Jump to content

Tенис


Гост Steven Gerrard The Best

Препоръчан пост

за тези които не знаят-той е на половина Бляд-майка му се казва Юлия Салникова и също е бивша тенисистка,още пред година като почна да пробива в големия тенис и ми стана любопитно-маляка пък такъв талант и си викам,няма начин да няма и славянска семка тоя

 

А то кво се оказа - семето гръцко, а почвата славянска :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Не го отпосвайте толкова лесно. Може да е аутсайдер в мача, но ако има ден както срещу Федерер, Рафата ще се зори много. Има талант, показва и психика. Остава да де о стрира постоянство и е готов за топ 8.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Айде Надал смаза Циципас с игра и все пак видяхме хубави разигравания. Ама днеска Джоко-Пуй беше ужасен мач. Не знам как изгледах 2 сета. Французина беше потресаващо зле. Тоя всичко пращаше в аут. Двойни грешки на брейкболи постоянно.. За бога Джоко му праскаше редовно асове на втори сервис. Супер скучен мач се получи заради франсето, очаквах поне малко съпротива. Да пича не е дори в топ 30 и все пак.. играеше като аматьор.

 

Финала ще е класика! И Надал изглежда, че е във форма след контузията. Ще е най-високо ниво на тенис! :doubleup:

Link to comment
Сподели другаде

Това бяха може би най-слабите 1/2 финали от към интрига. Ясно е, че Надал и Джокович са си много над съпрениците си в тези мачове, но лично аз очаквах повече от гърчето. Той и французина играха така все едно бяха поканени да "поразцъкат с батковците". Много ниско ниво на отиграванията, изобилие от непредизвикани грешки - това няма как да не доведе до бързи загуби. Направо да се пита човек с такава игра как са стигнали до финалните 4? Че те в първи кръг Ноле и Рафа видяха повече зор. Поне финала ще е силен. Стига да няма контузии очаквам титаничен мач в 4 или 5 сета. Според мен въпреки, че шансовете са доста изравнени, Джокович има леко предимство, заради по-добрата успеваймост от Надал на АО и твърдата настилка като цяло. Има леко превъзходство в преките мачове (27-25), от които 18-7 на хард корт. Но Надал е в много добра форма и няма да се даде лесно.

Link to comment
Сподели другаде

Тази Осака, с голям потенциал. На 21 години, вече с втора титла от големият шлем (и то поредна след US Open 2018). Вече и Световна Номер едно стана. Може би женският тенис има наследника на Серена в лицето на японката.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Джокович - Надал 10:30 започват, рядко гледам тенис, освен ако не играе нашият някой важен мач от голям турнир, нещо което вече му убягва, останаха само претенциите или някой финал между големи тенисисти, а този е такъв :) Очаквам да е интересен и много равностоен мач.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам, защо си помислихте, че Надал няма кой да го спре на АО.

 

В последните години испанеца изпадна в положение където Джокович и Федерер го бият където го сварят на настилка различна от Клей. Федерер му направи 6 поредни победи мисля, Джокович вече 16 поредни сета на хард му взима и го би на Уимбълдън лятото.

Просто в момента Надал е изпаднал в положението на Федерер от преди години, когато швейцареца го биеха като тъпан тези двамата, които играят на финал днес.

Чисто психологически си мисля, че е момента при Надал, колкото и странно да звучи това, но толкова много поредни загуби от Федерер и Джокович няма как да са случайни.

Link to comment
Сподели другаде

И аз очаквах, поне малко съпротива от Рафа (знаейки че е слаб на тая настилка) ..уви. Скучен мач и турнир се получи.

Категоричен Джоко срещу много слаб Надал.

Link to comment
Сподели другаде

Както писах по-горе, очаквах Ноле да спечели, но не и толкова убедително в 3 сета и давайки на Надал само 8 гейма. Очаквах равностойни сетове с леко предимство за Джокович в решаващи те моменти, а то стана пълна доминация през целият мач.

Надал има 64% вкаран първи сервис и само 51% успеваемост след това, докато процентите на Новак са съответно: 72 и 80. Това явно превъзходство довежда и до 8 възможности за пробив на Джокович от които 5 реализирани, докато Рафа има само 1 възможност и то отразена.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Не очаквах толкова категорична доминация на Джоко днес, но той игра изключително концентрирано и направо не даде на Надал да диша!

С оглед на представянето им до сега очаквах абсолютно равностоен мач в 4 или 5 сета с евентуални няколко тайбрека и интрига до края!

Мога да кажа ,че съм фен и на двамата, с известно предпочитание към Джоко, но не мислех ,че може да е толкова категоричен,че той Наддал изглеждаше абсолютно объркан и практически не можа да влезе в мача,каквото и да опиташе,Джоко имаше предварително подготвен отговор,,направо му четеше играта като детска приказка! Та това е Надал,който никога не се предава и с който преди няколко години изиграха епичен 6 часов финал,по дяволите!

Просто днес Джоко беше извънземна класа! Браво на него, да видим сега в сезона на клей, може ли да свали и там короната от Надал и да стане първият с поне по 2 победи от шлема във всички турнири,нещо,което на Рафа не се отдаде да постигне!

Link to comment
Сподели другаде

Моите уважения, но кралят на тениса все още си е Роджър Федерер. Надал и/или Джокович ммогат да го изместят в близко бъдеще, но може и да не стане. До тогава Федерер си е най-големия и това не го казвам аз а статистиката. Но това е друга тема.

 

Стори ми се, че Надал имаше някакъв проблем (може би е бил ментален, защото нищо не се каза за евентуална контузия). Като за неговият ситл на игра допусна прекалено много непредизвикани грешки, което не е обичайно за него. Да Джокович игра превъзходно, но и Надал не изглеждаше на себе си въобще. Само до преди половин година направиха 5 сетов драматичен 1/2 финал на Уимбълдън, който даже се игра в два дни, защото беше късен мач и продължи повече. Сега испанеца игра на не повече от 50% от възможностите си и Ноле го отвя като спаринг партьор. Дори и Григор да беше играл днес срещу Новак щеше да е малко по-успорван мача.

Link to comment
Сподели другаде

Психологически той има предимство, когато излезе срещу повечето играчи, но не и срещу Новак, който е много силен в този аспект

Каза в интервю Карлос Моя преди мача на Рафа с Джокович

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Поклон пред най-великия тенисист на клей за всички времена!!!!! Рафа Надал 12 ТИТЛИ от Ролан Гарос , това постижение НИКОГА няма да бъде надминато! Вамос Рафа!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

Има ли друг спорт, където да може да се стигне до толкова неравностойно положение между двамата финалисти, а организаторите да не направят абсолютно нищо по въпроса? Единия играе във вторник и после в петък, а другия играе 4 поредни дни, като последния му мач приключва по- малко от 24 преди финалния мач. По принцип гледам тенис много, много рядко, тъй като мъжкия тенис слабо ме вълнува, а при жените след наказанието на Шарапова и отсъствието на Азаренка и Квитова просто изгубих всякакъв интерес, но толкова зле организирано спортно събитие от такова ниво не мисля, че е имало през последните години.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

В момента гледам финала на Уилмбълдън и съм просто безмълвен.Рядко имам време да гледам тенис на живо,но това със сигурност е най-големият мач,който съм гледал.И двамата играят някакъв извънземен тенис,просто е невероятно.Жалко,че трябва да има някой загубил от този финал,наистина.По-добра реклама за тази игра от този мач трудно може да се намери.

Link to comment
Сподели другаде

Това са лични пристрастия. Все още Надал и Федерер са над него като успехи. Но определно след тях има голяма пропаст. След контузията на Мъри почти няма кой да им се противопостави освен да се бият помежду си. Младите са далеч от тяхното ниво. Хубав мач стана. Но за съжаление един от малкото оставащи на тези гладиатори. Който и да беше бил в мача нямаше да е незаслужено. Все пак си мисля, че Федерер беше по-добрият в по-голямата част от мача. Ноле пък игра по-концентрирано в тайбреците. Ама да загубиш 5-сетов мач с три тайбрека и след като си имал два мачбола на свой сервиз си тежка загуба.

Link to comment
Сподели другаде

Не ми се влиза в този водевил, а и не съм чак такъв привърженик на Новак или на мъжкия тенис, но за мен е най- великия без съмнение. Единствено факта, че е от Сърбия му пречи за това признание, ако беше американец или британец вече щеше да е канонизиран.

 

Едит:

Да живее източноевропейския тенис!!!

Link to comment
Сподели другаде

Тук не става въпрос дали си от Сърбия, САЩ или Бангладеш. Федерер води по брой титли от ГШ и по брой седмици като Н1. Да и Надал и Джокович са много близо и разликата между тях не е фрапираща, но все още Роджър Федерер си е лидер по този показател. Разбира се, че за някой и Мъри може да е най-великият, защото до преди да се контузи тъкмо стана Н1, ама фактите са си факти.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...