Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

20.10.2019 Манчестър Юнайтед - Ливърпул (ПЛ - 09 кръг)

• Please log in to reply
103 отговора на тази тема

Simply Red

Simply Red

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Публикувано изображение

Турнир: ПЛ - 09 кръг
Дата: 20.10.2019

Ден: Неделя
Час: 18:30
Стадион: Олд Трафорд

Телевизия: Публикувано изображение

DeaThRoW

DeaThRoW

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Ами.. окей. Аз лично оплаквания от Аткинсън нямам. Сами сме си виновни, щом започнахме да играем в 80+ минута и то заради резервите.. Това е притеснителното (вече официално можем да си го признаем), а не погубеният рекорд, нито фактът, че пропуснахме сензационен обрат баш срещу тия безхаберници, които толкова пъти са ни го причинявали по подобен незаслужен начин.

baivan

baivan

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Много жалко :(

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Raybeez93

Raybeez93

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Този мач беше показно защо никога няма да спечелим титлата.. направо като стъпим на олд трафорд ставаме друг отбор. Бесен съм!

nikiniki

nikiniki

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Както писах и в темата по време на мача..Излезе човека с капитанската лента и вкарахме.Дори неговата резерва вкара.Слабо играхме ,дано това ни е кризата и да не падаме повече игрово

stroshev

stroshev

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip
Слаб мач за нас...и съдията беше педал ама тва не е оправдание...Фирмино цял мач го нямаше...Хендо и той...другите и те нищо общо с познатото ниво...добре поне че не паднахме.

Robbie B F

Robbie B F

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
И аз мисля че сами си го направихме. Ориги си има своите качества, но не срещу такъв защитаващ се отбор. Той е добра резерва, адмирации, но заради него бе обезличен Фирмино. Хубавото е че не паднахме, лошото че не ги унижихме тези физкултурници. Според мен Наби, трябваше да влезе по-рано.

Gandalf

Gandalf

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Бесен съм. Страшно съм вбесен.Първо от педала Аткинсън и ония другите идиоти от ВАР-а. Второ от подхода на Клоп към мача пак им отдава респект на тия умреляци. Защита съставена от Линдельоф Рохо и Мак нам кой си е обречена да инкасира във всеки мач по 2 и повече гола  . А Европейския Шампион излиза срещу тия посредственици и няма идея как да ги бие! Дано загубата на 2 точки в тоя мач не струва Титлата на края.

нормалният

нормалният

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Ядосан съм за 3 неща-1/Безобразната ни игра- първия ни и единствен ъглов удар дойде в 5 минута на продължението-това е само един щрих 2/ Безобразното съдийство 3/И настройката на някои от форума за разгромна победа-рибата в морето ние тигана пак слагаме. След подобни изцепки почти винаги става обратното.

zezo

zezo

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Аз пък лично имам големи претенции и към Аткинсън и към настройката на отбора. Трябваше да ги смачкаме, както и миналия сезон, а ги релаксирахме. Аткинсън и ВАР се издъниха жестоко с фаула срещу Ориги след който стана гола им. Ако това нескопосано ритане по коляното не е фаул, какво е. А после ще си обясняваме дали съдията бил 100% сгрешил, 93% сгерешил или тинтири-минтири..... А отбора заигра след като онези глупаци се прибраха да пазят резултат. Много лежерно и недостатъчно настървено изиграхме около 70 минути. Тук се играе на кръв и коприва, а манчовците се хвърляха повече от нас в това отношение. За това имам претенции. Инак, слабо играхме, спор няма. Дано бързо забравят този мач, но и тази настройка не ми хареса. Само Ливърпул!!!

kukuchev711

kukuchev711

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Бахти ВАР-а. Някой по-компетентен да ми обясни как това не е нарушение срещу Ориги. Ще чакам.

Друг е въпросът, че не трябва да се оправдаме с него. Играхме зле и сякаш пестеливо. Нищо общо с предните мачове. Бахти, ще станат 6 години откакто не сме печелили на тоя умрял стадион. Баш срещу най-умрелия Манчо.

Смените на Клоп проработиха и евала му правя. Рядко се случва да направи смяна преди 70тата. За една бройка можехме и да си честитим сега победата, ама не е било писано. Майната му.

Фирмино с най-слабия му мач откакто е при нас. Не можах да го позная.

И повече коментари от сорта, че без Салах сме били бомба, да не чувам. Да, може би и той нямаше да е ефективен, защото нямахме много свободни пространства, но не забравяйте на какво е способен. Хиляди пъти по-добре с него, отколкото без.

Венци Момчев

Венци Момчев

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Тия нали трябваше да ги унижаваме, тя каква стана..... Гадно си е ама взехме това което заслужавахме, и такива мачове ще има +6 пак звучи добре на този етап.

der Bomber

der Bomber

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Все някога щеше да дойде тоя момент.

И все пак за малко ги отървахме с има няма 15 минути игра на ниво.

Нали не мислите, че можем да изкараме 50 мача на топ ниво?

AllYouNeedIsKlopp

AllYouNeedIsKlopp

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Ясно е, че няма как да изкараме сезона с 38 победи, но точно срещу тия негодници и предвид моментното им състояние, не трябваше да се дъним така, нищо не играхме, за кой ли път на тоя стадион...

SFA

SFA

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Мачът си вървеше идеално преди Маткинсън да покаже съдийски домакински усет и да се изгаври с нас в повече от две кристално ясни ситуации. Първо, не маркира нарушение срещу Ориги и след явно повторение на техниката. Второ, отменя ни гол заради игра с ръка, а преди това забравя, че оня се беше качил на гърба на Мане последен в защита. За спестените жълти картони за домакините и накъсването на играта, няма дори и да споменавам. Неадекватен, муден и дори се пречкаше в краката на нашите момчета. Клопо е късметлия, че и точка изкопчи на торището.

Scarface

Scarface

Scouser Veteran

• Потребители

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Аз лично от опит знам, че гол не можеш да вкараш ако не стреляш във вратата. А ние днес не стреляхме. Гола дойде след единственият (мисля) точен удар във вратата.
Еми няма как да стане. Дори и с  99% владеене, не стреляш ли гол няма.
Изключително изплашен (не зная от какво) отбор излиза и почва и някакъв супер умрел отбор, ама  супер умрел те надиграва и ти вкарва.
Както играхме второто (а и през последните две години) така трябваше и да почнем.
Ние не сме мърши да разчитаме на реферите, дори знаем, че някои са против нас. Много слаби Матип, ТАА, капитана, също слаби Фирмата, Ориги дори Мане се губеше през поврчето време.
Рефера не ми се коментира.
Точка, точка. Все трябваше да се случи, не може само победи, никой не може.

ФА и УЕФА трябва да разгледат под лупа Клоп за расизъм
)вадиш черен, вкарваш ингилиз.
)вадиш най-слабия, вкарваш ингилиз
)вкарваш черен, ама вадиш черен.

Абе бая нерви похабихме днес.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

С оглед на развитието на мача перфектна точка за нас. Много ни е даже това, което взехме. Не че Манго изобщо заслужавах нещо да вземат, но за тях е очаквано. Те са трагични, нямат класа в състава, не се борят за титлата. А ние сме лидери в класирането, европейски шампиони, с много повече класа в състава и въпреки това на терена изобщо не си личеше кой отбор е пълна капачка и кой се бори за титлата.

За мен факторите да се получи подобно развитие са много и се натрупват от години насам.
Първото е, че в последните седмици преди паузата се забелязваше спад в качеството на играта. Измъкнахме мачове на магия срещу Шефилд и Лестър, загубихме от Наполи и Залцбург ни смляха за период от 20 мин.
Леко по леко нещата си вървяха към счупване на стомната. Не трябва да се забравя естествено, че имахме 17 поредни победи в лигата и все някога щеше да дойде момент, в който няма да победим. Съвсем нормално е това. Лошото е, че този момент се падна баш срещу тия трагици.  Да, нормално е да има спадове във формата през сезона, но днес нещата не се свеждаха само до форма.

Друг фактор да гледаме днешната продукция вероятно е ясен на всеки и това е, че нямаме нужните резерви, които да са малко от малко алтернативи на тройката отпред. В защита, в халфовата линия нещата изобщо не изглеждат толкова зле като опции, но в атака положението е много лошо. Ориги е като месия в много мачове, но не и когато играе на фланга. Това и на някоя къртица под земята е станало ясно.
Мъчи се на фланга, но се мъчи щото Клоп няма кой друг да пусне там.
Стигаме до подхода ни към мачовете на ОТ. Ще каже човек братче, че играем срещу междугалактическите шампиони. Не срещу хора, а срещу богове. Ние на Етихад и на Кам Ноу излизаме смело и да атакуваме, а на тоя стадион леем гипса редовно. И що? Какво толкова им става не мога да разбера. Тук вина няма как да няма и Клоп за подхода, защото от толкова мачове вече да не можеш  да ги биеш там, при все че са в най-тежкия си период за последните 30 г. Не знам, не знам кога ще имаме удобен момент за да ги препарираме на торището.
Тук се корени и известна разлика между нас и Сити.  Ситите са много по-способни да печелят мачове като гост на отборите от топ 4, а ние за последните 14 имаме едва 2 победи за сравнение. И тук не става въпрос, че някой си сваля гащите срещу тях. Те просто не отдават респект на останалите отбори с изключение на нас.

Други фактори за днешното представяне според мен са изцяло за сметката на Клопо. Защо след като Хендерсън в последните седмици е в много слаба форма започна мача, а Милнър който изигра перфектни последни 2 двубоя за нас дори не влезе? А той не беше и с националните отбори и 2 седмици се е готвил за мача.
Другото което е.  Защо Клоп няма доверие на играчите, които сам привлече. Айде днеш Шакири изобщо го нямаше, но дори и да беше най-вероятно щеше да се появи около минутите, в които се появи Кейта.  Самия Кейта дори да е здрав си търка пейката всеки мач.
Сега значи.. или ги продаваш при такова положение, или им гласуваш доверие. На пейката за красота не ни трябват изиобщо. Не знам каква сметка си правят хората от щаба, но ние с едни и същи 11 играча на терена, сезона няма как да го изкараме. Ето и днес една и съща халфова линия и само липсата на Салах направи така,че да влезе Ориги който пък е най-редовната смяна принципно.
Като се спомена Салах,  днес е добро добър повод да се види до какво води неговата липса. Да, в предишните месеци се дава постоянно примера, че сме били Барселона с 4-0 без него и Фирмино, но първо трябва да се отчете, че не всеки ден е Великден, и второ, че Шакири в онзи мач до едно центриране за гола на Вайналдум беше повече от трагичен на терена, без да е направил буквално вярно отиграване.
На мен ми е пределно ясно, защо има хора които меко казано недолюбват Салах, но без него сме съвсем различен отбор и това трябва да се разбере.
Мо дори в най-слабите си мачове винаги, ама абсолютно винаги ангажира огромни внимание от защитниците върху себе си и винаги създава хаос около или в наказателното поле на противника. Ето ние днес в единственият момент, в който вкарахме читава топка в наказателното им поле и настъпи хаос при тях, което доведе до гол.
Салах е един от най-добрите футболисти в света и това, че е егоист и не е най-добрия във взимането на решения, не го прави заменим за нашия отбор. Може да е заменим, но само от 4-5 човека в света, а ние едва ли можем да привлечем тях.
Което ме кара да напомня на Строшев, да изброи толкова мноооооогото крила, които имало по света за заместник на Салах.

Днес за съжаление се потвърждава и теорията, че ние сме много по-зависими от водещите си играчи, отколкото Сити.
Ние сме като Волтрон, ако някой си спомня анимационното филмче от преди години. Там имаше едни лъвове, които сглобяваха един могъщ Робот, който помиташе лошите във всяка серия. Когато един някой от лъвовете имаше проблеми Волтрон не можеше да се сформира и те като отделни единици бяха много по-слаби. При нас е подобно положението. Когато само един от 6 абсолютно незаменими за нас играчи го няма и Волтрон не може да бъде сглобен. Чезне ни Силата.
Именно тук Сити има голяма предимство. Те просто не са толкова зависими от отделни футболисти. Да, може да им се губи качеството в играта, ако го няма Де Бройне или някой от Силвите, но те съумяват винаги да играят по един и същ начин независмо кой им липсва. Да, имат много по-дълга скамейка от нас, но самата им стратегия на игра не е зависима от конкретни 2-3 футболиста без които да се разпаднат, ако ги няма. Ето сега дългосрочно контузен им е Сане, миналата година Де Бройне го нямаше дълго време, но атаката им не страда по никакъв начин от това. А при нас положението е съвсем различно и това е нещото, което може да ни изяде титлата и този сезон.

Иначе нищо трагично не е станало. Хубаво е, че поне не загубихме и им развалихме парада. Въпреки, че те са толкова изпаднали в момента, че вероятно се радват и на Х-са който записаха, мислейки си, че по този начин ни спъват за титлата.

Кор за Аткинсън и Вар. Когато и да затрият тия некадърници от съдийството все ще е късно. Най-неграмотната съдийска колегия се подвизава на острова. Ама от тъпо по-тъпи братче. Имаш технология която да ти разрешава спорните ситуации по време на мач и ти я използваш по възможно най-малоумният начин.
Таралежи да им раждат жените.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Защо?

Защо играем по един и същ начин на тоя стадион? Едно и също се случва всяка година. Пускаме в гащите. Тия се окопават, защото не могат да организират играта. Спират ни бековете и ни взимат центъра и цуцкат топката. Ние от друга страна играем изключително предпазливо. Без грам комбинативност. Само борбеност. Борим се срещу отбор, който не иска да изгражда атаки, а да я цуцка.

Ми не мога да го разбера това. Искам да чуя на Клоп обяснението защо всяка година едно и също. Имаме нагледен пример как се бият тия ибрикчии. Гледаш Сити. Имаме подобни играчи - Окса, Мане, Шакири ( когато го има).

Ма не. Всяка година 4-3-3. Треперещи играчи. Липса на контрол на мача. Кюскане напред все едно наще са гледали ДВД " Футбол за глупаци" от Чичо Уой. Стига уе братко.

Отрежат ли ни бековете и започнат ли да се експлоатират зоните зад тях и го духаме. Сея Оня Гнусен Сол с Кяр наблъска 5-ма в защита и тотално спря Трендващия и Робо. И Клоп раегира ужасно късно.

А Аткинсън е ужасен съдия. Свиреше тенденциозно цял мач и спести 2 жълти картона през второто полувреме на манюрниците.

Бесен съм на нас си.

Ауу да - Хендерсън даже по едно време проигра на десния фланг................ не мога да си го обясня това.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Първото полувреме играхме слабо. Факт. Защо? Да каже Клоп. Аз видях три неща - колко сме зависими от Фирмино. Днес играта му изобщо не вървеше и това се отрази. Юнайтед излязоха по-мотивирани и с повече агресия от нас. Оле си беше написал добре домашното вероятно не без помощта на Фъргюсън.
-----------------
И сега една втора тема, която изобщо няма нищо общо със слабата ни игра. Техният гол стана след неотсъден фал, никой не може да ме убеди в обратното. Аткинсън просто не ни обича. Вижте жълтия картон на Фабиньо - ок, картон. Но след това за същия фал на Йънг срещу Лалана той не вдигна картон. Пак припомням неотсъдената от него чиста дузпа за нас срещу Лестър миналия сезон.
Но специално за техния гол не по-малка вина от него има и съдията в тъмната стаичка, защото негова беше последната дума има ли фал или няма.

Allornothing написа в темата по време на мача, че - да - съдията ни прецака, ама ние като играем лошо, това няма толкова значение, щяло да бъде 0:0, ама станало 0:1. Не съм съгласен. Такъв гол променя хода на мача, става друг мач. Този друг мач дори можеше да го загубим, но щяхме да загубим друг мач, а не този. Оле тръгна да пази резултата 1:0 през второто полувреме, а нямаше да пази 0:0. Ето защо нередовният гол на Юнайтед е едно, а слабата ни игра през първото полувреме е съмсем друго.

ПП След две намеси на  ВАР през първото полувреме Аткинсън не даде нито една минута продължение.

TheSpionKopLFC

TheSpionKopLFC

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Смешно е да се изтъква съдията като главна причина за изпуснатите 2 точки.
Втори мач поред Клоп излиза на тоя стадион просто да не загуби. Това не е шампиоснки манталитет.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни