Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

09.08.2019 Ливърпул 4-1 Норич (ПЛ - 01 кръг)

• Please log in to reply
51 отговора на тази тема

0ne

0ne

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Ударно начало на сезона ! Честита победа и първи три точки, които да се надяваме, че ще ни доведат до върха. Играчите изглеждат все едно са играли и лятото заедно, което е добре. Очакваме тест срещу по-сериозен съперник и купа в сряда !
За мен контузията на Алисон е в коляното. Това с въображаемия удар отдзад е характерно за ахилесовото сухожилие, но обикновено играчите се хващат за въпросното място, а не за коляното. Ахилесовото сухожилие свършва в долната трета на "прасеца", така че не ми се струва да е там проблемът. Направи ми впечатление, че първо се хвана от вътрешната страна, което говори за медиална колатерална връзка, минусът при която е, че тя е в контакт с медиалния менискус и би се очаквало засягане и там за разлика от латералната, която няма контакт с менискуса. И в двата случая стискам палци да е нещо такова, а дай Боже и просто мускулно растежение, но не ми се вярва. Съмнявам се да е ахилес или кръстви връзки, защото липсва т.нар. механизъм на чекмеджето, но след тежкият сезон, който изкара Алисон, може да се очакма всичко. Ключов момент в сезона, защото се видя, че на Адриан му ги мушкат под ръката и е на забавен кадър.

behemoth

behemoth

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Calf на английски си е прасец. По време на тенис мач съм изпитвал точно този 'удар' в прасеца. Равносметката беше разтежение на прасеца, кето всъщност е частично скъсване на мускула. В зависимост колко % е скъсан наименованието се сменя калто и продължителността на лечението. Лошата новина е че липсата на адекватна почивка вече взе първа жертва. :( ако на някой му се чете повече: https://www.sportsin...ain/calf-strain

maik05

maik05

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Норич били слаби,хайде сега.Слаби,слаби,но вкараха гол на Анфийлд,а мега,гига хиппер,утра силния отбор на Барса не вкара нито един,нали?

dvd1964

dvd1964

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip

Виж мнениетоTaipan написа на 10 August 2019 - 07:15 AM :

Но, не вярвам да е ахилес, щото той си вървеше сам при излизането, а ако беше скъсан ахилес, нямаше да може да си стъпи на крака. Дано е добре момчето! :yes:
YNWA :lfc2:

Късал съм ахилес. Беше съботно мачле, прибрах се с колата и си ходех стъпвайки бавно. Чак  в понеделник след обяд разбрах, че съм скъсал ахилесово сухожилие и предстои операция. Дано не е ахилес!

EmoRadev

EmoRadev

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Айде, започна сезона, честито! Честито и за първата победа, дано имаме само такива мачове срещу отборите от втората полувина на таблицата.
Не мисля, че е сериозно да се търси причина за контузията на вратар в "натоварения минал сезон".

SFA

SFA

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Контузията на Алисон помрачи хубавата победа, но и той е човек и след спечелените 3 златни ръкавици, се е пренатоварил. И аз си мисля, че може да е менискус. За мача всички бяха на ниво, само Адриан му личи, че няма игрова практика, бавен е, с лошо пласиране и доста се мъдри при дългите пасове. Стискам палци Алисон да се възстановява час по-скоро, защото при по-сериозен съперник испанчето няма да удържи само един гол, камо ли пък чиста мрежа.

konov23

konov23

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Тази контузия на Алисън малко измества фокуса от победата. Бяхме категорични в нападение, но и много НЕкатегорични в защита. Прекалено много пространства имаха тези, като късмет, че имаха Пуки, а не Марез. Аз съм много скептично настроен към това, което ни предстои и мач срещу тези клетници не може да ме заблуди. Висшата лига не е спринт, а по-скоро маратон, за който ми се струва, че може и да не сме подготвени така добре, както миналата година. И то основно заради това, че Сити се подсили още повече, а ние няма да спечелим 100 точки. Топ4 би трябвало да не е проблем, отборът ни е силен. Салах започва добре и от чудо за един сезон май се превръща в чудо за три сезона. Както казваше един стар наш колега - Хепи дейс :)

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Бе не знам Норич колко са слаби, но ние и Сити ги пребихме от бой второто полувреме, кофтито там е че не вляоха положенията инак ставаха нещата като първото полувреме снощи.  А ситите не са баш от най-слабите.

Просто не знам вече какво може да се каже още за този отбор. Невероятни късметлии сме, че можем да наблюдаваме всичко това.
В първите два мача от сезона момчетата изглеждат като диво животно излязло току що от клетката. Изключително гладни за футбол и за успехи.
Много показателна беше една ситуация при 4-0. На Хендо му свириха фаул при опит да отнеме топката пред наказателното поле на Норич и той беше подивял и крещеше здраво на съдията все едно не водим с 4-0, а губим в резултата. Ей на това му се вика хъс и желание за игра.
Другото нещо, което много ми харесва е формата на Салах и Фирмино.  По мое мнение те през целият минал сезон не показваха подобна игра. Да, минали са само два мача от сезона, но играта която показват е на много високо ниво. Особено Фирмино, ако задържи това си представяне... жална им майка на  всички, които се изправят срещу него.
Салах и той няма много общо с човека от миналата година. Много по-остър, разминава играчи като немски танк френска телена ограда. Дори и не беше толкова лаком колкото обикновено.
Ориги показва, че има място в отбора и дори на фланга може да се справя добре, но все пак на всички ние е ясно, че силата му е в наказателното поле. При наличието на Фирмино обаче е ясно, че няма как Ориги да заеме поста на ЦН.
В атака нещата изглеждат много добре, а през тези два мача може да се каже, че не излизаме баш с най-голямата си офанзивна мощ. От халфовете нито Кейта, нито Окс започнаха титуляри,  а колкото и добре да се справи Ориги вчера все пак Садио Мане е един от най-добрите футболисти в света и с неговото влизане като титуляр ще станем още по-опасни.
Неприятно е това, което се случи с Алисон, но Август месец все ще го избутаме и без него си мисля. Да се надяваме, че няма да ни се налага вратаря да е главно действащо лице в мачовете ни.

А най-величественото нещо от вчера беше ей това...

Публикувано изображение

Тръпки ме побиват...  Клопо съвсем заслужено вече е сред легендарните фигури в историята на клуба.
Маунт Ръшмор пасти да яде пред величието на този банер.

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Да изчакаме резултатите от резонанса, да не го правим на форум “БГ Мама”, всеки със своите докторски диагнози. Дано не е тежка контузията, но недей си Боже е нещо тежко, ще се налага зимата нов вратар, че Адриан е без алтернатива и дано не сме чак такива каръци!

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
Публикувано изображение

flyhorse0906

flyhorse0906

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Изиграхме добър мач, създадохме доста положения и направихме интересни комбинации.Отбора изглежда подготвен за битка, което е добра новина.Допуснахме неточности в защита, което за такъв ранен етап от сезона е нормално, но се надявам да ги изчистим в най-скоро време.Няма да отличавам никой, направи ми впечатление добрата игра на Ориги, който очевидно е готов да се бори за място под слънцето.Поздравления за Норич, които излязоха и играх футбол.Надявам се контузията на Алисон да не е тежка и бързо да се възстанови.

AllYouNeedIsKlopp

AllYouNeedIsKlopp

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Липсата на невъзпятия герой в лицето на Матип е очевадна, вярвам че Клоп я е забелязал и ще вземе нужните мерки.

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Робертсън пак покри засадата при гола...при все че Клоп му направи забележка в някой от предишните мачове...

dvd1964

dvd1964

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Много добро впечатление ми направи левия бек на Норич Джамал Люис роден 1998 год.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
Днес сутринта, пътувайки слушах Дъ Анфийлд Врап подкаста, и единият младеж изказа теорията си, че цяло лято надувал главата на хората, че трансфер няма да се направи.

Защо? Защото, според него, Клоп не е искал нови хора да нарушават ритъма на отбора, както с чакането на Фабюлъс и НабиГи да се адаптират, а сезона да продължи там, където приключи преди 3 месеца. Под ритъм на отбора разбирайте начин на игра, интензитет, извън класни дейности, сплотеност. Абе цялостна кръвна картина.

Гледайки 2рото полувреме за купата на обществото и този мач, съм склонен да вярвам, че има нещо в тези думи на тозя младеж.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоdeadpoll написа на 12 August 2019 - 07:34 AM :

Защо? Защото, според него, Клоп не е искал нови хора да нарушават ритъма на отбора, както с чакането на Фабюлъс и НабиГи да се адаптират, а сезона да продължи там, където приключи преди 3 месеца. Под ритъм на отбора разбирайте начин на игра, интензитет, извън класни дейности, сплотеност. Абе цялостна кръвна картина.

Аз очаквах един-два трансфера. Но след като не се случиха, започнах да мисля същото като този младеж - че машината беше сглобена през миналия сезон и сега Клоп иска да прави само фини настройки по нея. Не да добавя нови съществени компоненти.

Лампард вчера държа 90 минути на терена 20-годишния Мейсън Моунт, Рашфорд и Уан Бисака са на по 21. Вярно, че двамата особено Рашфорд вече от доста време се наложиха, но това значи, че налагането в първите отбори е започнало на 19.

19-годишният Нелсън игра 70 минути за Арсенал. 19-годишният Уилок игра 30 минути за Арсенал. 21-годишният Даниел Джеймс влезе само за 10 минути, но вкара гол за Юнайтед. Има и още няколко примера в Топ 6 на доверие към 21-22 годишни играчи. Дори Пеп, който залага все на сигурно скъпа стока, налага 19-годишния Фодън.
И ние имаме примера с ТАА и Гомез.

Изредих горните имена, за да подкрепя с тях надеждата си, че през този сезон още някой от нашите младоци ще започне да се налага трайно в отбора и да играе значителна роля. Така без да добавя скъп компонент към машинтата, Клоп ще я надгради.

Пейката ни срещу Норич също не беше зле - Окс, Милнър, Матип, Мане, дори и Шакири ако щеш. Знам, че чуждата съпруга все изглежда по красива от твоята, но нека и не подценяваме нашето си.

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Това вече ми прилича на изсмукване от пръстите...вече се чудим какви скрити тайни причини да намерим защо не се направиха трансфери...истината едва ли ще се разбере...за мен обяснението е че Клоп поема риск...и ще видим накрая на годината дали ще е оправдан или не.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
Строшев, нищо не пречи Клоп да е разсъждавал и част от разсъжденията му да са били като на тоя фен. И накрая да е взел решението да рискува. Ше видим ккаво ше стане, но положението ни никак не е черно. Само боК да опази Богът в тяло на маймуна (Мане).

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоstroshev написа на 12 August 2019 - 02:53 PM :

Това вече ми прилича на изсмукване от пръстите...вече се чудим какви скрити тайни причини да намерим защо не се направиха трансфери...истината едва ли ще се разбере...за мен обяснението е че Клоп поема риск...и ще видим накрая на годината дали ще е оправдан или не.

Аз също мисля, че Клоп поема риск, само че това не е обяснение, както казваш ти. Това е факт.
Клоп даде обяснение, но ние кой знае защо не го приемаме за напълно достоверно, затова търсим нещо скрито. Скритото може да бъде следното:
1. Клоп да е искал определен играч. Играчът също е бил готов да дойде в Ливърпул, но Хенри да не е дал пари. Това не го вярвам.
2. Клоп е искал определен играч, но не е омогъл да го вземе. Твърде вероятно.
3. Клоп е решил, че наличното му е достатъчно и няма нужда да купува нови играчи. Това е и официалното обяснение, което той даде. Но почти до последния момент в изказванията му имаше и една условност, че "може би все пак ще вземем". Което навежда и към точка 2.

Като теглим чертата излиза - щом не мога да взема точно този, които искам, няма да взимам нищо.

Краля също коментира въпроса, както и много други. Всъщност това е може би най-коментираната тема в този иначе постен откъм събития прозорец.
Кени казва, че едно е сигурно - за разлика от други президенти и мениджъри, Клоп не би направил нищо, което е против волята му. Други биха купили играчи за кеф на феновете или да трупат бройки. Но Клоп не е от тези.  

Some managers and chairmen might feel the need to buy for the sake of it, whether it’s to keep the fans happy or just add numbers.
But the one thing about Jurgen Klopp is that he will absolutely not do anything that he does not want to do.

"Some managers and chairmen might feel the need to buy for the sake of it, whether it’s to keep the fans happy or just add numbers.

"But the one thing about Jurgen Klopp is that he will absolutely not do anything that he does not want to do.

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Кой е тоя играч дето Клоп може да го е искал и да е имал пари за него но да не е можел да го вземе? Мисля че всеки би искал да дойде при нас. А Клоп едва ли е искал някой от Барса, Реал, Сити или ПСЖ...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни