Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

Гост Steven Gerrard The Best

Обсъждайте тук тениса,турнирите,любимите ви тенисисти всичко.лично на мене любимата ми игра след футбола е тениса,след това снукъра. Но тениса наистина много ми харесва и доста често гледам турнирите. Днеска моя любимец НАдал размаза Федерер 6:1, 6:3, 6:0.

А при жените съм за МАрия Шарапова.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

По принцип не харесвам особено много нито Федерер, нито Надал, но това, което направи испанеца днес беше направо...Не си спомням кога за последно някой беше печелил сет срещу Федерер на 0.Единствената титла, която липсва на Федерер, предполагам и още доста време ще му липсва :sarcastic:

 

Иначе аз съм фен на Лейтън Хюит.Предполагам единствения тук

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sami_Hyypia

Ми и аз при жените съм за Шарапова,не в тениса,попринцип!

Иначе тенис на корт знам само Федерер,Надал,Шарапова и Курникова,само това знам за цялата игра :D Иначе на маса си цъкам,не особено често де ама все пак играя и то що годе добре :rolleyes:

 

А за други спортове които харесваме,освен по-стандартните (баскет,волейбола) харесвам много и ръгби,даже като бях на море се бях запознал с едни пичове дето вместо футбол си цъкаха ръгби и играх с тях,яко е,инт е :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best
По принцип не харесвам особено много нито Федерер, нито Надал, но това, което направи испанеца днес беше направо...Не си спомням кога за последно някой беше печелил сет срещу Федерер на 0.Единствената титла, която липсва на Федерер, предполагам и още доста време ще му липсва :sarcastic:

 

Иначе аз съм фен на Лейтън Хюит.Предполагам единствения тук

 

Оооооо не си единствения,забравих да споемна,че съм и за Хюит и за Надал. Лошото обаче е че кариерата на австралиеца почти залезе.Изведнъж се срина и вече нее същият боец,какъвто беше преди 5-6 години,дане забравяме че е и бивш номер 2 ако не се лъжа.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G
Оооооо не си единствения,забравих да споемна,че съм и за Хюит и за Надал. Лошото обаче е че кариерата на австралиеца почти залезе.Изведнъж се срина и вече нее същият боец,какъвто беше преди 5-6 години,дане забравяме че е и бивш номер 2 ако не се лъжа.

Бивш номер 1 ;) . След като взе през 2002 година Уимбълдън . И на мен ми е любим играч и симпатизирам на него , но истинския ми любим играч е Роджер Федерер и въпреки , че игра слабо и съвсем заслужено загуби от Надал , аз не се срамувам от това че съм му фен . От 4-5 години гледам тенис и знам какви са неговите качества и за мен той си остава най-добрия тенисит поне за тези десетилетия . Отначало бях за Хюит , но след като гледах няколко мача на Роджър малко преди да стане №1 ми хареса мн неговата игра и от до днес съм му голям фен . По принцип женски тенис почти не гледам , но моята любимка е Ана Иванович и като играч и като визия много ми допада.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Novkov
То тва се играеше с топка, нали? :D

 

Да, с една от твоите :sarcastic:

 

Преди гледах тенис, ама нещо не ме грабна.

Link to comment
Сподели другаде

Гост (:Doreto:)

Аз преди нещо не гледах,не ми беше интересно,но сега много му се кефя :) Супер си е спортът-учи те както на физическа,така и психическа издръжливост.Даже според мен това е един отр спортовете,където психиката играе много,много,много,много важна роля.Любимата ми тенисистка беше Жустин Енен Ерден,жалко че се отказа :( Фаворити са ми Новак Джокович и Мария Шарапова :) :good2: От жените определено не ми харесват сестрите Уилиямс :D Анипатични са ми.От мъжете Надал не ме кефи,но не може да му се отрече изключителната игра (спомин си финала с/у Федерер преди няколко дена,напрао го разлепи :) ).Най-дразнещото нещо в него са панталоните,които постоянно си придърпва и оправя :D

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Един от любимите ми спортове наистина невероятна игра.

 

Подкрепям Гаел Монфис (тоз дивак на аватара ми) при юношите беше номер1,но непрстанни контузии му пречат да стигне челните места при мъжете поне засега.Най-доброто му постижение беше преди седмица на Ролан Гарос,където на полуфинал бе спрян от Федерер.Страшно талантлив с мощни удари и размазващ сервис,движи се невероятно по корта.

 

За вчерашния финал само искам да кажа,че за пореден път се видя как машината Рафа мачка всичко живо на клей и на тази настилка никой няма отговор на унищожаващата му игра.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Koй прекъсна серията му от 80 и кусур мача без загуба на клей? И то като губеше със сет? Случват се и такива неща.

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Колко победи има Надал с/у Федерер на клей ?

 

ми доста са и много от мачовете по между им Надал е губил първия сет и след това е обръщал,така че не мисля ,че с едната си победа на финала в Хамбург през 2007 Федерер е направил нещо толкова изключително !

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост (:Doreto:)

Гледах Монфис на мача му срещу Федерер и се представи доста добре :) Много е пъргав и мисля че само липсата на достатъчно опит му попречи да спечели срещу Федерер :) Да е здрав и съм сигурна че ще стигне много надалеч :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Щото освен клей Надал кога може да го бие. Той си знае тоз нясък и тва е . Нормално е като цял живот си играл на таз настилка още от дете и имаш талант , нормално е да е толкоз добър на клей. Но въпроса е , че освен клейя Надал има малко победи над Фед , това какво означава . Че Федерер е унивирсален тенисист и въпреки че загуби злощастно според мен ( а не само де ) той е най-добрия тенисист .

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Съгласен съм с теб!

Федерер е най-универсалният тенесист и е по-добър от Надал на всички наститилки без клея,където испанецът го превъзхожда,това исках да кажа!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Аз имах предвид друго. Федерер е №1 защото е най-добрия на твърди кортове , на трева и е 2-ри на клей(след Надал) . Докато освен титлите на клей и някоия др титла от Мастарс на "твърдо" , няма кой знае колко успехи. Освен РГ няма друга титла от големия шлем , а Роджър няма само тази в Париш , но има и 3 финала което също не е малко.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Гост DwAyNe WaDe

Григор Димитров достигна полуфиналите на "Уимбълдън"

 

Българският тенис талант Григор Димитров продължи с прекрасното си представяне на "Уимбълдън". В турнира за юноши той вече се класира за полуфиналите след победа с 6:3, 7:5 срещу поставения под номер три Сезар Рамирес от Мексико. Българинът игра изключително стабилно, като бе почти безгрешен при свой сервис. Той вкара 55 процента първи сервис, допълнени от 4 аса, но спечели 80 процента от точките при първи начален удар и 80 процента на втори сервис.

 

В първия сет 17-годишният Григор, който е 13-и в света при юношите, реализира първата си възможност за пробив, която се откри пред него в шестия гейм. Той взе гейма на нула и поведе с 4:2, което бе основата за успеха му в първата част, спечелена с 6:3. Втория сет бе по-равностоен, като мексиканецът, който е 4-и в света в тази възрастова група, се държеше на ниво почти до края, но допусна пробив в последния момент - в 11-ия гейм. След това Димитров завърши мача, който продължи 1 час и 6 минути.

 

За място на финала българинът ще спори със сърбина Филип Крайинович. За Григор това е първи полуфинал при юношите на турнир от Големия шлем. Преди няколко седмица той игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос", а в края на миналия сезон достигна до финала на двойки на US Open. През този сезон българският талант спечели и първата си титла при мъжете.

 

 

Браво на Григор,пожелавам му успех на полуфинала , дано го дават по тв.

Вижда се , че пичът е талантлив, на Ролан Гарос 1/4финал ,сега на Уимбълдън минимум 1/2финал,13ти в света при юношите,след някоя друга година ще го гледаме в челните места и при мъжете ;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

ГРИГОР ДИМИТРОВ НА ФИНАЛ НА УИМБЪЛДЪН

4 юли 2008 15:32

Размер на шрифта: A | A | A |

 

Младата надежда на българския тенис Григор Димитров постигна невероятен успех, класирайки се на финала на Уимбълдън при юношите до 18 години.

 

Талантът ни надигра днес на полуфиналите непоставения сърбин Филип Краинович с 6:3, 6:3 за малко повече от един час.

 

Българинът, който е под номер девет в основната схема на Откритото първенство на Великобритания, спечели първия сет с 6:3, след като проби сервиса на своя съперник в петия гейм.

 

Хасковлията започна добре втората част, но трябваше да излиза от тежка ситуация, след като представителя на западните ни съседи поведе с 2:1. Димитров започна да бие още по-силен сервис, наложи умната си игра, обърна нещата до 3:2 в своя полза и спечели гейма с 6:3, с което си осигури и място на финала.

 

Българската звезда ще спори за трофея със своя партньор на двойки Хенри Континен от Финландия, който победи номер едно в схемата Бърнард Томич от Австралия със 7:6, 6:4.

 

Двамата ще се срещнат още днес, тъй като ще играят в мача си на двойки от втория кръг срещу Ерик Крепалди от Италия и Хироясу Ехара от Япония.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Винъс Уилямс с пета титла на "Уимбълдън"

 

Винъс Уилямс спечели пета титла от третия турнир от Големия шлем за годината "Уимбълдън". На финала 28-годишната американка победи сестра си Серина със 7:5, 6:4 след оспорван двубой, продължил 1 час и 51 минути. За Винъс, която в момента е 7-а в световната ранглиста, това е втора поредна титла в Лондон. Това бе трети финал на "Уимбълдън" между сестри Уилямс, като през 2002 и 2003 г. Серина си тръгва като победителка, а през 2000 г. двете играят на полуфинал, който е спечелен от Винъс.

 

Мачът започна отлично за 26-годишната Серина, която осъществи пробив още в първия гейм. В началото тя контролираше събитията на корта, поведе с 2:0 и 30:0 в следващия гейм. По-голямата от сестрите обаче намери ритъма си, спаси гейма и постепенно изравни играта. Винъс успя да върне пробива в осмия гейм и от този момент доминираше. Тя пропусна шансове да затвори първия сет в десетия гейм, но успя да го направи малко по-късно за 7:5 след няколко грешки на съперничката си.

 

Вторият сет също бе равностоен, но Винъс определено имаше предимство, въпреки че в самото начало не бе особено убедителна. Тя спаси възможност за пробив в първия гейм, а в третия двете американки сътвориха титанична битка. Геймът продължи 14 минути и при седмия си брейк пойнт Серина го спечели. Тя обаче много бързо пропиля аванса си и допусна пробив и изравняване още в следващия гейм. В десетия гейм Серина не издържа на стабилната игра на сестра си и Винъс с нов пробив сложи край на спора.

 

В началото на втория сет Винъс изпрати сервис с 129 мили в час (207,6 км/ч), с което изравни собственото си постижение за най-бърз сервис в женския тенис.

 

Предишните успехи на Винъс на "Уимбълдън" са през 2000, 2001, 2005 и 2007 г. Тя печели за втори път финал от Големия шлем срещу сестра си, като това бе седмата битка за титлата в най-престижната верига между двете. За нея това е 37-а титла в кариерата и 7-а от Големия шлем, а днешният й успех бе осми срещу Серина, която също има толкова

 

Утре е мъжкият финал м/у Надал и Федерер , както и финала при юношите ,където ще играе Григор.

 

edit:и двата мача са от 16 часа по диема и диема 2

Link to comment
Сподели другаде

Гост slow_burn
Съгласен съм с теб!

Федерер е най-универсалният тенесист и е по-добър от Надал на всички наститилки без клея,където испанецът го превъзхожда,това исках да кажа!

 

Но пък Надал все повече се усъвършенства дори на трева. Която в Испания, където се е учил да играе, въобще не я тачат.

А Джокович е също толкова универсален тенесист, но му липсва малко психика и малко опит. Аз обаче вярвам в него.

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Aйдеее браво на Григор!

Страхотна победа ,въпреки че го болеше рамото се пребори за титлата!

Чакат го още много успехи само трябва да избегне контузиите!

По-късно ще пусна снимки на шампиона!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

Това е нещо уникално,прекрасна игра,прекарасни удари,прекрасни волета, всичко беше перфектно.... Браво Гриша,гордеем се с теб !

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Ето го и бъдещия игарач от топ 10 при мъжете :P

http://i.data.bg/08/07/06/1040913_orig.jpg

http://i.data.bg/08/07/06/1040549_orig.jpg

http://i.data.bg/08/07/06/1040935_orig.jpg

http://i.data.bg/08/07/06/1040915_orig.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...