Jump to content

Волейбол


Гост Liverpool-BaBy

Препоръчан пост

Ми никога няма да стане при нас. Никога.

 

Няма да стане, защото другите винаги ни превъзхождат с манталитет. Дойде ли 1/2 финал и край.

И то не защото играем зле, напротив, играем добре, но във важните моменти винаги играят по-добре от нас.

 

Нямаме манталитет като народ да се справяме с такива ситуации, но все се надяваме, че може да стане.

Браво за борбата все пак на момчетата, но в ключовите моменти, отново си бяхме НИЕ, за съжаление.

Контрите вместо да вдигнем топката, директна атака. Флот сервис в аут 2 точки преди края.

 

Ми нема, т'ва е положението. Нямаме манталитета на шампиони, щото никога не сме го имали.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Плачещия от поне 10 години за изритване от ефир Сашо Йовков + олигофрените занимаващи се с излъчването на мача ми развалиха кефа от иначе толкова яката среща. Тея камери зад сервиращия направо ми избождат очите. А г-н Йовков няма дори да го коментирам.

 

Хареса ми хъса и желанието, както и разнообразната игра на отбора. Така и успеваемоста на Цветан се вдигна осезаемо.

Link to comment
Сподели другаде

Заслужавахме я тая квота, обаче съдбата и късметът ни обърнаха гръб още срещу Бразилия във Варна. Раздадоха се максимално, показаха, че България все още е сила във волейбола, единственият отборен спорт, в който може да се гордеем и най-вече - да не ни е срам!

Да излезеш като първи в група срещу шампиони като Сърбия и Франция и може би двата най-силни отбора на Европа, си беше голям подвиг, но мисията беше много трудна още преди началото, както ние така и други силни отбори няма да са на Олимпиада, такъв е регламентът.

Link to comment
Сподели другаде

Тежко е много. Толкова близо бяхме до олимпиядата и днес и с Бразилия. Браво на момчетата, дадоха всичко от себе си, но в крайна сметка отново нещо не ни достигна. Жалко за Салпаров, така и не се сбъдна мечтата му да играе финал с националния отбор.

Link to comment
Сподели другаде

Имах усещането за подобен сценарий, понеже този филм сме го гледали вече много пъти. Не исках да съм лош пророк и викам, че този път ще си довършим нещата, но уви. Както каза и Слави, стигнем ли до 1/2 финал и нещо се случва с нас. Винаги правим по-трудното. Бием по-силните в групите и като отидем на 1/2 финал губим от по-слаб отбор. Показахме игра, колективен дух, но отново манталитета е нещото, което ни куца. Бих добавил и умората. 4 мача за 4 дена 2 от които в 5 гейма. Няма как да не натежи.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Оххх, как боли не е истина. Аз отдавна си бяха казал няма да ги гледам, че само се ядосвам и да си призная честно от близо 10 години гледам епизодично някоя среща да видя какво е нивото, я някое момче излязло да ме грабне и т.н. Но най-големия проблем е в този спорт е, че една птичка пролет не прави ако ще да е и най-добрата птичка в света. За мен основния проблем при нас винаги си е бил добър разпределител, всичко що друго си е ок, сравнително добро посрещане, добра атака, добра блокада... ох де да имахме един Гърбич, един Бланше титлите щяха да са много найстина много, с ръка на сърцето разпределителчето ни (даже не го и помня гледах му няколко мача около 10) не игра толкова зле, ама тая точка дето я направи да скача да напада когато е втора линия на мрежата (ако Моуриньо ни правише анализ би казал същото което беше казал за защита на барселона когато им го набучихме от корнер "kids do not know how to play" или нещо подобно) направо да го смениш ама с кой? Хората Пранди им бил виновен, независимо, че е доказан специалист... Просто толкова можем... В големия спорт трябва да си малко перде... Вижте Виктор Йосифов кеф ти да го гледаж гори, няма страх в очите - погледни в същото време разпределителя ни в очите и виждаж, че ще се насере, същото може да се каже за единия ни посрещач не му помня името даже - Мартин или нещо такова беше... Не може в големия спорт да си с такава психика. Помня го Цецко Соколов още в Дупница като дете когато беше направо едно малко плондерче(честно да си кажа мислех че няма да стане играч от него макар че треньора му ми казваше ще видиш ще отслабне ще стане играч от него) гледаш го в очите и виждаш, че не му дреме - ок може да му дреме, но няма да го мисли 10 минути и да осере 5 топки поред защото е направил някаква грешка. Както и да и тоя спорт малко по-малко умира, школи се затварят деца няма... А и за тоя Сашо Йовков е толкова дразнещо парче, никога няма да забравя когато Ивайло Гаврайлов му каза да се разкара и че на идиоти интервюта не дава понеже говорят много и грам не разбират от волейбол. Затова при мен винаги волейбола ако е по БНТ е без звук... В интерес на истината германците бяха много добри, добър начален, добра атака и ужасно силен блок и почти без грешки, няма как да направиш нещо когато противника почти не греши... и нямаш начин да го накараш да сгреши с това което имаш... И най-вече психика... и да вярваш в себе си... Болна тема ми е тоя спорт.

Link to comment
Сподели другаде

Какво да кажат такива като мен, дето помня финала на световното 1970 г. в София с ГДР 2:3... 50 години чакам титла, каквато и да е, а доста по-слаби отбори от нас през това време обираха трофеите. Може би 1980 г. в Москва бяхме най-близо до олимпийски шампиони, ама как да биеш СССР на финал и на техен терен?

Link to comment
Сподели другаде

Аз не го разбирам тоя спорт...докато разберем че играем за нещо, надъхаме се че сме били, и на другия ден отпаднем....в рамките на два дена от няква луда еуфория до нула...много идиотски правила...

Link to comment
Сподели другаде

Идиотска е Олимпиадата, толкова силни отбори да се борят в свирепа конкуренция, за 1 място, а на Олимпиадата да има слаби отбори като Китай, Чили, Катар и т.н. Трябва да си почти перфектен и с много късмет, за да се класираш на Олимпиада, защото си в Европа, а пък там да са някакви смешници класирани, защото са играли срещу супер слаби волейболни страни и ще бъдат просто боксов чувал за силните, безсмислена история, ама идиоти са ги мислили тия регламенти.

Link to comment
Сподели другаде

Програмата беше на тяхна страна - имаха ден почивка срещу 3 поредни мача за нашите в предишните 3 дни.

 

Това е - трябваше да сме домакини на този турнир, а не да имаме пряк домакниски мач на най-силният отбор в света.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не го разбирам тоя спорт...докато разберем че играем за нещо, надъхаме се че сме били, и на другия ден отпаднем....в рамките на два дена от няква луда еуфория до нула...много идиотски правила...

Е Строшка същото е и при футбола,да кажем на Европейско или световно-в групата с 4 отбора и после елиминация в един мач или недоумяваш,че всеки ден има мачое даден отбор ли?
Link to comment
Сподели другаде

Идиотска е Олимпиадата, толкова силни отбори да се борят в свирепа конкуренция, за 1 място, а на Олимпиадата да има слаби отбори като Китай, Чили, Катар и т.н. Трябва да си почти перфектен и с много късмет, за да се класираш на Олимпиада, защото си в Европа, а пък там да са някакви смешници класирани, защото са играли срещу супер слаби волейболни страни и ще бъдат просто боксов чувал за силните, безсмислена история, ама идиоти са ги мислили тия регламенти.
За това трябва да има разпределение за квотите спрямо континенти и Европа с най-силни представители да има повече бройки.

 

Когато бяхме силни преди 10на години, за мен освен разпределител имахме и слаб втори посрещач. След оттеглянето на Пламен нямахме човек като него да играе технично и хладнокръвно в атака и в същото време да посреща стабилно. Тошко Алексиев, колко ни е късал нервите. Няма да забравя как срещу Куба на 1/4 финал за Световно 2010 на гейбол, на гола мрежа заби топката в мрежата и ни лиши от участие на 1/2 финал.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

А по приницп Германия не трябваше изобщо да участват на олимпийската квалификация заради мястото си в ранглистата, но взеха това домакинство и за това участваха. Както и да е победиха ни с игра няма какво да говорим. Жалко че вчера посрещането на германците вървеше в пъти повече от днес.

Link to comment
Сподели другаде

Европа и сега има най-голямата квота за олимпиадата. Просто не е много по-голяма от на останалите континенти.

 

То и няма как да е по-голяма квотата, защото бройката отбори, които участват на олимпиадата е много малка.

Самият формат трябва да се промени и от там квотите.

Не знам обаче дали по-голяма бройка участващи отбори на олимпиада - примерно 24, няма да донесе логистични проблеми и още по-голяма инфраструктура.

 

За 16 дни в залите трябва да се проведат 2 турнира по Волейбол, 2 по баскет, 2 по хандбал, а отделно сума спортове още изискват провеждането им в зали.

Това изисква огромен брой съоражения. В момента сигурно едно над 10 големи зали се изискват за провеждането на олимпиадата, пък какво остава, ако във всеки спорт се увеличат бройката отбори и мачове.

Link to comment
Сподели другаде

На Олимпиадата трябва да играят най-силните в даден спорт за мен, ако ще всички да са от Европа, олимпийските игри трябва да бъдат битка между най-добрите, а не просто участие. Определено трябва да го променят, в зимните олимпийски спортове защо няма от Африка участници, така не трябва да има страни без волейболна култура и класа на летните. Когато има черен скиор тогава да има и катарци, матарци или замбийци на Олимпиада по волейбол. И ние може да искаме да имаме хокеен отбор на Зимна Олимпиада, ама за какво ни е, да ни тупат като брашнян чувал, безсмислено.

Link to comment
Сподели другаде

Е Строшка същото е и при футбола,да кажем на Европейско или световно-в групата с 4 отбора и после елиминация в един мач или недоумяваш,че всеки ден има мачое даден отбор ли?

 

Да, това ми е мисълта, какви са тия мачове всеки ден братче...биеш нон стоп, падаш един мач и не си се класирал....и това е тъпо само един отбор да се класира...

Link to comment
Сподели другаде

Каквото и да говорим едва ли ще променят скоро правилата. Единственият шанс е ако се увеличат бройката на отборите и така Европа получи допълнителни квоти. Срамота е отбори като Катар да участват, а ние които имаме много повече традиции във волейбола да не се класираме, само защото конкуренцията на Старият континент е убийствена.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Дори и да бъдат увеличени квотите, Европа ще получи най-много още една квота. Пак ще бъдат разпределени между континентите и отново ще има много добри отбори, които няма да участват. Както и световното по футбол се увеличава с 16 държави, а само 3 квоти ще са за Европа.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Гледам сега волейбол от нашето първенство по Диема и много яко са го направили, реферите имат микрофони и зрителите чуват всичко казано от тях, а покрай тях и това от треньорите.

Link to comment
Сподели другаде

17 hours ago, cyberfan said:

Гледам сега волейбол от нашето първенство по Диема и много яко са го направили, реферите имат микрофони и зрителите чуват всичко казано от тях, а покрай тях и това от треньорите.

И аз гледах няколко мача на възродения волейболен отбор на Локомотив и беше приятно направена организацията, да не говорим, че и нивото на играта не беше лошо особено в мача с Нефтохимик за купата на страната- 2:3 завърши беше доста драматичен. 

И ВАР-ът работи успешно там :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Гледам сега нашите "мъже" срещу япончетата. Пранди пак е пуснал само младоци, дето 2/3 не съм ги и чувал дори...ама, са такива "немогачи", че чак ми става жал като ги гледам. Япончета с една глава по-ниски от нашите пък надскачат блокадата ни, а да не говоря, и колко са смешни в защита / нашите де  /!!! Общо казано сме тъжна гледка в този си вид, чак не виждам какъв е смисъла Пранди да ги мъчи...те още не са готови за такива мачове, пък като ги набият всички в света, съвсем ще се смачкат психически! Дори и да вземем нещо в този мач, дори и мача, си личи, че тези момчета не стават за мачове от такова ниво...

 

https://www.gledaitv.live/watch-tv/11/max-sport-3-online?__cf_chl_jschl_tk__=bc6cb867b337b7ac9a62cedd2fb7a34d7fc92e88-1624269631-0-AYq4IDfbRvNWI5NHKjPJBOOX4yWSebVzkmtFV_4lv-8GeJcTWkLInDMIEGbyF8iWXMCDar0QxK3ZOwKe7KaQ0CjPHu_QBy9F2U2_395auiYg1u4uUSGmao_ltUPDuVJtyB_X7Zek7DTuuQjmevOnV84eFNIylRDAiwiNS7FQhvvI9pB1Ty8pe1jz5t257fJ2g5t07nmQX6TCAhyZDhdkHqf2e6Z66DPgfwKuTcxvNSC6EitsWvFKPBF945qgX1ofmLLn4XPhXsJyA8Tw1jvRMLiZJ0rZoBZKkfavjtWcD6nhwKrkbr3RGX01KVALo7TZfkM9ezsnNLlXLXVn0mJAt10FBeU0brS-1lJjPNUVpS97C8bm6TI7OymTHJLkSRdK_sL25QN3oVCLMWQSPUQe7BZNEk-j_3_sLWSSbuaSvwdyxCn-FHvtF10TWuyRc3mvTA

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Гледах 4тия гейм и много се издразних. При 13:9 вървяхме добре. Пропукахме се, а Пранди закъсня с почивката. От там нататък немците влязоха в подем и си взеха мача. Можеше да се стигне до 5ти.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...