Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

 Джокович те принуждава да правиш грешки. Играе вариативно, повечето топки са много дълбоки. Не прави грешки и връща нечовешки топки. Противника започва с още повече риск да търси завършващи топки от неудобни позиции, а грешките валят. 

Накратко кошмар. А ако не рискуваш ще те разкарва ляво дясно без да бърка докато тотално те изцеди. 

Link to comment
Сподели другаде

Не знам за вас, но аз се чувствам благословен, че вече 15 години съм свидетел на такъв спортист, това е абсолютно безумие. Федерер и Надал са най-великите, досущ както Меси и Роналдо са, но Джокович няма еквивалент в никой друг спорт - той просто стана по-добър от най-великите, по всички параграфи. Едно талантливо балканско момче с чувство за хумор и невероятна интелигентност... премина отвъд собствените си граници и полетя към немислимото; не толкова логично развитие, колкото трансформация. Дори да не го харесвате заради вашето его, факт е, че той е там, където е, защото успя да задуши своето его. Било то поради диети, гурута, вяра или каквото и да е - като него втори няма.

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, DeaThRoW said:

Не знам за вас, но аз се чувствам благословен, че вече 15 години съм свидетел на такъв спортист, това е абсолютно безумие. Федерер и Надал са най-великите, досущ както Меси и Роналдо са, но Джокович няма еквивалент в никой друг спорт - той просто стана по-добър от най-великите, по всички параграфи. Едно талантливо балканско момче с чувство за хумор и невероятна интелигентност... премина отвъд собствените си граници и полетя към немислимото; не толкова логично развитие, колкото трансформация. Дори да не го харесвате заради вашето его, факт е, че той е там, където е, защото успя да задуши своето его. Било то поради диети, гурута, вяра или каквото и да е - като него втори няма.

За мен Федерер и Надал не са под нивото на Джокович. Просто единия остаря, а другия до края на годината и на АО ще потърси реванш и нищо не се знае. И тримата са велики и недостижими, но като успехи са на едно ниво. След 5 години когато и тримата са пенсионери може да има чувствителна разлика, но сега не виждам такава.

Link to comment
Сподели другаде

И според мен е доста субективно да се казва кой е най сред 3мата. Всеки има една камара постижения спрямо останалите и както каза колегата са на едно ниво. Единственото, за което можем да съжаляваме е, че са в края на тяхната кариера, а сред новите не виждам някой с дори 20% от нивото на големите 3ма. Въпреки годините им все още са с класи над младите си колеги, с изключение на Федерер в момента, но до преди операциите на които се подложи до последно, си беше на висота, дори напредналата си възраст за тенисист.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ако искате кучето да расте здраво и щастливо, задължително трябва да се погрижите да получава пълноценна кучешка храна. Тя е специално предназначена за кучета, всякакво заместване е нежелателно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Ако Надал спечели при мъжете, ще излезе начело с 21 титли от ГШ и ще е големия печеливш от отстраняването на Джокович. Ако пък Медведев спечели също ще има историческо събитие. За пръв път от близо 20 години N1 ще е различен от голямата тройка Федер, Надал, Джокович. Понеже разликата между Ноле и Медведев е 2 080т, но сърбина ще загуби 2 000т, а руснака ще прибави (евентуално) нови 800т ще излезе начело.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Анди Мъри завърши 2016-а като номер 1.

You'll Never Walk Alone!


Прав си. Беше толкова за кратко, че даже не си го бях спомнял. Тогава Мъри спечели финалния Мастърс и стана първи, но следващата година бързо беше изместен. И все пак за 18 години да имаш 3ма души, които да са 95% от времето на първата позиция си е сериозно превъзходството пред останалите. При жените сигурно поне 10 са се сменяли за това време.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Ами кратко е. Защото имаш пауза в която почти не се играе тенис и после няколко подгряващи турнира. Чак АО ти е първия голям за годината. Това са около 2 месеца и нещо. И остатъка не е много като го съпоставиш с 18 години общ период. А и по това време Мъри почти нямаше конкуренция. Федерер и Надал пропуснаха голяма част от 2016 заради операции, а Джокович също се беше контузил и на практика, нямаше кой да измести Анди Мъри. Трябваше да мине време Федерер и Надал да се върнат във форма и да съберат точки (които пропуснаха, заради неучастието си в доста от турнирите през 2016). Джокович също губеше точки, заради пропуснатите турнири и Мъри имаше това златно време да се задържи временно като N1.

Но и Мъри в последствие претърпя тежка операция и това почти го пенсионира. Иначе беше най-добрия тенисист от към качества и постоянство след голямата 3ка и можеше да спечели още някой турнир от ГШ + някой друг мастърс.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk





Link to comment
Сподели другаде

Надал си е голям шампион, спор няма. Дори да беше загубил, пак показа голяма битка до самия край.

Медведев се огъна в решителни моменти и загуби. Нямаше да е незаслужено, ако той бе спечелил.

Друг щеше да е финала, ако Джокович не беше отстранен. Така, че Рафа трябва да е благодарен и за любезното съдействие на правителството на Австралия.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk







Link to comment
Сподели другаде

Днес беше ден за историята най.-великият в историята на тениса Рафа Надал нарпави невъзможното  ог 0-2 обърна мача и стана единственият тенисист с 21 титли от Шлема. Федерер и Джокович на колене пред Гиганта!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

15 hours ago, Stivi_G said:

А и по това време Мъри почти нямаше конкуренция. Федерер и Надал пропуснаха голяма част от 2016 заради операции, а Джокович също се беше контузил и на практика, нямаше кой да измести Анди Мъри.

Когато Анди беше номер 1 беше абсолютно най-добрия. Играеше много силен тенис и ги шляпаше троицата, еле пък Джокович

Link to comment
Сподели другаде

Не можах да се насладя на мача на спокойствие, защото цял ден търча по задачи, но не съжалявам! Велик Рафа! Никога не съм се съмнявал колко е добър, но днес ме изненада. След 2:0 за Медведев признавам, че бях скептик. При 2:2 вярвах в победата, но едно подло гласче продължаваше да шепне, че Медведев ще е шампион. Е, Надал ме опроверга днес.

Вамос, Рафа! 🙂

Link to comment
Сподели другаде

Медведев има още мед да яде, докато бие Надал.  Да си втори в света, да направиш 23 аса срещу едва 3 и все още мачът да е на кантар показва, че все още игрово нещо ти липсва.

А това е интересно:

Надал                                  Медведев

181         Total points won     189

 

https://tipsscore.com/en/tennis/e/2022-01-30-nadal-r-medvedev-d

Link to comment
Сподели другаде

On 31.01.2022 г. at 22:00, thekop said:

Медведев има още мед да яде, докато бие Надал.  Да си втори в света, да направиш 23 аса срещу едва 3 и все още мачът да е на кантар показва, че все още игрово нещо ти липсва.

А това е интересно:

Надал                                  Медведев

181         Total points won     189

 

https://tipsscore.com/en/tennis/e/2022-01-30-nadal-r-medvedev-d

Тази статистика показва само едно -величието на Рафа Надал. Не е важно колко точки си спечелил а КОИ.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Номер едно в женския тенис Ашли Барти се отказва на 25.

"Нямам какво повече да дам и за мен това е успехът, че съм дала на тениса всичко (което имам)."

Кариерата ѝ е белязана от моменти на оттегляния и завръщания.  Явно ѝ е било трудно.

Това "нямам какво повече да дам" го разбирам. Изпадал съм в подобна ситуация, макар и в различен контекст.

Link to comment
Сподели другаде

Май точно в тениса взимат колкото мъжете, един от малкото спортове, макар според мен точно там разликата между мъже и жени да е най-голяма като представяне и "забавление" на публиката. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...