Jump to content

Tенис

Guest Steven Gerrard The Best
 Share

Recommended Posts

Джокович те принуждава да правиш грешки. Играе вариативно, повечето топки са много дълбоки. Не прави грешки и връща нечовешки топки. Противника започва с още повече риск да търси завършващи топки от неудобни позиции, а грешките валят. 

Накратко кошмар. А ако не рискуваш ще те разкарва ляво дясно без да бърка докато тотално те изцеди. 

Не знам за вас, но аз се чувствам благословен, че вече 15 години съм свидетел на такъв спортист, това е абсолютно безумие. Федерер и Надал са най-великите, досущ както Меси и Роналдо са, но Джокович няма еквивалент в никой друг спорт - той просто стана по-добър от най-великите, по всички параграфи. Едно талантливо балканско момче с чувство за хумор и невероятна интелигентност... премина отвъд собствените си граници и полетя към немислимото; не толкова логично развитие, колкото трансформация. Дори да не го харесвате заради вашето его, факт е, че той е там, където е, защото успя да задуши своето его. Било то поради диети, гурута, вяра или каквото и да е - като него втори няма.

6 hours ago, DeaThRoW said:

Не знам за вас, но аз се чувствам благословен, че вече 15 години съм свидетел на такъв спортист, това е абсолютно безумие. Федерер и Надал са най-великите, досущ както Меси и Роналдо са, но Джокович няма еквивалент в никой друг спорт - той просто стана по-добър от най-великите, по всички параграфи. Едно талантливо балканско момче с чувство за хумор и невероятна интелигентност... премина отвъд собствените си граници и полетя към немислимото; не толкова логично развитие, колкото трансформация. Дори да не го харесвате заради вашето его, факт е, че той е там, където е, защото успя да задуши своето его. Било то поради диети, гурута, вяра или каквото и да е - като него втори няма.

За мен Федерер и Надал не са под нивото на Джокович. Просто единия остаря, а другия до края на годината и на АО ще потърси реванш и нищо не се знае. И тримата са велики и недостижими, но като успехи са на едно ниво. След 5 години когато и тримата са пенсионери може да има чувствителна разлика, но сега не виждам такава.

И според мен е доста субективно да се казва кой е най сред 3мата. Всеки има една камара постижения спрямо останалите и както каза колегата са на едно ниво. Единственото, за което можем да съжаляваме е, че са в края на тяхната кариера, а сред новите не виждам някой с дори 20% от нивото на големите 3ма. Въпреки годините им все още са с класи над младите си колеги, с изключение на Федерер в момента, но до преди операциите на които се подложи до последно, си беше на висота, дори напредналата си възраст за тенисист.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk