Jump to content

Английски национален отбор

Guest shicola

Recommended Posts

Guest Steven Gerrard The Best
Аз ако бях като капело въобще няма да го викам Руни.С нищо не е полезен.В нападение не е само Руни.Вижте: Уолкът,двамата от Вила,Хески,Ягиелка,Крауч и др...НЕ говоря за тези мачове сега ,а по принцип. ;)

Пич,Фил Ягиелка не е нападател,той е централен защитник,бивш футболист на Шефилд Юнайтед,а сега е ключов играч за Евертън.Нещо май се обърка с поста му...

Guest Lfc-_-1892
Аз ако бях като капело въобще няма да го викам Руни.С нищо не е полезен.В нападение не е само Руни.Вижте: Уолкът,двамата от Вила,Хески,Ягиелка,Крауч и др...НЕ говоря за тези мачове сега ,а по принцип. ;)

Пич не искам да те нападам, но Рууни си е Рууни ! Тва е единственият играч от Манго, който уважавам. Много се бори момчето, не пада за дузпи като останалите мангали и се раздава за националния. Жалко, че често има контузии,но като цяло мисля, че е полезен за "Трите Лъва" .

Състава на Англия : Джеймс,КоулТери,Ъпсън,Джонсън,Джерард,Лампард,Бари,Ленън,Хески,Рууни

Капело продължава да мъчи Стиви отляво,това е безумие!

П.С Шкъртел е титуляр.

Guest FTorres

Класата на Рунни е неоспорима.Обаче всеки играч трябва да си знае цената.И когато е нужно -да бъде свалян на земята.Мисля ,че ако не бъде викнат за някой мач ,на Рунни ще му се отрази добре.Понякога и характерът е класа,а тогава когато искарваш ЧК говори за "Безхарактер"..

Резонна победа за англичаните с 4-0 над Словакия и като цяло това беше добра проверка преди важния мач на Англия срещу Украйна. Отбора игра с настроение,с много движение и тотално надигра иначе коравия отбор на Словакия. Първоначално бях леко притеснен от позицията в която трябвашда играе Джерард (ляв халф),но с течение на мача се разбра че неговата задача на терена е съвсем друга. Благодарение на него левия фланг на Англия отново заработи,всички знаем, че Англия от доста години изпитва сериозни трудности по левия фланг,като отбора разчиташе главно на Даунинг или на Джо Коул,но мисля че днес триото Джерард,Рууни,Ашли Коул напълно развинтиха защитата на Словакия. Стиви и Рууни си комбинираха брилянтно и непрекъснато сменяха местата си,което доста измъчи словашките защитници,поради факта,че те просто незнаеха как да противодействат на двамата.Точно така и паднм и първия гола,Джерард предостави топката на Рууни,който я задържа много добре докато Стиви спринтираше към наказаателното поле,след това той получи хубав пас от Уейн завъртя се елиминира противниковия играч и предостави топката на Хески,за койот остана по-лесното.

Като цяло днес играта по фланговете за Англия се получаваше,Ленън също демонстрира класа като на няколко пъти направи много опасни пробиви,трявба да се отбележи че беше и доста добре подхранван от по задни позиций от Глен Джонсън.

Като че ли започна да се вижда работата на Капело в националния отбор,англичаните играят с много пасове,с много движение и са солидни в отбрана,играят дисциплинирано и всеки си знае работата на терена,аз по-принцип съм от хората, които не харесват методите и стила на игра на Капело,но неуспорим факт е израстването което се наблюдава в играта на Англия.

Guest I.L.L.

Новите екипи на Англия - уникални! Ето това е ретро екип направен със стил! Браво! И браво за играта!

Guest Liverpool-The-Best

Я сложете снимки от мача да ги видим и екипите, не можах да гледам контролата, Шкъртел игра ли за Словакия?

Шкъртел игра,но се представи много под нивото си. Направи няколко много груби тактически грешки и като цяло играта хич не му спореше.

А ето и екипите,които наистина си ги бива

http://img7.imageshack.us/img7/4831/45477831.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/45477831.jpg/1/w460.png

Guest gogoatoma
Класата на Рунни е неоспорима.Обаче всеки играч трябва да си знае цената.И когато е нужно -да бъде свалян на земята.Мисля ,че ако не бъде викнат за някой мач ,на Рунни ще му се отрази добре.Понякога и характерът е класа,а тогава когато искарваш ЧК говори за "Безхарактер"..

Рууни и Джерард са брилянтен тандем! Такова разбирателство не съм виждал, просто могат да се намерят където и да са, даже с Торес Джерард не може да взаимодейства по такъв начин! Рууни и Джерард са тандемът убиец!

Ако Джерард по някакъв невъзможен начин се окаже в Манчестър, или пък Рууни в Ливърпул това ще е краят на Г4, ще има Г1! Сигурен съм, лошото е, че няма да се случи Рууни да дойде при нас.

Guest bardi

Феновете на "Уембли" се мъчат с 6-минутен химн на Украйна

http://img8.imageshack.us/img8/7519/00165802.jpg

Английските фенове ще трябва да се заредят с много търпение довечера. Причината е, че зрителите на "Уембли" ще трябва да излушат пълната версия на химна на Украйна, която е с продължителност...6 минути и половина. Това е най-дългият национален химн, а според таблоида „Сън" съперниците на „Трите лъва" са получили специално разрешение от ФИФА. От Английската футболна асоциация предупреждават, че всеки, който освирка песента, рискува да бъде изхвърлен от трибуните. Новината, разбира се, е първоаприлска шега. Английските издания се кодошат най-вече с националния си отбор по случай Деня на лъжата. В добавка "Сън" съобщава, че момчетата на Фабио Капело са се отказали от възможността да изпълнят всичките шест куплета на "God Save The Queen", защото не знаели думите дори на кратката версия на химна на Великобритания.

Guest TpuoHa
Воронин: В Лондон ще вземем точки, без майтап

Шевченко не помирисва терен като дълбока резерва в Милан, затова пък партньорът му в украинската атака Андрей Воронин е в отлична форма с Херта. Блондинът, който е преотстъпен в Берлин от Ливърпул, се завръща в Англия, за да докаже класата си. Пред в. "Советский спорт" съвсем сериозно Воронин обеща Украйна да си тръгне с точки от "Уембли" навръх 1 април.

- Първи април в бившите съветски републики се празнува като Ден на смеха. И малко като виц вече тръгна приказка, че на този ден Украйна е длъжна да бие Англия.

- Няма нищо смешно. Разбираме, че за нас това ще бъде много, много тежък мач. Но не ни треперят колената, нито пък върху нас тегне някакъв психологически натиск. Просто защото никой няма да ни съди строго, ако загубим в Лондон. Само че ние задължително ще се постараем да си тръгнем оттам с точки.

- Вдъхновява ли ви примерът на Русия, която остави англичаните у дома за Евро 2008?

- Нека все пак не забравяме, че Русия отиде на европейското не само благодарение на победата си над Англия в Москва. В сегашните квалификации Украйна си смени мястото с отбора на Хидинк - сега пък ние сме съперници с хърватите и англичаните. Но мачът в сряда съвсем не е решаващият, остават още много до края, в които да се поправим.

- На вас не ви се удаде да се изявите по най-добрия начин в Ливърпул, с който още имате действащ договор. Шевченко пък не успя да заиграе в Челси. Нима този факт няма да ви стимулира още повече в сряда? Още повече че за играта на Воронин сигурно ще следят скаути на Ливърпул.

- За мен главното в Лондон е да опитаме да постигнем добър резултат. Останалото не е толкова интересно. Нямам никакво намерение да се доказвам пред този или онзи. За мен на първо място е резултатът на отбора, а не моята лична статистика.

- Твърди се, че при победа на Украйна в Англия играчите ще получите толкова високи премии, та всеки да може да си купи по една къща в Лондон. Каквато отдавна притежава в Лондон селекционерът Алексей Михайличенко.

- Сега въобще няма смисъл да се разсъждава по тази тема. Не трябва да забравяме, че Англия е най-добрият отбор в групата ни. Нямат загубена точка досега. И всяка наша грешка може да се окаже фатална.

- Преди мача с англичаните Анатолий Тимошчук ще отпразнува 30-ия си рожден ден (на 30 март). Не искате ли да уважите вашия кум с блестяща игра срещу домакините?

- Мисля, че на "Уембли" ние няма да пасуваме. Не трябва да обръщаме внимание на нищо: нито на атмосферата около терена, нито на гръмките имена на съперниците. И в играта да не се крием зад гърба на партньорите, а да гоним своето.

- Англия на 28 март изигра приятелски мач със Словакия. А вие нямахте спаринг. Кое е по-доброто?

- От една страна, в мача срещу нас англичаните може да бъдат леко уморени, но от друга, те натрупаха игрова практика, докато ние само тренирахме. Играта ни ще даде отговор на този въпрос.

• 1 month later...
Guest El_Niño

Дейвид Джеймс аут за световните квалификации на Англия

Операция на рамото спира стража на Портсмут

http://images.ibox.bg/2009/01/26/david%20james/460x445.jpg

Дейвид Джеймс ще пропусне квалификационните мачове за световно първенство на английския национален отбор, които ще се изиграят през юни, заради операция на рамото. Стражът на Портсмут ще претърпи интервенция в сряда, която ще му попречи да вземе участие в двубоите срещу Казахстан и Андора.

"Играя с тази контузия от 18 месеца и трябва да се погрижа за себе си. Искам да бъда здрав за старта на следващия сезон и вярвам, че Англия ще се справи без мен", коментира 38-годишният Джеймс.

Вторият вратар на английския отбор Бен Фостър от Манчестър Юнайтед също пропуска мачовете на 6 и 10 юни заради травма в палеца. При отсъствието на Джеймс и Фостър се очаква мениджърът Фабио Капело да гласува доверие на Пол Робинсън, който не е играл за Англия от октомври 2007 година.

Guest FTorres

Футбол: Капело повика Гари Невил в националния отбор на Англия

Защитникът на Манчестър Юнайтед, Гари Невил, изненадващо попадна в разширения състав на Фабио Капело за световните квалификации на Англия срещу Казахстан и Андора през юни, предаде Би Би Си. За последно ветеранът игра срещу Испания през 2007 г.

Вратарят Пол Робинсън също получи повиквателна за мачовете на 6 и 10 юни. Неговата последна поява за Англия бе също през 2007 г. Както е известно Капело има проблем с вратарския пост. С контузии са Дейвид Джеймс и Бен Фостър.

Ето избраниците на италианския специалист:

Вратари: Скот Карсън (У.Б.А.), Робърт Грийн (Уест Хем), Пол Робинсън (Блекбърн);

Защитници: Уейн Бридж (Манчестър Сити), Ашли Коул (Челси), Рио Фърдинанд (Манчестър Юнайтед), Глен Джонсън (Портсмут), Джолиън Лескът (Евертън), Гари Невил (Манчестър Юнайтед), Джон Тери (Челси), Матю Ъпсън (Уест Хем);

Полузащитници: Гарет Бари (Астън Вила), Дейвид Бекъм (Милан), Майкъл Карик (Манчестър Юнайтед), Стивън Джерард (Ливърпул), Франк Лампард (Челси), Тио Уолкот (Арсенал), Шон Райт-Филипс (Манчестър Сити), Ашли Йънг (Астън Вила);

Нападатели: Карлтън Коул (Уест Хем), Питър Крауч (Портсмут), Джърмейн Дефоу (Тотнъм), Емил Хески (Астън Вила), Уейн Рууни (Манчестър Юнайтед).

Guest El_Niño

Стивън Джерард: Това ще бъде може би последният ми шанс да направя нещо на Световно с Англия, така че съм пределно мотивиран

http://www.novsport.com/content/pics/76449.jpg

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард осъзнава, че световното първенство през 2010 година в Южна Африка ще бъде може би последният му шанс да стане световен шампион с Англия, съобщава пресата на Острова. Стиви призна, че именно поради тази причина мотивацията му да вземе нещо е невероятно голяма.

"За мен Световното през 2010 година ще бъде последен шанс да спечеля нещо, така че съм много мотивиран. Тогава ще бъда вече на 30 години", заяви Стиви Джи.

"Бекъм? Той е във фантастична форма и ще се радвам ако бъда в същата форма на неговите години. Ще се опитам да направя всичко, за да стигнем до световната купа с Англия. Аз обичам да играя футбол и ще се радвам да играя колкото е възможно по-дълго за Англия и Ливърпул. В момента сме изцяло насочени към предстоящите квалификации с Казахстан и Андора, които трябва задължително да спечелим", допълни капитанът на Ливърпул.

• 1 month later...
Guest Lonsdale

СЪР БОБИ РОБСЪН ПОЧИНА СЛЕД 18 ГОДИНИ БОРБА С РАКА

Легендата на английския футбол сър Боби Робсън почина на 76-годишна възраст в последния ден на юли.

Бившият треньор на Англия и Барселона си отиде тази сутрин, неуспявайки да се пребори с рака, с който води геройска битка от 1991 година насам.

Робърт Уилям Робсън е роден на 18 февруари 1933 година в Сакристън и като футболист има около 600 мача и 130 гола за Фулъм и Уест Бромич Албиън. 20 пъти нови националния екип на Англия в вкарва четири попадения за страната си.

Като наставник Робсън води елитни клубове в продължение на почти 40 години, като през дългата си кариера той е бе начело на Фулъм, Ипсуич, ПСВ Айндховен, Спортинг Лисабон, Порто, Барселона и Нюкасъл.

През 1990 година Боби Робсън получава титлата „сър”, след като в продължение на осем години води националите на Англия, през 2002 година той получи и рицарско звание.

От 1992 до 1994 година сър Боби е треньор на Красимир Балъков и Бончо Генчев в Спортинг. Там част от неговия екип е и Жозе Моуриньо, който по-късно взима със себе си в Барселона и дава силен тласък на кариера на португалеца.

Ако не ви отърва ..може да я преместите

• 2 weeks later...
Guest Simply Red

Пред боговете се коленичи и мълчи.ПОКЛОН СЪР!Поклон на един от последните джентълмени във футбола.

Само и единствено респект и уважение заслужава сър Боби! Феновете на английския футбол винаги ще те помним!

Guest Stivi_G

Капело бесен на самонадеяните си звезди

13 август 2009 | 12:10

Селекционерът на Англия Фабио Капело нахока самонадеяните си звезди за поведението им във вчерашната контрола с Холандия (2:2). Рио Фърдинанд и Гарет Бари позволиха на "лалетата" да поведат с 2:0 преди "Трите лъва" да успеят да се върнат в мача и да изравнят благодарение на две попадения на Джърмей Дефоу. След мача италианският специалист беше бесен и не спести критиките си към своите избраници.

"Мисля, че на моменти те играха с прекалено голяма увереност, когато топката беше в наше владение. Някои от грешките, които направихме, бяха плод на подценяване на ситуацията. И двата гола на Холандия паднаха след наши изключително глупави грешки. Просто им направихме два подаръка", изригна Капело.

Англичаните са на практика сигурни участници на Мондиал 2010, тъй като в оставащите три мача от квалификациите са им нужни само три точки. Те ще се класират за световното в ЮАР при евентуална победа срещу Хърватия през септември.

Въпреки че бе доста нервен след контролата в Холандия, Капело все пак намери сили да похвали отбора си за борбения дух, който демонстрира през второто полувреме. "Играчите ми показаха страхотен характер и стил на игра след почивката. В подобни случаи те винаги трябва да вярват, че могат да наваксат в резултата. Направихме го днес (б.р. снощи) и смятам, че това със сигурност ще ни помогне. Трябва да си спомняме този мач в бъдеще. Но все пак аз предпочитам да не бъдем догонващият отбор на терена", заяви Капело.

• 3 weeks later...
Guest DwAyNe WaDe
Състав на Англия за мачовете със Словения и Хърватия

Мениджърът на английския национален отбор Фабио Капело обяви своите избраници за приятелската среща със Словения и световната квалификация срещу Хърватия. От списъка на Капело отсъстват вратарят на Портсмут Дейвид Джеймс и нападателят на Манчестър Юнайтед Майкъл Оуен, съобщава "Дейли Мейл

Съставът на Англия:

Вратари:

Бен Фостър (Манчестър Юнайтед), Робърт Грийн (Уест Хем) и Пол Робинсън (Блекбърн);

Защитници:

Уейн Бридж (Манчестър Сити), Уес Браун (Манчестър Юнайтед), Ашли Коул (Челси), Глен Джонсън (Ливърпул), Джолиън Лескът (Манчестър Сити), Джон Тери (Челси) и Матьо Ъпсън (Уест Хем);

Полузащитници:

Гарет Бари (Манчестър Сити), Дейвид Бекъм (Лос Анджелис Галакси), Майкъл Карик (Манчестър Юнайтед), Стивън Джерард (Ливърпул), Франк Лампард (Челси), Аарън Ленън (Тотнъм), Джеймс Милнър (Астън Вила), Шон Райт-Филипс (Манчестър Сити) и Ашли Йънг (Астън Вила);

Нападатели:

Карлтън Коул (Уест Хем), Питър Крауч (Тотнъм), Джърмейн Дефоу (Тотнъм), Емил Хески (Астън Вила) и Уейн Рууни (Манчестър Юнайтед)

Guest Сиймор

Много добър състав като единици с изключение на нападението. Освен Руни другите са зле според мен. Оуен има място в състава за Световното дори като резерва. Вратарите са талантливи, но не са световна класа. Защитата и полузащитата са страхотни и там е силата на отбора. Англия начело с Капело е равно на фаворит за титла в ЮАР. Не съм фен на Англия, но са във форма и показват стил и дух на победители. Моя фаворит е Испания и ще се радвам на финал между Ла Фурия и ингилизите.

Guest El_Niño

Словенците скочиха на Рууни

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/2009_36/images/00193391.jpg

Коментарите около дузпата за Англия във вчерашаната контрола със Словения не стихват, а в полемиката се включиха и националите на балканската държава, които се оказаха потърпевши от ситуацията. Подвизаващият се на Острова Роберт Корен заяви, че Уейн Рууни е паднал "прекалено лесно". Вратарят Самир Ханданович стигна дори по-далеч, като обвини звездата на "Трите лъва" за контузията на Бощиян Цезар и изрази съжалението си, че във футбола реферите често помагат на по-големите отбори.

"Нарушение? Да, имаше, но за нас. Съдията определено сбърка. Даде дузпа за Англия, защото са по-силен и по-известен отбор. Това се случва често и не можем да направим нищо. Не съм очаквал от играч с класата на Рууни подобна проява", сподели Ханданович.

"Дузпата не беше най-лошото, което ни се случи. Съжалявам повече за контузията на Цезар във въпросната ситуация. Той е изключително важна фигура в състава ни и ще липсва в сряда срещу Полша", продължи стражът на Удинезе.

Любопитното е, че за една седмица Рууни се забърка във втори скандал, свързан с негово падане в наказателното поле. Първият случай беше миналата събота, когато Манчестър Юнайтед обърна от 0;1, до 2:1 Арсенал в дербито на Премиър лийг.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Джерард: Рууни ми каза, че са го дръпнали за фланелката

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/2009_37/images/00193399.jpg

Уейн Рууни не приема обвиненията на словенските национали и медиите, че е симулирал за дузпата във вчерашната контрола, завършила с успех на Англия (2:1). Пред съотборника си Стивън Джерард нападателят е споделил, че е бил задържан за фланелката и реферът правилно е посочил бялата точка.

"Не бях в добра позиция, за да видя какво точно се случи, но след мача говорих с Уейн и той ми каза, че е бил дръпнат за фланелката", каза Джерард.

Дузпата беше превърната в гол от Франк Лампард, преди Джърмейн Дефоу да направи 2:0, а Златан Любянкич да върне едно попадение за Словения.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Джерард: Хърватия ще се плати за преди две години

http://www.gong.bg/uploads/news_images/200909/photo_big_90450.jpg

Английски национал Стивън Джерард призова своите съотборници да вземат реванш от тима на Хърватия, за загубата от „шахматистите” преди две години, която коства на „трите лъва” участие на европейското първенство през 2008 година.

В сряда Англия приема Хърватия, но този път в световна квалификация, която може да подпечата визите на англичаните за Мондиал 2010.

„Всички футболисти ги боли от резултата и представянето тогава. Трябва да използваме това за мотивация и да спечелим в сряда”, коментира Джерард след победата с 2:1 над Словения снощи.

„Свикнахме с победите и Хърватия ще бъде наистина труден тест за нас. Никой футболист не иска да има в биографията си разочарованието от отпадането от голям турнир."

„В сряда ще имаме фантастичния шанс да се класираме преждевременно на Световното първенство. Не искаме всичко да се решава в последните ни два мача. Много е важно да си свършим работата точно сега", каза още Джерард.