Jump to content

tsbalabanov

Потребители
  • Posts

    6,786
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    134

tsbalabanov last won the day on May 3

tsbalabanov had the most liked content!

About tsbalabanov

  • Birthday 02/05/1991

Допълнителна информация:

  • Любим играч
    Алисон Бекер

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tsbalabanov's Achievements

Pro Scouser

Pro Scouser (8/10)

20.1k

Reputation

  1. Абсурдни са тези цени и за Уортън, и за Скот, а и двамата не са дефанзивни играчи. Мен друго ме притеснява. Крилата, които са на пазара са пълен леш, включително Диоманде, на когото му искат по, горе-долу, 10 млн на всеки вкаран гол… А на нас ни трябват две крила. Другото, което ми прави впечатление е, че откакто са се върнали директорите, нито един трансфер нямат, който да не е бил разнасян по медиите като лайнян вестник из храсти. Няма вече трансфери тип Фабиньо, Фирмино, Собослай и т.н, където се зашумя един ден преди подписа и готово. Сега всички знаят кои са ни таргетите и става сага всеки път.
  2. За мен е безумно да се дават толкова пари за африкански негър. Хем те лъже смвъзрастта, хем го губиш през два сезона за 7-8 мача, които могат да ти предрешат изхода на сезона.
  3. Напоследък много се напрягам покрай Ливърпул за всяко едно нещо. Дали съм негативен, хейтър и т.н., твърде вероятно да съм. Признавам, че съм много циничен също, когато смятам, че нещо не се прави като хората. Мога да си променя мнението, ако бъда убеден с аргументи, че не съм прав и това се е случвало. Приемаме, че Ираола е сигурен вече, само се чакат официалното изявление и снимките. Като оставим настрана всичко и, че, по принцип, сяматам, че е lazy appointment от страна на Мозъчният тръст, упрвляващ клуба, може и да има някакъв замисъл, който да е отвърд простото, но почти сигурно вярното, обяснение, че се действа на сигурно, защото Ираола не е неизвестна величина. Другото, което, може би, е изиграло роля за назначаването му, все си мисля, че е работата с млади играчи. Слот не обичаше да работи с млади играчи. Поне в Ливърпул. Уж, беше налагал някакви 18, 19, 20-годишни във Фейенорд, ама при нас - йок. Даже за купите почти не ги пускаше в първия си сезон. После излезнаха слухове, че е имало разправии между Слот и Хюз, че първият искал синиър крило, а вторият много държал да се налага Рио. При Слот може да се каже, че нито един млад играч не си вдигна значително нивото, с изключение на Гравенберх през първия сезон, но пък удари дъното през втория. И в общи линии е това. Зимата се взеха три негъра на 17, защитници. Взе се Жаке на 20, взе се Керкез на 21, взе се Леони на 18, който дори да не беше скъсал връзки, нямаше да помирише терен, абсолютно съм убеден в това. И като теглиш чертата, се оказва, че имаш млади играчи в отбора, които Слот систематично показва с част от тях, че не може да развие. Ираола, от друга страна, има някаква история да развива млади играчи в Борнемут. Керкез и Крупи са пресни примери, но и Хойсен в това число. Може би ще се очаква от него да използва и развива младите играчи, които са в отбора. И ако направим една крачка назад и погледнем ситуацията в отбора, тя е катастрофална, без преувеличение. Само ще изброя играчите, които ще си тръгнат след година. Алисон, Гомес, Цимикас и Ван Дайк, Ендо. Независимо дали ще правим тънки сметки в защита това лято и ще ги оставим всички тия за още един сезон, то в следващия ще трябва да ги заменим. Нека погледнем какво става с играчите, които ще напуснат след 2 сезона, ако не преподпишат - Собослай и Мак Алистър. Тоест имаме 6 човека общо, които ще напуснат до максимум 2 сезона, като реалистично ще искаме да преподпишем само с един от тях и това е Собослай. Това е брутално. Мозъчният тръст е начело на клуба от 2 сезона и половина и отново сме в ситуацията от лятото на 20203, когато ни трябваше цяла нова халфова линия + защитник. Не мога да повярвам, че отново ще правим същото нещо. Даже почва да ми мирише на същата ситуация като с Белингам тогава, когато се пишеше колко го искаме и тн., но с оглед на това, че ни трябваще не само качество, но и бройка, взехме двама за парите на Белингам. И това беше правилното. Сега си мисля, че ще се постъпи по същия начин и вместо Диоманде за 90-100, ще се вземат две крила за по 40-50 всяко. Кои ще са, нямам идея, но може би това отново ще е по-добрият вариант. И за финал, днеска ми излезна някакъв шортс, че някакво негърче на 15 Джошуа Абе от нашите, бил отказал оферта от Челси за 50к на седмица, защото му бил общеан clear pathway към първия отбор. Както, изглежда е обещан на Рио и с право. Та тоя е някакъв роден 2010, май е фен на Арсенал и го водят топ талант, нещо като Рио, ама от дясната страна. Даже тоя щял да участва в предсезонната подготовка с отбора. Нереалистично е да се очаква, че ще получи каквито и да е било минути тоя сезон, по-скоро следващия да играе 1-2 мача за купата, но и от друга страна, ако наистина е отказал такива пари, за да остане, то няма логика да се вземе 19-годишен негър, който вероятно е на 29 реални години, да играе на дясното крило. По-вероятно е да се вземат играчи на по 24-25, които да играят сега в следващите 2-3 сезона и тогава да се види какво ще се случва. В следващите 2 сезона отбоът трябва да купи нов ляв бек, два нови защитник, нов десен бек, две нови крила и два нови халфа, Общо 8 нови играча, за да запази поне бройката, която на хартия дават Гомес, Цимикас и Брадли. Дори да ги махнем тия, пак 5 чисто нови трябват. Не знам как го мислят, не знам дали ще налагат юношки, не знам дали ще купуват на кило, но сами се вкараха в тази ситуация.
  4. Някъде четох, че ще махат Гонсало Рамош, а оня 19-годишния, дето удари греда срещу Байерн (забравих му името), който е, на практика, 6-ти избор в атака, бил с година оставаща по договора. Баркола не знам дали ще го продават, но ако са решили да атакуват 3-та ШЛ подред, нищо чудно да махнат 2-ма (Рамош и тоя другия) и да вземат 2-ма по-класни. Алварес, според мен, ще си иде в Барса, а за ПСЖ вероятно ще останат Крупи и Диоманде и ще си имат отново предна 6-ца. Крупи едва ли ще мрънка ако е резерва в ПСЖ първоначално, а и Диоманде няма да е 100% титуляр. Докато един отбор бие, няма да има много мрънкане, а и не бих се учудил мисълта на самите играчи да направят три поредни, да е по-изкушаваща пред титулярно място в този Ливърпул.
  5. В момента изглежда като да играе футбол, звщото срещу Борнемут повечето отбори владевт топквта и това е ок. В Ливърпул няма да е ок. Ще му дадат топката, ще се наредят в две линии по 5 човека в нисък блок и отиде целият стил. С години имахме проблеми с Клоп срещу подобни отбори, не вярвам Брендони да имс лекарстеото веднага, а и статистиката му показва притеснителен брой равенства.
  6. Е, ся, кво е титла на Германия, постигната с отбор извън Мюнхен и то без загуба, сравнена с шесто място във ВЛ? То оцеляване е по-значимо, какво остава за шесто място?
  7. Много ми мирише на Брендони. Остава само да избели зъбите. Ако завършим след Челси и Алонсо, някои хора ще трябва да бъдат обесени публично на центъра на терена.
  8. На мен не ми пречи модела със спортен директор като цяло. Както Ники е писал по-горе, има много примери, както с ПСЖ, така и със Сити. Това, което мен ме притеснява е модъл, в който хора като Едуардс и Хюз взимат решенията еднолично, както излгежда го правят в последните 2 сезона, затова и съставът ни е толкова дисбалансиран в момента. Едва ли като беше Чики Бегеристайн директор в Сити е избирал играчите за Пеп и му ги е налагал. Абсолютно съм убеден, че Пеп си е правил списък и дори да е имало някакви промени по него, те са били минимални. Абсолютно съм убеден, че по този начин се работи и в ПСЖ. В тия два отбора, трудно може да се появи трансфер като Киеза и Фримпонг, които по абсолютно никакъв критерий не пасват нито на стила, нито на желанията на треньора и това е очевидно от километри. На практика, за 2 лета, нито един трансфер, с изключение на Екитике, пасна на отбора. Всичките страдаха или защото не бяха използвани правилно, или защото нямаше условия да се използват правилмо. Това е и другият проблем при нашите хубостници. Гледам тия 2 дена неща за Ираола и се оказва, че Ираола е четвърти отзад напред по притежание на топката. Силни интензивни тренирвки, преход, контри и т.н. Коренно противоположен стил на Слот, за когото се кълняха, че бил перфектен да продължи да развива Ливърпул и бил най-близо до Клоп от всички. Ей тия неща ме убиват, защото се оказва, че са лъжи и, че са глупости. Ираола нямам идея какво ще направи, най-вероятно нищо впечатляващо, но липсата на каквато и да е ясна идея за развитието на клуба от ръководството е най-плашещо, защото се взимат дженерик играчи, които на хартия трябва да работят, но няма никаква яснота как ще се ползват, къде ще играят, за каква схема се купуват и т.н. За съжаление, смятам, че докато тези специално са в клуба, ще се лутаме много в крайности, без ясни идеи, без ясни принципи и ще треперим дали ще влезем в ШЛ, за да не рухне кулата от карти.
  9. А Клоп след силен сезон ли го взехме?
  10. Да се отбележи, че Арсенал играха с отбори като за Лига Европа до финала. Не си спомням отбор стигал финал на Шл да е играл с по-слаби отбори по пътя си. Дори ние съм сигурен, че щяхме да стигнем финала в тоя поток,
  11. Ами то в момента, да не казвам голяма дума, ама малко са по-слабите от него, така че, все тая. Въпросът е, че не съм сигурен при него дали това му е нивото или е временна форма, защото нека не забравяме, че Клоп в последния си сезон през втората половина, на практика го беше сложил на пейката, за сметка на Куанса. Не казвам, че Куанса беше решението, но Конате със сигурност не беше. Другото, което не мога да преценя изцяло е до колко Ван Дайк влияе върху представянето на партньорите си. По-миналия сезон Ван Дайк беше в топ форма, когато станахме шампиони, тогава и Конате беше стабилен. Миналия сезон Ван Дайк не беше на себе си и Конате не беше. През сезона, когато завършихме пак 5-ти 22/23, Ван Дайк пак беше слаб, ама за Конате нямам спомен, но допускам, че вероятно и той е бил слаб. Не знам до колко качествата на Конате са зависими от качествата на партньора му, щото до Ван Дайк и Матип, и Гомес, че и Ловрен са изглеждали добре. Каквото и да ви е мнението за Конате, дори да смятате, че е топ играч, ок, ама 350к няма как да му се дадат след сезона, който направи. Просто би било подигравка. Може да се изкаже теза, примерно, за 150-180к, което е повече от колкото взима сега, мисля, но 300-350к си е подигравка. Piss taking, както викат ютюбърите. Трябва да имаш нещо, с което да се пазариш, да имаш силна ръка. Не можеш хем да си тъп, хем да си беден, хем да си грозен, но да напираш за Марго Роби.
  12. Аз ако бях на мястото на Къртис, с кючеци щях да напускам Ливърпул. Това си мислех тия дни, че буквално няма нито един негатив за него конкретно да премине в Интер. Отива в топ град, в топ отбор за държавата, а и все пак топ отбор за Европа, отива на 100% повече пари, по-добро време, по-хубава храна, повече игрови минути и не на последно място - по-голям шанс да спечели значим трофей. Все едно сменяш жена си Бляжка, която се е запуснала, не се къпе, пуснала е корем, не те иска, не ти пуска, търси тъпкачи в тиндър и като цяло не те цени изобщо, за някое топ пиче. Но брейнър. За Конате - доволен съм, че си тръгва. След такъв сезон е престъпление да му се предложи нов договор и то за повече пари. И преди съм го писал, но Конате сам се наигра, мислейки си, че ще иде я в Реал, я в Байерн и там ще го посрещнат с отворени обятия, дърпа се, дърпа се, когато му даваха нов договор и сега се хваша за палците. Може и да излъже отбор като Юве или Наполи да го вземе без пари, но нищо чудно след година-две да свърши в отбор като Марсилия, например.
  13. Другото, което мен ме притеснява лично, е, че от години "играем" на "второ" и "трето" качество/ещалон треньори, дори в това число бих добавил и Клоп към онзи момент през 2015. Какво имам предвид? След като Борусия се бяха сринали в тоя сезон, нека бъдем честни, че нито Реал, нито Барса, нито Байерн, нито ПСЖ го искаха, та успяхме да го вземем. Ударихме джакпота, определено, но в никакъв случай Клоп не беше нито като успехи, нито като репутация с най-най-големите треньори тогава. За Белия Зъб няма да отварям дума, че целият си живот го дължи на Ливърпул, че го изкараха от мизерията, вкараха го в дебелариум, сексретарка му намериха, къща му дадоха, кола му дадоха, а истината е, че тоя нямаше кой да го вземе друг от средняците, камо ли от грандовете към оня момент. Ако не беше минал през Ливърпул, по-вероятно да беше свършил като гост в подкаста на Боби Борисов, отколкото като треньор на отбор от топ 10 в Англия. Арне Слот е същата работа. Втора ръка/категория/ешалон/качество, каквото искате треньор към момента на идването си и това е факт, защото за него са играли Лийдс и Тотнъм, преди да дойде при нас. Та, всички тия писания за Енрике няма как да се верни, защото не се търси най-високо ниво утвърден треньор с успехи. Търси се "проект", който да не мрънка много-много, да е послушко да ги тренира само и да ги класира за топ 4, пък ако дойде повече, супер.
  14. Енрике няма как да дойде и да играе с Исак и Екитике, писал съм го 100 пъти вече. Няма как да дадеш 200 млн за тия и да вземеш треньор, на когото първата работа му е била, едва ли не, да изгони Екитике от ПСЖ. В смисъл, абсурдно е. Ако не ни бяха загробили с тия двамата, та да трябва да играем задължително с нападател, тогава можеше и да има някакъв резон, но сега, никакъв шанс, освен ако не се намери някой клуб от Саудитска Арабия да ни отърве за 100 млн от Исак, примерно.
×
×
  • Create New...