Jump to content

Волейбол


Гост Liverpool-BaBy

Препоръчан пост

Проблема на българите като нация е, че ние не обичаме да ни командват и да ни хокат (пък било то и оправдано). И като каже Витал Хайнен на някой от звездите ни "това не се прави така, а еди си как", и започва едно мусене, сърдене, и "къв е тоя пък да ме учи и да ми казва какво да правя". И дотам с мотивацията.

 

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Нахвърляте се по треньора все, но с тези играчи, който и да дойде толкова, знаем си дереждете в страната и спорта, силните години на волейбола бяха при Казийски и Владо Николов, не знам кога пак ще извадим такива таланти. Между другото Пламен Константинов разбрах, че го влече яко комара, от едно аверче разбрах, че наскоро е тупнал в ефбета във Варна - 38 бона, страстно играел машинки, айде поне там да има по-голям успех отколкото с национала и да внимава със залозите, да не стане като с "Чичовото Пенево"

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Някой следи ли Суперлигата при мъжете? Ситуация от днес: Монтана - ЦСКА. Първи полуфинал. Играе се до 3 победи от 5 мача. 2-2 гейма. Тайбрек. 11-9 за Монтана. Топката е в игра, разпределителят на Монтана вече е играл с нея. Следва сигнал от съдийската маса, но нито първия, нито втория съдия спира разиграването. Блокада и точка за ЦСКА. 11-10. Или пък не? От съдийската маса отсъждат грешка при подреждането на "червените". Сашо Попов иска преразглеждане, което показва, че няма грешно нареждане. Тоест хората от съдийската маса са сгрешили. Точката е отиграна, спечелена от ЦСКА, но съдиите отсъждат...спорна топка. 11-9. Тук чашата преля, такова клане не съм виждал никога! Тренорът на ЦСКА напусна залата, защото другото решение, което бе тръгнал да взима е, да извади отбора. До там се стигна, че съдиите да му се МОЛЯТ. Защото знаят, че оплескаха яко нещата. Ужасно завърши иначе страхотният мач. Победа за Монтана, в крайна сметка. С всякакви способи, но победа. Утре е мач номер 2 в същата зала. Дано да е с различни съдии.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Момчета, довечера ще дават ли някъде мача на нашите със Сърбия от 20 ч? Не намирам никъде... :cray:

 

За съжаление, правата ги държи МАХ Спорт а.к.а МТЕЛ Спорт и ако имаш техния ТВ пакет може да ги гледаш.

Вчера бяха писали, ще направят реверанс и ще ги пуснат безплатно в тяхната фейсбук страница, коeто е вариант.

 

https://gong.bg/voll...ylgariia-490577

Link to comment
Сподели другаде

Няма да е лошо Пламен вече да си стяга багажа. Не знам коя поред нелепа загуба е това вече. И Австралия да те бие... това е в повече.

 

Колко треньора смениха вече за по-малки "провинени" а Пламен само щото е легенда, никой не смее да го барне.

 

Иде световно в България през Септември и там подобни излагации ще са непростими. Веднъж на 50-60 години ни се пада да сме домакини на подобно първенство и ще е грехота, ако и тогава сме в подобно състояние.

То и публика вече няма в залата баси.

Link to comment
Сподели другаде

Публика няма заради цените на билетите и Данчо Лазаров. Пламен няма нищо общо!

 

Не знам доколко точно цените на билетите са причината, при положение, че в залата най-много хора има баш там дето са най-скъпи билетите.

Най-евтините които са по 50 и 75 лв. за трите дни, свободни места колкото иска човек.

 

Отбора играе слабо в последните години и това намалява интереса просто.

Link to comment
Сподели другаде

Само едно ще кажа. Един отборен спорт имахме и той си заминава. Това е истината.

 

Заради кого, що и т.н, не е наша работа да отговорим. Не, че някой ще отговори де...

Link to comment
Сподели другаде

Това беше неизбежно да се случи, бях в този спорт 10 години и се забелязваше голям дефицит на таланти. По мое време имаше няколко надежди, но само братята Пенчеви успяха да се развият. За жалост в следващото поколение и надежди няма, школите вече не работят. Пламен се опитва да дава шанс на по младите, но те са много далеч от стандартите които наложихме в последните 15 години. Липсата на пари в този спорт бавно го убива, за това свиквайте със загубите.

Link to comment
Сподели другаде

Чак пък да не работят, преди 15-20 години какви школи и какъв волейбол е имало в България? Децата тогава се интересуваха само от футбол, последните години волейболът се превърна в национална гордост номер 1 у нас в спорта и все повече деца се интересуват от този спорт. Явно ще има такъв период на спад, но мисля че пак ще излязат таланти. Просто трябва да играят само във Варна мачовете си, в София публиката ще става все по-малко както стана с футбола и не дава онази енергия.

Link to comment
Сподели другаде

Невъре, последните ти коментари са много добри, но тука вече се изхвърли и то с много. Бих те посъветвал да бъдеш малко по-умерен когато даваш мнението си по теми в които нямаш толкова широко-обширни знания. :)

 

Без да се сърдиш есте, както казах, нещата които пишеш от 1-2 месеца насам са стойностни. :)

 

Иначе Freack-а е напълно прав.

Link to comment
Сподели другаде

Чак пък да не работят, преди 15-20 години какви школи и какъв волейбол е имало в България? Децата тогава се интересуваха само от футбол, последните години волейболът се превърна в национална гордост номер 1 у нас в спорта и все повече деца се интересуват от този спорт. Явно ще има такъв период на спад, но мисля че пак ще излязат таланти. Просто трябва да играят само във Варна мачовете си, в София публиката ще става все по-малко както стана с футбола и не дава онази енергия.

 

Така е, интереса при децата е огромен, но с времето желанието бива убито. Условията са покъртителни, заплащането е повече от смешно, да не говорим и за федерацията, която си има 2-3 клуба, за които отделя средства, а за останалите остават трохите. Националния отбор е една красива обвивка, но от вътре всичко е гнило.

Link to comment
Сподели другаде

Кое по-точно?

Е, буквално това, което си написал. Аз съм си взели от билетите от 50лв, но около мен имаше много хора, които просто дойдоха и седнаха с билети от 20 и 30 лева. Отделно долните места не превъзхождаха по гъстотата горните. Както и да е, това са дребнавости. По-големите проблеми са описани горе. Мен ме е яд, че навремето ходехме на протести шепа хора. След като ние не искаме да му помогнем на този отбор, няма как да изискваме после нещо от тях. Така мисля аз. А най-тъжно ми става като видя тези от фенклуба, които навремето подкрепиха Данчо Лазаров и съм почти сигурен, че сега влизат без пари. Въобще не коментирам, че нямат никакво усещане за подкрепа.

 

И на пук на всичко това все още имаме играчи като Цецо, Теодор Тодоров, Ники Николов, Йосифов и може би братята Пенчеви, които играят на много високо ниво. Да кажем, че и Скримов радва окото. А колкото до чисто спортно-техническата част и ролята на Пламен. Е, наистина няма как да стане без качествен диагонал в съвременния волейбол.

Link to comment
Сподели другаде

Е, буквално това, което си написал. Аз съм си взели от билетите от 50лв, но около мен имаше много хора, които просто дойдоха и седнаха с билети от 20 и 30 лева. Отделно долните места не превъзхождаха по гъстотата горните. Както и да е, това са дребнавости. По-големите проблеми са описани горе. Мен ме е яд, че навремето ходехме на протести шепа хора. След като ние не искаме да му помогнем на този отбор, няма как да изискваме после нещо от тях. Така мисля аз. А най-тъжно ми става като видя тези от фенклуба, които навремето подкрепиха Данчо Лазаров и съм почти сигурен, че сега влизат без пари. Въобще не коментирам, че нямат никакво усещане за подкрепа.

 

И на пук на всичко това все още имаме играчи като Цецо, Теодор Тодоров, Ники Николов, Йосифов и може би братята Пенчеви, които играят на много високо ниво. Да кажем, че и Скримов радва окото. А колкото до чисто спортно-техническата част и ролята на Пламен. Е, наистина няма как да стане без качествен диагонал в съвременния волейбол.

 

Че има такива дето хитруват и с билет за 20 кинта отиват на място за 50 е факт, но това да са 50-60 човека, не могат да напълнят един сектор. Днес един от балконите беше пълен, а същевременно с това и местата които са по 50 лв.

Мога да се съглася, че 50 лв. за Волейбол е множко за такива мачове, било то и Световна лига, но останалите по 20 и 30 лв. са на абсолютно приемлива цена, при положение, че имаш възможност да гледаш 2 мача в един ден. И въпреки това свободни места колкото искаш, макар че днес се беше понапълнило.

От фенклуба сигурно влизат без пари, но нека влизат, аз против нямам. Познавам човек на който жена му редовно урежда билети без пара, но тя работи в министерството. Има си бая народ дето се добират до безплатни билети, това да е проблема обаче.

 

Без диагонал е ясно, че няма да се получат нещата. Моите уважения към Учиков, но просто не става. Боян Йорданов за красота ли го е викнал Константинов, не знам...

И въпреки липсата на Соколов в момента, това което се случи последните 2 мача, не беше заради липсата на диагонал, а заради психическото състояние в което изпадна отбора след загубата от Сърбия. Срещу сърбите играхме на ниво и едно съдийско отсъждане на което нашите отделиха прекалено много внимание, обърна каруцата.

Ето тук именно е ролята на Пламен, да не позволява да се изпада в такива състояния. Не може да те бие Австралия просто. Играчите с които разполагаме са повече от достатъчни за да победят "кенгурата" Да, има контузии в момента, но това не може да е оправдание. Много голяма част от тези играчи с които разполагаме в момента, играха 1/2 финал на олимпиадата през 2012г.

Какво им пречи и последните години да играят?

 

Колкото и да се говори за липсата на играчи, все пак имаме такива световна класа. Центровете ни са световно ниво, Салпаров, Соколов, разпределителите са добри. Тошко Скримов за мен е изключителен играч, той е един от тези дето ни вадеше в трудни ситуации през годините. Пенчеви също са на ниво и какво се получава? Да не можем да стигнем до 20-та точка срещу Русия и Австралия да ни бие с 3-0 при положение, че сме домакини.

 

Иначе, че в БГ волейбола всичко стана тотална каша, е факт. Аз още не мога да се начудя какво точно стана през 2012.г когато бяхме домакини на финалите на световата лига. Тогава със световна класа треньор, с Казийски, с Владо Николов, с изключителен отбор който имахме, ни потрошиха от бой в София. От тия загуби тогава всичко тръгна наопаки, макар че след това направиха чудна олимпиада.

А можеше през тези 6 години от 2012 насам, да сме направили много, ама много. С Казийски в състава 100 про. печелехме европейското тук. Щяхме да играем и финали в световната лига, сигурно щеше да имаме и много силни участия на останалите европейски и световни шампионати.

Живота е прекалено кратък и съм сигурен, че след години и Казийски и всички свързани с това което направиха на Волейбола ни последните години, ще съжаляват жестоко.

Ся, всичко може да е, ама да ти се отдаде възможност да играеш пред домашна публика на Световно и Европейско първенство и заради скандали и гордост това да не се случи... е заеби. Нито едните, нито другите да не отстъпят в името на волейбола. Това е престъпление извършено срещу родината направо.

Да не говорим, че сме и прекалено "горди" като нация и преди години когато имаше шанс да натурализираме един от най-добрите волейболисти в последните десетилетия - Османи Хуантурена, ние отказахме. Гледам ги италианците не са чак такива патриоти явно и играта им вече години наред се върти около Иван Зайцев и Хуантурена. Преди това пък със Златанов.

 

Изобщо такива златни шансове пропуснахме в последните години, да се направи нещо историческо и запомнящо се, че не ми се говори направо. Престъпение е това.... престъпление.

 

Сега за световното, живи, умрели, не знам какво ще правят, ама първите 2 групи са задължени да ги минат нашите. Няма да е човешко просто, ако облика на отбора и тогава е като този който наблюдаваме в момента.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Иба и епичния мач се получи. Евала на Мехико. Мега световно до момента.

 

Ся поне спокойно ще догледам волейбола. Нашите мачкат Бразилия до момента... да им се ненадяваш.

 

Жив и здрав да си човече, че ме светна и аз да догледам тоз трилър :doubleup:

 

Гоцев игра ли в мачовете във София, че нещо ми се губи ?

Link to comment
Сподели другаде

Жив и здрав да си човече, че ме светна и аз да догледам тоз трилър :doubleup:

 

Гоцев игра ли в мачовете във София, че нещо ми се губи ?

 

Игра и в София. То в момента няма голям избор в центъра тъй като Ники Николов и Теди Тодоров не са на разположение.

 

Иначе най-после живнахме малко. Победи над Канада и Бразилия са си постижение.

Супер Бобо беше с огромна заслуга днес за победата. В първите 3 гейма беше на страхотно ниво.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

За съжаление, тея поляци май ще ни скъсат шортите. Тръгваме слабо. Все пак сме се класирали, обаче следващата група е чудовищна.

 

А тоА курек е бахти отвратителния тип, хипер противен ми е.

 

Някои хора плачат за Цветан, обаче аз лични не смятам, че той е човека който може да ни изкара в големите мачове.

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление, тея поляци май ще ни скъсат шортите. Тръгваме слабо. Все пак сме се класирали, обаче следващата група е чудовищна.

 

А тоА курек е бахти отвратителния тип, хипер противен ми е.

 

Някои хора плачат за Цветан, обаче аз лични не смятам, че той е човека който може да ни изкара в големите мачове.

Иран и Аржеантина-чудовища?І Напълно преодолими съперници, ако си играем играта.За Курек съм съгласен, гаден тип откъдето и да го погледнеш.Със Соколов щяхме да сме много по-добре/да ме извинява Учиков/.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...