Jump to content

Волейбол


Гост Liverpool-BaBy

Препоръчан пост

Гост DwAyNe WaDe

Италия ни прегази в мач номер 4

 

Българския национален отбор по волейбол загуби с 0:3 (20:25, 21:25, 16:25 ) от Италия в четвъртия мач за нашия тим на Олимпиадата в Пекин. Така момчетата на Мартин стоев вече имат 2 победи и 2 поражения след старта на игрите. Мачът бе от програмата на 4-и кръг на група "А".

 

edit: Владо Николов аут от Игрите

 

Волейболният ни тим понесе нов тежък удар, след като диагоналът Владимир Николов се контузи и ще пропусне остатъка от олимпийския турнир в Пекин. Звездата ни е с разкъсан мускул и няма шанс да се възстанови до края на Игрите в Пекин. Както е известно, още в началото на турнира контузия получи Костадин Стойков, а шокиращият скандал с Пламен Константинов допълнително отслаби нашите.

 

Днес възпитаниците на Мартин Стоев загубиха с 0:3 от Италия в четвъртия си мач в група "А" от волейболната надпревара и имат 2 победи и 2 загуби от началото на турнира.

 

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост Liverpool-BaBy

ГИБОНА ПРЕД ГОНГ: И АЗ НЕ ЗНАМ ВСИЧКО, ВКЛЮЧИТЕЛНО ДАЛИ ЩЕ ИГРАЯ

 

Капитанът на българския национален отбор Пламен Константинов замина за Пекин, където ще се присъедини към отбора. Заедно с Константинов замина и разузнавачът на нашия отбор Евгени Генчев. На летището бе и звездата на българския баскетбол Тодор Стойков, който се видя с Гибона и му пожела успех.

 

„Вече тръгвам. Не исках да правя коментари, защото можеше да сбъркам. Аз не съм и медицинско лице, всеки прибързан коментар щеше да бъде грешен”, заяви Пламен, чийто часовник все още бе на китайско време.

 

Константинов отхвърли слуховете, че инженер Данчо Лазаров еднолично е взел решението да не се рискува с включването му в игра:

 

„Искам да кажа, че това решение се е взело от всички, защото излизат информации, че едва ли не са ме изгонили от федерацията. Не бих искал да се спекулира, ръководството реши да не се рискува”.

 

„Бяха ми дадени две опции - да остана да гледам Олимпиадата или да намеря вариант да разбера какво ми е състоянието и дали мога да участвам”, обясни посрещачът.

 

„Избрах втория вариант, исках да дам доброволна проба в олимпийското село. Информирах и допинг комисаря на FIVB (Световната федерация по волейбол), той така ме посъветва. Отказаха ми, казаха че това е извън правилата и няма такъв вариант”.

 

„По препоръка на комисаря напуснах Пекин, за да разбера истината. Направих си изследвания на кръв и слюнка, които добавят още някакви допълнителни краски, че имам някакви завишени действия на някои жлези”.

 

Гибона заяви, че не е сигурен в какво физическо състояние се намира, но през последните 6 дена е тренирал всеки ден фитнес и тичане.

 

„Аз повече не искам да правя коментари, една от причините да не коментирам беше това, че не искам да лъжа хората. Проблемът в нашия спорт е, че сме боси в тази сфера. Ако имахме поне минимални познания щяхме да подходим по-правилно. Заради неизползването на такива средства дори не знахме как да процедираме в такава ситуация”.

 

„Категорично казвам, че аз през живота си не съм взимал забранени средства. Няма гаранция обаче, че не може да вземеш замърсени хранителни добавки. 95 от 100 в България са с неточно съдържание. Такъв бе случаят и с нашите щангисти”.

 

Волейболистът не пропусна да похвали Румяна Нейкова, която спечели първо олимпийско злато за България от Пекин:

 

„Не искам да наливам масло в огъня, днес новината на деня е Руми Нейкова. Страшно се радвам за нея”.

 

„Аз не съм толкова лабилен, поне не се считам за лабилен, мога да издържам на всякакъв вид напрежение. Трябваше да запазя самообладание”.

 

Константинов коментира и представянето на неговите съотборници до този момент. Българският отбор има 2 победи и 2 загуби.

 

„Никога не са ни подарявали мачове, така че аз мисля, че не трябва да правим трагедии от двете загуби. Ще изиграем един мач с Венецуела, в което трябва да покажем по-добро лице. След това ще мислим за 1/4-финала. С този мач много бързо ще се забравят загубите”.

 

„На всички ни дойде много тази ситуация. Не знам всичко как е там, има много неща, които не знам, включително и дали ще играя”, завърши интервюто Пламен Константинов, минути преди да се качи на самолета за Пекин.

Link to comment
Сподели другаде

Гост dimchouk

Днес бяхме зле с Италия, но съм сигурен, че гибона ще даде друго лице на отбора. Дано по-бързо забрави за проблемите които имаше, и ни покаже на какво е способен. Гледам волейбол от 94г. и винаги основен проблем за нашите е бил психиката. На решителните мачове все нещо не ни стига. Дано се окопитят сега, и да излизат с настроение на победители до края.

ДАВАЙТЕ МОМЧЕТА!!!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G
edit: Владо Николов аут от Игрите

 

Волейболният ни тим понесе нов тежък удар, след като диагоналът Владимир Николов се контузи и ще пропусне остатъка от олимпийския турнир в Пекин. Звездата ни е с разкъсан мускул и няма шанс да се възстанови до края на Игрите в Пекин. Както е известно, още в началото на турнира контузия получи Костадин Стойков, а шокиращият скандал с Пламен Константинов допълнително отслаби нашите.

 

Днес възпитаниците на Мартин Стоев загубиха с 0:3 от Италия в четвъртия си мач в група "А" от волейболната надпревара и имат 2 победи и 2 загуби от началото на турнира.

Това вече си е трагедия направо. Отбори като САЩ и Русия без да впечатляват кой знае с какъв състав имат големи успехи , а ние дето разполагаме с един от няй-добрите състави напланетата / като единици / все нещо не ни достига. Без Пламен и Николов / който бе най-добрия ни играч на Олипиадата / сме с вързани ръце. Жалко . Едно огромно разочарование ще стане . Дано не съм прав.

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Официално: Пламен замина за Пекин, може да играе срещу Венецуела

 

Капитанът на националния отбор Пламен Константинов замина за Пекин.

 

Точно в 14,25 часа Пламен излетя от летище София и замина за олимпийската столица, където още утре сутринта да се присъедини към националния отбор на България.

 

Ако спортно-техническия щаб на държавния тим прецени Константинов може да влезе в игра още в срещата срещу Венецуела в понеделник сутринта.

 

”Вече тръгвам. Не исках да правя коментари, защото можеше да сбъркам. Аз не съм и медицинско лице, всеки прибързан коментар щеше да бъде грешен. Искам да кажа, че това решение се е взело от всички, защото излизат информации, че едва ли не са ме изгонили от федерацията. Не бих искал да се спекулира, ръководството реши да не се рискува. Бяха ми дадени две опции - да остана да гледам Олимпиадата или да намеря вариант да разбера какво ми е състоянието и дали мога да участвам. Избрах втория вариант, исках да дам доброволна проба в олимпийското село. Информирах и допинг комисаря на FIVB (Световната федерация по волейбол), той така ме посъветва. Отказаха ми, казаха че това е извън правилата и няма такъв вариант. По препоръка на комисаря напуснах Пекин, за да разбера истината. Направих си изследвания на кръв и слюнка, които добавят още някакви допълнителни краски, че имам някакви завишени действия на някои жлези”, каза Пламен Константинов пред Гонг.

 

„Категорично казвам, че аз през живота си не съм взимал забранени средства. Няма гаранция обаче, че не може да вземеш замърсени хранителни добавки. 95 от 100 в България са с неточно съдържание. Такъв бе случаят и с нашите щангисти”, допълни капитънът.

 

„На всички ни дойде много тази ситуация. Не знам всичко как е там, има много неща, които не знам, включително и дали ще играя”, завърши Пламен Константинов, минути преди да се качи на самолета за Пекин.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Да , най-после положителна новина ... :)

 

Искам Боян на напомни за формата си от световното и да ги мачкаме наред... :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-BaBy

Константинов вече е в олимпийското село

 

Пламен Константинов пристигна в олимпийското село, след като рано тази сутрин кацна в Пекин. Капитанът на волейболния национален отбор пристигна с полет през Франкфурт около 8.30 часа китайско време. Той не беше сред своите съотборници при посещението на президента Георги Първанов в блока на българските олимпийци. Държавният глава се размина с посрещача, който пристигна броени минути след височайшата визита.

 

След повторното си настаняване Константинов се срещна с треньора Мартин Стоев и своите съотборници. Очаква се той да се включи в тренировката на тима от 15,00 часа. Веднага след това волейболистите ще отидат в залата по борба, за да подкрепят Станка Златева в битката й за титлата от олимпийския турнир.

 

:greeting: :greeting:

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Честита победа и класиране на четвъртфиналите :)

 

Усеща се , че след завръщането на Пламен атмосферата в отбора различна :)

 

Радвам се , че Матей показа онази мощ и ефективност , която всички искаме да наблюдаваме .

 

След днешния мач съм по-спокоен за четвъртфиналите и силно се надявам късметът при жребия да не ни обърне гръб , както многократно е ставало :)

 

 

П.С--------> Stivi_G, кога ще се тегли "слепият" жребий ? :sarcastic:

 

 

edit: Андрей Жеков: Всички бяхме по-спокойни

 

Андрей Жеков сподели, че националният отбор е бил много по-спокоен в двубоя срещу Венецуела в сравнение с досегашните мачове от олимпийския турнир.

"Всички осъзнавахме колко е важен този двубой за нас - добави разпределителят. - Сега ни чакат срещи с най-добрите в света."

 

Владимир Николов каза след мача, че се чувства добре. Той се пошегура, че има разкъсване на бедрото, след като ден по-рано докторът на тима сподели, че контузията му е в прасеца.

 

"Предпочитаме да играем с Полша - добави диагоналът. - По-добре е да избегнем Бразилия."

 

 

edit 2:Мартин Стоев:Връщането на Константинов определено се отрази

 

Много съм доволен, че спечелихме мача, защото моят отбор се представи по-различно в сравнение с мача срещу Италия и всички играчи слушаха тактическите ми наставления. Това заяви на пресконференцията след победата на България с 3:1 гейма над Венецуела селекционерът на българите Мартин Стоев.

„Бих посочил, че връщането на Константинов за този мач определено се отрази благоприятно на увереността ни, особено в посрещането. Вчера говорихме с всеки един поотделно за много неща, най-вече за загубите през годините”, добави Стоев, цитиран от официалния сайт на Международната федерация по волейбол (www.fivb.org).

„Щастлив съм от разликата, която показахме днес. За първи път на тази Олимпиада имахме на разположение всички 12 играча. Не само големия брой играчи, но също така и големия брой здрави играчи... Това ме прави по-уверен и ще помогне на отбора ми да се представя все по-добре и по-добре”, каза още националният селекционер.

Относно възможността България да играе срещу Бразилия на ј-финалите, Стоев заяви: „Бих ви казал, че медалистите от последните две Олимпиади са били елиминирани на ј-финалите. Ако тази традиция продължи, то ние ще играем срещу Бразилия.”

 

 

edit 3:Преди минути завърши срещата м/у Русия и Полша.

 

Поляците победиха , което означава , че първи в група "Б" ще са бразилците и това изключва възможноста да играем с тях на четвъртфинала

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

Честит четвърфинал и от мен, много добре играхме, Пламен Константинов се показа че е истински лидер ! Още един път честито на всички българи,имаме обаче още работа за вършене ако искаме да постигнем нещо голямо!

Link to comment
Сподели другаде

Гост DwAyNe WaDe

Пламен Константинов: Ще се чувстваме по-добре на четвъртфиналите

http://i.data.bg/08/08/18/1107614_orig.jpg

Пламен Константинов сподели, че се е уморил след втория гейм на мача с Венецуела (3:1).

"До втората част имаше свежест - направи сметка посрещачът. - След това умората от пътуванията и смяната на часовите зони се отрази. Не играх на максимум. В нападение не ми вървеше играта. Гледах да помагам с посрещане и сервис. Не е задължително да вървят всички елементи. Матей и Владо поеха моя дял от нападението."

 

Капитанът на националния отбор добави, че днешната победа е била изключително важна след двете поредни поражения.

 

"Ще се чувстваме по-добре психологически на четвъртфиналите - анализира Константинов. - Доказахме, че не сме там случайно."

 

Посрещачът разказа, че с неговите съотборници са имали сериозен диспут след неговото завръщане в олимпийското село.

 

"Разговорът не беше тежък, но болезнен - разказа Константинов. Казахме си неща, че само ние вътре в отбора може да си помогнем. Днес показахме игра като тим. Беше много по-позитивно."

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

Кошмарен жребий за волейболистите! България – Русия на 1/4-финал

Кошмарен жребий изпрати волейболистите от националния отбор на България срещу Русия на 1/4-финала на Олимпиадата в Пекин 2008, научи Sportal.bg.

 

Възпитаниците на Мартин Стоев ще срещнат изключително неудобния тим на ”Сборная”, който да днес бе лидер в Група ”Б”, но загубата от Полша, го изпрати на 2-ро място в крайното класиране.

 

Италия среща Полша в другия двубой, за който бе теглен жребий. Останалите две двойки на 1/4-финалите са Бразилия – Китай и САЩ – Сърбия.

Link to comment
Сподели другаде

Гост KopKingz

то при така стеклите се обстоятелства които и от Бразилия, Полша или Русия бяхме срещнали все щеше да е неудобно. Четвъртфиналите са максимума и минимума на отбора освен ако не бяхме завършили първи в групата, което и с П.Константинов нямаше да стане

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Щеше да стана от 4 мача със САЩ имахме 3 победи , просто тогава имаше ключови топки , които спечелиха и затова биха , не без садията естествено , като изключим 3я гейм в който играхме мн зле . За този мач трябва да излезем с тази мисал с която излизаме срещу Бразилия , а тя е че няма какво да губим и да дадем всичко от себе си. Между другото можехме да се паднем и с Италия и този пат да си отмъстим , но както и да е . БЪЛГАРИ ЮНАЦИ

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

Волейнационалите аут от Олимпиадата след 1:3 с Русия

 

Българският национален отбор по волейбол загуби от Русия с 1:3 (25:20, 16:25, 22:25, 21:25) в изключително драматичен и труден първи четвъртфинал на Олимпиадата в Пекин и по този начин отпадна от борбата за медалите.

 

Първият гейм започна много равностойно като и двата отбора разчитаха на мощните си атаки и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 за България. След това контраатака на Матей Казийски увеличи преднината на България на 9:7, но руснацците изравниха при 11:11 след атака и блок на Александър Волков. Играта започна да се води точка за точка, но второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за българите след блок на Казийски. След прекъсването резултата продължи да се води точка за точка, но ”трикольорите” успяха да поведат с 20:18 след грешка на руските волейболисти и блокада на капитана Пламен Константинов, което принуди треньора на ”Сборная” Владимир Алекно да вземе прекъсване. Това нямаше полза и блокада на Евгени Иванов направи резултата 21:18 за България и второ прекъсване за Алекно. Българите продължиха да играят все така добре и заслужено спечелиха гейма с 25:20.

 

Гледах мача и бях много разочарован от съдийските отсъждания във втория гейм,просто толкова тенденциозно съдийство не съм виждал, то бива ама всичкио си има граници. Съдитя е казал на капитана ни Пламен Константинов да предупреди мартин Стоев да не се обажда защото при следваща реплика ще получи жълт картон и Пламен веднага му казал ... и като се обърнла съдията вече му давал картона, тва ако не е тенденция ........ нищо, все пак Русия според мен бяха доста силни и ни надиграха в по-важните моменти от мача, но не се нуждаеха от тази съдийска помощ!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Аз също гледах мача . И не видих да са ни надиграли за гейм и полувина (преди първата садийска тесла) . Видях един уплашен руски отбор който се чудеше как да спечели разиграване и грешеше често , а от друга страна нашите играха спокойно и стабилно . И всичко това се промени в средата на втория гейм когато 3 точки които трябваха да са за нас бяха дадени за тях + жълтия картон и вместо да водим около 20тата с 2-3 точки и резонно да си си спечелим 2я те ни поведоха с 15-21 зеха си гейма , върнаха се в мача , отпуснаха се и заиграха мн по-добре . А ние бяхме на другия полус почувствахме се ограбени и вече играехме на приливи и отливи . Нямаше го този хъс и желание за победа което видях в началото на мача. И аз съм много разочарован , но не мога да се сардя на нашите момчета те направиха всичко по силите си . Просто като играем такива мачова имам чувството , че целия свят е против нас. Едно огромно жалко за качествения отбор един от най-добрите като единици и коликтив ( да не кажа и най-добриея ) просто имат лабилна психика и играта им се срива когато садията свири в наш ущърб . Сега Владо 100% се отегля от отбора сигурно ще го последват и Евгени и Пламен за други не знам. Заслужаваха нашите поне финал да играят , защото са добри и правят всичко по силите си , НО нещо все не достига .

Link to comment
Сподели другаде

Гост dimchouk

Гибона: Ще играя и на следващата Олимпиада

 

Капитанът на националния отбор по волейбол Пламен Константинов заяви след отпадането ни на четвъртфинала на Игрите в Пекин от Русия с 1:3 гейма, че ще продължи изявите си с лъвовете до Игрите в Лондон през 2012.

 

Константинов коментира и мача срещу "сборная", като заяви, че съдията е оказал пагубно влияние върху играта на нашите момчета и е повлиял на развоя на целия двубой.

 

"Най-важното бе, че отборът се бори за всяка една топка в този мач. Беше един добър мач. За съжаление изпуснахме моменти. Единият бе във втория при 3-те точки пасив и картона, а другата ситуация бе в третата част, когато те водиха с четири-пет точки, ние изравнихме и с две-три наши грешки ги върнахме отново в гейма и в мача."

 

"Вторият гейм бе ключов. Там се получиха четири точки поред, три съдийски отсъждания, които бяха против нас, плюс жълт картон, който не разбрах. Съдията ме извика и ми каза: „Предупреди треньора, че ако продължава да прави забележки, ще му дам жълт картон”. Отидох и казах на Мартин, а обръщайки се реферът вече му го вдигна. Това бе предупреждение, а той въпреки това му го показа. Така станаха четири точки, които ни спряха ентусиазма, ритъма и позволиха на руския отбор да се върне в мача. Те бяха в по-тежка ситуация тогава."

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Novkov
Мартин Стоев напуска, оставя си вратичка

 

Мартин Стоев обяви, че няма да продължи да води националния отбор по волейбол. Той ще се концентрира върху работата си в турския “Халбанк”.

“Ако в този момент българската федерация ми предложи нов договор - ще откажа – добави селекционерът. - Ако искат, може да направим разговор. По време на моя престой в националния отбор всичко, което съм поискал, ми е било дадено. Имах бял лист. Пишех на него, а те се разписвах”, каза Мартин Стоев, пред репортер на Sportal.bg.

 

Мартин Стоев ще започне подготовката с “Халбанк” на 1 септември. Той ще се присъедини към лагера на тима в Правец заедно с Тодор Алексиев.

Link to comment
Сподели другаде

Гост KopKingz
"Вторият гейм бе ключов. Там се получиха четири точки поред, три съдийски отсъждания, които бяха против нас, плюс жълт картон, който не разбрах. Съдията ме извика и ми каза: „Предупреди треньора, че ако продължава да прави забележки, ще му дам жълт картон”. Отидох и казах на Мартин, а обръщайки се реферът вече му го вдигна. Това бе предупреждение, а той въпреки това му го показа. Така станаха четири точки, които ни спряха ентусиазма, ритъма и позволиха на руския отбор да се върне в мача. Те бяха в по-тежка ситуация тогава."

 

нашия отбор е един от най-лесния за побеждаване - резнат ги 2-3 точки веднага губят концентрация, настроение, започват да се цупят и след това съперника с лекота достига до победата. Докато се продължава с тези глупости и не се научат да се абстрахират от ставащото около тях, сериозни резултати няма да се постигнат. Една и съща история всеки път първо съдиите, после груби грешки на отделни единици и падаме. Разбирам при 2:2 в решителния пети гейм да се получи така, но във втория гейм стана това и ги афектира до края на мача. Реално погледнато това им е максимума, струва ми се че ако бяха в другата група нямаше да се класират за четвъртфиналите.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Не съм съгласен . Да нашите имат затруднения като ни ущетят , но това си беше ограбване . Ама ние нели сме си българи и сме си свикнали да ни правят на боклуци , ако този съдия свиреше така за Русия както бе днес , ама в мач с Бразилия или САЩ , те зив щяха да го удерат , а ние си траем . Яд ме е че разполагаме най-добрия състав и имаме ширика резервна скамейка не разчитаме само от един или двама , ама винаги се проваляме. Максимума на този отбор бе поне финал , ама то нали е България и трябва да стане нещо , било то късмет или съдийскигрешки . Аве като бяха толкова силни тез руснаци , защо с нищо не ни противодействаха за цял гейм и полувина ( докато онова продажно копеле не ги върна в мача ) . Иска те ли да ви кажа какво щеше да стане . Щяхме спокойно да си водим около 20-та точка с 2-3 точки и подобно на 1я да си го вземем без проблем и да поведем 2:0 . В третия съвсем щяха да се гопеират онез смотаняци и мача щеше да е 3:0 за нас , а не 3:1 за тях . Дори от САЩ да бяхме паднали пак щяхме да имаме шанс за медал , но тази ивентуално победа с/у руснаците щеше да ни даде самучувствие и щяхме да вземем реванш от американците. Най-мого ме е яд че без да ни надиграват спечелиха мача , като цяло ние бяхме по стойностния тим . Не го заслужаваха нашите момчета не го заслужавахме и ние пред екраните . Тоз Педал направо си направи ташак с нас , подигра се с труда им .

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

Кой ще е новият треньор на националния отбор?

 

Кой ще е новият треньор на националния отбор на България по волейбол? Този въпрос изникна веднага след края на мача България – Русия 1:3 и признанието на Мартин Стоев, че едва ли ще продължи да води националите.

 

Както е известно, договорът на Стоев като селекционер на държавния тим бе до края на Олимпиадата в Пекин и на практика изтече. Самият Мартин сподели съвсем откровено след отпадането на България от Олимпиадата: “Ако в този момент българската федерация ми предложи нов договор - ще откажа!”

 

Феновете на волейбола у нас вече с пълно право си задават въпроса? А кой ще води националите в бъдеще? И ще може ли новият наставник да изведе отбора до медал на Евро 2009 в Турция? И най-вече - кой ще е той?

 

Sportal.bg се постара да анализира ситуацията и да представи евентуалните бъдещи варианти за селекционер на България.

 

 

 

 

Вариант №1 – Мартин Стоев

Шансове Мартин Стоев да остане на поста си има. Те обаче зависят от евентуалните преговори между него и ръководството на БФВ. Единствената причина Стоев да остане селекционер на България би била пълно доверие от страна на централата ни и оферта, на която не може да откаже.

 

Вероятност: 20 %

 

 

 

Вариант №2 – Радостин Стойчев

 

Наставникът направи истинска революция в Италия и изведе Итас Диатек (Тренто) до титлата в Серия А1 още в първия си сезон на Апенините. Съвместната му работа с Матей Казийски през последните 3 години дава отлични резултати. Със сигурност феновете ще останат изключително доволни от един избор на Радостин за наследник на Мартин Стоев. Стойчев има договор за още за 2 години с Тренто. Президентът на Итас Диего Мосна, обаче обяви, че би се радвал, ако Стойчев е начело и на националния отбор на България. Ако приеме да води националния ни тим Радо Стойчев със сигурност ще постави доста условия пред родната ни централа, които не е ясно дали ще бъдат приети.

Вероятност: 20 %

 

 

Вариант №3 – Владислав Тодоров – Сарата

 

Помощникът на Мартин Стоев показа, че и сам може да носи отговорност. Той води националния отбор в двете гостувания на Финландия в Световната лига в Тампере – 3:0 и 2:3. Близо 4 години Сарата бе в щаба на държавния тим и се ползва с уважението на всички волейболисти. Няма да струва много пари на централата ни, а познава перфектно обстановката в държавния тим.

Вероятност: 25 %

 

 

 

 

Вариант №4 – Найден Найденов

 

От новия сезон 4-годишният бивш капитан на националния отбор ще е наставник на Левски-Сиконко. Наката гори за работа и има невероятен хъс и воля за победа. Води и ”Б” гарнитурата на националния отбор. Това че е начело на ”сините” е сериозно предимство за Найденов. В последните 10 години само в два случая селекционерите на България не са били и треньори на Левски-Сиконко. Първият път на поста бе Асен Гълъбинов, който води националите на Мондиал 2002 в Аржентина, а вторият когато Мартин Стоев пое държавния тим още като играещ треньор на кипърския Фамагуста.

 

Вероятност: 15 %

 

 

Вариант №5 Александър Попов

 

Попов изведе ЦСКА до Шампионската титла и преди години бе помощник на Милорад Киац в националния отбор. Преди 4 години загуби двубоя за селекционер на България с Мартин Стоев.

 

Вероятност: 5 %

 

 

Вариант №6 – Пламен Константинов

 

До скоро името на Пламен се спрягаше сериозно за бъдещ заместник на Мартин Стоев. След мистериозния скандал с ”медицинския проблем” по време на Олимпиадата отношенията му с федерацията се изостриха. Едва ли точно в този момент би бил предпочетен за наставник на държавния тим. Освен това Пламен продължава с активната си кариера на волейболист.

 

Вероятност: 5 %

 

 

Вариант №7 – Северин Димитров

 

Младият треньор изведе ЛукОйл-Нефтохимик до титлата през 2007 година и до Купата на България през 2008 година. Едва ли обаче ще получи доверие да води националния отбор, заради липсата си на богат международен опит.

Вероятност: 5 %

 

 

 

Вариант №8 – Чужденец

 

Едва ли БФ Волейбол ще се довери на чуждестранен селекционер при мъжете, макар че Драган Нешич твори чудеса с женския тим на България. А по-рано и Милорад Киац се справяше добре на този пост при мъжете. Една от причините да не бъде предпочетен чуждестранен специалист е високата заплата, която трябва да му се осигури. А чужденци кандидати за поста селекционер на България едва ли ще липсват, при положение, че аржентинецът Раул Лозано вече не е наставник на Полша, Стелиян Мокулеску вече няма да води Германия, а Бернардо Резенде също се разделя с поста селекционер на Бразилия…

 

Вероятност: 5 %

 

Аз лично не си представям отбора без амртин Стоев...

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Волейболният Дрийм тийм не стигна до титла, но спечели любовта на хората

 

Подобно на гимнастика Йордан Йовчев, в Пекин националният отбор по волейбол не можа да вземе това, което искаше и заслужаваше. Сравнено с общия олимпийски провал на българите, петото място в спорт като волейбола е съвсем прилично постижение. Погледнато от друга страна обаче, то е много по-малко от това, което тимът на Мартин Стоев можеше да направи.

 

КАКВО

Всяка преценка съдържа личен елемент, но цифрите по правило са обективни. Стига с тях да не работят социолози.

Националите приключиха участието си в Пекин с 3 победи и 3 загуби. Победиха аутсайдерите Китай, Япония и Венесуела. Загубиха от преките си конкуренти за финалната четворка Италия, САЩ и Русия. Трудно се преглъща онова 0:3 срещу адзурите, които отдавна не са били с толкова трафаретен отбор на олимпийски игри. Преди първия мач в китайската столица световният букмейкър Sportingbet определи нашите като втория най-вероятен шампион след Бразилия. Това показва, че олимпийският медал не е бил само национален блян от масовия вид - гладна кокошка просо сънува. А съвсем реална възможност.

КАК

Да се мисли, че олимпиадата е загубена на самата олимпиада, е наивно. Не и когато става въпрос за отбор от класата на българския. Истината е, че тимът отиде на игрите неподготвен. На състезателите се даваха някакви щафетни почивки, отборът отписа мачовете за Световната лига и така се стигна до необходимостта да се форсира безумно последната част от подготовката. Последваха контузии на необичайно много играчи. Това са само част от причините, които доведоха до петото място в Пекин.

Бомбата беше заложена преди игрите. Въпросът беше дали ще имаме късмет да не гръмне. Стратегията на треньора отборът да навлиза във форма постепенно и точно в решителния момент да е О.К., не проработи. Предварителната група беше слаба. Фактически трябваше да бъде изигран един мач - четвъртфиналът с Русия. След това във финалната четворка лошо няма. Там всичко е успех.

СЕКС, ЛЪЖИ И ТЕСТОСТЕРОН

Две неочаквани истории създадоха допълнително напрежение около отбора. Едната фокусира общественото внимание върху националния тим седмици преди първия мач в Пекин. Сапунката с еротичния чат между селекционера Мартин Стоев и начинаещата фолк певица Бриана хвърли неприятна сянка върху българския волейбол като цяло. Вярно е, че личният живот си е личен, но не и когато става въпрос за публични личности. Благодарение на пословичния си непукизъм обаче Мартин успя да излезе от ситуацията ако не с чест, то поне с минимални поражения. За съжаление сагата с тестостерона на Пламен Константинов и неизбежните лъжи имаха ефект на оръжие за масово поразяване. Пострада самият капитан, пострада отборът, а колективната мечта за олимпийски медал започна да изглежда неуместно.

ЗАЩО

Можеше ли нещата да се развият по друг начин? Несъмнено.

България разполага с едни от най-добрите волейболисти в света и това не е мит. Тук не става дума само за Матей Казийски. Волейболът не е скок на височина и силата на един човек не е решаваща. В отбора на Аржентина например Маркус Милинкович е човекът оркестър. В българския тим Казийски е най-качествената част от една отлична машина, която по ред причини на олимпиадата не работеше добре. В Пекин отборът изглеждаше като мерцедес на трупчета.

А СЕГА НАКЪДЕ?

Треньорът Мартин Стоев напуска, но дипломатично си остави вратичка. "Сега не бих приел да остана, но след време...", каза той. Последното му интервю, дадено след загубата от Русия на 14 финалите, съдържа няколко стратегически момента. Прави впечатление неестествено дълбокият поклон, който Стоев прави на федерацията. Мартин има пълното основание за това, защото шефът на БФВ инж. Данчо Лазаров беше за него като втори баща. Досега обаче селекционерът не даваше вид, че цени чак толкова високо подкрепата му.

Това, от една страна. От друга, не останаха незабелязани индиректните упреци на Стоев към капитана Пламен Константинов, с когото бяха партия в Пекин.

Завоят в приоритетите едва ли е случаен.

ИГРАЧИТЕ

Тръгват си и няколко ключови играчи. Най-съществено е отказването на диагонала Владо Николов. Не защото Боян Йорданов и Данаил Милушев не са добри нападатели, а заради духа на победител, който Николов носеше със себе си дори в най-безнадеждните моменти.

Оттеглянето на опитния Евгени Иванов не би трябвало да предизвика сътресения в центъра. Там са Краси Гайдарски, подценяваният от Стоев Христо Цветанов, Николай Николов от Лукойл Нефтохимик, Теодор Богданов от Левски Сиконко...

Народната болка Андрей Жеков има наследник в лицето на 21-годишния Иван Зарев. Малшанс извади от игрите в Пекин разпределителя на ЦСКА. Заради контузията на Зарев Стоев заведе на олимпиадата 41-годишния Иван Тасев и така си навлече допълнителни упреци.

Всъщност има само един проблем и той се казва Пламен Константинов. Капитанът притежава две неща, които другите нямат - способност да държи отбора в равновесие и посрещане, за което пише в учебните помагала на ФИВБ. Но българският волейбол не започва и не завършва с Константинов. Така че да се готви Цветан Соколов от село Ресилово. 18-годишният гигант вече е играч на италианския шампион Тренто. Като за начало не е лошо. А Пламен може да помага и по други начини.

Стига да иска.

ВСИЧКО ТЕЧЕ

Отборът се разпада, но мечтата остава. Българският Дрийм тийм изгря на световното първенство в Япония през 2006 г. и залезе след турнира за Световната купа м.г. През останалото време вървеше към своя бронзов връх или слизаше от него. Голямото, истински голямото отличие му се изплъзна. Но между декември 2006 и декември 2007 момчетата на Мартин Стоев подариха много радост и получиха много любов. Хората ги обичаха, защото волейболистите успяваха. И това даваше измамна надежда на всички, че все някога ще се оправим. Въпреки че все ни оправят.

Представете си как щяха да изглеждат нещата, ако имаше държавна политика в спорта, модерни зали, финансова подкрепа и съвременно възстановяване.

Да, с талант и вдъхновение може да се стигне в подножието на върха. Но не може да се стъпи на най-високото.

И това се видя на игрите в Пекин, където спортът влезе в ново измерение. Ерата на триците и маймуните свърши.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-BaBy

Мартин Стоев пред Sportal.bg: Сашо Попов трябва да ме замени в националния

 

Досегашният селекционер на националния отбор на България по волейбол Мартин Стоев се прибра късно снощи в България с полет от Пекин. Още в китайската столица Мартин Стоев обяви, че договорът му като селекционер на националния тим е изтекъл и той не смята да го подновява.

 

”Не, не смятам да продължавам да работя за националния отбор. Дадох каквото можах на този тим”, каза Мартин Стоeв специално пред Sportal.bg. ”В България единственият треньор, който е готов да поеме националния отбор, е Александър Попов. Той изведе ЦСКА до титлата. Под негово ръководство тимът ще играе в Шампионската лига. Има готов екип за работа, който включва отличен статистик и кондиционен треньор. Може да работи в екип и е нормално, ако се търси български треньор, той да бъде избран. Аз лично смятам, че най-добре е българин да води националния”, каза Мартин Стоев пред Sportal.bg.

 

ЕДИТ

 

 

ГИБОНА СИ ТРЪГВА ОТ НАЦИОНАЛНИЯ, БЕЗУМНО ЗАСЕДАНИЕ

 

Безумно заседание на волейболните хора почти 4 часа изнерви журналистите и участниците в поредния цирк. Като най-важен момент отсяваме в крайна сметка решението на капитана Пламен Константинов да приключи с националния тим на България.

 

Темата тепърва ще се дискутира и очакваме бурни реакции. Ето какво все пак изумуваха волейболните властимащи в България, друг е въпросът докога…

 

Ръководството на волейболната централа изслуша Мартин Стоев, неговият щаб, Пламен Константинов, Тодор Алексиев и излезе със следните три решения, представени от заместник председателя Петър Кънев.

 

1. Оценката за представянето на националния отбор на Олимпиадата в Пекин е добра. БФВ благодари на всички за работата, дава добра оценка и на проведената от Мартин Стоев подготовка за последните 4 години на олимпийския цикъл, време в което България е запазила 4-тото си място в световната ранглиста. Щаб и играчи са изпълнили задачата си да бъдат сред първите 6 и България да намери своето достойно място.

 

2. Решенията взети от БФВ са правилни

 

3. Темата тестостерон (Пламен Константинов) е приключена. Нито Пламен Константинов, нито управителния съвет ще коментират повече.

 

 

 

Пълен ужас :cray: Пламен си тръгва :cray:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост DwAyNe WaDe

Раул Лозано - варинат за заместник на Мартин Стоев

 

Според публикации в полската и италианската преса от Българската федерация по волейбол са обещали месечна заплата на Раул Лозано от 4 000 евро. Лозано е един от спряганите варианти за замесник на Мартин Стоев на поста старши треньор на националния отбор, след като договорът на Стоев с Българска федерация по волейбол изтече след Олимпийските игри в Пекин и той заяви, че няма да продължи контракта си

Раул Лозано до скоро бе селекционер на Полша, като изведе поляците до второто място на Световното първенство в Япония, след като отбеляза победа над България на полуфиналите. Договорът му с Полската волейболна федерация обаче изтече и няма да бъде подновен.

 

Дано наистина , Лозано , да поеме отбора :greeting:

 

Постиженията с отбора на Полша , говорят сами за клсата му :)

 

Но с тези 4 000 евро на месец , които му предлагат силно се съмнявам , че ще се съгласи да води отбора ... :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...