Към съдържанието

Ливърпул-България ви приветства!

РЕГИСТРИРАЙ СЕ!

Добре дошли във форума на Ливърпул-България. Правата ви на гост са ограничени. Регистрацията тук ще Ви осигури следните възможности:
  • Достъп до всички раздели
  • Възможност да четете, коментирате, следите новините свързани с Ливърпул!
  • Да създадете Ваш профил и да се запознаете, и комуникирате с други фенове на Ливърпул в България
Имайте прекрасно време тук!

екип Ливърпул-България

YNWA

Guest Message by DevFuse

04.08.2019 Ливърпул - Манчестър Сити (Къмюнити Шийлд)

• Заключена тема Тази тема е заключена
22 отговора на тази тема

Simply Red

Simply Red

Scouser Legend

• Ливърпул-България
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Публикувано изображение

Турнир: Къмюнити Шийлд

Дата: 04.08.2019

Ден: Неделя

Час: 17:00

Стадион: „Уембли”

Телевизия: Публикувано изображение

Simply Red

Simply Red

Scouser Legend

• Ливърпул-България
Preview: Liverpool - Man City: FA Community Shield 2019

Possible Liverpool XI: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Keita, Henderson, Wilson, Salah, Origi
Possible Man City XI: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Zinchenko, de Bruyne, Rodri, David Silva, Bernardo Silva, Aguero, Sterling

stefan

stefan

Baby Scouser

• Потребители
  • PipPip
Просто ще ги бием.
И през сезона пак ще ядат бой.
Палачинката се обърна и късметът ще бъде с нас.

Enigma_lp

Enigma_lp

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Фирмино къде е?

Robbie B F

Robbie B F

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Фирмино има доста да наваксва. Да премахве тежкото първо докосване, поради яденето на родизио на корем. .
Аз за този мач не съм оптимист, но в последната контрола, започнахме да приличаме на себе си. Така че може и да имаме шанс.
За мен важният мач е с Норич. Не че ако ги бием тези говеда, чалмите няма да се радвам.

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
Гуардиола пропищял от изказването на Клоп, че не сме били като тях да живеем във “фантастичен свят” и колко малко бил похарчил това лято :sarcastic:
Като ти кажат истината - боли егото, един прахосник на пари, ходещ като цветарка само по най-богатите клубове. Не знам защо трябва да се прави “на луд” и да се оправдава, сам си е избрал това, ама явно иска да му казват, че “царят не е гол” все пак.
Според мен ако бяхме купували това лято, те щяха да направят поне още два транафера, единият щеше да е Магуайър, така че състезанието пак щеше да е с неравностойни правила от старта и да бяхме се подсилили с някоя резерва като Пепе.

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители
Важни са резултатите. И Моу похарчи една камара пари в МЮ, ама нямаше голям трофей (под голям визирам ШЛ и ПЛ).

За този мач искам победата, още от тук да ги започнем. Състава, с който ще излезем не предвещава най-доброто на което сме способни, но според мен пак имаме големи шансове да ги ударим.

Винаги ми е било странно как започват първенството в началото/средата на Август. Та хората са още в отпуска руско настроение. Нямат достатъчно време за почивка и нормална подготовка.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители
Различно е, Ман Сити вече имаше ядро от класи играчи, когато ги пое Гуардиола, а манго си бяха развалина вече. След като набързо Гуардиола похарчи половин милиард за нови, нормално е да ги направи много силни, но и при Пелегрини си имаха шампионски отбор.

baivan

baivan

Not English, but Scouse

• Потребители
последната ни такава купа

Публикувано изображение

https://www.youtube....h?v=SVuTy06_TYQ

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители

Виж мнениетоneversurrender написа на 03 August 2019 - 04:22 PM :

Различно е, Ман Сити вече имаше ядро от класи играчи, когато ги пое Гуардиола, а манго си бяха развалина вече. След като набързо Гуардиола похарчи половин милиард за нови, нормално е да ги направи много силни, но и при Пелегрини си имаха шампионски отбор.
Все пак, многото похарчени пари не винаги са гаранция за успехи. Това имах предвид.

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Ем... както каза Клоп за тази купа... Ако я спечелиш хората я омаловажават, ако я загубиш, за някои хора става проблем :) Сигурен съм, че и сега ще е така положението, но дано поне не разбираме какво ще се пише при загуба.

Сити със сигурност имат превес в момента. Първо заради широчината на отбора им и второ, защото техните играчи имаха повече време за почивка.
Тези фактори няма как да не им дават предимство. Ние е много вероятно да започнем без тримата магически отпред, докато при тях евентуално Агуеро измежду най-важните им играчи може да не започне.
Естествено това не им гарантира 100% успех, но трябва да е ясно, че и при победа, и при наша загуба генерелни изводи не трябва да се правят.
Разбира се ще бъде чудесно да започнем сезона с трофей и то срещу най-големият ни противник последните сезони, но дори и да не успееем черните краски за крах през сезона ще са напълно неоснователни. Най-малкото защото ние със сигурност в този мач няма да сме с най-доброто, с което разполагаме като конфигурация на състава.

Аз лично с огромно удоволствие ще посрещна "кралете на Европа" за първият им официален мач.  На мен все още ми е страшен кеф от това, което направихме миналият сезон. Да, не трябва да се живее вечно с този спомен и да си мислим, че сме постигнали всичко във футбола, но знаейки къде се намираше отбора преди 6-7 сезона, това което се случи в предните 4 години е нещо огромно.

Нека се радваме на годините, които преживяваме с отбора, вместо все да се търси негативното. Ма що нямало трансфери, ма тия американците, ма ония Ситите, ма тоя. ма ония.
Каквото дойде през следващият сезон, това да е.  Ясно ни е на всички, че огромната цел е да станем шампиони и може би много хора няма да имат мира докато това не се случи, но този сезон няма да е последният, в който ще се борим за тая пуста титла.
Все пак със спечелената ШЛ и много вероятно добавянето на още купи покрай нея, вече нещата трябва да са по-спокойни и не толкова напрегнати поради липсата на трофеи.
Мен тази спечелена ШЛ ме освободи психически и сега със сигурност няма да го гледам този сезон както предишния изпълнен с нерви. Каквото и да направят момчетата аз съм им благодарен за това, което направиха до момента. През тази година всичко ще е бонус.
През следващата евентуално с по-сериозни инвестиции могат да дойдат отново очакваният и треперенето всеки мач да не изпуснем някоя точка.

И за последно... ето невероятно  ретроспекция на изминалите луди 4 сезона.
  https://www.youtube....channel=LFCBenH
Не трябва да си мислим, че само защото сме Ливърпул нещо трябва да ни е гарантирано, затова нека се наслаждаваме на хубавите моменти, които ни донася клуба, вместо да се ядосваме за всеки дребен проблем, който изникне покрай него.

fishek

fishek

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
Докато пиех кафето тая сутрин лъзгах спортните новини и видях че пепито бил недоволен от това че трима от нашите били номинирани за "Дъ Бест" на фифа(Сала, Мане и Вергилий).
Предните 2 сезона тоя мишок се изказваше със страхопочитание и уважение към нас, но явно е решил тая година да го играе "мориньо" срещу нас. Поне с такива индикации започва сезона.
Трябвало да спечелят 5 купи и да направят 250 точки и тогава да имало номинирани от неговия отбор, а явно 7 мача в Европа били достатъчни за някои други.
Явно в повече им е дошло и на тях, че Клоп ги захапа за парите и сега връщат.
Ще ми е много яко ей така днеска да ги изсулим с прехвалените му тактики и играчи тоя плешо пък после нека пак да дразни. Няма да се ядосвам ако го изгубим тоя мач, щото е много вероятно.

neversurrender

neversurrender

Not English, but Scouse

• Потребители
Според мен им дойде в повече, че ние спечелихме ШЛ и там не можаха да ни спрат, както самият Гуардиола каза след спечеланата титлата: ''благодаря за мотивацията, която ни даде Ливърпул", т.е. за тях е било много по-мотивиращо ние да не станем шампиони, отколкото те да спечелят поредна титла. Държи им влага, че след като направиха всичко възможно ние да не спечелим титлата, накрая успяхме да спечелим най-големия трофей в еврпейския футбол, с което избледня тяхното постижение.
Днес ще се хвърлят яко срещу нас, в това нямам грам съмнение, ще бъдат пределно мотивирани да ни победят, не очаквам лежерен финал тип предсезонна подготовка както е било в минали сезони, не и между тези два отбора след съперничеството, което се заформи и ще трябва да им отговорим подобаващо.

Stivi_G

Stivi_G

Not English, but Scouse

• Потребители
Съгласен съм с Невъра. Реално съперничеството, което оформи между нас започва да става като това с МЮ. С разликата, че имат още какво да печелят за да достигнат нивото на градският си съперник.
За това много искам да ги бием днес. Да им покажем още от сега, че няма да ги оставим да дишат и ще ги гоним до дупка.

David

David

Growing Scouser

• Потребители
  • PipPipPip
  • Град:London
На хартия абсолютно незадължителна купа. Несъмнено сме далече от топ форма и унищожителен моуд. НО! На Манчестър трябва винаги и навсякъде да им се дава битка. Трябва момчетата да стъпят здраво. Никакви трагедии не бива да бъдат правени, ако паднем. Така или иначе се появяваме на този финал по съвместителство.

Абсолютно подкрпям бана на Клоп относно споменаването накупата на Шампионска лига. Лежането на лаврите, "Ами какво сега, нали взехме великата купа" не бива, не може и е престъпление да стане сънотворно хапче за наелия скорост великолепен тим, който Юрген сглоби.
Стремежите трябва да са към дългосрочна доминация, не фойерверкни успехи веднъж на сто години.

Убеден съм, че момчетата разбират това. Не искамi  да си помислям, че ще вкарат самочувствието от спечелената огромна купа в арогантни лежерности и нескопосни самосаботирания.

Едно е да играеш с Транмиър, друго е е Манчестър на финал, пък било и то за купа нищо незначеща.

Трябва твърдо и безкомпромисно келешите от сити да бъдат погледнати в очите и да им се покаже безгласно, че ще бъдат мачкани, където и когато бъдат срещнати от ЛИВЪРПУЛ!

Come on, boys!!!

P.S. Фриндж и недооценените играчи би следвало да покажат, че има защо да им се вярва!

Taipan

Taipan

Rising Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPip
Пичове, чета ви постовете и се чудя...? Сити ни били ядосани, Сити ни били бесни, че сме спечелили ШЛ и щели да ни се хвърлят яко днес...Не е ли по-нормално, ние да сме им ядосани и още по-бесни за това, че ни измъкнаха под носа желаната от деситилетия титла??? Мисля, че "по- правилно" ние да сме "злобните" днес и ние да им пуснем кръв, а не те... :doubleup:

cyberfan

cyberfan

Real Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • Град:Walton-on-Thames
Всеки отбор може да запише 7 резерви за мача и да извърши 6 смени. При равенство в редовното време, следват дузпи. Продължения няма да има.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Bellamy

Bellamy

Advanced Scouser

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Origi, Salah, Firmino.
Subs: Mignolet, Lovren, Keita, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Shaqiri, Matip.

Man.City: Bravo, Walker, Stones, Otamendi, Zinchenko, Rodri, Silva ©, De Bruyne, Sane, Bernardo, Sterling

Subs | Ederson, Gundogan, Jesus, Aguero, Angelino, Foden, E Garcia

AllorNothing

AllorNothing

Not English, but Scouse

• Ливърпул-България
Като за война излизаме. Няма лабаво. Фирмино и Салах със старт от първата минута, което значи, че съперничеството и напрежението между тези два отбора е огромно.

Дано да успеем да ги катурнем. С Дузпи, с късмет, с каквото дойде и да вдигнем още една ламарина.

Dacheff

Dacheff

Scouser Legend

• Ливърпул-България
и двата отбора излизат със силни 11-орки. Ще е бой до кръв.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни