Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

12.09.2020 Ливърпул 4-3 Лийдс (ПЛ - 01 кръг)

• Please log in to reply
31 отговора на тази тема

Simply Red

Simply Red

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Публикувано изображение

Кръг: 01-ви

Дата: 12.09.200

Ден: Събота

Час: 19:30

Стадион: Анфийлд

Телевизия:Публикувано изображение

tsbalabanov

tsbalabanov

Scouser Legend

• Потребители
Важна победа, още по-важни 3 точки. Ще оставя анализите на по-разбиращите, само ще кажа, че не вземем ли халф и нападател, няма да станем шампиони. Излезе ли от форма някой измежду Фаб, Вайналдум и Хендо или е контузен, ще гледаме как Кейта губи топката по 100 пъти на мач или Къртис, върху когото ще падне огромна отговорност и очакване.

Иначе Лийдс 3 удара във вратата - 3 гола. И трите подарени от нас.

Raybeez93

Raybeez93

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Най-болезнено се пада от върха. Четох цяла пролет как слабата ни игра и лошите резултати се дължали на факта,че сме вече шампиони и нашите не се напъвали много. Почва нов сезон и виждам отново същата картинка. Лийдс завалийте като ги гледам какъв разграден двор са отзад , като нищо ще си изпаднат още първия сезон,а ние едвам ги бихме, а идват Челси и Арсенал..

0ne

0ne

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
Три точки и сериозно напомняне, че сезонът вече започна. Отпуската и преднината от миналия сезон е нулирана и за наше съжаление ще трябва да трупаме актив наново. Този път ни се размина и се надявам да виждаме за последно тази лежерност и надменност.

Bellamy

Bellamy

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Песента на Уил Смит-Wild wild west подхожда много за този мач.Насладих се на 100% на двубоя
Сега под моя коментар ще четете доста хейт...и така.Живота си върви
Респект за Лийдс.Симпатяги големи

stefan

stefan

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Като за първи мач е добре.
Конкуренцията ще хапят дръвче от този отбор на Лийдс.

baivan

baivan

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Публикувано изображение

Желая много бъдещи успехи и на двамата.  Да са живи,  здрави и щастливи.

tryssardi

tryssardi

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Къртис се включи много добре, как би казал камата  :от пред гууд, от зад ай донт ляйк.
Честита победа и браво на Мо. Фирмата да се стяга, че завършека му е трагедия.

Taipan

Taipan

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Доволен съм от това, че взехме 3-те точки, но от вратаря и защитата - хич! И не съм съгласен с Балабанов, че ни трябват халф и нападател. За мен най-важното е да се вземе добър ЦЗ, защото се видя какво мазало става, когато ВВД не е във форма или просто проспи мача...
Браво на Мо :doubleup: хареса ми, не само заради головете! :yes:

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители
Ами проблемите си ни личаха още след паузата заради вируса. Никой не обърна внимание. И сега пак виждаме същата картинка. Ама защо са ни трансфери, нека се издъним геройски във важните турнири, а чак другото лято евентуално да се вземе някой. Като може да се мине тънко защо да се харчат американците?

Конкретно за мача. Подобие на този с Норич от преди 3-4 сезона.

drenski

drenski

Pro Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPip

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Вкарахме си головете, но защо допускаме три? Виждали сме вече сезони, в които вкарваме много, но и ни вкарват много. С такава защита титла не се защитава. Формата на Ван Дайк наистина е барометър за играта на цялата защита. Освен подарения втори гол, той закъсня и при останалите два. Не беше само той виновен за тях, но особено при третия, ако беше познатият ВВД щеше да блокира удара.

Браво на Лийдс. Играха в много подобен на нашия стил и им пожелавам успех.

kumarmd

kumarmd

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Супер мач! Бях забравил, че имаше и такива. Много лекичко подходихме, а съперника беше много мотивиран. Ще се събудим и ще продължим напред.

Robbie B F

Robbie B F

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Готина победа, но едниственото дет ме изкефи че късмета не ни е напуснал изцяло, щото сме гледали другото. Върджил ме притеснява... за 4-5 мача направи повече грешки от цЕлото време при нас. Фирмино също не е този който искам да виждам. Да той си върши работата, но изчезна магията, все пак е бразилец. Лийдс са готин отбор, но декемри ще издишат със страшна сила. Дано до тогава вземат някоя точка от т. нар. ни конкуренти. Като цяло не ме кефи тази политика без трансфери.

Gandalf

Gandalf

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Шампиона на Висшата Лига няма защита. Това видях в мача. Също Фирмино трябва да е резерва нищо не играе още от февруари.

deadpoll

deadpoll

Scouser Legend

• Потребители
За третия гол основна вина пада върху халф-а, който не проследи човека зад себе си. Още не знам това Виналдум или Къртис Джоунс. Утре повече анализи. Сега е виски тайм.

flyhorse0906

flyhorse0906

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Аз пък искам да гледам спокойни мачове а не голови фиести.Иначе двулик мач - в нападение показахме нелоши неща, обаче в защита потрес.И този потрес е комбинация от фактори - Хендерсън не беше играл много време /което се отрази и в центъра/, Трент също и това в комбинация с неубедителната форма на Върджил в последно време.За мен и липсата на публика също ни се отразява негативно, потискашо е да се играе на празни трибуни и това влияе на играчите.Иначе добрата новина е формата на Салах.Фирмино също беше една идея по-добре от последните мачове, но има какво още да се желае, добра игра и на Кейта и на Къртис, Фабиньо също се включи добре.Клоп и щаба обаче имат още доста работа и се надявам бързо да се направят съответните изводи и да се коригират слабостите.

baivan

baivan

Not English, but Scouse

• Потребители
Някои колеги пишат за Лийдс, че защитата им била разграден двор и щели да издишат занапред,
но трябва да се вземе пред вид, че имат 7-8 нови играчи, пристигнали скоро и още не са обиграни.
Все пак показаха голямо желание и с доста умения напред. Биелса тепърва ще ги обучава и ще ги направи отбор.
Да вкараш три гола на терена на световния шампион си е постижение и ако нямаха малшанса с двете дузпи,
можеше да си тръгнат гордо със заслужена точка.
Някои от нашите бяха още във ваканция или се мислеха за победители без особени усилия.

Клоп знае, че пазара е още отворен, но изгодната стока е на привършване.

POP

POP

Embryo Scouser

• Потребители
  • Pip
Защо отмениха втория гол на Ван Дайк?

David

David

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
  • Град:London

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Иджипшън кинг ни измъкна. Няма какво! Недоволстваме от него, ама днес беше най-острият, най-гладният, най-композираният! Така се научи да бие дузпите, че съм почти толкова спокоен, колкто и като ги бие Милнър.

Дотук добре...Наистина е най-важно, че изскубнахме трите точки. Ху гивс а факин' тос, как, кога и какво...Три точки. Точка!

Хванах мача отнякъде и вървейки успях да зърна в една отворена врата на къща,на огромен екран, как Върджил бележи с главата..Викам си, хорошо...Мислейки си, че е първият гол за мача. Прибирам се, пускам линка и какво да видя 3:2. За момент се върнах в ерата на Роджърс...когато правехме подобни резултати.

Английски голове, английски резултат. Така казвахме едно време на такива мачове, когато имахме епохалния късмет някъде да видим едноминутно и половина видео по телевизията майка. И да се дивим на пълните стадиони, които врат като котел...

Като казах врат като котел. МАМКА ВИ СВЕТОВНИ ЗАГОВОРНИЦИ!!!  Могат спокойно да си заврат новия световен ред в обратната страна на храносмилателния тракт....

Тъжна, отчаяна и безумно пластмасова атмосфера, където чуваш някакви крясъци като в баня. Не търся оправдание за нашата летаргичност, но ги и разбирам донякъде пичовете. Това е моля ви се най-великата лига в света! Това е Анфийлд, светинята! И ние сме принудени да гледаме това кастрирано нещо и да се опитваме да преживяваме съспенс.Пффф! Все едно гледам хандбал от Храдец Кралове.

Кога ще приключи тази пародия, не знам...Поне половината стадион да е пълен.

Да, знам. Гладни сме, вдигнахме летвата над стратосферата и сега ни е едно такова, все едно сме били адски гладни и ни предлагат да хапнем притоплена манджа, стояла една седмица в хладилника.
Няма как да ни е "вкусно". Няма как да сме щастливи.

Такава е природата на феновете, искаме и още и още и още.

Мисля съвсем закономерно! Всичко, което Клоп и момчетата постигнаха дотук е феноменално. Само, че има едно НО. Няма как да живеем само с миналото при целия сивкав период, който всички ние изживяхме, изстрадахме в дългите години на полуанонимност.

Нормално е да ни е страх да не се върнем пак в нищото или хайде не в нищото, но в една златна среда, която не точно златна, ами е покрита със златист станиол...

Това е, което ни кара да беснеем, да не одобряваме заспалостта на отбора и откровената пасивност на ръководсвтото на пазара с някакви нелепи оправдания за вируси и загуби и не знам какви още палячовщини.

Никой не очаква да се купи Меси, Роналдо и звезди по стотици милиони. Редно е да се погледне истината в очите и да се разбере, че свежа кръв е нужна. Клоп не е вчерашен. Опитва се да бъде джентълмен и прекалено много обича и цени тези, които го понесоха на крилете на немислими постижения и в негов личен план.
Нормално е да вярва на звездите си и да иска да им се отблагодари с безмерното си понякога доверие, но ми се струва една идея наивно да се рискува малко в стил руска рулетка.

На прима виста се набива на очи безплодната, почти спряла фома на Роберто. Феноменален футболист, когато е във форма. Само, че той дълго време не знае къде се намира. Муден, разсеян, неклиничен...Твърде много профукани шансове за изключителен талант като него!
Клоп е редно да поседне с него на кротък разговор и да разбере къде се корени тази негова отчужденост и отдалеченост от това, което става на терена.

Алисън и защитата са под всякаква критика. Много, много работа иска там. Нямам никава идея защо вратар като Бекер допуска топката да го разминава няколко мача  поред на сантиметри от ръцете му и си се оплита в мрежата като добре дошла. Твърде плашеща безпомощност за вратар от неговата топ класа....

Върджил е също огормен длъжник с разсеяната си, лежерна игра...Нито за миг не забравям приносите им в сюблимни моменти, именно те ме карат да се тревожа какво става с тях в момента. Ако знаех, че толкова могат, нямаше да се тревожа.

Двамата симпатяги отляво и дясно са по принцип доста шейки в дефанс смисъл. Дайте да не затваряме очи. Анди, заради борбеността си е една идея по окейиш отзад, но имат много работа, за да станат наистина топ топ куолити. Напред са пушки, но все пак мисля, че ги броим за защитници основно...

Наистина нещата отпред са много по-добре, но и там има една камара детайли, които трябва да се отработват. Инвенция, повече движение, изненада и точни пасове на крак. Ужасно много искам да изчезнат тези суетни, в стил ти я ритни, не ти я ритни, докато някой противник не я грабне и не ни зашие гръмък гол...

Нищо фатално няма, нямам съмнение, че само след няколко мача няма да стоим по този начин. Мога да хвана бас, че онзи нагъл дрисльо Лампард ще бъде жестоко наказан за дървенето си срещу Юрген, но не бива да даваме заден като цялостна концепция.
Сами ще се убедите, че купуването на звезди на килограм само срещу произволна и понякога въображаема стойност не значи много , когато говорим за отборна игра и Премиър лийг.
Харесвам изказването на Клоп, че няма да пазим титлата, а ще я атакуваме!

Ако трябва да хвърля обувки на тренировки, ако е нужно да ги гали по главите, все ми е тази, но този отбор като група има нужда от разтърсване и плискане на студена вода в лицето. Мотивацията следва да се върне и да се заложат жалоните отново на високо, високо, високо!

Респект за Лийдс! Пожелвам им да останат и да защитят честта на този легнедарен клуб. Биелса е залог, че това ще стане. Надъхан и остър отбор. Ще има още страдащи грандове, гаранция! Браво!

Нищо не се познава от сега. Въздържам се от крайни изводи и заключения, защото всички знаем какво направи Юрген с този отбор!

Пази някой коз в ръкава несъмнено!
Горе главите! Вярваме и подкрепяме както винаги!

maik05

maik05

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Откакто играем без публика, на всеки мач/с изключение на мача с КП/ отзад правим толкова много грешки,колкото правехме през цялата 2019 г.Грешките на ВВД са толкова опасни,че почти винаги завършват с гол в нашата врата.Имам чувството,че играчите играят като на тренировка,вкарват си гол след гол.Клоп трябва да промени нещо,защото няма да можем така да се измъкваме всеки мач.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни