Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

  • 2 months later...

Уникален мач се получи между Доминик Тийм и Рафа Надал. Рядко можеш да видиш някой да е спечелил повезето от дългите разигравяния (над 9 удара) срещу испанеца. Много силно представяне на Доменик и напълно заслужено е на 1/2 финал. Надал напомни за себе си и след като посрещаше за оставане в турнира, успя да пробие и да се добере до тайбрек. Обазе днес, австриеца беше безапелацонен в тайбреците - 3 от 3. Уникален мач!

Link to comment
Сподели другаде

Мда, много силен мач напражиха Надал и Тийм.

Австриеца е много силен чисто физически и това му позволява да играе много назад от основната линията. От там успява да върне много топки с голяма дълбочина и това няма как да не създаде проблеми на когото и да е.

 

Като цяло това издание на АО за мен е най-силното от много години насам. Имам възможността на работа, кога да гледам, кога да слушам мачовете :D и качеството, което имаше до момента беше изумително.

Много петсетови драми, а това което направи Федерер срещу Сандгрен ще остане завинаги в историята. Още дълги години няма да е ясно, как точно Федерер успя да не загуби, след като едва се движеше по корта по едно време.

 

Утре е класиката Федерер - Джокович. Сърбина е в нечовешка форма и ми е трудно да си представя за съжаление победа на швейцареца.

На финала обаче не бих отписал нито Тийм, нито Зверев. И двамата показват чутовен тенис в момента. Най-добрият им изобщо откакто са в тура може би.

Link to comment
Сподели другаде

Мда, много силен мач напражиха Надал и Тийм.

Австриеца е много силен чисто физически и това му позволява да играе много назад от основната линията. От там успява да върне много топки с голяма дълбочина и това няма как да не създаде проблеми на когото и да е.

 

Като цяло това издание на АО за мен е най-силното от много години насам. Имам възможността на работа, кога да гледам, кога да слушам мачовете :D и качеството, което имаше до момента беше изумително.

Много петсетови драми, а това което направи Федерер срещу Сандгрен ще остане завинаги в историята. Още дълги години няма да е ясно, как точно Федерер успя да не загуби, след като едва се движеше по корта по едно време.

 

Утре е класиката Федерер - Джокович. Сърбина е в нечовешка форма и ми е трудно да си представя за съжаление победа на швейцареца.

На финала обаче не бих отписал нито Тийм, нито Зверев. И двамата показват чутовен тенис в момента. Най-добрият им изобщо откакто са в тура може би.

Съгласен съм за Тийм. Има голямо израстване това момче в играта на твърди кортове. Преди беше силен само на червено и бях забелязал, че играе ли на хард много бързо отпадаше. В мига, в който се срещне с някой по-сериозен опонент и "заминаваше". Срещу Надал показа не само добра игра, но и психическа устойчивост. Не допусна да се стигне до 5ри сет при все, че изтърва шанса на свой сервиз да затвори мача за 6:4. Започна добре с 4:0 И като Надали изравни 4:4 пак съумя да продължи доброто си представяне.

 

Джокович е считан за абсолютен фаворит, но когато срещу него играе Роджър или Рафа, нещата не са на 100% сигурни. Ако Дедервр играе както на финала в Уимбълдън, не е много далеч от това да е финалист. Мач с мач не си прилича, както във футбола, така и в тениса, колкото и изтъркано да е. Ще има голям заряд и малките неща биха променили изхода от мача.

 

 

П.П. За първи път видях в рамките на един мач може би 6 или 7 случия, при разиграване топката да закупи мрежата и да отиде неспасяемо в полето на другият. 1/2 - Да. Ама 6/7 и то в полза сами на единия (Доменик) не бях виждал.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Тийм-Джокович на финал.

 

Джокович сигурно ще е тежък фаворит, но аз мисля, че който обича да залага, трябва да тури некой лев на австриеца.

Според мен няма изобщо да е чудно, ако той стане шампион.

Машина е от дъното на корта.

Link to comment
Сподели другаде

Тийм показа завидно хладнокръвие в тайбреците. 5 от 5 е в последните два мача. А да вземеш 3 срещу Надал в един мач не е никак лесно постижение. Единствеият проблем според мен е тежките мачове, които изигра Доменик. Последните два все по 4 часа, докато Ноле имаше по-малко от 4 заса общо за двата и ден повече за почивка. Това също е сериозно предимство, освен класата, опита и таланта.

 

Австриеца показва невероятен тенис и ако някой може да надиграе бейс лайнери като Надал и Джокович, определено Доминик е човека. Има и много добър ретур. Успя да пробие 5 пъти Зверев, при все, че германеца имаше 81% вкаран първи сервиз.

 

Общо взето имаме всички предпоставки за епичен финал. Според мен Тийм въобще не е за отписване и ако натрупаната умора не натежи, хич няма да се даде на Джокович.

Link to comment
Сподели другаде

Под "младост", предполагам имаш предвид предимство за Тийм в това отношение, защото е на 26. Достатъчна възраст да си вече зрял и натрупал опит и рутина. И да не се повтарям, но в разигравния от дъното на корта, където е главно силата на Надал и Джоко, май само Доменик в момента може да се надиграва с тях. А както бе на 1/2 финала даже Тийм имаше превез по спезелените точки при над 9 удара (по-едно време беше 17-7), а със сигурност показателите са набъбнали до края на мача.

Link to comment
Сподели другаде

При 5 сетов мач на финала, Тийм няма да е изморен, независимо, че имаше по-тежки мачове.

От дъното на корта той дори удря по-силно топката от Джокович и Надал, което е много важно.

Освен това за разлика от един Раонич примерно, който няма победа над Джокович, Тийм го е бил вече.

 

Ще е епичен финал според мен, с много дълги разигравания.

Link to comment
Сподели другаде

Много важно е и как ще тръгне мача. Макар и контузен и уморен, Федерер почти спечели първият сет. Ако Новак повтори фалстарта си и на финала, то австриеца ще има сериозно предимство.

Link to comment
Сподели другаде

Защото нямаше такова! Тийм беше близо, но в решителни моменти се пропука. Определено, ако продължава така скоро ще има ГШ и може да стане Номер 1.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Даже и с предимството не можа да го бутне. Ебати песа е Ноле.

 

Започват да се пропукват големите 3-ма, то си е и крайно време.

Последните 13 шампиона от Шлема- Федерер, Надал, Федерер, Надал, Федерер, Надал, Джокович, Джокович, Джокович, Надал, Джокович, Надал, Джокович. :D

Link to comment
Сподели другаде

Джоко ще се задържи още 3-4 години според мен. Рафа ще вземе поне още 1-2 Ролан Гарос-а. Фед Най-много още един Уимбълдън/ ЮС да вземе, ама ще е тотално на мускули, и късмет с потоците.

 

Циципас, Тийм, Медведев ще бъдат следващите, но изобщо няма да се доближат до постоянството и доминацията на горните 3-ма. Поне ще бъде интересно. :)

Link to comment
Сподели другаде

Тази доминация едва ли ще я има вече. Гледаме последните мачове на голямата тройка. Все още обаче младите не са чак толква добри. Ако имаше сега един Джокович/Надал/Федерер на 20-22 щеше със сигурност вече да е взвл поне 1/2 ГШ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Пиронкова е на осминафинал в Щатите след изключителна победа над бившата номер 1 и шампионка от Уимбълдън и Роланд Гарос Гарбине Мугуруса.

Link to comment
Сподели другаде

Пиронкова току-що прегази Векич и е на осминафинал. Там я очаква победилката от Кийс - Корне.

 

Ще играе с Корне след като Кийс се отказа поради контузия във 2-рия сет.

Link to comment
Сподели другаде

Браво на Пиронкова.

Прави феноменални неща. Голям боец е.

Сега обаче с тоя бизон не знам как ще се справи. Тоя стероиден бабаит няма побеждаване.

 

Дано успее все пак, ще ѝ даде бой, сигурен съм.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...