Jump to content

Волейбол


Гост Liverpool-BaBy

Препоръчан пост

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Да. Те и първите пет отбора от групата. Ние в момента сме девети: http://worldleague.2...-ranking/group1 Тъй като Бразилия едва ли ще пропусне място в първите пет трябва да сме минимум шести. Предстои ни да се изиграе още един кръг с по 4 отбора, както този във Варна, който ще е в Аржентина и след него ще е ясно.

Link to comment
Сподели другаде

Без да искам да умаловажавам труда на нашите момчета, струва ми се, че Бразилия не държи да спечели този мач.

 

 

п.с. Eй коментара ли ми прочетоха да ги е*а, дано не о*ерем такъв спечелен мач като онзи финал на европейското срещу Франция...

 

п.с.2. добре добре, бием

Link to comment
Сподели другаде

Много силен мач на нашите, много силни на сервис в началото, което им неутрализира защитата. Имаме тежка група в Аржентина с Бразилия, Сърбия и домакините, но бразилците са сигурни за финалите, а сърбите дотогава може да са се класирали. От друга страна имаме група с 4 отбора, които са около нашите точки с Полша, САЩ, Иран и Русия, където положението ще на кило кръв и метър кожа. Дано успеем да се промъкнем до топ 6.

Link to comment
Сподели другаде

Какво се коментираше тука, Цецо Соколов да не играел, а? Добре, че го имаме в отбора, по нищо не отсъпва на Казийски, ако бяха двамата в един отбор, друго ниво щяхме да имаме.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм, чел споровете относно Соколов, но това ни е най-добрият и класен играч през последните години. Така че дори да има слаби моменти в играта му трябва да има разбиране и подкрепа.

 

Sent from my F8331 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Днес съм повече от горд да се нарека-Българин

Публика и отбор бяха едно цяло.Ей така трябва да е всеки път,пък каквото ще да става.

Може и да не се класираме на финалите,майната им...Важното е този отбор да продължи да израства.

Следващата година иде световното тук в България,а то може да е един път в живота ни.Я има пак след 50г.я не. Арена Армеец трябва да се тресе така както беше срещу Германия и Франция на европейското...имаше хора които си запушваха ушите,заради шумът който беше.

Пълна подкрепа за момчетата и каквото сабя покаже.Заслужават човек да си остави гласът и душата в залата.

 

И последно...пожелавам им на тези съдии да ги хване хронично разстройство.Баси боклуците,няма толкова некадърни и дразнещи същества.

 

Сърце,душа,за България!

 

Monster block,monster block,monster,monster,monster block.

Link to comment
Сподели другаде

Сега сме 6ти, дано и след последната фаза задържим това място.

Абе не е баш така,ако бразилците са извън петицата,ние трябва да сме вътре в нея.

Ако са пред нас,може да сме 6 -ти.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Знаете ли приликата между националният отбор по волейбол,Григор Димитров и Ливърпул!

 

Да си призная честно доста ти се зачудих и леко ядосах на сравнението, но сега разбрах какво имаш предвид :D Бихме топ силите във волейбола към момента - Русия, Бразилия и Полша, а се издънихме с Аржентина и най-вече с Канада, мдаа нещо като да биеш всички в топ 4 и да се издъниш с Борнемут и Суонзи....Разбрана е тази логика, но за Григор Димитров вече не мога да го схвана :D

Link to comment
Сподели другаде

Абе не е баш така,ако бразилците са извън петицата,ние трябва да сме вътре в нея.

Ако са пред нас,може да сме 6 -ти.

 

Бразилия трябва да загубят и трите си мача с 3-0 или 3-1, не е невъзможно, но мисля че няма да се случи.

Link to comment
Сподели другаде

Всеки отбор и държава биха желали да имат такъв Цецо Соколов и в техните редици. Както някой по-нагоре спомена беше контузен доста време, но се оправи и последните 2 години е невероятен. Изигра изключително тежък сезон с много мачове и без да си вземе и един ден почивка започва с националния отбор. В момента той е в основата на всичко хубаво около нашия национален отбор. Не подценявам труда на другите, но без него този отбор няма да е същия. Не случайно беше определен и за най-добрия диагонал на света.

Шансове да се докажат другите играчи имаше много, друг е въпроса дали се възползваха от него.

Link to comment
Сподели другаде

И във футбола, и във волейбола дойде ли мач, от който зависи нещо... падаме, така или иначе, като преди това сме пропуснали от един до два златни шанса да решим нещата предварително.

Link to comment
Сподели другаде

 

Не бих казал, че само Цецо Соколов е в основата на всичко хубаво в нашият отбор. Почти всички момчета, които са в националният отбор, са на световно ниво. Играят в силни първенства, в силни отбори и си личи класата просто. Никой няма да ги вземе там, ако нямат качества.

На този турнир във Варна, за мен Ники Пенчев ни беше най-силният играч. Вики Йосифов пък е страшно постоянен, рядко прави грешки, сервиза му е силен и почти винаги влиза. На блок е много стабилен, изобщо един от най-добрите центрове в света. А на този пост имаме и Ники Николов и Теди Тодоров, все класа. Да не забравяме и Гоцев.

 

Тошко Скримов също е показал, че е световна класа. За нещастие има физически проблеми в момента и не може да покаже това на което е способен. Пребори се и с Рак момчето, никак не му беше лесно. Можем само да се надяваме, че за световното ще е в топ форма, защото ще ни е адски нужен. Има най-силният сервиз в нашият отбор, стабилен е на посрещане и въпреки по-ниският си ръст, е добър в атака.

Рози Пенчев показва голямо израстване и определено, ще се разчита на него в бъдеще. По мощен е от брат си в атака и на блок.Лично на мен като физика ми напомня на Казийски.

 

Цецо Соколов има уникални данни, на клубно ниво мачка всичко живо, но сякаш когато е при нас, много му тежат очакванията. Всички погледи са вперени в него и той понякога се огъва. Ако имахме някой като Матей в отбора, който да е безспорен лидер, взимайки отговорността върху себе си, Соколов щеше да показва още по-добри игри за нас, сигурен съм.

Към момента просто Цецо не ми изглежда като лидер, който може да носи цялата отговорност върху себе си.

Как ми се щеше един път да ги нямаше тези постоянни балкански търканият във федерацията ни, и Матей да си играеше и в момента за национала.

Уникални възможности пропусна Казийски. Да играеш пред родна публика на Европейско и на предстоящо световно, би трябвало да е връх в кариерата на всеки един играч, и неописуема тръпка.

 

От всички тези препирни обаче губим ние българите, защото с Матей имахме всички шансове да спечелим европейското, както и световното догодина.

Link to comment
Сподели другаде

Дано продължим да вадим добри волейболисти, гледам българското волейболно първенство доста добре се организира има все повече спонсори, равностойно е, популяризира се, дано вадят добри играчи за националния занапред, за да не стане като футбола след поколението на Стоичков. Играчи като Казийски например не излязоха от кой знае колко силно първенство, базите да не говорим колко зле бяха, но явно както преди във футбола, това не е критерий, добрият играч си остава добър, където и да тренира и да играе. Проблемът на днешното поколение според мен е,че има много повече странични неща, които да ги разсейват и им пречат да се отдадат на спорта.

Link to comment
Сподели другаде

Да си призная честно доста ти се зачудих и леко ядосах на сравнението, но сега разбрах какво имаш предвид :D Бихме топ силите във волейбола към момента - Русия, Бразилия и Полша, а се издънихме с Аржентина и най-вече с Канада, мдаа нещо като да биеш всички в топ 4 и да се издъниш с Борнемут и Суонзи....Разбрана е тази логика, но за Григор Димитров вече не мога да го схвана :D

Приликата е че и трите не са помирисвали титила/имам предвид за футбола от създаването на ВЛ/,а дали ще помиришат -съмнително.
Link to comment
Сподели другаде

Под титли разбирай 4-те от големият шлем,за волейбола -световен,европейски или световната лига,може и олимпийски.За футбола е ясно ,шампион на Англия !

Link to comment
Сподели другаде

Лично на мен ми липсва Тошко Алексиев, мощните му атаки от зона 4. Верно, Ники Пенчев е по-добър посрещач, но губим ужасно много от атака и понякога сме доста предвидими, защото във важните моменти почти винаги търсим диагонала/Соколов/ и за другия отбор е много по-лесно.Точно затова и контрите ни са толкова зле. Много се радвам и за Братоев, оставям настрана качествата му като разпределител. но ме радва това, че е голямо перде, нахъсва ги ръста му помага много на блока.Определена играч на турнира за мен е Ники Николов, железен навсякъде.

Link to comment
Сподели другаде

 

Никой не оспорва, че са на световно ниво, самите отбори в които играят го доказва. Проблема при тях е, че нямат постояството, което се изисква. За мен не беше случайно, че най-тежкия период за отбора съвпадна с периода в който Соколов лекуваше тежката контузия. Когато той е на полето се вдига КПД-то и на останалите играчи в отбора (поне моето виждане е такова, не карам никой да се съгласява с него).

 

Имаме качествени играчи с които може съвсем спокойтно да не отсъстваме от най-добрите 5-6 отбора в Света, самите те обаче трябва да го осъзнаят това и да си повярват повече.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...