Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

Гост S+G+

 

Тази сутрин гледах мача на запис.Истинско удоволствие...В същото време се вижда колко много път има да извърви Гришо.Ако иска да стигне големите ,де...

да,абсолютно си прав ,като човек който постоянно гледа и играе тенис,мога да кажа ,че в физическо и психическо отношение има цяла пропаст да преодолява за да стигне до тяхното ниво,докато технически -уменията ,си ги има!
Link to comment
Сподели другаде

Гост Revan

Един велик мач наблюдавахме вчера... очарова останах, въпреки, че нито Джокович, нито Надал са ми толкова симпатични... Припомниха ми мачовете на Агаси и Сампрас, които ме оставяха с отворена уста като дете....

 

Гришко има наистина дълъг път, но е в правилния коловоз. След като смени треньора се вижда разлика в начина му на игра, в отношението му спрямо мача и такъв тип подобни, уж дребни детайли.Технически, наистина е доста напреднал, но му липсва физическата подготовка. След като изиграе един труден и силен мач, то му трябва повече време да се възстанови, съответно в следващия мач е гола вода. Другото, което спомена колегата по-горе е също вярно - психиката... Мисля, си че това ще е по-трудното от двете, но се надявам да успее... Цяла България се надява...

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Пропастта между първите 4-ма (Джокович, Надал, Федерер и Мъри) е гигантска. Да, Гришо е много далеч от тях, но поне според мен единственото нещо, по което отстъпва на тенисисти от Топ 10 като Вавринка, Типсаревич, Гаске и т.н., е психиката. Да се надяваме, че с времето това ще се оправи. Само че не може винаги да говорим само за бъдещето след като той вече е на 22, а на тази възраст много големи тенисисти вече бяха печелили дори и титла от Големия шлем.

Link to comment
Сподели другаде

Гост S+G+

Точно от тях,даже не отстъпва и по психика,той си има достатъчно самочувствие,даже и в повече от необходимото,след някой мач,както преди с Бердих,тази година с Джоко ,почва да си мисли ,че може да прегази с лекота всички,но реалнота е друга!Всъщност му липсва още опит в поредица от големи мачове ,на големи турнири,където излизаш от един изтисткващ до крайност всички видове сили и трябва да го заб равиш ,на момента,защото на следващия или по-следващия ден предстои такъв ,с още по-амбициран ,да достигне трофея съперник!Аз ,за себе си нямам никакво съмнение ,че Гришо ще достигне до топ 10,за по-нататък -първата 3-4ка е малко в условно наклонение !Там достигат само спортисти ,които имат нещо специално,а до N1,съвсем избрани от господа!В по-стари времена е било и по-различно ,имаше повече флугтуация в рамките на 10-та,сега 4-ката доминира всички турнири и ако играят и 4-та мн често те са полуфиналистите,в по-рани времена по-скоро е имали голямо съперничество м/у 2-на тенисисти,сега 4-ма!Та за Гришо-със сигурност освен влизането в 10-ката ще направи и кинти(зад него стои голяма мениджърска агенция-Октагон,същата и зад сестри Малееви-и 3-те топ 10 състезателки)Общо взето ,в тениса се разиграват огромни суми и никой няма да те остави ,да не ги шерваш,както пример е при Пиронкова,но тя и затова няма никога да стане топ 10състезателка!

Link to comment
Сподели другаде

Гост S+G+

Самочувствеито и психиката са два различни неща.

прав си ,но и 3-мата цитирани,не се славят с изключителна психика!Когато говорим за психика,за пример са Джоко и Надал,при Федерер майсторство и импровизацията са големи,не е от най-стабилните психически,още по-малко това важи за Мъри,но при него огромни усилия се хвърлиха в/у физическата му подготовка и психическата устойчивост,всъщност е най-точния пример за целенасочено и програмирано развитие на определени качества,които са в дефицит при даден спортист!
Link to comment
Сподели другаде

Гост Kimi

Сългасен съм, само искам да отбележа, че при Мъри има сериозен напредък с психиката, след като Иван Лендъл отиде в щаба му. Неслучайно, преди това игра 3 финала от ГШ и не спечели дори сет, докато миналата година триумфира на Олимпиадата и УС Оупън.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост Revan

Допада ми как се разбира с големите, повечето младоци ги е срам да ги погледнат в очите :) Браво на Гришко, дано на Уимбълдън напипа хубав жребий :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост JohnToshack

Мисля ,че Гришо ще се върти около 30-то място.Дано да съм в грешка ,но много неща му липсват за да е до големите.

А тук вижте как Гришо и Джокович имитират Шарапова :sarcastic:

http://www.sportal.bg/news.php?news=433215

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Надал загуби с 0:3 още в първия кръг на Уимбълдън. Не помня от кога не бях виждал такава сензация в тениса, бяхме свикнали всички от големите да губят изключително рядко от тенисисти извън Топ 10, какво остава от такива извън Топ 100.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Kimi

Надал загуби с 0:3 още в първия кръг на Уимбълдън. Не помня от кога не бях виждал такава сензация в тениса, бяхме свикнали всички от големите да губят изключително рядко от тенисисти извън Топ 10, какво остава от такива извън Топ 100.

От миналата година, като падна от Лукаш Росол (номер 100). И стига с тези оправдания за коленете, ако беше толкова зле, нямаше да вземе една камара титли след захвърщането си.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Надал просто не е за този турнир :)

Силно изказване като имаме предвид, че го е печелил два пъти. Още повече, че първия път свали Федерер от трона му. Просто изненадите са част от играта, лично на мен ми е писнало вече толкова време да гледам само Джокович, Надал, Федерер и Мъри, нека има малко разнообразие.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Revan

Нека го е печелил. Някои настилки са предпочитани за един тип играчи, други настилки за друг тип играчи. Самият Надал е казвал, че Уимбълдън не е неговото място. Същата работа е Федерер във Франция, където има само една титла, а на Уимбълдън си дели рекорда със Сампрас.

 

Нашия кога играе? Започва срещу Симоне Болели, ако победи - Земля/Ръсел. Ако и там се справи най-вероятно ще играе с Дел Потро. Дано да стигне до там :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Нека го е печелил. Някои настилки са предпочитани за един тип играчи, други настилки за друг тип играчи. Самият Надал е казвал, че Уимбълдън не е неговото място. Същата работа е Федерер във Франция, където има само една титла, а на Уимбълдън си дели рекорда със Сампрас.

 

Нашия кога играе? Започва срещу Симоне Болели, ако победи - Земля/Ръсел. Ако и там се справи най-вероятно ще играе с Дел Потро. Дано да стигне до там :)

Днес, след 5 часа му е мача. А веднага след него започва и Пирнокова на същия корт.

 

Иначе е ясно, че тревата е най-неприятната настилка на Надал, но в днешно време топ тенисистите вече умеят да играят на всякаква настилка. Надал в началото на кариерата си мачкаше на клей, а беше посредствен на трева, но израстна изключително много и поне според мен в момента не отстъпва на никой от останалите.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Prospero

Гришата има изключителен шанс да се класира доста напред на този турнир. Тревната настилка пасва на стила му, Дел Потро не му е любима настилка :D Дано остане фокусиран и да завършва точките си бързо и ефективно. Не се надявам да има ОГРОМЕН напредък във физически аспект, но ако приключва мачовете си бързо и решително, това би било доста добре от гледна точка на натрупаната умора в един по-напреднал етап на турнира. Също така ще му даде и самочувствие и увереност. Вярвам, че може да го постигне, остава и той да си повярва. Всичко друго го има :)

 

Отностно Надал - всеки си има любима и не толкова любима настилка. Настилка, която пасва на стила му на игра и настилка която не пасва. Тревната настилка е от втория тип за Надал, той си го е казвал, не смятам за нужно да го доказвам :) То се видя и вчера де. За успехите на тази настилка - това вече е съвсем отделен въпрос :))

Link to comment
Сподели другаде

Гост Kimi

Между другото, преди доста време бях чел интервю на Надал, в което той казваше, че Уимбълдън е любимият му турнир от ГШ.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Между другото, преди доста време бях чел интервю на Надал, в което той казваше, че Уимбълдън е любимият му турнир от ГШ.

Може да му е любим, защото е най-популярен и може би най-престижен. Със сигурност обаче на трева се чувство много по-некомфортно, отколкото на клей.

 

Григор очаквано отнесе Болели за около час и 20 минути без никакви проблеми. Цвети обаче ме изненадва приятно като е много близо до победа над Павлюченкова, още повече, че я размаза с 6:0 в първия сет. Като цяло се очертава страхотен ден за българския тенис.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Kimi

Може да му е любим, защото е най-популярен и може би най-престижен. Със сигурност обаче на трева се чувство много по-некомфортно, отколкото на клей.

Е, това то е ясно и видно. Аз споделям мнението, което преди време каззаха по Евроспорт, че първите няколко мача на Надал на Уимбълдън са най-трудни, защото настилката още е много бърза. Вече стигне ли до втората седмица, кортовете се изтъркват, стават по-бавни, което безкрайно го облагодетелства.

Link to comment
Сподели другаде

Гост S+G+

 

Е, това то е ясно и видно. Аз споделям мнението, което преди време каззаха по Евроспорт, че първите няколко мача на Надал на Уимбълдън са най-трудни, защото настилката още е много бърза. Вече стигне ли до втората седмица, кортовете се изтъркват, стават по-бавни, което безкрайно го облагодетелства.

точно така е ,докато тревата си е ОК ,топката се плъзга ,не отскача и изключителният лифт,който Надал и придава ,водещ до отскок нагоре,след контакт с земята,не действа,по нататък ,с навлизането във Втората седмица и изиграването на мн мачове тревата особено в последните метри ма полето ,почти изчезва и корта ,силно се доближава по характеристики до клей корт ,а точно тогава са и мачовете с по силните противници!Просто Надал разчита първите кръгове да ги мине на куц крак и с пословичната си упоритост и физика,но не винаги му се получава!

Вчера ,специално Цеца ме изненада приятно,даде 1 гейм само!!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...