Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

Имал съм удоволствието да гладам навремето много велики,вервайте ми,тениса тогава беше красота,импровизация,емоция,изпълнения,техника,абе просто гледаше се в захлас.

Няма спор,Джокович,Надал,Федерер са велики,но я вижте мачовете на Борг и Макенроу (най-големия за мен),Конърс,Лендъл,Виландер,Бекер,след това дойде ерата на големите "блъскачи" от крайната линия,красотата в тениса поизчезна,Агаси,Къриер,малко разнообразие внисаше Сампрас играта сервис мрежа....след това играта стана изключително ФИЗИЧЕСКА,комерсиализира се безпардонно(както целия спорт),намаляха до минимум атрактивните отиграваниа,наблюдаваме едни безкрайни тигели от крайната линия и чакаме "непредизвикани грешки".

Не това е тениса който ми изпълва душата,има някои проблясъци,те са обаче спорядични.

и аз съм имал това удоволствие,да гледам всички гореизброени,във времето ,когато бяха законодатели на тоя спорт,НО искам да изкажа някои съображения:

1)Бейзлайнерската тенденция започна да се налага още по времето на БОРГ,той беше ,може би първият голям шампион,който биеше поред с този начин на игра

2)Тенденцията за игра с две ръце от бекхенд,също започна да се налага през годините и тя облагодетелства по-високите играчи-при жените почти не останаха такива с еднорък вече ,а при подрастващите момчета -също!

3)Технологиите-новите материали при ракети,кордажи,настилки,също помогнаха играта да стане по-физическа!Не знам ,някой от форума(надали)е хващал дървена ракета с кордаж от котешки черва-вярвайте ми ,поразяващо различно е!

4)през годините ,този спорт придоби такава популярност и толкова се комерсиализира,че няма друг подобен аналог по нарастване на наградни фондове в световен мащаб,което съответно води до това,че от относително елитарен,се превръща в спорт, в който са въвлечени милиони и пирамидата от играчи от която се излъчват най-добрите е огромна,т.е. състезателят ,който е на нейният връх ,трябва да притежава изключителни качества и то в съвкупност,за да е там!В този ред на мисли,всеки измежду сегашните законодатели в тениса и съответно любимци на милиони е достоен-и тримата Джоко,Надал,ФедЕкс,ще останат като трайни явления в този спорт ,далеч след приключването на кариерите им,а иначе всеки си има предпочитания ,кой да му е най-любим,според редица критерии,които той поставя пред други и така!!!

Link to comment
Сподели другаде

Oт ITF обявиха, че санкцията на Шарапова е за срок от 2 години, като влиза в сила от януари 2016-а.

Това означава, че рускинята ще може да се завърне на корта най-рано през януари 2018-а

Link to comment
Сподели другаде

Снощи в профила и във фб четох нейното изявление след обявяването на наказанието. За няколко часа под него се бяха натрупали 6 хиляди мнения. Почетох и от тях. Те са разделени почти 50 на 50 че наказанието е справедливо и че тя е лъжкиня. И другата крайност, че наказанието е незаслужено голямо, тъй като специалният трибунал, който разглежда случая, обявява в решението си, че тя е нарушила антидопинговите правила преднамерено.

 

Членовете на трибунала са избрани от ITF, но все пак той е уж независим орган. Предложението на ITF е било Шарапова да бъде наказана за 4 години. Тя ще обжалва веднага в Спортния арбитражен съд, който вероятно ще намали наказанието й. Въпросът е с колко.

 

Фенове на Шарапова посочват случая с Пилич, когато той е бил наказан за 9 месеца за по-тежко провинение. Нейните противници питат как така спортист с болно сърце, който е взимала това лекарство за сърцето, е играл тенис на такова ниво. Някои руснаци и сърби пишат, че това е политическа атака срещу нея.

И т.н. дълга и широка.

Link to comment
Сподели другаде

Да, доста странно, казват, че не е нарушила правилата преднамерено, а и слагат 2 години, странна работа.Иначе снощи от Найк обявиха, че възстановяват партньорството си с нея, точно, защото комисията казва, че не е нарушила правилата преднамерено.

Ще ѝ намлят наказанието, това е почти сигурно, освен ако разбира се не се намеси някой политически мотив.Още повече, че има подобни случай от съвсем скоро с Чилич и Троицки, на които им намалиха наказанията, първия даже се беше опитвал да се прави на контузен, за да избегне пробата.

Link to comment
Сподели другаде

няма такова нещо като независим, когато има толкова пари

 

Затова написах "уж независим". Независим формално в смисъл, че не е някаква комисия сформирана в рамките на ITF, а е извън федерацията.

 

Честно казано, макар че симпатизирам на Шарапова, не мога да преценя за себе си дали тези 2 години са незаслужено много. И в нейната версия има слаби моменти. Струва ми се вероятно ITF да са действали на принципа: ние искаме 4 години, трибуналът ще й даде по-малко (2 в случая), после Арбитражният съд ще ги намали още повече.

Със сигурност поне Спортният арбитражен съд в Лозана е далече по-независим от този трибунал.

 

Но покрай тази история феновете повдигат и много други въпроси. Например, тази мускулатура и фигура на Серина Уилямс само във фитнес залата ли е направена. Има твърдения, че над американските спортисти се разпъва чадър при допинг контрола и не ги проверяват както трябва.

Ако се върнем към най-големия скандал в историята на световния спорт - със спринтьора Бен Джонсън на олимпиадата през 1988 в Сеул и тогава имаше версия, че са ударили Джонсън, защото е канадец а побеждаваше непрекъснато голямата американска звезда в спринта Карл Люис.

 

Тук често се говори за уредени тото мачове във футбола. А аз все се чудя какви са тези суператлети футболисти, които издържат на тези жестоки натоварвания. Всичките звезди играят в тежките първенства на Европа, после идват Копа Америка и Евро 2106 и почти веднага след това мелницата на националните първенства се завърта отново.

 

Въпросът с допинга в спорта е като въпроса с интеграцията на циганите в България. Той е нерешим.

Link to comment
Сподели другаде

Няма никакви съмнения около Серина.Не помниш ли, че бяха ходили в дома ѝ за изненадваща проба, а тя се беше заключила в паник стая, щото ги помислила за крадци.До ден днешен не се знае, дала ли е пробата или не.

 

http://www.foxsports.com/tennis/story/serena-williams-locks-herself-in-panic-room-in-drug-test-mix-up-110211

Link to comment
Сподели другаде

И да и намалят наказанието, ще го намалят на половина, което според мен е абсолютния максимум. А една година пак не е малък период, още повече, че тя е на 29 в момента.

 

Колкото до някакъв вид политически ход, не съм убеден в състоятелността на една такава теза, защото Шарапова е рускиня само условно и то от доста години и твърде малко неща я свързват както с Русия, така и със спортта там, дори и Фед къп.

Link to comment
Сподели другаде

И да и намалят наказанието, ще го намалят на половина, което според мен е абсолютния максимум. А една година пак не е малък период, още повече, че тя е на 29 в момента.

 

Колкото до някакъв вид политически ход, не съм убеден в състоятелността на една такава теза, защото Шарапова е рускиня само условно и то от доста години и твърде малко неща я свързват както с Русия, така и със спортта там, дори и Фед къп.

 

И на мен не ми се вярва да е политически. Нищо че препаратът, който е взимала, макар и с различно търговско име, е същият, заради който баннаха за олимпиадата в Рио целия отбор по лека атлетика на Русия. И там е интересно какво ще стане, защото отсъствието на руснаците ще отслаби турнира по лека атлетика. Затова има гласове те да бъдат допуснати.

 

Лекарството на Шарапова се произвежда в Словения и някои казват, че това не се е харесвало на конкурентни производители.

Форбс са изчислили, че заради наказанието Шарапова ще загуби около 50 млн долара.

 

Цитирам различни версии, без да твърдя, че са верни.

 

Колкото до Серина, ще почерпя, когато тя спре да играе. Дразни ми естетическото чувство, като я гледам.

Link to comment
Сподели другаде

Специално за Шарапова не се наемам да коментирам, защото тя самата си признала, че е вземала препарата след като вече е обявен за допинг, но цялата история с мелдония е абсолютно политическа. Забраниха го, защото знаят, че се използва само в Русия и източните страни. Цялата история е тотално абсурдна, изгоряха една камара хора, просто защото мелдоният бавно се изчиства от тялото. Категорично съм "за" връщането в спорта на тези хора, които бяха използвани за жертвен агнец.

Link to comment
Сподели другаде

Колкото до Серина, ще почерпя, когато тя спре да играе. Дразни ми естетическото чувство, като я гледам.

 

Много точно казано. Абе нещо отвътре ми напира като я видя.

Отделно, че за мен не е чак толкова велика за колкото я имат. Ако Клайстерс и Енен- Арден не се бяха отказали толкова рано, щяха по съвсем друг начин да стоят нещата, защото за разлика от прехваленета Маша, тяхните победи срещу нея не бяха спорадични и веднъж на петилетка.

Link to comment
Сподели другаде

Няма никакви съмнения около Серина.Не помниш ли, че бяха ходили в дома ѝ за изненадваща проба, а тя се беше заключила в паник стая, щото ги помислила за крадци.До ден днешен не се знае, дала ли е пробата или не.

 

http://www.foxsports...t-mix-up-110211

Нямам думи.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Съперничката на Цвети,Конта,буквално се срина на корта при сетбол за нашето момиче.

Коментатора прогнозира топлинен удар,в момента и оказват помощ лекари.

Link to comment
Сподели другаде

А как ми се иска това недоразумение на природата,Анди Мъри да се препъне в Нишикори.

и кво му е недоразумението?!Страхотен играч,ако имаше по-яка психика,щеше да е пред Джоката :doubleup:
Link to comment
Сподели другаде

А как ми се иска това недоразумение на природата,Анди Мъри да се препъне в Нишикори.

Ами, случи се.Стария Мъри се завърна, мърморещ, псуващ, постоянни гримаси и ръкомахания към треньорския му щаб.Явно след раждането на дъщеричката му се поуспокой малко, но сега се върна към истинското си аз и никакъв Лендъл не може да му помогне.

На Мъри за мен лично и медиите му изиграха лоша шега, такова напомпване му удариха, типично по британски, вече почти беше провъзгласен за новия Номер 1.

Изобщо тениса започва да става същата помийна яма като футбола, толкова гнусотия се изсипа по Ноле от Уимбълдън насам, че не е истина, даже и глупости за жена му писаха, че били скарани и така нататък.След Ролан Гарос едва ли не беше обявен за Бог и беше обезсмислил тениса, а само месец и половина по-късно беше едва ли не готов за пенсия, смешна работа.

Същата работа и с Надал вчера, вярно, че Надал никакъв го няма напоследък, но да ми казва Виландерс, че Надал не могъл да се адаптира, както го били направили Мъри, Федерер и Джокович е смешно.Същия тоя Мъри има 2 победи в последните 15 мача срещу Джокович, ама се бил адаптирал и си променял играта???

И още нещо за Лендъл, няма такъв нагаждач като тоя, нямам идея защо Мъри го върна в щаба си, върна го в 2012 година, защитавайки се до безкрай, ама нещата доста са се променили оттогава.

 

Като цяло голяма четворка приключи, Федерер свърши с тениса, след тая контузия няма да е същия, Надал вече 2ра година не прави нищо, Мъри си е Мъри, без значение, че направи 3 по-силни месеца.Остана само Новак, но и той не е същия, дори и да спечели ЮС Оупън, доминацията му върви към своя край.Предполагам, че догодина в Австралия ще е последния му турнир, като абсолютен фаворит, но повече такъв сезон с по 4 или 3 финала на ГШ и с по 5-6 титли от Мастърс 1000 няма да има.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...