Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

Гост Steven Gerrard The Best
Ето го и бъдещия игарач от топ 10 при мъжете :P

http://i.data.bg/08/07/06/1040913_orig.jpg

http://i.data.bg/08/07/06/1040549_orig.jpg

http://i.data.bg/08/07/06/1040935_orig.jpg

http://i.data.bg/08/07/06/1040915_orig.jpg

 

 

За тези които редовно следят тениса,само на мен ли ми се струва че наш Гриша много прилича на Андрю Мъри :|

Link to comment
Сподели другаде

Гост Kuyt

Евала на Гришата. За него съм чел страшни суперлативи и отзиви, а от това, което съм гледал, наистина момчето притежава супер качества, които с времето ще се натрупват все повече и повече. Все пак, и Тошко Енев едно време беше сред най-добрите млади състезатели, но не беше за дълго. Остаря, пропи се (майтап де, но... ) и свърши със сериозния тенис. Дано случая на 17-годишния българин не е такъв.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Vergi_liverpool
За тези които редовно следят тениса,само на мен ли ми се струва че наш Гриша много прилича на Андрю Мъри :|

И на мен много ми прилича на Мъри.

Link to comment
Сподели другаде

Гост (:Doreto:)

Наш Григорчо по-хубав от Мъри B) Евалата на това момче обаче,не само за успеха а и за начина,по който е стигнал толкова далече.В "7 дни спорт" четох че държавата не му е давала пари,за да участва на тези големи състезания и той със собствени пари и с тези на приятели,успял да стане част от турнирите.Е,дали не ме хвана яд на това че държавата въобще не се грижи за талантите си,а само мисли в коя реклама да се появат <_< Надявам се Григор да продължава все така нагоре,да бъде много здравичък и да знае че винаги ще го подкрепяме :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Когато трябват пари, никъкви ги няма , обаче когато наш успял състезател се завръща,са първи на летището, да го посрещат!

Link to comment
Сподели другаде

Гост DraculaS

От тениса симпатизирам на Надал, мразя Федерер.

При жените харесвам Шарапова и Иванович, ама повече гледам изявите им извън кортовете :D

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Гост Zdravk0

Ако Надал спечели сега турнира в Синсинати ще имаме нов Номер 1 от 5 години насам !

 

Инъче моя любимец Анди Мъри се класира за 1/2 финалите и ще чака победителя от Колшрайбер/Карлович, така че има реален шанс да играе на финал, но за повече не виждам как ще се пребори, за мое съжаление.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

Надал на полуфиналите, става номер 1 в света

 

Рафаел Надал ще замени Роджър Федерер като номер 1 в световната ранглиста със сигурност до две седмици, след като победи Николас Лапенти (Еквадор) със 7:6 (3), 6:1 на четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати с награден фонд 2,615 милиона долара. Надал 100 процента ще оглави ранглистата от 18-ти август.

 

Той може да направи това още в понеделник, но само при условие, че спечели турнира в Синсинати. Федерер, който е номер 1 в последните четири години и половина, загуби на осминафиналите от Иво Карлович. Така Рафаел Надал ще стане едва третият испанец номер 1 в тениса след Карлос Моя и Хуан Карло Фереро.

 

"Беше тежък мач. Бях малко изморен след тежката седмица в Торонто. Важното е, че съм на полуфиналите", каза испанецът. "Много съм щастлив, че мога да стане номер 1 в света. Подобрих много играта си през последните три години и спечелих доста турнири. Винаги съм бил щастлив като номер 2. Но разбира се, първото място винаги е било моя цел", добави Надал.

 

Испанецът може да спечели шести пореден турнир, но на полуфиналите ще има трудна задача срещу номер 3 Новак Джокович (Сърбия), който отстрани Ернестс Гулбис (Латвия) с 6:3, 6:4. Ако Надал загуби финала в неделя той ще оглави ранглистата на 11-ти август, а ако отпадне на полуфиналите ще стане номер 1 седмица по-късно.

 

32-годишният Лапенти оказа съпротива на Надал само в първия сет, който завърши 7:3 след тайбрек. Във втория сет испанецът даде на своя съперник само един гейм. Срещата продължи 1:48 часа. За Лапенти, който е 89-ти в световната ранглиста, това бе първи четвъртфинал на турнир "Мастърс" от 2002-ра година в Маями.

 

"Ако искам да победя Джокович ще трябва да играя по-добре от днес", добави още Надал. Срещу Джокович Рафаел Надал има 9 победи и 3 загуби, а този сезон го е побеждавал три пъти.

 

В другия полуфинал ще се срещнат номер 8 Анди Мъри (Великобритания) и Иво Карлович (Хърватия). Мъри победи бившия шампион Карлос Моя (Испания) с 2:6, 6:3, 6:1, а Карлович отстрани Филип Колшрайбер (Германия) със 7:6 (6), 7:6 (3), след като записа 24 аса.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Аз не мога да разбера , защо Надал ако загуби днес , ще е №1 чак след 3 седмици? Ако ги е събрал точките трябва да е на парво още този понеделник. То до 18 може да е свършил олимпийския турнир и ако го спечели Федерер , Надал да си остане пак 2.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Ми естествено . Те за тва ще играят. Ама няма да са мн . Май ще са толкова колкото дават за турнир от мастърс серийте.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Гост DwAyNe WaDe

ALLEZ , GA EL

 

Преди минути моят човек Гаел Монфис(лицето на аватара ми :sarcastic:) ,спечели мача си от 3ия кръг на US OPEN с/у Налбандиан :drinks:

 

Преди това Мъри доста се изпоти , но все пак стигна до победата :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Ми браво на твоя човек . Налбандиян е мн труден съперник . Когато има ден и играта му върви може да бие всеки . Пожелавам ти Момфис да играе финал заедно с Федерер [ освен ако не са в една полувина от схемата де ]

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

'La Monf' е в половината на Надал и могат да се срещнат на 1/4 финал !

 

Очаквам с нетърпение този мач , разбира се Монфис трябва да победи Марди Фиш първо :sarcastic: .

 

Интервю с Гаел !!!

 

Q. What is your success to bumping off highly‑ranked guys?

 

GaEL MONFILS: I'm just playing my game. Before the match I tried to find a solution against this guy. I mean, all top‑10 guy, you know. I know how to play there, so when in front there I feel comfortable, and then just try to play my game.

 

I hope soon to be with them, so I never give up. That's why maybe sometime I win it.

 

 

Q. You didn't get the point, but I watched you hit a shot between your legs. You looked like the Harlem Globetrotters.

 

GaEL MONFILS: Because I was going too fast and cannot stop, so the last solution was between the legs.

 

 

Q. The crowd loved it.

 

GaEL MONFILS: Yeah, but the first time, the first intent is not between the legs. It was like I was going too fast and after I have to find a solution, so I go between the legs.

 

 

Q. So it was not planned?

 

GaEL MONFILS: Not at this time.

 

 

Q. Who's the guy you gave the racquet to to hit the ball into the crowd?

 

GaEL MONFILS: One of my good friends.

 

 

Q. When you're playing at US Open, Americans love that type of showmanship. Is that something that you're conscious of, because not only does it help you with the crowd, but it helps you separate yourself from the rest of the players.

 

GaEL MONFILS: I mean, I'm me. I mean, like I love to show my emotion. I love to do a show, because when I was 9, 11, to play in front of a lot of people it's like for me something amazing.

 

So like I do it for me. It's fun. You know, I have to show them I am enjoying on the court, you know, I enjoy my sport. And then they show me emotion, so it's great.

 

 

Q. So why did you give up becoming an NBA All‑Star or European All‑Star in place of tennis?

 

GaEL MONFILS: Maybe after my career I will think to be in NBA. I love the NBA. I love the show they give the player. I mean, maybe in tennis sometime it's too stiff, like some guys wants to keep the emotion.

 

Me, I'm not like this, you know. Like, my culture is to be very fun and enjoy the life. So on the court I'm like this.

 

 

Q. How did you approach the third set knowing that Nalbandian is a player who often will drop two sets before going on a run?

 

GaEL MONFILS: I saw him like the first point of the third set was a bit tired, like almost cramping, so I was very confident about it.

 

Just tell me to make him run a lot.

 

 

Q. Seems like at the end of the match when you were trying to break him for the match ‑ I think it was 5‑1 in the third ‑ you did a bunch of splits. Seemed to be almost like you may have come close to hurting yourself. Do you think that the acupuncturist gets nervous when you do stuff like that?

 

GaEL MONFILS: I mean, I think my parents are in front of the TV in Paris, also. It's like I don't want give up one point. I want to be the best on every point, so sometime I can going too far. At this time it was okay, so that's fine.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Zdravk0

Въпреки, че спечели много трудно победа, аз съм много доволен от моя човек - Анди Мъри. След изоставане от 2-0 сета, успя да се върне и дори да спечели мача, нещо, което не се забелязваше до преди време и след като загубеше някой важен гейм и се ядосваше и започваше с непредизвиканите. Вече Мъри прави много по-малко такива грешки, но все пак има още какво да подобри в играта си-в някой важен гейм прави 2-3 поредни непредизвикани и го пробиват и това му е редовния номер. Инъче се надявам скоро Мъри да влезе в топ4 и поне на 1/4 финал на този турнир. Ще видим срещу Вавринка.

 

That's ma boy !

http://i.data.bg/08/08/31/1128320.jpg?9lvhp

 

п.п.: I'm back, niggaz ! ;D

Link to comment
Сподели другаде

Гост Zdravk0

Не знам ама тоя Монфилс все повече почва да ми радва окото надявам се скоро да влезе в топ8 щото тия Ферер и Налбандиан не мога да ги гледам !

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe
Не знам ама тоя Монфилс все повече почва да ми радва окото надявам се скоро да влезе в топ8 щото тия Ферер и Налбандиан не мога да ги гледам !

http://i.data.bg/06/07/22/35734_orig.jpg

 

 

Проблема при Монфис , е че откакто е при мъжете няма сезон без контузия :empathy2:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...