Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

Гост bgscouser

За мен този проблем при Федерер който някои от вас наричате "мързел", аз ще нарека психологическо пренасищане. Всъщност това определение не е точно от мен а от човек който се интересува от тенис дълги години.Пренасищане от играта,от постиженията,от победите един вид всичко му е "омръзнало".Не вярвам някой да не се съгласи че Федерер е постигнал най-високото равнище в тениса - трофеи,финеса в играта му е несравним,световен номер 1 за дълъг период от време и едва ли ще има някога тенесист като него.Освен това по принцип играта на Надал е такъв стил който не е от най-приятните на Роджър.Този година като цяло започва доста добре както и самия той сподели и съм почти сигурен ,че ако той беше на финал за сметка на Надал щеше да победи сънародника си Вавринка.

Link to comment
Сподели другаде

Гост behemoth

Обяснението е просто. Федерер е гений в тениса, продиджи, Фаулър! А, гениите не обичат да се трудят много, много. Тези които все пак го правят стават велики (този за когото говорим). Но все пак в тях остава един... Да го наречем мързел, една малка убеденост, че са таланти и нещата ще си дойдат на мястото в мача, да но той мача вече свършва :D

проблемите на Федерер и чичо Тони много пъти ги е казвал. Надал използва това, че Федерер отиграва трудно високи топки на обратен удар. А форхенда на Надал с адски много топ-спин отива точно там и отскача на нивото на главата на Роджър. Единствения сигурен удар в тази ситуация на Федерер е слайз по диагонала, който върви при всички освен при надал. Просто испанеца може да повдигне всяка топка и да я запрати в някой ъгъл.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Гост ZdraveCa

След снощния успех на Лудогорец, тази сутрин Гришо последва примера им и направи страхотен обрат срещу Гулбис, за да се класира на 1/2 финал в Акапулко. Утре сутринта излиза срещу Мъри и този път е крайно време да му вземе скалпа.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Да, дано скота преклони глава пред нашия. Досега само фибите от скалпа му сваляше :)

Мъри е в най-лошата си форма от години насам. Григор пък е във формата на живота си. Перфектен момент да го удари.

Link to comment
Сподели другаде

Гост L1v3ruS

Не мога да се съглася че нашия е в няква постоянна форма в момента. Според мен си е доста назартен и непостоянен. Просто има някакво леко психическо израстване, но това си е мое мнение, може и да бъркам :) Важното е да го отпори утре заран :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Втори пореден мач, в който Гришо прави обрат срещу топ тенисист. И пак демонстрира воля, което много ми харесва. Очевидно работата с Роджър Рашийд дава резултат в това отношение, а той другото си го има. Дано утре да отупа и Андерсън.

Link to comment
Сподели другаде

Гост drenski

Втори пореден мач, в който Гришо прави обрат срещу топ тенисист. И пак демонстрира воля, което много ми харесва. Очевидно работата с Роджър Рашийд дава резултат в това отношение, а той другото си го има. Дано утре да отупа и Андерсън.

 

И воля, но и спокойствие да не се панира, когато резултатът е срещу него. Пък и да вземеш два тайбрека срещу Мъри, който е страхотен връщач, а днес и линиите го обичаха.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Невероятен Гришо! Оцеля в толкова критични моменти и в крайна сметка спечели титлата след 3 завързани и драматични двубоя срещу топ тенисисти.

Link to comment
Сподели другаде

Гост drenski

Велик!!!!

В средата на третия сет бях прежалил мача и мислех, че го губи.

Хубави 24 часа. Вчера сутринта гледахме полуфинала с Мъри, после 3:0 срещу Саутхямптън и тази сутрин титлата на Гришо.

Link to comment
Сподели другаде

Гост nicoise

Великолепен старт на месец март! Титлата д дълго чакана и няма нищо случайно в този успех. Добра работа на Рашид , израстване от Гришо гарнирана с воля и талант. Не бяха далеч времената когато го отписваха повечето бг експерти ехх ... Добре че е министърката на спорта хах ха:)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Гост ZdraveCa

Уникален мач между Гришо и Бердих. Нашето момче качествата си ги има отдавна, но откак работи с Роджър Рашийд има огромно подобрение относно непредизвиканите грешки и най-вече психическата устойчивост. Преди година или две щеше да загуби този мач много бързо, а сега стигна до впечатляващ обрат, оцелявайки в няколко критични момента. Браво! Утре го чака Томи Хаас, надяваме се на нова победа и първи 1/2 финал на турнир от сериите Мастърс.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Браво на Гришо... освен с таланта с който разполага , той играе и с много ум. Днес направо унищожи дългуча Бердих с ниски слайсове. Съвсем ясна сметка явно си бяха дали и Григор и Рашид след загубата миналата седмица от чеха... какво да направят днес.

 

Сега има уникален шанс нашият да стигне до полуфинал .. Томи Хаас въпреки възрастта си е много опасен.. опита разбира се е на негова страна... той също е много талантлив и няма да е никак леко утре. Дано успеее Гришко да го надвие и да стигне много, много важен полуфинал. Там и Надал и Мъри с оглед на показаното в последно време са съвсем преодолими за нашия :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост nicoise

Само се надявам да го излъчат нашите тв канали че нещо се дразня да играе българин а дават испанец и руснак. Знам че има договори и пари но все пак ако е сърбин ония ще ги хапнат с парцалите.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Само се надявам да го излъчат нашите тв канали че нещо се дразня да играе българин а дават испанец и руснак. Знам че има договори и пари но все пак ако е сърбин ония ще ги хапнат с парцалите.

 

на 1/4 финалите няма как да не го дават. 4 мача един след друг са.. няма да се конкурира с Надал или Джокович по същото време.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...