Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

За мен няма много общо това да четеш и учиш и да си умен. Да, мозъка се развива когато мислиш, четеш, но когато си си природно прост, нищо не може да ти помогне.

 

Предполагам всеки от нас познава поне един висшист, който е тъп на куче.

 

На Гришо други неща му пречат, не образованието.

Link to comment
Сподели другаде

Наскоро гледах филм за Федерер и Надал. Акцента беше предимно върху финала на Уимбълдън 2008, наречен от Макенроу най-добрият "тенис-мач в историята". Та в този филм даваха Федерер като младеж на 16 години как се ядосва и изпуска нервите си, как треньорите се опитват да му налеят пипе и т.н. Е, успели са хората. Отделно жаждата да е най-добрия.

За Надал интересно ми беше потвърждение на думи, които ми каза преди 10 години един познат "Аз като малък като играех тенис говореха за едно хлапе, което е много добро - Рафа Надал. Знаеш ли, че е десняк, но играе с лявата ръка, за да е неудобен?"

И което ме впечатли за Надал - на второто прекъсване на мача вече изравнен, когато чичо му Тони се чудел как да го поощри и да му вдъхне кураж, то Рафаелчо бил напълно спокоен, концентриран и амбициран до краен предел. По думите на самия Надал "Другия може да спечели, аз няма да загубя."

Е с такъв манталитет няма как да не станеш шампион.

Link to comment
Сподели другаде

Аз като казах, това което разбрах за Гришо нямах предвид непременно, че спортист=тъп= лошо проведена кариера, а че точно щото явно по принцип си е елементарна личност по рождение,а не в следствие на спортта( това което казвате и вие) и това му е попречило да премисли достатъчно задълбочено и рационално някои неща за кариерата си и развитието ѝ и тя в един момент остава в застой.

 

По темата за Надал и Федерер и техния финал- чел съм в автобиографията на Рафа, че той казва след втория загубен финал на Уимбълдън от Федерер бил супер зле, след мача стоял под душа и просто ревял и си казал, че ще направи всичко възможно, но следващия път този финал ще го спечели, каквото и да му коства.

 

В същата книга той говори и за ръката, с която играе и че думите на някои, че го прави, за да е неудобен, подбуден от чичо му, не са верни. Просто за първи път когато е започнал да играе така му дошло отвътре и му било по-удобно.

Link to comment
Сподели другаде

За мен няма много общо това да четеш и учиш и да си умен. Да, мозъка се развива когато мислиш, четеш, но когато си си природно прост, нищо не може да ти помогне.

 

Предполагам всеки от нас познава поне един висшист, който е тъп на куче.

 

На Гришо други неща му пречат, не образованието.

Добре, замести умен с начетен или интелигентен, както ти харесва повече. Разбираш какво имам предвид. За мен умен и интелигентен са различни неща. Едното го имаш по природа и без да си учил и чел, другото го придобиваш със знанията.

Link to comment
Сподели другаде

A според Кройф щом един спортист е топ няма начин да не е интелигентен. Само че като гледаш какви ги върши на и извън терена Стоичков малко ти се иска да не се съгласиш.

Link to comment
Сподели другаде

Аз ще изкажа моето хейтърско мнение, тъй като отначало не харесвам Димитров. Първо, при него наистина го няма шампионския манталитет. На него му е достатъчно да гравитира около топ 10, да вземе някоя- друга титличка и това е. Липсва му и спортен хъс, той няма глада за успехи на най- големите. Джокович, Надал и федерер са спечелили всичко, но продължават да мачкат на над 30 години. Често се правят сравнения между Димитров и Джокович, защото са от един регион. Джокович е израстнал по време на война, но това не му е попречило да преследва целта си. Когато през 2011-а стана номер 1 извадиха негово видео като дете, в който той казва, че целта му е да бъде най- добрият тенисист. В последните 2 години го биеха всякакви льохмани, но той продължи да се бори и сега отново е там, където му е мястото. Мога да сравня отношението на двамата към родните им страни- Джокович милее за Сърбия, преди ходи да раздава храна сред едни ужасни наводнения, дари и цялата премия, която беше спечелил от един Мастърс. Димитров нехае за България, говори развален български, направиха тунир в София специално заради, той дойде веднъж от 3 издания и си качи феновете на самолетоносача.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не смятам, че някой хейти Григор заради липсата на успехи. Смятам, че бива оплюван защото не успява да достигне потенциала си заради липса на характер, воля, манталитет. И това е очевадно, заради това хората се дразнят.

Примерно Пиронкова защо никой не я храни, защото толкова си може, толкова си и постигна.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Хърватите не станаха световни шампиони по футбол, но на тенис успяха и спечелиха Купа Дейвис.

Малка страна, но талантлива и като няма чалга, имат успехи в спорта.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

За жалост няма база за сравнение в играта на този Циципас и Григор във важните моменти от мачовете. Тоз Грък не трепна цял мач братче. Ебаси манталитета. Докато Гришо, я двойна грешка, я топка в аут на 2 метра ще прати в най-важният момент.

 

За първи път го гледам този Циципас и трябва да призная, че е нещо различно от останалите 2 метрови блъскачи.

Има едно друго момче обаче, което ми хареса страшно много - Алекс Де Минор. Баси боеца е този. Има шанс покрай него да продължа да гледам тенис след отказването на великата четворка.

Link to comment
Сподели другаде

Определено, Циципас е голям бъдещ шампион. Още лятото като имаше серия в която достигна финал за Мастърс минавайки през Цонга, Джокович и още един топ играч си знаех, че е въпрос на време да пробие. Отделно има и щастието да хване в залеза си златната 4ка, която до няколко години няма да я има и когато жръка навлезе в пика си, няма да ги има старите кучета, които да го спират.

Съжалявам за Федерер, понеже ми се искаше като за последно да вземе още един Шлем преди да се откаже. Но всеки негов мач е уникален. Голям играч е.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

На всичкото отгоре му направи и обрат. И тактиката му сервиз- воле беше добре изпипана и използвана, а не просто като самоцел, защото обикновено Федерер срещу разни такива тип Карлович дето това правят цял мач лесно, лесно се справя.

 

Тоя коментаторът(забравих му сега името, преди коментираше футбол по БНТ) направо ми прободе ушите- цял мач не спря да казва гЪрка, а накрая го нарече и елянинът.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм го гледал и за това не мога да коментирам играта. Но съдейки по резултата и статистиката, е бил равностоен мач. Федерер е изтървал 12 от 12 възможности за пробив, някои от които сетболк. Това много рядко може да се случи, което е допълнителен комплимент за представянето на Циципас.

 

Иначе относно коментаторите в тениса, уважавам Тодор Попов и Иван Чешанков. Другите или не разбират толкова от самата игра, или пристрастията им са очевидни.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Както казахте, гръка не допусна нито един пробив в целия мач... и то срещу FedEx. Уникално постижение.

 

Обаче не може да се отпусне пред Батиста Агут. Испанеца е опитен боец.

 

Мисля, че АО тази година ще вземат балканци - Ноле и Халеп. Румънката е зверче.

Link to comment
Сподели другаде

Иначе относно коментаторите в тениса, уважавам Тодор Попов

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Мани го тоз.Едно,че лиги му текат по Джокович,и друго,че по време на разиграване на точка коментира.

Най-добрия за тенис(и не само) е Йордан Божинов,но по стечения на обстоятелства в момента коментира треторазряедни турнити от 250 сериите по F+

Link to comment
Сподели другаде

Мани го тоз.Едно,че лиги му текат по Джокович,и друго,че по време на разиграване на точка коментира.

Най-добрия за тенис(и не само) е Йордан Божинов,но по стечения на обстоятелства в момента коментира треторазряедни турнити от 250 сериите по F+

Е аз го слушах по Ринг още 2004-2005 и бях остал с добри впечатления тогава, че коментира технически самата игра, а не просто "15:0 за...". Пък и тогава още не беше дошъл Джокович. Йордан Божилов ми е познат като име ама не се сещам за конкретен мач в който да съм го слушал.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Наддал пак е презаредил дурасела и не виждам кой ще го спре, а и е зверски амбициран да направи нещо ,което никой не е правил в Опън ерата- поне по 2 титли от всички турнири👍

Link to comment
Сподели другаде

Наддал пак е презаредил дурасела и не виждам кой ще го спре, а и е зверски амбициран да направи нещо ,което никой не е правил в Опън ерата- поне по 2 титли от всички турнири

А дано
Link to comment
Сподели другаде

Наддал пак е презаредил дурасела и не виждам кой ще го спре, а и е зверски амбициран да направи нещо ,което никой не е правил в Опън ерата- поне по 2 титли от всички турнири

 

Само Надал да е здрав до края на АО ще смаже всички и ще вдигне трофея!

Link to comment
Сподели другаде

Нито е ясно нито сигурно. Вече не са на това ниво което бяха. Всичко е възможно. Да фаворити са Надал и Джокович, но нищо не се знае със сигурност.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Жалко за Циципас, че ще трябва да играе с Рафата. По-оптималният вариант щеше да се изправи срещу Джокович, трудно да го победи и да гледаме един интересен финал Циципас - Надал, но уви. За жалост византийчето май ще си ходи...

Link to comment
Сподели другаде

Жалко за Циципас, че ще трябва да играе с Рафата. По-оптималният вариант щеше да се изправи срещу Джокович, трудно да го победи и да гледаме един интересен финал Циципас - Надал, но уви. За жалост византийчето май ще си ходи...

за тези които не знаят-той е на половина Бляд-майка му се казва Юлия Салникова и също е бивша тенисистка,още пред година като почна да пробива в големия тенис и ми стана любопитно-"маляка" пък такъв талант и си викам,няма начин да няма и славянска семка тоя
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...