Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

On 8.05.2022 г. at 20:16, Bellamy said:

Този малкия Алкараз, е новото чудо на техниката. На тези години само Надал е играл по такъв начин. До края на годината ще бъде номер 1 и ще остане там дълго-дълго време. Само, ако има някви сериозни контузии, ще го спрат да доближи големите трима по титли

Казах

 

 

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, Bellamy said:

Казах

 

 

Съгласен съм с теб, но ако трябва да сме честни той и Надал най-много намазана от това, че на Джокович му бе забранено да играе на АО и US Open. Съвсем друга щеше да е картинката, ако той беше взел участие на двата турнира. Съмнявам се да беше отпаднал и на двете преди поне 1/2 финалите. А можеше да спечели и двата турнира, особено AO. Ясно, че Федерер и донякъде Надал не са вече такава сила, но в Джокович още има хляб особено на твърди кортове.

Иначе браво на Алкараз! Мина през много трудности 3 мача в пет сета, като спаси и мачбол, за да стигне до финала. Бъдещето е пред него.

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, Stivi_G said:

Съгласен съм с теб, но ако трябва да сме честни той и Надал най-много намазана от това, че на Джокович му бе забранено да играе на АО и US Open. Съвсем друга щеше да е картинката, ако той беше взел участие на двата турнира. Съмнявам се да беше отпаднал и на двете преди поне 1/2 финалите. А можеше да спечели и двата турнира, особено AO. Ясно, че Федерер и донякъде Надал не са вече такава сила, но в Джокович още има хляб особено на твърди кортове.

Иначе браво на Алкараз! Мина през много трудности 3 мача в пет сета, като спаси и мачбол, за да стигне до финала. Бъдещето е пред него.

Джокович в последната година оплеска всичко което можеше. На Олимпиадата не прецени силите си и падна от два стола. В Щатите направи епична простотия и го изгониха. В Австралия се опита да шмекерува и го разкриха. И след всичко това вместо да се фокусира върху тениса ида вземе реванш в САЩ тази година той реши да си даде почивка и да чака Лейвър къп. 4 топ турнира си прееб@, а вероятно в Австралия няма да бъде допуснат заради опита да влезе с фалшиви документи. В същото време часовник е неумолим, а младите са гладни. В края на следващата година, според мен, Джокович, Надал и Федерер официално ще приключат, защото няма да са конкурентноспособни. 

Link to comment
Сподели другаде

Надал според мен ще продължава да игре, дори само заради Ролан Гарос,  а Джокович едва ли ще се откаже толкова рано. Не и при положение, че е на само титла зад Надал. 

Link to comment
Сподели другаде

Бях видял нещо преди известно време, че в Австралия се сменял някакъв министър ли беше, или не знам какъв там и мислели да махнат ограниченията за Джокович. Колко ще стане, не знам. 

Link to comment
Сподели другаде

Започнах да гледам тенис покрай Борг, но обикнах този спорт заради Федерер! Той и Михаел Шумахер ми бяха любимците извън футбола. Да видим, кой сега ще ме върне пред екрана 🤔 За Ф1 още няма такъв, а предстои да видим за тениса...

Link to comment
Сподели другаде

Мен Федерер толкова ме дразнеше... Хеле пък с асовете. Като го наврат в ъгъла и пусне някой и друг ас. Много е голям и добър, но му се дразнех на съвършенството. Надал ме кефеше много, но малко на лицемер ми заприлича в последните години, а и със специално разрешение да ползва забранени лекарства. Джокович  като започна да бие редовно Надал някъде към 2011-а започна да ме дразни, но пък бях  на негова страна като взеха да го мачкат за неща извън спорта.

Link to comment
Сподели другаде

Днес за последно излиза една ЛЕГЕНДА на тениса Роджър Федерер. Не случайно е избрал Рафа Надал за партньор в мача на двойки. Когато и Рафа и Джокович "окачат" ракетите тенисът няма да е същия! Въпреки че съм фен на Рафа дълбок поклон пред Федерер!

Link to comment
Сподели другаде

Моя любим тенисист беше Гийермо Кория (не знам дали сте го чували). Беше най-добрия на клей преди Надал, загуби финала 2004-та на Ролан Гарос, водейки с 2-0 сета и 3-0 гейма и после и контузии го съсипаха и рано се отказа от тениса, как да е де.  

Исках да кажа, че не харесвах Федерер, защото биеше моя човек. 🙈😁 Но вчера изгледах целия мач, както и сцените след мача, чак настръхнах и мога да кажа, че Федерер е уникален играч, уникален човек и единствен по рода си. 

Рафа и Джокович също ще се откажат скоро (поне Надал де) и ще липсват и да, тенисът вече няма да е същия, но това е животът-нищо не е вечно. 🙂

Link to comment
Сподели другаде

Спомням си Кория. Водеше се "най-бързите крака" по негово време. Но както каза контузиите му съсипаха кариерата подобно на по-късно появилия се Дел Потро. 

Щеше да е добре Федерер да приключи с победа последния си мач, макар и на двойки и на демонстративен турнир като Laver Cup, а и имаха мач бол. Но от другата страна имаха значително по-млади и във форма играчи. Сок си е играч на двойки, самият факт, че кма 3 спечелени титли от ГШ, го потвърждава. Като цяло стана зрелищен и оспорван мач. Но крайният изход не беше от голямо значение.

Федерер имаше комфорта където и да играе да се чувстава като пред родна публика. Рядко има толкова обичан играч.

Накрая даже и Надал си поплака. 

Link to comment
Сподели другаде

13 hours ago, Scouserrr said:

Гийермо Кория

Адмирации, че го споменаваш. Любим спортист. Марко ван Бастен на тениса. Рано рано приключи филма, а беше истинско удоволствие да го наблюдаваш .

Финала му с Гастон Гаудио през 2004 на Гароса е истинска класика в жанра. Записах си го даже на видео тогава се сещам 🙂

Link to comment
Сподели другаде

Беше много симпатичен играч, ама чак ван Бастен на тениса не е бил. Жалко за контузиите, но и да не бяха трудно щеше да се задържи в топ 8, камо ли по-нагоре. Доста беше лимитиран като качества и освен с бързина, не се отличаваше с друго. Не успя да постигне кой знае какви успехи дори на клей където му беше силата, преди появата на Надал. А след като се появи испанецът, веднага си пролича, кой е краля на клея. В последствие като се появиха Джокович, Мъри, Дел Потро, малко преди това и Вавринка, нямаше как Кория да се задържи в челните места, тъй като другите бяха много по-добри и по-постоянни от него. Налбандиан, също беше интересно явление и умееше да печели срещу фаворитите. Дел Потро според мен си беше по-добрия от другите двама споменати аржентици, на 19 спечели US след победа над Федерер, който тогава беше доминант почти навсякъде с изключение на клей. И ако не бяха контузиите, Дел Потро може би щеше да има поне още 1 ГШ и някой друг Мастърс (1000).

Сори @Scouserrr ако съм те засегнал за Кория. Наиситна беше симпатичен и се бореше мъжки, но предвид жестоката конкуренция, трудно щеше да има значими успехи и да нямаше проблеми с контузиите. 

П.С. Като видях с каква лекота Джокович се справи с полуфиналиста от преди две седмици на US OpenТиафо, ми е интересно, ако беше участвал сърбина, дали нямаше шмапиона да е друг?

Link to comment
Сподели другаде

Преди сегашното вече залязващо поколение великани, имаше наистина големи тенисисти от Южна Америко. Гоермо кория, Гастон Гаудио, един чилиец, на който за съжаление помня само фамилията - Гонзалес и моят любимец Давид Налбандян. За мен това време беше много по-интересно за наблюдаване от последното десетилетие. 

Имаше значително по-голяма конкуренция.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, J.N.K. said:

Преди сегашното вече залязващо поколение великани, имаше наистина големи тенисисти от Южна Америко. Гоермо кория, Гастон Гаудио, един чилиец, на който за съжаление помня само фамилията - Гонзалес и моят любимец Давид Налбандян. За мен това време беше много по-интересно за наблюдаване от последното десетилетие. 

Имаше значително по-голяма конкуренция.

Марк Гонзалес. Тогава все още бяха силни Густаво Кюртен (Бразилия) залязващия тогава Агаси, Лейтенант Хюйт и Анди Родик. Имаше повече разнообразие тогава, защото разликата между играчите не бе толкова голяма. 

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, Stivi_G said:

Марк Гонзалес. Тогава все още бяха силни Густаво Кюртен (Бразилия) залязващия тогава Агаси, Лейтенант Хюйт и Анди Родик. Имаше повече разнообразие тогава, защото разликата между играчите не бе толкова голяма. 

Е, да, но аз говорех за южноамериканците. Гонзалес много, ама много ми харесваше с борбения си характер. Много ми приличаше на един чех - Радек Штепанек с една такава груба техника, обаче хванат ли някой големец на късо и няма пускане. Иначе Родик, и най-добрият му приятел Марди Фиш, бяха радост за окото. От испанците Карлос Моя и малко по-късно Фернандо Вердаско. Имаше един кипърец - Маркус Багдатис. Тенисът бе прекрасен за наблюдаване. Сега дори и с наличието на българин на доста високо ниво, трудно си намирам причина да гледам турнири. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...