 AM :

Цитирам:
"We are not the Harlem Globetrotters. We have to deliver results and that’s difficult. For that we need to perform. The performance was good, not the best of the season, but from a maturity point of view I would say it was the most mature of the season.”

Казал го е Клоп след мача.

По повод на което се е появил туит в профила на Харлем

"Не е е лесно да бъдеш Харлем Глобтротърс"

thekop

thekop

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Което си е напълно вярно.
Ще напусна футбола и ще се пренеса в полето на баскетбола. Да сравниш НБА и харлемците е като да сравняваш акробатите на олимпиада и акробатите в цирка. Едните се борят за призово място, а другите за кефа на публиката.
И двете кефят, и двете заслужават адмирации, но ударението е другаде и нека не се правят на ощипани госпожици в тъмно купе!

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни