Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ужас, същите ботори, които коментират футболните мачове сега коментират и тениса. Един цитат от тях "ако не уинъри, то поне апроучове". :997: Какви ли не глупости наговориха. Ало, БНТ, това е тенис, а не футбол. Стига философсвахте и спрете крясъците.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Да спечелиш Ролан Гарос без да си победил Надал е все едно да се качиш Еверест със хеликоптер

Надал не е фактор вече, а и Новак го отупа миналата година точно на Гароса, пък и малко ли го би от началото на годината, включително и на клей в Мадрид?

Link to comment
Сподели другаде

Аз не гледам тенис, ама що не е победил Надал? Смисъл надали е спечелил турнира, като е паднал от Надал. Предполагам, че Надал просто не се е класирал. Ако е така - значи той си е виновен :)

Link to comment
Сподели другаде

само по себе си,че не е постигано почти 50 години,в които играха велики шампиони,като Борг,Макенроу,Лендъл,Конърс,Бекер,Агаси,Сампрас,ФедЕх и т.н.т. показват ,за постижение от какъв калибър иде реч!!!

Link to comment
Сподели другаде

Аз не гледам тенис, ама що не е победил Надал? Смисъл надали е спечелил турнира, като е паднал от Надал. Предполагам, че Надал просто не се е класирал. Ако е така - значи той си е виновен :)/>

Надал навлизаше в страхотна форма и Мастърсите на червено го доказаха.А щом там беше добре във формат 3 от 5 не ми се мисли,но получи контузия в китката и се отказа след втори кръг на РГ.

Даже Матс Виландер още в него ден каза:Това е много много лоша новина и за Джокович,защото в него може да остане горчивина,ако спечели турнира

Link to comment
Сподели другаде

Джокович последните 2 години няма кой да го спре, което до известна степен се дължи на възрастта на Федерер и контузиите на Надал. Винаги съм симпатизирал на Федерер и се надявам да не го минат по титли от шлема, но ако Джокович го направи, което в момента изглежда вероятно, ще си го е заслужил.

Link to comment
Сподели другаде

Надал навлизаше в страхотна форма и Мастърсите на червено го доказаха.А щом там беше добре във формат 3 от 5 не ми се мисли,но получи контузия в китката и се отказа след втори кръг на РГ.

Даже Матс Виландер още в него ден каза:Това е много много лоша новина и за Джокович,защото в него може да остане горчивина,ако спечели турнира

Е кофти, че се е контузил, ама какво да направи Джокович? Да откаже титлата ли?

Link to comment
Сподели другаде

Жалко, че се контузи. От това загуби турнирът. Но в бъдещата статистика ще остане, че носителят на титлата за 2016 е Джокович, а няма да пише в скоби след това, че Надал се е контузил.

Link to comment
Сподели другаде

то и титлите на други големи,още повече на този турнир,са идвали с малко или повече късмет-Агаси,едвам я взе срещу относително неизвестния и с единствен финал за турнир от такова ниво-Андрей Медведев,а Федерер с/у Сьодерлинк,който ,като по чудо отстрани Надал ,за да свърши повече от половината работа на ФедЕх към титлата,който никога в този турнир не го бе побеждавал и предполага се ,ако Надал беше ,пак тогава на финал,може би пак не би успял!Джоката има победи над Надал ,не една и две ,в финали и полуфинали на големи турнири на клей,поне!!!

Link to comment
Сподели другаде

Абе каквото ще да е , но ще ме е много яд , ако роботизирани играчи като Джокович надминат постиженията на гении като Федерер .

 

Джокович е като някаква машина , не греши, прави всичко едва ли не механизирано . Няма го финеса , гениалността .

 

Като си пусна мач между Надал - Джокович ... Джокович - Мъри .. Мъри - Надал и все едно гледам 2 кухненски робота дето правят постоянно едно и също нещо и отново и отново и отново и отново .

Link to comment
Сподели другаде

Надал е най-големия,който и да го задмине по каквато и да е статистика за мен е номер едно евър.

След като се откаже от спорта,може би ще спра да гледам тенис...

Link to comment
Сподели другаде

E всеки си има любими играчи , това няма кой да ти го отнеме .

 

Надал е голям играч и боец , но отстъпва доста като талант на Федерер.

 

Иначе ти видях на теб тенис потенциала .. О последователю на матадора от Испания.. Какво що имаше като топки , успя да ги пратиш в близкият басейн в Тетевен :D

Link to comment
Сподели другаде

Джокович е като някаква машина , не греши, прави всичко едва ли не механизирано . .

Това според мен е много по-трудно, отколкото повечето от нас могат да си представят. За да си машина и да не грешиш, означава, че имаш перфектната съвкупност от талант + здрав труд.

Link to comment
Сподели другаде

Късмета на Джокович, е че се е родил точно когато трябва. Има физиката, упоритоста и най-вече психиката на победител. Голям играч е, спор няма. Но го докарва, както каза и Невър, от механизиране до съвършенство. Игра от бейз линията и чакане на грешка или неконцентрираност на противника. Отделно и технологиите в момента много подпомагат подобен тип играчи. Само забележете от новото поколение кой играе сервиз-воле, кой вкарва нови тактики, както Федерер на 30+ години. Не, звездите са Раонич, Нишикори - роботи. Лично мнение - не ме кефи! Предпочитам да гледам това:

Импровизация и талант. Броя на титлите е важен, но това е по-важно :))
Link to comment
Сподели другаде

Опитите за омаловажаване на успехите, които Джокович постига са напълно нормални, особено от феновете на Надал и Федерер.Имайки предвид, че Новак ги скъса от бой и двамцата.Джокович има положителен баланс в срещите и срещу Надал, и срещу швейцареца.Срещу испанеца пък е в серия от 15 поредни спечелени сета, 7, от които са на любимия му клей.

Преди да се говори, че победата на Новак не била ''пълноценна'', защото не бил играл с Надал е редно да се замислим.

Например титлата на Надал от 2010 е спечелена след мачове срещу Мина, Зебалос, Хюит(връщащ се след поредна операция), Белучи, Алмагро, Мелцер и на финала срещу Сьодерлинг.Е, това пълноценна титла ли е според вас?Да не споменаваме, че 11 от 12 титли от ГШ, които Ноле има, са били спечелени във финали срещу някой измежду Надал, Мъри или Федерер, единствената, която е спечелил във финал срещу някой различен от изброените е срещу Цонга.

 

Без значение дали на някой му харесва или не, факт е, че Новак направи нещо, което не е правено от 1969 година насам, а именно да държи и четирите трофея от големия шлем едновременно.С разликата, че постижението му е дори по-велико, защото по времето, когато Лейвър го е постигнал, трите англосаксонски турнира са били на трева.Нито Надал, нито Федерер успяха да го направят.

А между другото Ноле води двамата и по спечелени титли от Мастърс 1 000, като му липсва само титлата от Синсинати, а и е само на 1 титла, за да изравни Федерер по Мейджър титли( ГШ, Мастърс 1000, ОИ и Финалния мастърс в Лондон) швейцареца има 47, а Ноле 46.

Link to comment
Сподели другаде

Имал съм удоволствието да гладам навремето много велики,вервайте ми,тениса тогава беше красота,импровизация,емоция,изпълнения,техника,абе просто гледаше се в захлас.

Няма спор,Джокович,Надал,Федерер са велики,но я вижте мачовете на Борг и Макенроу (най-големия за мен),Конърс,Лендъл,Виландер,Бекер,след това дойде ерата на големите "блъскачи" от крайната линия,красотата в тениса поизчезна,Агаси,Къриер,малко разнообразие внисаше Сампрас играта сервис мрежа....след това играта стана изключително ФИЗИЧЕСКА,комерсиализира се безпардонно(както целия спорт),намаляха до минимум атрактивните отиграваниа,наблюдаваме едни безкрайни тигели от крайната линия и чакаме "непредизвикани грешки".

Не това е тениса който ми изпълва душата,има някои проблясъци,те са обаче спорядични.

Link to comment
Сподели другаде

Менчо,виждам,че и ти си харесвал Макенроу.Препоръчвам на младежта да си изтегли мача Макенроу-Борг,когато американеца детронира шведа от Уимбълдън!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...