Jump to content

Фитнес


Гост Vince

Препоръчан пост

Гост Sami_Hyypia
Има си частен бизнес човека, беше написал миналата страница. :sarcastic:

 

частен бизнес, а Сами :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

 

 

Ми що да не,всичко си има човека!?

 

Здрав е,грамотен е ...

 

EDIT: (към Здравк0) Ми сигурно,да притежава или инструктор ...

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 193
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Гост Sami_Hyypia

Абе темата замре,ще вкарам някой инт пикове

 

 

Lee Haney - най-много титли "Мистър Олимпия"

 

 

 

http://www.mearlocks.com/Lee-Haney.jpghttp://www.hardcorebodybuildingontheweb.com/mrolympia/leehaney/30.jpg

 

 

Jay Cutler - сегашният носител

 

http://www.flhfc.com/images/Ironman2002Jamiepics%20002.jpghttp://i155.photobucket.com/albums/s283/AaronRaySmith/100_0550_wm.jpg

 

 

Arnold Schwarzenegger

 

 

http://www.moonbattery.com/archives/arnold-schwarzenegger.jpghttp://www.girondatalks.com/portals/86/arnold-schwarzenegger-vince-gironda.jpg

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост fiffo

Много приятно съм изненадан, че във форума на Ливърпул е намерила място и тази тема :) Аз когато бях в университета сериозно се интересувах от бодибилдинг и си ходех на зала в продължение на година и половина. Като имах и прекъсвания 1-2 пъти по-сериозни но показах воля и постигнах резултати, което е най-голямата награда от старанието :) Въпреки това има много неща все още, които не харесвам и искам да променя в тялото си, но като се замисля откъде съм започнал, с какво телосложение съм тръгнал на фитнес, това което съм постигнал за все пак сравнително кратък период и сравнително лош хранителен режим, не е лошо ;)

 

Научил съм, че най-трудно е първите 1-2 месеца. Тогава се луташ в тренировъчни режими, претоварваш се, не изпълняваш правилно упражнения и като капак не постигаш почти никакви видими резултати. Това е и кризисния период за всеки начинаещ бодибилдър. Сигурно над 60% от ентусиастите окапват през тоя период. Един мой приятел, който притежава наистина забележително тяло и чийто брат стана миналата година абсолютен шампион по натурален културизъм в категорията си, си има собствено определение за такива екземпляри, като ги нарича "майските културисти" :) Защото тръгват май месец по фитнеси, за да може за юли да са напомпани и да не ги е срам като отидат на плаж, но за беда след около месец се разочароват от постиженията си и никога повече не стъпват в зала... Та не бъдете и вие "майски културисти" ;)

 

Друг голям проблем пред начинаещите е неправилния избор на програма... Почти винаги е необходимо да се модифицира дадена готова програма, за да пасне най-добре на физиката на даден човек. Огромна грешка е да се почва по програма на "Дориан", на "Рони", на "арнолд" или на "Джей", защото тия типове правят поне по 5 упражнения за група и приемат цифра суплементи за възстановяване. А нашего брата блъска до припадък и времето до следващата тренировка едвам му стига за да се възстанови, дори понякога и това не става. За покачване на маса не може да говорим при такъв режим...

 

Аз примерно не съм постигнал нещо изключително, защото първо не разполагам с такива финанси, че да си позволявам да отделям месечно по около 200лв само за суплементи и нелоша храна. Един хубав протеин си струва поне 60 кинта за кило (не съм се интересувал скоро и моля за извинение ако допускам грешка в цената), хубави аминокиселини струват поне 30 и е малко вероятно да те изкарат един месец. Да не говорим за витамините, които са абсолютно задължителни. Освен това проблем при мен е и структурата, която не позволява кой знае какви впечатляващи резултати. Или поне трябва да се потрудя повече от доста други. Но всичко това ме амбицира и рано или късно резултатите си идват, макар и не такива, каквито съм очаквал в началото.

Много е дразнещо да видиш някой, който тръгва с теб на фитнес и те издухва още 2-рия месец. В залата в която ходех в Пловдив имаше едно момче, което имаше 42 ръка и каза, че ходи на фитнес от година, като в началото ръката му е била 31см. Правил по 1.5см месечно растеж :) И си беше абсолютно нормално, интелигентно и кротко момче, не някоя надувка която да си позира сам в залата и да ходи по слипове. Просто явно е нацелил правилния режим, правилните добавки и е бил целунат от съдбата :)

В същото време имаше друго момче, което тренираше от повече време, блъскаше като животно, личеше си че се напомпва доста добре и в края на тренировката изглеждаше добре. Та той в началото на тренировката изглеждаше като човек, който за 3-ти път стъпва в зала...

 

Айде че се отнесох много... пак ще понапиша нещо после. Ето една снимка и от мен, на един от най-великите културисти за всички времена - Флекс Уилър. Той нашумя в БГ покрай участието си в шоуто на Слави, но който се интересува от спорта го знае много преди това :) Човекът е постигнал нещо наистина невероятно - индекс на телесната мазнина под 1%.

 

http://www.criticalbench.com/images/flex-wheeler2.jpg

 

http://a248.ac-images.myspacecdn.com/01518/74/20/1518730247_l.jpg

 

http://theland.antgear.com/flex_wheeler.jpg

 

http://ifbbtv.com/video3/images/flex_wheeler.jpg

 

http://img206.imageshack.us/img206/3623/flex20wheeler2002ac2.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост LIVERPOOL_S.GERRARD

За един начинаещ най-важното е да тренира разумно не дасе нахвърля на готови програми направени от известни културисти! аз ще напиша мойте 5 златни правила за фитнеса

1.тренирайте правилно с бозови упр

2.яште много ,но често през 2 часа

3.отделейте поне 9часа време за сън

4.приемайте качествени добафки не сичко го има в храната

5.спазвайте останалите 4 правила

Link to comment
Сподели другаде

Гост fiffo

Прав си. Но аз специално за начинаещи бих изключил добавките. Хубаво е да се свикне с базовите упражнения, да си изгради човек навици, да му привикне тялото към режима и вече след 5-6 месеца "стаж" в залата, тогава да си избере добавки, които съответстват на нуждите му.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Гост StevenGerrard

Флекс Уилър тоя не беше ли в България или се бъркам ... ? имаше един в Универсияда май някъв доста известен дето е спрял заради здравословни проблеми .. или съм в голяма грешка .

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Гост 0ne

Четох темата до някъде ама да попитам дали можете дами кажете някакви упражнения за домашна тренировка като за начало и после да тръгна на фитнес.Не целя огромни мускули и подобни грозотий,а малко да я заякна и да си направа хармонично тяло ? Ако имате и картинки още по-добре .Благодаря много предварително :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa
Четох темата до някъде ама да попитам дали можете дами кажете някакви упражнения за домашна тренировка като за начало и после да тръгна на фитнес.Не целя огромни мускули и подобни грозотий,а малко да я заякна и да си направа хармонично тяло ? Ако имате и картинки още по-добре .Благодаря много предварително :thumbsup:

Няма какво да се занимаваш с домашни тренировки. Нищо не можеш да направиш с тях. Ако почваш да ходиш на фитнес, първите няколко пъти ще правиш всичко наред. Ако на другия ден след първата тренировка те боли всичко, значи правиш всичко, както трябва :sarcastic: Евентуално, ако искаш по-сериозно да ходиш, питай да ти направят програмка.

Link to comment
Сподели другаде

Гост FeRRo
Няма какво да се занимаваш с домашни тренировки. Нищо не можеш да направиш с тях. Ако почваш да ходиш на фитнес, първите няколко пъти ще правиш всичко наред. Ако на другия ден след първата тренировка те боли всичко, значи правиш всичко, както трябва :sarcastic: Евентуално, ако искаш по-сериозно да ходиш, питай да ти направят програмка.

Е мисля, че тук си в грешка ! Аз си се занимавам вкъщи, мразя залите и всички във фитнеса като цяло, поне в моя квартал са пълни Убитаци и нямам никакъв кеф да ходя.От известно време съм на програма за намаляне % телесни мазнини, редица упражнения + определено хранене, преди това си бях на 5 вида коремни, лицеви, малко тежести, но разбира се упражненията съм ги подготвял с приятели-разбирачи уж, или от Нет-а.Смятам, че има ефект, защото постоянно ме питат дали ходя на фитнес, не бих казал, че съм мускулест, дори напротив, но имам някакъв релеф все пак,% мазнини ми е малко и най-важното-чувствам се прекрасно.Гледам да тичам всеки ден по няколко километра кросчета, иначе играя и футбол по 3-4 часа на ден, където не спирам да тичам нито за миг, това е едно от предимствата на домашната ми тренировка, не съм "Мистър Мускул", но съм си добре и се чувствам прекрасно. :doubleup: Естествено, че във фитнес залата имаш много повече възможности, най-малкото заради уредите, но така или иначе с приятел започнахме да си правим домашен фитнес, сега вземам лежанка, както и съм в процес на убеждаване на баща ми да ми сложи лост на свода в стаята(едва ли ще иска да изкърти половината стена) :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Имам предвид, ако иска да се занимава сериозно. Ясно е, че всеки ден можеш да си правиш преси и лицеви опори вкъщи, но с тях не можеш да си направиш истинска тренировка. За това ти говоря.

Link to comment
Сподели другаде

Гост FeRRo
Имам предвид, ако иска да се занимава сериозно. Ясно е, че всеки ден можеш да си правиш преси и лицеви опори вкъщи, но с тях не можеш да си направиш истинска тренировка. За това ти говоря.

Тук вече зависи кой какво иска, примерно един познат от 3 месеца ходи на фитнес тази зима и пролет, има си изготвена програма и т.н, иска да набляга иначе на гърдите повече, макар че в началото се започва всички мускулни групи, определено има ефект засега, но не чак толкова голям.Все пак генетичните заложби са много важни, на мен примерно ми е заложена определена структура на тялото, а и никога не съм харесвал некви супер напомпани отгоре.По принцип повечето като идат сякаш започват да се пристрастяват и искат да правят все по-големи мускули, а накрая, поне за мен, става грозно.Та аз, за разлика от моя приятел, имам супер стегнат корем, но все пак съм по-скоро кльощав, просто гените са ми такива, няма какво да направя, колкото да ям не ми се лепи много-много.Единствено краката са ми много развити сякаш, спрямо другите части на тялото, но това е от таекуон-до и леката атлетика, които тренирах, и от футбола, който играя откак се помня :ppp4: А и просто тялото ми е копие на това на родителите ми-като структура на баща ми( дори разни дефектни кокали изглеждат по еднакъв начин), но като цяло по-скоро приличам на майка си, това е нормално генетично заложено, поне това съм научил от биологията. :b015:

Link to comment
Сподели другаде

Гост StevenGerrard

Абе , ако си редовен и се трудиш и вкъщи ще постигнеш някакъв резултат.Имам приятел дето започна от вкъщи и чак след година фитнес , но тогава беше доста по - подготвен.А иначе за манияците на тренировки със собствено тегло е това ми се струва яко :)

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Гост Pepe Reina

Хора отскоро започнах да правя упражнения с гири.Гледайки приятелите си разбрах, че може да получа стрии от много натоварване и рязко повишаване на мускулната маса.Някой може ли да ми предложи някаква серия от упражнения, които да следвам ? :pardon

 

П.С. Преди да почне лятото нямам възможност да посещавам фитнес.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverbird
Хора отскоро започнах да правя упражнения с гири.Гледайки приятелите си разбрах, че може да получа стрии от много натоварване и рязко повишаване на мускулната маса.Някой може ли да ми предложи някаква серия от упражнения, които да следвам ? :pardon

Гугъл със сигурност ще ти предложи нещо :).

 

Моят съвет е просто да не се пресилваш и да не вземаш никакви химии задължително, а хранителни добавки поне в началото докато организмът ти не свикне с натоварването. Ако тренираш умерено, без да се пънеш много много, няма как да получиш стриди. Не ги гледай животните по залите, за да стигнеш на тяхното дередже и да си добре със здравето трябват много години труд(блъскане), и правилно хранене не на последно място. А ако си правиш упражнения само с гирички, както каза, надали може да ги получиш.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Pepe Reina
Гугъл със сигурност ще ти предложи нещо :).

 

Моят съвет е просто да не се пресилваш и да не вземаш никакви химии задължително, а хранителни добавки поне в началото докато организмът ти не свикне с натоварването. Ако тренираш умерено, без да се пънеш много много, няма как да получиш стриди. Не ги гледай животните по залите, за да стигнеш на тяхното дередже и да си добре със здравето трябват много години труд(блъскане), и правилно хранене не на последно място. А ако си правиш упражнения само с гирички, както каза, надали може да ги получиш.

 

Може :thumbsup: ,ако прекаляваш със сериите.Иначе аз нямам цел да ставам куторист.Искам да си стегна тялото, защото последните 2 години отслабнах значително и сега имам малко коремче и един вид ще наблегна на него, ръцете, гърдите и евентуално малко бедрата.В гугъл просто не успях да намеря някаква серия от упражнения като за 15 годишно момче, което иска да си стегне тялото без хапчета и без да има желание да става кутурист.

 

П.С. Съжелявам за правописните грешки, но пиша на едно малко телефонче.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverbird
Може :thumbsup: ,ако прекаляваш със сериите.Иначе аз нямам цел да ставам куторист.Искам да си стегна тялото, защото последните 2 години отслабнах значително и сега имам малко коремче и един вид ще наблегна на него, ръцете, гърдите и евентуално малко бедрата.В гугъл просто не успях да намеря някаква серия от упражнения като за 15 годишно момче, което иска да си стегне тялото без хапчета и без да има желание да става кутурист.

 

П.С. Съжелявам за правописните грешки, но пиша на едно малко телефонче.

 

Лелеееее... какво правите съвременната младеж, на 15г. и коремче..... :). На първо място трябва да знаеш, че това не може да стане с вълшебна пръчка и трябва постоянство. Пак на първо място трябва да знаеш, че затлъстяването при младите се дължи предимно на обездвижването. Забравяш за игрите на компа или конзолата или най-малко ги намаляваш наполовина задължително и започваш да се движиш, дали ще бягаш, дали ще се разхождаш, дали ще караш колело, общо взето няма значение, важното е да има движение. Отново на първо място е и другият основен проблем, храната. Никакъв чипс, пици, Фафли, и подобни изгъзици. Направо ги забравяш. Наблягай на чисто месо, риба и зеленчуци. И се храни поне 4 пъти на ден. Безалкохолното също не е за препоръчване и то не защото е газирано, а защото е наблъскано със захар. Избягвай да ядеш храни с голямо съдържание на захар, да не казвам изобщо да я откажеш, не напразно и викат "бялата отрова". Гири може и да не използваш щом не искаш да заякваш видимо. Прави коремни преси, лицеви опори, някое друго упражнение на лост и се движи много. Друго не ти трябва. Разбира се и както казах по-горе, не яж калпава храна.

Link to comment
Сподели другаде

Гост El_Niño
Бърди е прав, най-важните неща са постоянството и начинът на хранене. Тук можеш да си харесаш някаква програма. Разгледай сайта, доста интересни и полезни материали има. ;)
Link to comment
Сподели другаде

Гост Pepe Reina
Бърди е прав, най-важните неща са постоянството и начинът на хранене. Тук можеш да си харесаш някаква програма. Разгледай сайта, доста интересни и полезни материали има. ;)

Мерси много !

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...
Гост Fowler23

искам да попитам дали някой може да ми разкаже малко повече за поставянето на мускулни инжекции.....

Link to comment
Сподели другаде

Гост JohnToshack

Ти на колко години си бе,моето момче?И какъв искаш да станеш,след като желаеш мускулни инжекции?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Fowler23

на въпроса ми с въпрос се отговаря, това ми казва, че ти си или специалист или човек минал 35 :)

 

иначе, аз като не специалист и човек под 35 ти отговарям веднага..... искам да стана космонавт :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Коко

Единственото, което мога да ти кажа със сигурност, е че е доста опасно ако решиш сам да си ги поставяш- ако недай си Боже уцелиш вена или кръвоносен съд- лошо ти се пише. Може да не доведе до смърт, но последиците биха били умопомрачаващи- зависи от инжекцията разбира се. Същото важи и за обратното- да си вкараш венозна инжекция в мускула. Ако ще си поставяш, по-добре отиди при специалист.

 

И един съвет : ако мислиш да използваш хормони- спри се навреме.

 

Единственото, от което човек има нужда е правилно хранене и упражнения.

Аз лично си пия само протеин и креатин от време на време. От друго няма смисъл.

Link to comment
Сподели другаде

Гост JohnToshack

Аз те питам човешки,ти ми отговаряш много самонадеяно...твоя си работа.Не съм на 35 а на 53 и повече от половината ми живот е минал в залата.А ти ,ако искаш да станеш космонавт с мускулни инжекции няма да стане :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...