Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

Федерер определено впечатли с брутална игра и надхвърли всички очаквания, но Джокович е просто извънземен.

При 2та мачбола за Маестрото, Джокович се държеше на корта, все едно всичко е наред.

Не напразно, Федерер беше казал, че играе още само заради Надал и Ноле...

Големи тенисисти и велики хора.

Link to comment
Сподели другаде

Тоя пич Ноле, има психика на Вол ,е гаси, иначе през почти целия мач ,Федерер беше по-добрият, но Джоко е роден за напрегнатите моменти и големите точки, докато ФедЕкс е донякъде толкова добър, че е склонен на аристократични подаръци!

Ще е интересно, дали Надал и Джоко , ще се надъхат да достигат Федерер по успехи и титли и дали ще имат неговото спортно дълголетие- тоя пич ,след няма месец , става на 38😁

Link to comment
Сподели другаде

Този мач ще се помни дълго.Най дългият мач във историята на Уимбълдън.Най станното нещо във мача беше,че Федерер изгуби четири пордни точки при 40:15 и два мачбола на свой сервис.Това наистина беше някакво чудо.

Link to comment
Сподели другаде

Но никой от по-горе изброените няма да достигне дълголетието на кака ви

Мартина Навратилова :) и успехите в Гранд турнирите, включително на двойки и отборно!

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Martina_Navratilova

Link to comment
Сподели другаде

Този мач ще се помни дълго.Най дългият мач във историята на Уимбълдън.Най станното нещо във мача беше,че Федерер изгуби четири пордни точки при 40:15 и два мачбола на свой сервис.Това наистина беше някакво чудо.

Нищо подобно, най - дългият мач на Уимбълдън е между Иснър и Маю, бяха стигнали към 70 - 68 в шампионския тайбрек и играха над 10 часа в 3 дни...иначе след тази загуба на т.нар "маестро" ще му е доста трудно вече да хване ръка на турнирите от шлема и предвид факта, че Рафа е на 2 титли от него, а Джокович на 4 и разликата във възрастта, мисля че Федерер ще остане като най - великият тенисист само в главите на шепа свои die hard фенове.

Link to comment
Сподели другаде

Нищо подобно, най - дългият мач на Уимбълдън е между Иснър и Маю, бяха стигнали към 70 - 68 в шампионския тайбрек и играха над 10 часа в 3 дни...иначе след тази загуба на т.нар "маестро" ще му е доста трудно вече да хване ръка на турнирите от шлема и предвид факта, че Рафа е на 2 титли от него, а Джокович на 4 и разликата във възрастта, мисля че Федерер ще остане като най - великият тенисист само в главите на шепа свои die hard фенове.

Най-дълго прпдължилият финал за Уимбълдън. По скоро теб ще те знаят шепа хора. Федерер е все признат от всички легенди на тениса. И да е Маестро има защо. Глупаво е личните пристрастия да игнорират фактите. Този спор е като между Меси и Роналдо. Винаги ще излезе някой "капацитет", който ще умаловажи успехите на другите.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Така е колегата ме поправи.Най дългият финал на Уимбълдън.А колкото до Федерер във вчерашния финал не се виждаше умора във него дори и в петия сет.Явно още доста годинки ще играе тенис.

Link to comment
Сподели другаде

Без да съм някакъв фен на тениса, гледам рядко основно такива финали между големите като снощния, даже последните години и те спряха да са ми интересни, но според мен Федерер е номер 1 в тениса, както Меси във футбол, но винаги ще има някой който ще каже, че Роналдо е по-добър, та така и за Надал и Джокович.

Link to comment
Сподели другаде

 

Нищо подобно, най - дългият мач на Уимбълдън е между Иснър и Маю, бяха стигнали към 70 - 68 в шампионския тайбрек и играха над 10 часа в 3 дни...иначе след тази загуба на т.нар "маестро" ще му е доста трудно вече да хване ръка на турнирите от шлема и предвид факта, че Рафа е на 2 титли от него, а Джокович на 4 и разликата във възрастта, мисля че Федерер ще остане като най - великият тенисист само в главите на шепа свои die hard фенове.

еее,аз съм по-голям фен на Джоко и Надал, но да се отнема от славатата и величието на Федерер , е способен само човек , който не разбира играта и я гледа само като фен на един или друг!

Аз лично, в не малкият си опит, като гледащ много ,а доскоро ,играещ по 5-6 пъти на седмица тенис човек, не съм виждал по-елегантен тенисист!

Link to comment
Сподели другаде

еее,аз съм по-голям фен на Джоко и Надал, но да се отнема от славатата и величието на Федерер , е способен само човек , който не разбира играта и я гледа само като фен на един или друг!

Аз лично, в не малкият си опит, като гледащ много ,а доскоро ,играещ по 5-6 пъти на седмица , тенис човек, не съм виждал по-елегантен тенисист!

Най-дълго прпдължилият финал за Уимбълдън. По скоро теб ще те знаят шепа хора. Федерер е все признат от всички легенди на тениса. И да е Маестро има защо. Глупаво е личните пристрастия да игнорират фактите. Този спор е като между Меси и Роналдо. Винаги ще излезе някой "капацитет", който ще умаловажи успехите на другите.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Тотален потрес... или аз не мога да се изразявам на български или нивото на форума е като на 2ри Б клас от някое помощно училище....с мнението си да съм се изтъкнал, че половин свят ме знае?! не мислА...Фактите говорят красноречиво - Федьо (37г) става про през 98ма, Рафа (33г) - 2001, Джокович (32г) през 2003, спечелени титли от шлема съответно 20, 18, 16, мисля че и на дете със синдром на даун е ясно какво означават тези числа...та с други думи ако някой измежду Рафа или Джокович в края на кариерата си има повече титли от шлема от козаря от Базел, това означава, че самозвания маестро не може да се нарече GOAT, или най - добрия тенисист в историята. За справка - преди ерата на Федьо, Рафа и Джокович се говореше за Сампрас, Бекер, Агаси, защото по тяхно време те доминираха играта, сега да си чул тези имена в контекста на най - великите тенисисти? Паралел може да се направи и с футбола - манафинята с 20 титли, за съжаление най - успешния отбор на домашната сцена, Ливърпул с 6 КЕШ - най - успешният отбор на европейската...Фактите говорят и никога не лъжат. А това да наречеш някой "най - големия" "най - успешния" и т.н., просто защото играeл с финес или играта му галела окото е меко казано светотатство, защото въпреки всичките контузии на Рафа и Джокович през годините стоят толкова близо до него и е едиствено въпрос на време някой да го задмине. Нима това не ги прави по - големи от "маестрото" ?!

И все пак радващото е, че се получават такива спорове, защото да кажем след 5 години ще се гледат все повече педалчета тип дришо, Кирьос, Томич, дето или ще искат да шляпат какичките или да цъкат фифа до 3 АМ и на сутринта да излязат на корта и да трошат столове, щото нищо не им се получавало, или да излязат в първи кръг на Уимбълдън и да се откажат още в първия сет, щото просто имало едни 40к панди за каширане...

А към пичата дето бил играл по 8 пъти на седмица, не е необходимо да съм играл тенис на корт за да разбирам основите на играта... както е казал Саки трябва ли да съм бил кон за да стана жокей?!

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да си "най- великия" и да имаш отрицателен баланс срещу двамата си най- големи съперници.

 

Показателна графика за "величието" на Федерер, просто той си е натрупал титлите и популярността в ера с нулева конкуренция...

 

http://prikachi.com/images/521/9608521Y.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Надал и Джокович са велики спортисти, може би най-великите да бъдат в историята, но гений за вечни времена ще си остане само един.

 

Титли, купи, кой каквото ще да брои. Всички легенди и хора свързани с тениса са го признали Федерер за гений в този спорт, включително и Надал.

Това, че има фенове на горните двама тенисисти, които омаловажават качествата на швейцареца е съвсем нормално. В случая обаче света е казал думата си по темата и това е важното.

 

Няма тенисист, едва ли и ще има такъв в скоро време, който да направи за тениса това, което Федерер продължава да прави.

 

Шшштттт. Тишина. Геният работи!

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Тотален потрес... или аз не мога да се изразявам на български или нивото на форума е като на 2ри Б клас от някое помощно училище....с мнението си да съм се изтъкнал, че половин свят ме знае?! не мислА...Фактите говорят красноречиво - Федьо (37г) става про през 98ма, Рафа (33г) - 2001, Джокович (32г) през 2003, спечелени титли от шлема съответно 20, 18, 16, мисля че и на дете със синдром на даун е ясно какво означават тези числа...та с други думи ако някой измежду Рафа или Джокович в края на кариерата си има повече титли от шлема от козаря от Базел, това означава, че самозвания маестро не може да се нарече GOAT, или най - добрия тенисист в историята. За справка - преди ерата на Федьо, Рафа и Джокович се говореше за Сампрас, Бекер, Агаси, защото по тяхно време те доминираха играта, сега да си чул тези имена в контекста на най - великите тенисисти? Паралел може да се направи и с футбола - манафинята с 20 титли, за съжаление най - успешния отбор на домашната сцена, Ливърпул с 6 КЕШ - най - успешният отбор на европейската...Фактите говорят и никога не лъжат. А това да наречеш някой "най - големия" "най - успешния" и т.н., просто защото играeл с финес или играта му галела окото е меко казано светотатство, защото въпреки всичките контузии на Рафа и Джокович през годините стоят толкова близо до него и е едиствено въпрос на време някой да го задмине. Нима това не ги прави по - големи от "маестрото" ?!

И все пак радващото е, че се получават такива спорове, защото да кажем след 5 години ще се гледат все повече педалчета тип дришо, Кирьос, Томич, дето или ще искат да шляпат какичките или да цъкат фифа до 3 АМ и на сутринта да излязат на корта и да трошат столове, щото нищо не им се получавало, или да излязат в първи кръг на Уимбълдън и да се откажат още в първия сет, щото просто имало едни 40к панди за каширане...

А към пичата дето бил играл по 8 пъти на седмица, не е необходимо да съм играл тенис на корт за да разбирам основите на играта... както е казал Саки трябва ли да съм бил кон за да стана жокей?!

е ми ,пич, има ,ама много има значение,да си я играл тая игра,за да ти стане ясно ,за какво говоря!

Федерер,няма изключителната психика на Джоко ,но рисува по корта и все пак,за сега, е и с най-много на брой титли(като цяло и от шлема) Какво ще стане тепърва,ти само знаеш😀

Link to comment
Сподели другаде

е ми ,пич, има ,ама много има значение,да си я играл тая игра,за да ти стане ясно ,за какво говоря!

Федерер,няма изключителната психика на Джоко ,но рисува по корта и все пак,за сега, е и с най-много на брой титли(като цяло и от шлема) Какво ще стане тепърва,ти само знаеш

Остави го този капацитет. Щом не уважава най-добрият за момента (и след време ще е сред най-добрите) и се прави на спец не заслужава да си хабим времето с него. Неговоят спор е не обективен. Явно той е бил в 2-ри Б клас и за това се изразява така.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да си "най- великия" и да имаш отрицателен баланс срещу двамата си най- големи съперници.

 

Показателна графика за "величието" на Федерер, просто той си е натрупал титлите и популярността в ера с нулева конкуренция...

 

http://prikachi.com/images/521/9608521Y.jpg

В АТП не са 3ма. Тва е все едно да биеш МС в директни мачове и да кажеш, че първенството няма значение щом си ги бил в директен мач, значи си по-добър от тях.

 

Въпрос на мнение е. Не виждам смисъл от този спор. По-добре е да се радваме на такива мачове като на тримата, защото сляд някоя друга година като се откажат ще липсват много с играта си. От младите няма никой, който да се доближи до тях.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

За вчерашния финал, според мен Федерер беше по-добрия от двамата, накрая тайбрекът е рулетка като дузпите. Единствената ми забележка за неостаряващия и легендарен Федерер е, че подходи много надменно като пропиля двата мачбола, подходи много отпуснато и вече мислеше за победата, а Джокович и преди има спасявани 2 мачбола при сервис на противника, като след това винаги е триумфирал. Опитът и рутината на Федерер в тези моменти не си проличаха и не знам защо го допусна.

Link to comment
Сподели другаде

Това е като изпуснеш дузпа в редовното време и да загубиш с дузпи. При толкова оспорвани сблъсъци и късмета може да бъде решаващ фактор. Примерно минаващият удар на Ноле при вторият мач бол бе на милиметри от това да е аут. Ако бе пропуснал, мача приключваше още тогава. Просто никой не заслужаваше да загуби вчера. Но както каза и според мен Федерер игра по-добре. Доказателството са предимството в пробивите и уинърите. Все пак Джокович взе и трите сета с тайбрек. Но това е спорта. Не винаги печели по-добре играещият. И във футбола е така и тениса и почти всеки спорт.

Както се вижда Федерер имаше пълна доминация във всеки един елемент от играта.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

fc0581554303e4017cd69eb6dd778902.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Тия хейтърските публикаци спрямо Федерер са рядко несъстоятелни :suicide:

 

Няма как да си "най- великия" и да имаш отрицателен баланс срещу двамата си най- големи съперници.

 

Показателна графика за "величието" на Федерер, просто той си е натрупал титлите и популярността в ера с нулева конкуренция...

 

http://prikachi.com/images/521/9608521Y.jpg

 

 

Брат, хейтърската ти статистика започва на 1 януари 2010. Ти тогава знаеш ли че Федерер е вече на 28 години! На 28! Надал е на 23, а Джокович на 22! Тоест те тепърва навлизат в най-добрите си години, а Федерер ги напуска. Нормално е да имат по-добри показатели. Щеше да бъде смешно, ако нямаха.

Link to comment
Сподели другаде

Без да съм голям фен на тениса за мен лично Федерер е спортист номер 1 за всички времена. Той реално съчетава всичко, което може да притежава един спортист - харизма, майсторство, професионализъм, интелигентност, перфектно държание на и извън корта. Отвсякъде е модел за подражание.

Link to comment
Сподели другаде

Без да съм голям фен на тениса за мен лично Федерер е спортист номер 1 за всички времена. Той реално съчетава всичко, което може да притежава един спортист - харизма, майсторство, професионализъм, интелигентност, перфектно държание на и извън корта. Отвсякъде е модел за подражание.

е , точно за това, въпреки че съм фен. на Джоката, няма как да го хейта и да не го признавам за “Маестро”!
Link to comment
Сподели другаде

Без да съм голям фен на тениса за мен лично Федерер е спортист номер 1 за всички времена.

 

Най-много да е само тенисист номер 1, и то само при мъжете и само на корт, защото има и велики такива на маса :) , да не говорим за постижения на много велики спортисти в други спортове през последния век и нещо.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не гледам тенис, но съм съгласен с това, което Слави обясни. Само едно не ми допада - да се нарича някой "най-великият спортист като цяло". Няма как да сравните един спорт с друг, затова няма и как да има най-велик спортист като цяло в света. Може в неговия си спорт да е номер 1, но чак толкова...

Link to comment
Сподели другаде

oZzy даде доста хубави общи параметри за "най-велик спортист", с които аз лично мога да се съглася. Те са достатъчно генерализиращи и не се налага да се сравнява един спорт с друг.

 

харизма, майсторство, професионализъм, интелигентност, перфектно държание на и извън корта [..] модел за подражание.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...