Jump to content

Фитнес


Гост Vince

Препоръчан пост

  • Replies 193
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост Коко

Само да се обадя доколкото знам,че протеина на прах не се усвоява от тялото понеже в праха липсват естествените минерали,които са в месото и следователно този протеин на прах става на захар в тялото.

 

Усвоява се- и то по-добре от този в месото. На практика Суроватъчния протеин (Whey protein) си е суроватка от млечните продукти- с добавени аминокиселини и вкус (например). Специално този протеин се усвоява за има няма час, ако се разбие с вода. Няма как да стане на захар, защото е протеин- захарта е прост въхлехидрат- нямат нищо общо. Големия въпрос тук е да се намери подходяща комбинация между цена и качество. Иначе нищо не пречи ( аз лично и това правя) да се хапва и доста извара- тя се прави от абсолютно същата съставка-суроватка, само че не е толкова вкусна :)

Пък и няма логика - по принцип може би визираш процеса при прекомерното приемане на прости въглехидрати- тогава, когато организма няма нужда от толкова голямо количество- струпва ги като мазнини.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Senzor

Ами например- аз започнах с широк прозорец - 10 часа - постепенно го стесняваш; зависи как се чувстваш

2 седмици бях на 10 - часов - 12-22 например (тук само пропускаш закуска и не е кой знае какъв режим)

После минаваш на 8 часов - 12- 20 - това вече си е фастинг- основите за горене ги има- не закусваш и лягаш на празен стомах- именно липсата на вечеря на мен ми се стори най-ефективно- сутрин ставаш със страшна енергия заради метаболизбма;

Накрая малко се вманиачих и минах на 5 часов прозорец- 12- 17 ; след него си дадох почивка;

Цялото го комбинирах с най-доброто за горене на мазнини упражнение ( според мен ) - въже - по 15 мин след тренировка или по 30 мин в нетренировъчен ден;

 

Бих ти препоръчал 8 часовия вариант;

Какви са тези часове, в тях ядеш или пропускаш? И в какво се състоеше менюто ти, че гледам в тубата ядат палачинки със сладолед, с протеин и не знам си още какво, направо калорийна бомба, а си стоят на 6-7% фет

Link to comment
Сподели другаде

Гост Fowler23

Болденона е стероид(сигурно го знаеш). Да не си професионалист?

 

не, аматьорче съм, но съм с професионални намерения :)

става дума за силов трибой :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Коко

8 часа ти е прозореца за хранене.

Това с палачинките го забрави.На теория по време на самия фастинг каквото и да ядеш- ще смъкваш. Но лично аз ти препоръчвам да си хапваш следните продукти (на мен винаги около тях ми се върти храненето) : Суроватъчен протеин, извара, пилешки гърди, черен/червен боб, ядки (бадеми, нахут, лешници) , пакетирани зеленчуци- броколи, нискомаслено мляко, яйца, кафяв ориз, леща, сладки картофи(трудно се намират и са си кешовица), банани (и каквито плодове решиш), риба- каквато решиш, пълнозърнест хляб, овесени ядки (с гореща ВОДА, не кисело мляко), Винаги Зехтин- не олио.

Схващаш идеята :)

Не се тъпчи със захар и прости въглехидрати- организма ги складира най-лесно като мазнини- тях евентуално преди или веднага след тренировка да ти ударят инсулина, но пак не прекомерно количество.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Senzor

8 часа ти е прозореца за хранене.

Това с палачинките го забрави.На теория по време на самия фастинг каквото и да ядеш- ще смъкваш. Но лично аз ти препоръчвам да си хапваш следните продукти (на мен винаги около тях ми се върти храненето) : Суроватъчен протеин, извара, пилешки гърди, черен/червен боб, ядки (бадеми, нахут, лешници) , пакетирани зеленчуци- броколи, нискомаслено мляко, яйца, кафяв ориз, леща, сладки картофи(трудно се намират и са си кешовица), банани (и каквито плодове решиш), риба- каквато решиш, пълнозърнест хляб, овесени ядки (с гореща ВОДА, не кисело мляко), Винаги Зехтин- не олио.

Схващаш идеята :)

Не се тъпчи със захар и прости въглехидрати- организма ги складира най-лесно като мазнини- тях евентуално преди или веднага след тренировка да ти ударят инсулина, но пак не прекомерно количество.

Горе-долу моята диета значи, тези храни ги ядох близо 2 години, така, че няма проблем. Още един въпрос(малко като тъпак, но искам да разбера с точност) - в тези прозорци колко пъти ядеш?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Коко

Аз ядох най- често по 3 пъти, като вкарваш "снек"-ове между храненията- в зависимост колко ти е натоварено ежедневието.

Може и 2 пъти, но ще ти дойдат малко обемисти порциите - предполагам ти трябват около 2500,3000 калории на ден, което в 2 порции здравословна храна си е доста като обем. Между 3те вкарай по един шейк или ядки например, може и плодовете там да ги бутнеш (тамън да не става ферментация веднага след обемисто хранене).

Ще ги видих 8те часа- на практика повечето хора без да осъзнават се хранят по този начин :Д - не закусват, и вечерят към 8,9.

Фундаменталното е да е правилната храна и да не се откажеш- а повярвай ми- за 1 месец, ако си ходиш да тренираш редовно- ще видиш резултати. Един съвет- вземи си и едно въже за скачане- 10 кинта са- 15 мин след тренировка на бързи обороти. Напоследък доказаха, че High intensity cardio (спринтове, въже на бързи обороти) е 100 пъти по ефективно за изгаряне на мазнини, с възможно най-малко загуба на мускул, отколото Low intensity cardio- продължително тичане - повече от час например. За да се ориентираш- погледни например един спринтьор и един маратонист :) Другото ефективно са разходките- нормално разхождане из парка примерно -40 мин.

Действай :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Senzor

Аз ядох най- често по 3 пъти, като вкарваш "снек"-ове между храненията- в зависимост колко ти е натоварено ежедневието.

Може и 2 пъти, но ще ти дойдат малко обемисти порциите - предполагам ти трябват около 2500,3000 калории на ден, което в 2 порции здравословна храна си е доста като обем. Между 3те вкарай по един шейк или ядки например, може и плодовете там да ги бутнеш (тамън да не става ферментация веднага след обемисто хранене).

Ще ги видих 8те часа- на практика повечето хора без да осъзнават се хранят по този начин :Д - не закусват, и вечерят към 8,9.

Фундаменталното е да е правилната храна и да не се откажеш- а повярвай ми- за 1 месец, ако си ходиш да тренираш редовно- ще видиш резултати. Един съвет- вземи си и едно въже за скачане- 10 кинта са- 15 мин след тренировка на бързи обороти. Напоследък доказаха, че High intensity cardio (спринтове, въже на бързи обороти) е 100 пъти по ефективно за изгаряне на мазнини, с възможно най-малко загуба на мускул, отколото Low intensity cardio- продължително тичане - повече от час например. За да се ориентираш- погледни например един спринтьор и един маратонист :) Другото ефективно са разходките- нормално разхождане из парка примерно -40 мин.

Действай :)

ОЩЕ 1 въпрос, последен :nyam2: : Пиеш ли вода извън прозорците?

Link to comment
Сподели другаде

Гост The King

А от какво?

 

Ми някакво месо слагаш да вариш горе-долу всичко става, без може би свинско. Можеш и някой и друг зеленчук да сложиш. И после бульона извлича всичко хранително и полезно от тия продукти

Link to comment
Сподели другаде

Гост HukcaHa

Момци, и аз да се разпиша тука като 'умерено компетентен'. :)

 

Започнах да тренирам преди около година и половина - две, но с прекъсвания и сравнително несериозно. (нямах цел пред мен) Преди 7-8 месеца обаче се реших и започнах със сериозните занимания. В момента съм в процес на качване на ММ. Ям по 6-7 пъти на ден (като в тях се смятат и приемите на гейнър). Приемам Белтъци , равни на активната ми мускулна тъкан, умножена по 2,2. Излиза ми около 150 гр. Въглехидрати към 350гр, Мазнини около 70. На ден ми се падат по 3200 калории, горе-долу. ( за да съм в калориен излишък) Иначе в момента тежа 77,5кг. Целта ми е около 80 и ще започна период на изчистване. (+1-2) Пълните ми мерки са : 77,5кг, 180 см, 39см ръка, 110см гръдна обиколка, 80см талия, 90 см ханш. 140-150кг на мъртва тяга, 110-120 на клек, около 100 на лег. Програмата ми е петдневен последователен сплит, включващ не повече от 4 упражнения на мускулна група.(за покачване на ММ) Менюто ми в момента се състои предимно от въглехидрати и отчасти от протеин. Присъстват храни като : пил.месо, зеленчуци, боб, леща, оризовки, телешко, пълнозърнест хляб, овесени ядки, картофи, ориз, риба, кисело и прясно мляко, сирене, бадеми,плодове. Вода пия по около 3, до 4 литра на ден. Имам 1 , понякога и два (признавам си :D) чийтинг дей-я.

 

П.С. преди около месец и половина-два се разболях, проблеми с мъдреца и не можех да ям 1 седмица (нищичко) , бях паднал до 71,5кг., но след като се оправих си взех креатин (който наистина има удивителен ефект, но не се заблуждавайте - това е заради задържането на много вода в тялото именно заради този креатин) и протеин и доста бързо възстанових изгубеното.

 

Както казах , целта ми е 81-2кг. , след което изчистване до към 7-8-9% ТМ. В момента съм с около 13-13,5%, ако можем да вярваме на предоставените ни формули за изчисление спрямо мерките.

 

Та..така. :)

 

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Братле, ти имаш страшни мерки! На 180см и 77кг си с 39 ръка и 80 талия... Евала! И 110 гърди е впечатляващо. Моите и те бяха стигнали горе-долу това ниво, ама като ги изчистих от мазнините, поспаднаха малко. Трябва да се внимава с тия гърди, защото после с напредване на годините стават много трудни за поддръжка. А увисват много грозно. Аз предпочитам да са ми отсечени и добре оформени, вместо много обемни. Защото както казах, дори и на по-млади години, ако се случи така, че човек не тренира известно време, става грозна гледка... А иначе креатинът прави това, да - задържа вода в мускулите и придава обем. Точно заради това трябва да се пие по поне 3 литра вода на ден, докато се приема монохидратен креатин, защото той дехитратира останалите клетки на тялото, като дава приоритет на мускулите. С кре-алкалина няма такъв проблем, аз от него бях много доволен.

Link to comment
Сподели другаде

Гост HukcaHa

Братле, ти имаш страшни мерки! На 180см и 77кг си с 39 ръка и 80 талия... Евала! И 110 гърди е впечатляващо. Моите и те бяха стигнали горе-долу това ниво, ама като ги изчистих от мазнините, поспаднаха малко. Трябва да се внимава с тия гърди, защото после с напредване на годините стават много трудни за поддръжка. А увисват много грозно. Аз предпочитам да са ми отсечени и добре оформени, вместо много обемни. Защото както казах, дори и на по-млади години, ако се случи така, че човек не тренира известно време, става грозна гледка... А иначе креатинът прави това, да - задържа вода в мускулите и придава обем. Точно заради това трябва да се пие по поне 3 литра вода на ден, докато се приема монохидратен креатин, защото той дехитратира останалите клетки на тялото, като дава приоритет на мускулите. С кре-алкалина няма такъв проблем, аз от него бях много доволен.

 

Мерси за констатацията! Аз лично смятам, че има още какво да постигна, най-вече в ръката и рамото ,пък и гърдите малко. По принцип спадам към ектоморфите, защото отначало бях доста слабичък и тесен в раменете. (и сега не съм особено широк между другото) А и пропуснах да спомена, че съм на 21 години. Последните няколко седмици в интерес на истината ми се вдигнаха малко постиженията, след като минах на ВВД(високо-въглехидратна диета)

 

П.С. - Някой ако се интересува от точния ми начин на хранене, тренировки или нещо друго, да пише, ако мога ще помогна. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Гост 0ne

Към спортуващите колеги имам една молба за разни упражнения или аз не знам какво за 'заякване' на кръста. Ровя се из интернет много за това ,но реших да попитам и тук,ако някой има като моя проблем. Имам протрузия на Л4 /лумбален прешлен/ открита преди 2-3 години и като цяло се чувствам като старец в тяло на 20-годишен понякога и разбирам как всяко движение минава през кръста.Не ме боли постоянно,но не и рядко и търся някакви подходящи упражнения,които не изискват фитнес зали.

Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Гост The King

Баща ми като млад нещо му е станало на кръста ми е казвал и от тогава досега всяка сутрин като стане прави загрявка- г/д както в училище по физическо. Прави коремни преси, лицеви опори, разгрява кръста с кръгови движения в ханша и с извъртания в страни и ми е казвал, че това има доста добър превантивен ефект

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica

Имаш ли снимка? С нея отиваш на кинезитерапевт, като го проучи внимателно преди това, за да не е някой самозванец или неразбиращ.

 

Иначе висене на обикновен лост за тупане на килими би трябвало да даде добър резултат. Но не си самопредписвай нищо без да имаш снимка.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Podlecii

Баща ми като млад нещо му е станало на кръста ми е казвал и от тогава досега всяка сутрин като стане прави загрявка- г/д както в училище по физическо. Прави коремни преси, лицеви опори, разгрява кръста с кръгови движения в ханша и с извъртания в страни и ми е казвал, че това има доста добър превантивен ефект

 

Toва мога да го потвърдя от собствен опит

Link to comment
Сподели другаде

Гост Renaissance

Колеги, от година и половина не съм влизал във фитнес зала. Преди това бях станал 100-110 килограма, но съм и 1,89 висок, няма да навлизам в подробности, но обиколката на бицепса ми беше 45-46 см незагряла, другите мерки не ги помня с точност, но искам да кажа, че не бях мазен, никак даже. Както се предполага, взимах и разни препарати, Синта и селмас, основно. Сега се чудя, след като започнах нов период на тренировки, дали въобще да взимам протеин дори, понеже имам възможността да ям месо всеки ден, откъм храна и възстановяване нямам проблеми. Без прахове, дали ще се постигнат същите резултати ?

Link to comment
Сподели другаде

Гост rounder

...Без прахове, дали ще се постигнат същите резултати ?

 

Никой не може да ти каже колко на теб ти помагат тия добавки,ако въобще.Тренираш без и със,после сравняваш.Аз за протеините и аминокиселините колко точно помагат за изграждане на мускул и възстановяване от личен опит не мога да преценя.Дали въобще не са плацебо?.Щом нямаш проблем с възстановяването,супер.Ако поддържаш същата интензивност при тренировките без селмас,то значи и от това нямаш нужда,макар че от креатинов продукт се очаква осезаема разлика при ползването му.

 

Аз пия само витамини,не виждам смисъл да си давам парите за скъпи протеини и тн,а пък и от някои продукти получавам леки странични ефекти.И без това тези,които виждам най-често да дават стотици левове на месец само за добавки,често са точно тези,които не постигат добри резултати в залата.Най-големите животни пък не се занимават с глупости,те са направо на "juice" :D.Най-важно е как тренираш и как се храниш.Ако добавките ти помагат,взимай.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Коко

По принцип - ако имаш възможност да си набавяш протеина и калориите от храна, няма никакъв проблем- даже по-добре !

Суроватките и матриците се взимат основно поради причината, че конкретния човек няма възможност да приеме цялото необходимо количество протеин за деня...както и заради бързото си усвояване (добре де, и аминопрофила :Д )

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 years later...
  • 1 year later...

Биг Рами винаги е бил най-големия, но все излизаше воднист. Снощи най-накрая беше с изчистена мускулатура и естествено спечели.

Брендън си беше пак на ниво, а Фил Хийт не мязаше на нищо в коремната област. Всички очакваха да се завърне с гръм и трясък и да си върне короната, а той е станал по-зле.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...