Jump to content

Даниел Агер


Гост shicola

Препоръчан пост

Гост kikedelrio

Не виждам думите му какво променят, защото каквото и да мисли той, а и каквото и да е мислил Роджърс, то той не можеше да е титулярен избор по ред причини.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост rincewind_bg

На база на това, което показват до момента Ловрен и Сако, не виждам защо да не можеше да бъде титулярен избор.

 

А и да не е титуляр, по-добре на скамейката да имаш Агер, отколкото бай Коло.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Най-малкото заради контузиите му. Предполагам, че и на Роджърс не му се правят постоянни ротации в централната двойка защитници. А от друга страна, на Агер не му се стои явно на пейката, което е и отговор на изхода от ситуацията, който се получи. Навремето и Хуупия не искаше да стои на скамейката, и затова отиде в Леверкузен, за да е титуляр.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Без да защитавам Роджърс за момент се поставям на неговото място в ситуацията с Агер. Той самия знае, че това му е най-добрия защитник, хора в отбраната с такова присъствие и интелект са изключителна рядкост. Така, този човек заедно с още един ще ти формира една устойчива централна двойка защитници. Проблема идва точно когато трябва да изиграят няколко мача заедно и Дани влиза в лазарета, кратки престои там нямаме. Какво правим - формираме нова двойка, която в отсъствието на Агер малко или много се сработва. Идва момента когато Агер се оправя и какво да прави Роджърс тогава - да извади единия от обиграната си двойка и да пусне Агер, или да го остави резерва. Ако се контузваше сравнително рядко, то избора е лесен. В случая обаче знаем Агер колко чуплив е и това ще налага непрекъсната ротация на централните защитници, нещо което никой не иска. Не можеш и да държиш играч от неговия калибър на скамейката защото го "убиваш" и тогава идва варианта за раздялата, колкото и да е тежко на всички. С това поне за мене си оправдавам продажбата на Дани.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-Angel

Тинтири-минтири тука се дакарва от сто дерета вода само и само да се оправдае Роджърс. Кви контузии преди мач, кви пет лева си смучете от пръстите? Агер го е казал точно и ясно , ама нали трябва да се оправдава ирландеца:

„Когато си част от титулярния състав за няколко поредни мача и отборът се представя добре, а след това си оставен извън отбора, почваш да се чудиш. В същото време гледаш статистиките си от изиграните мачове – които са много важни в наши дни – и не разбираш защо не залагат на теб по-често.“

 

Кви нови обигравания на нови хора, ай бъдете по-сериозни и обективни. То бива, бива ама чак такъв култ към Брендито едва ли е нужно. Че чак да се пренебрегват думите на един честен човек и да се тълкува кво си бил мислил ирландеца.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Лично за себе си мога да кажа, че не защитавам позицията на нито един от двамата в случая. То си е логично- Агер отсъства по около половин сезон заради контузии. Така стабилна двойка ЦЗ не може да се изгради. И аз да бях треньор, и аз щях да го държа пейка. Дори ми се струва, че закъсняхме да му намерим заместник.

Link to comment
Сподели другаде

Гост alex59

Лично за себе си мога да кажа, че не защитавам позицията на нито един от двамата в случая. То си е логично- Агер отсъства по около половин сезон заради контузии. Така стабилна двойка ЦЗ не може да се изгради. И аз да бях треньор, и аз щях да го държа пейка. Дори ми се струва, че закъсняхме да му намерим заместник.

Не закъсняхме, намерихме Сако, обаче той не става за заместник на Агер. Даже ако питате мен, не става и за заместник на Коатес...

Link to comment
Сподели другаде

Гост W.Hristow LFC

Не закъсняхме, намерихме Сако, обаче той не става за заместник на Агер. Даже ако питате мен, не става и за заместник на Коатес...

 

Как го реши това ? За мен лично Сако е много класен футболист. Ама много. НЕ може да си супер слаб и да си играеш в ПСЖ да си им капитан на 20 - 21 години. Вярно, че тогава не бяха това което са сега но все пак, колко отбора имат капитани на по 21 години ? Единствено за Фабрегас се сещам кога беше в Арсенал. Може и да има други - в момента не ми се търси. Нека да му дадем шанс. Агер и Сако нямат много допирни точки. Смисъл и двамата са много различни. Агер е много комплексен, но пък Сако е супер здрав и мощен. Нека да му дадем шанс.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Сако не е лош играч, но постоянната игра с пасове към защитата го обърква. Просто не е за такъв стил игра. Виждате го как се гърчи докато я овладее и подаде. На това се дължи, според мен, слабата му игра. Но, иначе, и двамата с Ловрен са доста далеч от Агер като качества. Дори и за половин сезон, Агер можеше да е изключително полезен на отбора. Както и да е. За съжаление, вече е история за Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

Гост alex59

Как го реши това ? За мен лично Сако е много класен футболист. Ама много. НЕ може да си супер слаб и да си играеш в ПСЖ да си им капитан на 20 - 21 години. Вярно, че тогава не бяха това което са сега но все пак, колко отбора имат капитани на по 21 години ? Единствено за Фабрегас се сещам кога беше в Арсенал. Може и да има други - в момента не ми се търси. Нека да му дадем шанс. Агер и Сако нямат много допирни точки. Смисъл и двамата са много различни. Агер е много комплексен, но пък Сако е супер здрав и мощен. Нека да му дадем шанс.

ОКей, давайте му шансове. Особено ако се научи да спира топката, да борави с нея, да застава където трябва, да я отиграва с глава не напосоки, а на свой съиграч, да не скача едновременно с Ловрен и пр. Чакам и се надявам.

Link to comment
Сподели другаде

Гост JFT96

по-добре на скамейката да имаш Агер, отколкото бай Коло.

:sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

 

Спуках се от смях за този бай Коло :D Иначе сега като чета какво казва Дани, направо ме е яд на Брендо.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica

Кике, не е варно това за половината сезон. Агер има около 30 мача като титуляр, използвана резерва и неизползвана резерва. Утре ще ти ги изкарам нагледно като точно число. Ти сам ще сметнеш дали процентът е по-близо до 50 или до 80.

 

Явно Агер му е казал на Роджърс какво не трябва да прави защитата, което го вижда цял свят без Роджърс и Паскоу, и Роджърс си го е нацелил като изкупителна жертва. Ибсега гледаме тоталните неадекватнци в центъра.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Кике, не е варно това за половината сезон. Агер има около 30 мача като титуляр, използвана резерва и неизползвана резерва. Утре ще ти ги изкарам нагледно като точно число. Ти сам ще сметнеш дали процентът е по-близо до 50 или до 80.

 

Явно Агер му е казал на Роджърс какво не трябва да прави защитата, което го вижда цял свят без Роджърс и Паскоу, и Роджърс си го е нацелил като изкупителна жертва. Ибсега гледаме тоталните неадекватнци в центъра.

 

Това са си твоите филми и имаш правото да ги прожектираш във форума. Имаш право и на зрители. Роджърс има право на своето виждане по въпроса. Аз имам право на моето.

 

П.С.: Не си прави труда за статистиката:

43 официални мача на отбора за миналия сезон / ВЛ + КЛ + КА /- от тях той има 23 мача / 20 ВЛ, 2 КЛ, 1 ФА /

 

П.С.2: Това пък са му контузиите от май 2013 г. та до последно за миналия сезон. Майската от 2013 г. я давам, щото не си спомням докога се е лекувал от нея, но можеш да я изключиш от списъка ако смяташ, че няма връзка с миналия сезон.

 

2013 May 5th- Back Injury

2013 August 3rd- Knee Injury

2013 September 15th- Rib Injury

2013 September 21st- Rib Injury

2013 December 6th- Illness

2014 January 5th- Calf/Shin Injury

2014 April 4th- Knee Injury

2014 July 25th- Knee Injury

Link to comment
Сподели другаде

Гост El Kombainero

ОКей, давайте му шансове. Особено ако се научи да спира топката, да борави с нея, да застава където трябва, да я отиграва с глава не напосоки, а на свой съиграч, да не скача едновременно с Ловрен и пр.

 

Съгласен съм, че движенията му са малко като да жонглира с моторни резачки, докато седи на кокили, но като се замислиш, обикновено си отиграва чисто ситуациите.

 

Да, знам че Луноходец го промушиха между четките и с Тотмън имаше един потресаващ пас, ама реално повечето от ситуациите тип „не зная къде се намирам, затова ще се набутам ей тука в зоната на другарчето” се дължат на Ловрен, по скромното ми мнение.

 

А иначе до това, колко стабилен изглежда и колко ефективно си мята крайниците - ми аз и до ден днешен изтръпвам всеки път, когато Шкъртел се засили да чисти, но това не му пречи да ни е реално най-стабилния защитник.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica

Това са си твоите филми и имаш правото да ги прожектираш във форума. Имаш право и на зрители. Роджърс има право на своето виждане по въпроса. Аз имам право на моето.

 

Това е моята трактовка, която обаче е базирана на думите на Агер. Дали си съгласен с нея или не си е твоя работа, както сам отбеляза.

 

Дали Роджърс е съгласен или не, не е наша работа, но с тази игра отборът върви с 200 към място извън 4-ката. Успокояващо за мен е, че са минали само 5 кръга. Но много по-обезпокояващо е, че трета година няма развитие по най-наболелият проблем на отбора.

 

П.С.: Не си прави труда за статистиката:

43 официални мача на отбора за миналия сезон / ВЛ + КЛ + КА /- от тях той има 23 мача / 20 ВЛ, 2 КЛ, 1 ФА /

 

Това е само част от статистиката. Специално си направих труда за другата част, която показва тези мачове, в които Агер е бил на пейката (т.е. не е бил контузен) и там се включват следните мачове: Съндърланд, Нюкасъл, Арсенал, Хъл, Тотнъм, Ман Сити, Ман Сити, Челси, Крисъл Палас.

 

Т.е. говорим за 29 мача (от 38), в които Агер е бил на разположение. Така че празните си приказки за това, че не е бил на разположение половин сезон можеш да ги задържиш за себе си или най-малкото да ги провериш преди да ги изтипосаш тук.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Много се опираш на статистиката и това с осемте пейки го видях още снощи, когато писах коментара си. Можех и да ти извадя и друго- от тези 20 мача за първенство е стартирал 16, в 4 е влязъл като смяна, 2 пъти е бил сменян. Тази статистика пак спестява много неща обаче. В колко от тези пейки е бил след контузия, на какво физическо ниво е бил, тренировките и прочие. До тия неща достъп нямаме и там можеш само да спекулираш, както правиш за това какво си били казали Роджърс и Агер, и какво било последвало от това. Щото към думите на Агер за несъгласието им по някои въпроси може да сложиш и решението на БР да го направи 2 капитан и да се опиташ да обясниш на всички ни, защо му е било като уж двамата са били на контра? Не зная дали и друго е направило впечатление от интервюто на датчанина- хвалбите по адрес на качествата на ирландеца? Като теглиш чертата, излиза, че Агер е имал едни очаквания, а БР други и в един момент Дани е решил, че е по-добре да напусне. Тук ми идва на ум един паралел- на Хендерсън му е било казано да си търси нов отбор и той реагира на това с играта си. Шкъртел бе в ситуацията на датчанина и той също реагира с играта си. Агер излиза, че не е успял, но въпреки всичко не му е била посочена вратата. Всичките тия работи ти говоря, не защото съм избрал да защитавам мнението на ирландеца, а да ти предложа още няколко ракурса на ситуацията преди да теглиш чертата и затова ти казах, че се вкарваш във филм.

Относно моето виждане за контузиите и разположението на Агер- за същото време, за което ти изредих контузиите на Дани, Шкъртел има две коленца / на 03.08. 2013 и на 25.08.2014 /, а Сако има една контузия през сезона / 29.12.2013 / и три през лятото на 2014 / на 10, 20 и 25 юни /. Двамата са били постоянно на разположение на мениджъра, а и ако си обърнал внимание, то по времето на почти всички пейки на Агер, ЦЗ са били французина и словака. В това време, в рамките на сезона Дани има 5.

 

 

П.С.: На последно място и не по темата, ми се ще да си изчистиш определенията на мненията ми и коментарите по мой адрес, когато водим някакъв спор. В рамките на няколко дни и на две теми, по които сме спорили, си позволяваш държание и нападки, които може би отговорят на някакъв махленски спор, но не са за тук. И това без въобще да съм те предизвикал. Старая се, откакто отново участвам активно във форума, да се държа максимално толерантно с всеки, така че се съобразявай малко.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Гост ReD_Gerrard

http://www.squawka.com/news/daniel-agger-urges-lucas-leiva-to-stay-on-at-liverpool/374975

 

Daniel Agger urges Lucas Leiva to stay on at Liverpool

 

- - -

 

Току що видях, че Дани има само 14 мача в първенството за Брьондби. Някой има ли инфо защо са толкова малко и т.н.?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...