Jump to content

Фитнес


Гост Vince

Препоръчан пост

Декстър Джексън за последно на Мистър Олимпия, най-титулованият боди билдър с най-дългата състезателна кариера в историята.

Хийт не трябваше да е в топ 3, за мен Хади Чупан трябваше да е поне трети.

Биг Рами безапелационен победител.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 193
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Както всичко в света има огромен субективизъм в преценките и в нередки случаи имената надделяват над реалното състояние на даден бодибилдър. Както в много други области. Въобще всичко се изроди. Никой не отрича нечовешките постижения на всички шампиони и преди и сега. Но напоследък всичко е химия, която тласка тялото да се развива в ненормални размери. Със съответните ужасни последствия.

 

Ако някой си направи труда да погледне шампионите от годините назад преди 2000-та ще види огромната разлика в контурите, релефа, цялостната симетрия на телата.

 

Някой ще каже, особено, ако е вманичаен на тема размери и екстремности, абе стари човече мръдни в 21 век. Аз не се опитвам да убеждавам никого. Споделям какво мисля за този спорт, който принципно много харесвам, уважавам. Самият аз тренирам през целия си съзнателен живот. (Не на професионално ниво разбира се) Културизмът, фитнесът са начин да ваеш тялото си.

 

Проблемът, че всичко се изроди и прие изродена посока и форма.

 

Все пак това състезание трябва да бъде за красота, хармония и разбира се размери, но не оувърексесив.

 

За мен лично шампионите трябва да изглеждат като Франк Зейн в миналото.

 

От последния Олимпия за мен истински изваяния и смислен шампион би бил Крис Бъмстед от класик физик.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не знам как може изобщо някой да го гледа и да му се радва на тоя културизъм вече. Ебахти грозно напомпаните дюшеци, несъразмерни, нефункционални, пребозали с химия и на по 40 органите им са скапани. Гледах няколко документални филма с част от вече оттеглилите се билдъри, които разказваха за пристрастяванията към определени хапчета. Които пък са почнали да пият, за да контрират други химии. Общо взето там пиеш 12 неща за помпане, после още 20 неща, които да ограничат въздействието на тия 12 неща и да не ти скапят органите докато станеш на 30. Барем до 40 да удържиш.

 

На всичкото отгоре тия тела са изключително непрактични и неставащи за нищо. Тоя от филма не можеше да се почеше по гърба, щото раменете му бяха като балони...

 

Не ме кефи спорт, който дава пример на лапетиите как зобането с лайна те прави "куул". За мен това трябва да бъде осмивано докато не се върне в някакви норми. И с тия HGH-шкембаци с плочки върху тях... Бахти ужаса.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип и при големите има няква доза естетика и красота, но не при всеки я има и тук повече отвсякога идва и моментът с личния вкус и нагласа.

Едно време като бях малък и най-вече преди да започна и аз да ходя на фитнес и да тренирам редовно, и аз смятах, че всичките тия са бахти сбърканите уроди и тва е няква грозотия и безмислица. След това малко ми се промениха нагласите и вижданията- все още мисля, че тия размери и килограми са прекалени и са минати някви граници, които не е трябвало, но все пак започнах да виждам и някаква красота.

Също така малко е грешно схващането, че това е спорт. По-скоро е състезание по красота и симетрия.

 

Бях слушал едно изказване на Арнолд, че това гротескно издуване на корема, наред с другите причини, се получвало и защото в един момент спряли да практикуват редовно "вакум" .

 

На Менс физик на мен пък не ми харесва, че краката са им твърде кльощави. Можеше стандарта да е с малко повече обем в тях.

Link to comment
Сподели другаде

...

 

Бях слушал едно изказване на Арнолд, че това гротескно издуване на корема, наред с другите причини, се получвало и защото в един момент спряли да практикуват редовно "вакум" .

...

 

Да не практикуват вакуум е вследствие от тия кореми, не обратното.

 

Това е все едно да кажа, че съм дебел, защото не пърдя редовно. Тия кореми при културистите са от хормона на растежа и инсулина.

Link to comment
Сподели другаде

Бях слушал едно изказване на Арнолд, че това гротескно издуване на корема, наред с другите причини, се получвало и защото в един момент спряли да практикуват редовно "вакум" .

 

От зобането на HGH им се увеличава размерът на стомаха като орган. Те реално нямат мазнини, но просто стомахът им е станал огромен и избутва навън коремната стена. Красота.

Link to comment
Сподели другаде

Културизма не е за красота, а за постигане на лимит на човешките мускули. Нормално преди да са били по-малки, а сега да са огромни, нови технологии, повече информация и т.н.

Не става въпрос дали на нас ни харесва или не, просто е грешно да се зачерква като спорт и да се твърди, че реално е непрактичен. Кое е практичното на дартса или билярда в реалния живот?

Link to comment
Сподели другаде

Ясно защо са им такива коремите, аз казах още една причината, която изтъква Арнолд. Според когото това в някаква степен би помогнало да имат по-естетична форма в тази област и това раздуване да е по-контролирано.

 

Айде бе, не било за красота. Тогава щяха да избират шампиони, които са несиметрични и непропорцинално развити. Търси се големина, но и симетрия, която придава красота и завършеност. Иначе Том Плац с неговите крака, трябваше поне веднъж да е ставал Мистър Олимпия.

Link to comment
Сподели другаде

Просто критериите сега са други. Атлет с физиката на Сержо Олива или Арнолд, няма шансове. Друг е въпросът за естетиката е друг и не случайно на 70те им викат златната ера.

Link to comment
Сподели другаде

Е много ясно, че на всеки човек физиката от 70-те му харесва повече от сегашните бодибилдъри. Но това е спрямо времето и медикаментите, които са били налични. Ако са могли да бъдат по-големи тогава, със сигурност са щели да искат да го постигнат

Link to comment
Сподели другаде

Културизма не е за красота, а за постигане на лимит на човешките мускули. Нормално преди да са били по-малки, а сега да са огромни, нови технологии, повече информация и т.н.

 

Не съм съгласен. Културизмът е оптика, да ваеш тяло. Там не се търси лимитът на мускулите ти, който се изразява в тяхната работоспособност. Ако търсиш второто има powerlifting, имаш и strongman състезанията, където участниците нямат нищо общо с тази визия.

 

Освен това за мен е редно ако търсиш доколко може да ти растат мускулите, да го правиш natural все пак.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Фитнесът не е просто тренировка или физическа активност; той е цялостна философия на съществуване, която органично съчетава спорт, активен начин на живот, добро хранене и здравословен оптимизъм. Тя е резултат от дългогодишен опит на експерти и е въплътена в специални програми за обучение, предназначени да укрепят както здравето, така и духа ви. Основната цел на фитнеса не е да постигне спортни резултати, а да направи живота пълноценен, радостен и здравословен и да научи хората да покоряват нови хоризонти. Миналата година започнах фитнес, но сега не мога да спортувам в продължение на месец, защото ми откриха гъбички по ноктите на краката. Като цяло вече съм на последния етап от лечението, тъй като си купих страхотен продукт от https://bgcena.com/promicil/, който ми помага изключително много.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...