Jump to content

СТИВЪН ДЖЕРАРД


Гост shicola

Препоръчан пост

Гост liv1892

:677: Десетилетие на лоялност към Ливърпул

 

5 декември 1998 г. Ливърпул гостува на Тотнъм. Преди по-малко от месец шпорите са спечелили на "Анфийлд" с 3:1 за купата на лигата, а през пролетта визитата на мърсисайдци на "Уайт Харт Лейн" носи 6 гола за забава на зрителите, но не и победа на Ливърпул. Годината на неуспешно съперничество с Тотнъм завършва в тона на предишните двубои. Автогол на Джейми Карагър и попадение на Руел Фокс носят победата на домакините, въпреки попадението за Ливърпул на Патрик Бергер. На пръв поглед нищо, което да се помни от феновете и за което да се говори на Копа.

И все пак този ден, от който утре отброяваме точно 10 години, е част от славната история на червените. И е особено специален за капитана Стивън Джерард, защото точно тогава на 18 години и 6 месеца той за пръв път излезе титуляр с логото на любимия клуб на гърдите си. По ирония на съдбата на същата дата година по-късно вкара и първия си гол.

 

 

Тече 46-ата седмица на 1998-а. Предстои коледния маратон, а нещата не вървят. Ливърпул току що е загубил с 1:3 от Селта и е на път да отпадне от купата на УЕФА. Предстои домакински мач с Блекбърн, а в предишните три срещи тук Копа видя загуби от Дарби, Тотнъм и Лийдс. 17 септември 2000: Младият Джерард вкарва втория си гол за Ливърпул за 1:1 с Уест Хем на "Ъптън Парк"

 

Мениджърът Жерар Улие има нужда от вдъхновение. И ето какво вижда на една тренировка. В двустранна игра тинейджърът Стивън Джерард играе срещу звездата Пол Инс, преследва го по цялото игрище, печели всяка топка и успява с всеки шпагат. "Това е краят ти, Инси!", шеговито подвиква Роби Фаулър.

 

 

 

И не предполага колко е прав. Защото това наистина се оказа последния сезон на "Анфийлд" за Пол, който отстъпи на Джерард ролята си в Ливърпул и националния отбор на Англия.

 

 

 

31 март 2001: Джерард открива резултата при победата с 3:1 над Манчестър Юн

 

Това е и тренировката, след която Улие решава, че моментът да даде шанс на местното момче, за което треньорите от Академията Стив Хейуей, Дейв Шанън и Хю Макоули непрестанно му говорят.

 

 

 

Два дни по-късно, на 29 ноември, Джерард става от резервната скамейка минута преди края, за да замени Вегард Хегем като десен бек. Само колкото да достави ужасно неточно центриране от фланга и да бъде смъмрен сърдито от... Пол Инс.

 

 

 

13 април 2001: Ливърпул за пръв път губи мач, в който Джерард е вкарал гол, Ливърпул - Лийдс 1:2

 

Все пак Улие е видял достатъчно ентусиазъм и енергия, за да му даде шанс и за титулярна изява седмица по-късно. На 5 декември той излиза от първата минута и отново е десен бек срещу Тотнъм, давайки възможност на Улие да премести Хегем в полузащитата, която включва още Бергер, Инс и... Джейми Карагър.

 

 

 

Позицията на Стивън означава, че ще играе срещу Давид Жинола, който в края на същия този сезон печели наградата за футболист на годината. Джерард не крие, че французинът буквално го разрушава на терена, инспирирайки победата на "шпорите".

 

 

 

Което вероятно е за добро, защото показва съвсем ясно на Улие, къде със сигурност НЕ Е, ако не къде точно Е мястото на един от бъдещите най-добри полузащитници в света. Въпреки че не фрацузинът ще го превърне в звездата, която е сега.

 

15 септември 2001: Джерард пред феновете на ЛИвърпул след първия си гол в мърсисайдското дерби за победата с 3:1 на "Гудисън Парк"

 

Първоначално деструктивен полузащитник и голмайстор само от дъжд на вятър, наследникът на Улие Рафа Бенитес успя да го постави в основата на атакуващата игра на Ливърпул. Да го превърне в играч с енергията да тласка тима напред и с креативността да съсипва защити и често да завършва сам атаките.

 

 

 

В първите си пет години и половина, т.е. в ерата Улие, Джерард вкара 28 гола. В последвалите четири години и половина при Бенитес, вкара 76. Което не означава непременно, че испанецът го е направил по-добър играч, но със сигурност го направи различен.

 

14 декември 2004: Джерард вкарва от свободен удар срещу Портсмут на "Анфийлд"

 

Джерард щеше да е от световна класа, в която и позиция да трябваше да играе. Дори като десен бек, ако такава бе съдбата му, т.е. ако в първия си мач бе срещу някой друг, а не Жинола.

 

 

 

Не са много играчите, които имат кръстен на себе си финал за купа. Дори Стенли Матюс има само един, но Джерард може да се похвали с два. Той вдъхнови Ливърпул за епичния обрат срещу Милан в Истанбул през 2005 г. в последния мач от Шампионската лига и го направи отново при сблъсъка с Уест Хям за ФА къп на следващата година в Кардиф.

 

24 февруари 2007: Джерард се поздравява с Дирк Каут след четвъртия гол във вратата на Шефилд Юн

 

Не са много и футболистите, които всяко лято са ухажвани от мениджъри като сър Алекс Фъргюсън и Жозе Мауриньо и от клубове като Ювентус и Реал (Мадрид), но са останали лоялни. Стивън обаче е точно такъв. Затова и в седмицата, в която отбелязваме 10-ата годишнина от дебюта му, можем да наречем този период десетилетие на лоялността.

 

 

 

Като всяка любовна връзка и тази мина през своите кризи и бе на прага на раздялата, но страстта на Джерард към Ливърпул все още е достатъчно дълбока и е невъзможно дори да си го представим в друг екип.

 

 

 

Въпреки че Джейми Карагър, пламенен и отдаден ученик във футбола, дава по-естествена заявка за бъдеще в мениджърската професия, за никой няма да е изненада, ако Джерард завърши кариерата си на "Анфийлд" и започне да се развива в поприще от другата страна на тъчлинията, преди един ден да се превърне и в мениджър и дори да постави началото на нова династия от типа Шенкли-Пейсли-Фейгън-Далглиш-Моран-Сунес-Еванс.

 

23 август 2008: Джерард и Карагър се поздравяват след поледния гол срещу Мидълзбро

 

В настоящите динамични времена, отдадеността на Джерард на една кауза е забележителна. Ливърпул може и да чества 10-ата му година, но връзката на капитана с клуба всъщност продължава близо 20 години от деня, когато - още на 9 - се присъединява към Академията.

 

 

 

Футболното му развитие е двупланово. Техниката му е прецизирана от работата на Хейуей по терените на Академията, докато гладът му за играта и хъсът му в битките продължават да се възпитават в уличните мачове с по-големи момчета в Хайтън.

 

 

 

И двата елемента се видяха еднакво добре през второто полувреме в Истанбул преди три години, когато финото му докосване и духовната му сила помогнаха да натисне спусъка на най-забележителния обрат в историята на турнира. Чувствителен дори към най-малките жестове, Джерард забелязва самодоволна усмивка на лицето на Дженаро Гатузо от Милан, прибирайки се в съблекалнята на почивката при 0:3. И останалото е история...

 

 

 

За някой, който е описван като войн на терена, Джерард е изключително самокритичен. Съмненията са неговите демони, което наистина е странно за играч, постигнал толкова много.

 

15 ноември 2008: Последният му засега гол във Висшата лига при 2:0 срещу Болтън

 

Инцидент, при който едва не е загубил палец като дете, отхвърлянето му от Академията на Футболната асоциация в Националния спортен център в Лилсхол и раздялата на родителите му са част преживяванията, изградили феноменалното му желание да се доказва.

 

 

 

Желание, за което Пол Инс научи първи през 98-а, а светът опозна добре в последните 10 години...

 

 

 

ТОП 5 НА НАЙ-ВЕЛИКИТЕ МУ МОМЕНТИ

 

1. 25 май 2005, Ливърпул - Милан 3:3

Ливърпул губеше с 0:3 на почивката. След нея Джерард вкара с глава първия гол, за да даде началото на паметния обрат. Ливърпул спечели с дузпи, а Стиви Джи твърди, че вечерта е спал с трофея...

 

2.13 май 2006, Ливърпул - Уест Хям 3:3

Ливърпул губеше с 1:3 на финала за ФА къп, но Джерард вкара два гола, вторият от които от 30 метра в 90-ата минута, за да докара нещата до продължения. Отново. Ливърпул спечели с дузпи. Отново.

 

3.8 декември 2004, Ливърпул - Олимпиакос 3:1

Ливърпул се нуждаеше от победа с два гола и бе само на минути от отпадане още в групите на ШЛ. Джерард вкара нужния къснен гол от далечно разстояние, за да класира тима си напред. И да предизвика Анди Грей към прочутия му коментар: "Поклон за теб, момче!"

 

4.16 май 2001, Ливърпул - Алавес 5:4

Той вкара за 2:0 на финала за Купата на УЕФА в Дортмунд. Ливърпул никога не бе догонващ в мача, но все пак имаше нужда от продължения, за да спечели едно от петте отличия за 2001-а.

 

5.15 октомври 2003, Ливърпул - Олимпия Любляна 3:0

След като наследи Сами Хупия като капитан, Джерард отпразнува първия си мач с лентата на ръката с монументално представяне в Шампионската лита.

 

 

 

 

 

ДОСИЕ НА ЕДНА СУПЕРЗВЕЗДА

 

Име: Стивън Джерард

Роден: 30 май 1980 в Уистън, Мърсисайд

Мачове за Ливърпул: 459

Голове за Ливърпул: 104

Дебют: 29 ноември 1998, Ливърпул - Блекбърн 2:0

Дебют като титуляр: 5 декември 1998, Тотнъм - Ливърпул 2:1

Първи гол: 5 декември 1999, Ливърпул - Шефилд У 4:1

Гол номер 100: 1 октомври 2008, Ливърпул - ПСВ Айндховен 3:1

Най-много голове в един сезон: 23 (2005-06)

Успехи

ФА къп (2001, 2006), Купа на лигата (2001, 2003), Шампионска лига (2005), Купа на УЕФА (2001), Суперкупа на Европа (2005), Къмюнити шийлд (2001, 2006)

Индивидуални отличия

Играч на годината в Англия (2005-06)

Млад играч на годината в Англия (2000-01)

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 3,7k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост Steven Gerrard The Best

1 декември 2008

 

Йорг Якоб

"Кикер"

- Стивън, кои немски играчи ви харесват най-много?

- Бастиан Швайнщайгер е впечатляващ. И естествено, Михаел Балак - халф, който вкарва много голове. Във всички международни турнири немците показват колко са силни. Трудно е срещу тях.

- Веднъж ни победихте с 5:1. Как беше после в съблекалнята?

- Още преди мача беше вълнуващо. Знаехме, че ще е тежко. Германия почна добре, поведе с 1:0, после ние намерихме нашата игра. Ставахме все по-добри, но наистина не очаквахме разгром.

- За феновете ви това е много специален мач. А за вас?

Винаги е вълнуващо да спечелиш важен мач

особено срещу Германия. Срещите ни с тях са може би най-важните за нашите привърженици.

- Сензационно играхте и в Хърватия (4:1). Тогава най-добре се представиха един младок - Тео Уолкот, и един опитен играч - Емил Хески.

- Тео е невъобразимо бърз, което разбраха и хърватите. Много боли, когато му дадеш място и време за реакция. А срещу Емил никой защитник не играе с удоволствие. Той е голям и силен. Всеки отбор се нуждае от човек, който може да вземе топката отпред, да я задържи и да подаде.

От известно време играем добре, но още е рано за сметки. Може да се радваме, чак когато свършат всички квалификации.

- Има ли във Висшата лига достатъчно добри футболисти за националния отбор?

- Много са, треньорът има избор. На европейското през 2004 и световното през 2006 отпаднахме на четвъртфинал, след дузпи. Липсваше ни късмет, за да стигнем до полуфиналите. На следващия турнир вече ще успеем. Знам, че всички чакат победи от нас и им казвам: Англия има първенството и играчите, Англия може да стане по-добра. В момента правим верните ходове.

- Само Капело ли е виновникът да правите верните крачки, или и играчите вече са по-опитни и концентрирани?

- Може и така да е. В миналото понесохме много болка. Дори не играхме на европейското. Искаме да поправим всички грешки.

- Каква е разликата между Капело и треньора ви в Ливърпул Рафа Бенитес?

- По-скоро има прилики. Те обичат отборите им да играят по-защитно. Радвам се, че работя с тях.

- Доволен ли сте от позицията ви на терена в националния?

- Често съм казвал, че играя в центъра още от малко дете. Това не означава, че във всички мачове може да правиш едно и също, задачите се променят. Ако в Ливърпул или в Англия искат да ме преместят, нямам проблеми с решението на треньорите. В момента ме пускат по-вляво, но ми дават свобода.

- Може би още е рано, но мислили ли сте дали искате да станете треньор? Например на Ливърпул?

- Често ме питат. Да, след края на кариерата ми ще опитам да взема диплома

и един ден ще стана треньор Рано е да говорим по-подробно.

- Тук сте роден, тук сте през целия ви живот. Какво е Ливърпул за вас?

- В града има два фантастични клуба - Евертън и Ливърпул, и страстни привърженици. Докато растях, гледах мачовете между тези два отбора и мечтаех един ден да съм долу. В момента изживявам мечтата си.

- Съветът ви за едно момче, което днес мечтае за същото?

- Да работи толкова упорито, колкото може. Да учи всеки ден, да вярва. Всеки, който днес е звезда, някога е бил малко момче.

- Казахте веднъж, че няма да се откажете преди поне веднъж да спечелите титлата в Англия.

- Да, така е.

- И тази година ще успеете ли?

- В борбата за титлата сме.

- Каква е ряазликата от миналия сезон?

- По-силни сме, постепенно Рафа балансира състава. Винаги сме имали добри нападатели, но наказания и контузии все ни пречеха. През миналата година загубихме глупаво няколко точки.

- По-добър ли стана Манчестър Юн, когато купи Димитър Бербатов?

- Фен съм му от много време, още откакто играеше в Тотнъм и преди това в Леверкузен. Преди 5-6 години имахме интерес към него. Много е добър, не само в атака, но и когато трябва да се задържа топката в средата. Правилен трансфер за Юнайтед.

- Няколко ваши съотборници дойдоха от Германия. Кой помогна най-много на отбора?

- Много ясно, че Дитмар Хаман. Дълги години ми помагаше в халфовата линия. Гледах го и се учех. Не само на терена, но и в живота. Точно той направи голямата разлика, когато влезе срещу Милан през 2005 г.

- И тази година ли Шампионската лига ще е състезание между английски отбори?

- Надявам се, дано да стигнем финала. Макар че в последния кръг отборите от Острова не играха много добре.

- Кой е най-трудният ви съперник? Може би Барса?

- Великолепни са, ще стигнат далеч. Другите са Реал М, Ювентус и Интер.

Аз съм голям фен на Барселона

както и Лео Меси на Ливърпул. Би бил интересен финал в Рим.

- Пазите ли си автографа от Диего Марадона?

- Вкъщи е.

- Все още ли е любимият ви играч?

- Да, заедно с Пеле, той е най-добрият, който е играл някога. За всеки, който обича футбола, който гледа футбол, който играе, Марадона е герой.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

едно нещо не мога да проумея.(всмисъл мога но искам да го изтъкна),защо нашите момчета са толкова културни и скромни.като седнеш и прочетеш едно интервю с балак и го сравниш със това, просто усещаш арогантността която извира от швабина.арогантността която извира и от Мангалите и от челски.

това е едно от нещата което прави Стиви това което е.скромност и отдаденост,аз лично не съм го виждал по кориците на захаросаните списания да е в компанията на 100 жени и да е отгоре на масата.истински модел на подражание

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa
Хех Меси бил фен на Пуул..тва ми хареса

Сори за оффа

Доста изветсни настоящи и бивши футболисти, които наглед нямат нищо общо с тима, са илизали фенове на Пуул - Меси, Уолкот, Ето'о.Да не говоим за изказването на Марадона след мача в Истанбул...

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma

Еми дано Меси и Уолкът да отидат в любимите си отбори и да печелят много турнири и да вкарват камари голове! :rolleyes:

 

сори са офф-а

Link to comment
Сподели другаде

Гост shicola

Бенитес е един от най-добрите мениджъри, заяви Джерард

 

http://www.focus-sport.net/2008/12/1148764227330.jpg

 

07 декември 2008 | 15:42 |

Ливърпул. Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард заяви, че мениджърът им Рафа Бенитес е един от най-добрите и всеки един негов колега трябва да се учи от него. Той смята, че през този сезон именно Бенитес ще успее да ги изведе до титлата в Англия. „Рафа е един от най-добрите мениджъри на света, всеки един трябва да се учи от него и да му сваля шапка. Когато имам нужда от подкрепа, той ми я дава и ме насочва да играя по правилния начин. Сигурен съм, че тази година ще успее да ни изведе до мечтаната титла, защото всички много я желаят”, заяви британецът пред „Скай Спорт”.

Link to comment
Сподели другаде

Няма нищо по-добро от това капитанът, и един от лидерите на отбора, да се изкаже по този начин за мениджъра си.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sir_AceH4o

Някой може ли да ми каже дали има други документални филми за Джерард освен "My Story" i "A year of my life" ???? Мерси предварително и ако има плс линк за далнлоад ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Steven Gerrard The Best

Джерард: Навлизаме в решителния период

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард смята, че неговият отбор навлиза в решителен за шампионските си амбиции период. Според полузащитника, ако мърсисайдци останат на върха в класирането и след Нова година – нещо, което не се е случвало от 12 години, шансовете за титлата стават съвсем реални.

 

”Празничният период може да не е толкова претоварен откъм брой мачове, колкото беше предишните години, но резултатите от предстоящите двубои са много по-важни от когато и да било. Не мисля, че играем най-добрия си футбол този сезон. Най-качествените ни 90 минути бяха на ”Стамфорд Бридж”. В момента сме на позиция, на която не сме били от много, много време, но най-трудното предстои. Манчестър Юнайтед стават все по-силни. Арсенал доказаха, че могат да победят всеки. Челси се препънаха, но скоро ще се върнат отново. От резултатите се вижда, че всеки отбор може да направи труден живота на отборите от върха. Може да е клише, но няма лесни мачове в Премиър Лийг. Не играем много добре в момента, но ние знаем това. Около 40 000 ни подкрепят във всеки мач на ”Анфийлд”, а около 4000 ни придружават във всяко гостуване в страната или чужбина. Те виждат успехите. По време на престоя ми в Ливърпул сме спечелили всичко, освен Премиър Лийг. Много искаме да го направим сега. Всички изгаряме от желание”, заяви Стиви Джи.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-BaBy

Джерард: Премиършип е с приоритет пред Лигата

 

Капитанът на Ливърпул желае повече титлата в Англия, отколкото тази на Европа

 

Стивън Джерард обяви пред английските медии, че Премиършип е с приоритет за спечелване от Ливърпул пред Шампионската лига.

 

"Искам много да стана най-сетне шампион на Англия. Само това отличие ми липсва, а през този сезон имаме реален шанс да го завоюваме. Ливърпул не е ставал шампион вече близо 20 години. Затова, Премиършип е с приоритет пред Шампионската лига, в която триумфирахме през 2005 година", заяви Джерард.

 

Ливърпул води във временното класиране на Висшата лига след 17-ия кръг. Преднината на мърсисайдци пред Челси обаче е само една точка.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ceko
Джерард: Премиършип е с приоритет пред Лигата

 

Капитанът на Ливърпул желае повече титлата в Англия, отколкото тази на Европа

 

Стивън Джерард обяви пред английските медии, че Премиършип е с приоритет за спечелване от Ливърпул пред Шампионската лига.

 

"Искам много да стана най-сетне шампион на Англия. Само това отличие ми липсва, а през този сезон имаме реален шанс да го завоюваме. Ливърпул не е ставал шампион вече близо 20 години. Затова, Премиършип е с приоритет пред Шампионската лига, в която триумфирахме през 2005 година", заяви Джерард.

 

Ливърпул води във временното класиране на Висшата лига след 17-ия кръг. Преднината на мърсисайдци пред Челси обаче е само една точка.

И ТЕ ТАКА

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-BaBy

Джерард: Това е най-силният Ливърпул, в който съм играл

 

http://prikachi.com/files/515087m.jpg

 

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард похвали своите съотборници след вчерашната разгромна победа над Нюкасъл с 5:1. Според полузащитника това е най-силният Ливърпул, в който той играе от 1997 година насам. В момента "червените" са водачи в английската Висша лига, като последният път когато Ливърпул триумфира с шампионската титла на Албиона бе през далечната 1990 година.

 

"Това наистина е най-силният отбор на Ливърпул от години насам. В съблекалнята ни може да видите фантастични играчи - от вратарите до нападателите. Мисля, че ако до края на първенството запазим формата си от сега, ще имаме всички шансове да спечелим титлата", оптимист е Стиви Джи.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Riise

Джерард се млати с петима в нощен бар - арестуват го

 

 

Капитанът на Ливърпул и английски национал Стивън Джерард е арестуван в ранните часове на днешния ден, гръмнаха медиите на Острова. Според информацията, Стиви Джи е участвал в шумна разправия в нощен бар на "Болд Стрийт". Инцидентът станал в 2,30 часа тази сутрин, като освен любимецът на "Анфийлд" в свадата участвали още петима мъже, които също били откарани в местния участък. Английската полиция излезе със специален апел всеки, който може да даде повече информация по случая, да го направи, свързвайки се с местните органи на реда.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Novkov

Нетипично за него. Това беше номер на Белъми :sarcastic: Едва ли се е млатил... разпрели гриви и се наежили сигурно :rolleyes:

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
Нетипично за него. Това беше номер на Белъми :sarcastic: Едва ли се е млатил... разпрели гриви и се наежили сигурно :rolleyes:

Е щом са го арестували, значи е имало нещо.

 

Та значи и боговете се бият? :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sjilx
Е щом са го арестували, значи е имало нещо.

 

Та значи и боговете се бият? :sarcastic:

О да. И аз го четох. Ма виждате ли го някъде в офицялния сайт. НЕ. Тва кво ви говори :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...