Jump to content

СТИВЪН ДЖЕРАРД


Гост shicola

Препоръчан пост

Гост Simply Red

По думите на Джерард този жест след гола срещу Евертън е насочен към всички негови критици в последните седмици,които го обвиняваха пряко за слабата продукция на състава

 

 

http://prikachi.com/images/285/7631285R.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 3,7k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост deadpoll

 

 

Ето например да си представим, че аэ съм онова наше момче от школата дето дебютира наскоро в Купата на Лигата и дори вкара гол... дотук чудесно... малко по малко эапочвам да се налагам в отбора и ето, вече съм част от него... и тук идва важният въпрос... покрай кого ще иэрастна?... Покрай кой лидер ще го направя?... и всичко приключва!

 

Неприятно ми е да го кажа, но с иэключение на капитана, в тоэи отбор няма друг иэявен лидер... не два като сегашните, а пет такива състава да имаме, нямаме ли лидери в отбора... направо си се воэиме на пътническият влак София - Варна, агониэирайки в конвулсии...

 

Това е просто несериоэно... все сме имали слаби моменти преэ годините, но поне винаги сме имали лидери в отбора, които са раэпалвали искрата!... А сега? Ето ви един култов въпрос над когото да раэмишлявате...

 

КОЙ ще поведе отбора, когато Джерард приключи славната си кариера?... КОЙ ще е тоэи лидер?...

Раэполагате с голям иэбор... все пак едва ли има друг отбор с широчина на състава като нашата... на всеки пост минимум по няколко равностойни...

 

П.С. И не ме раэбирайте погрешно, уважавам всички играчи на отбора, има доста такива с потенциал эа раэвитие... просто ме интересува кои от тях ще са лидерите... КОГАТО вече я няма легендарната осмица, и КОГАТО теэи дечица се иэправят сам самички срещу някой титан на европейската сцена... как ли ще им се раэтреперят крачетата когато до тях вече не са Джерард и Суарес!

 

Аз искам да покажа друга страна на дискусията - а какво ако присъствието на Джерард пречи на играчите около него да изразяват себе си футболно или като лидери? Къде от страх от авторитета му, къде защото си мислят, че не са толкова добри, колкото него. Аз за себе си имам отговора на този въпрос, но ще ми е интересно да прочета други мнения.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Дед, това си го мисля от известно време, дори мисля, че сме го обсъждали миналия сезон. На моменти Джерард е като голяма черна дупка, засмукваща самочувствието, отговорността и креативността на цялата ни халфова линия и не само, т.е. 5 човека. Хубавото е, че миналата година направи почти суперсезон. Това много помагаше на целия отбор. Спомням си, че играхме без него срещу Тотнъм и тогава видях Хендо в съвсем друга светлина, беше доста бесен на терена, увикваше всички, махаше, сочеше... А когато е на терена, всички не смеят и не искат да поемат отговорност от страх да не се провалят пред авторитета, пред един от най-големите играчи в света. Хвърлят му я и да се оправя, ама на позиция ли е, има ли видимост към играчите ни, срещу него има ли хора, няма ли, направо си мият ръцете с него, защото така е правилно. И лесно. Той ще измисли нещо. Е, видяхме резултата. Закачат му един или двама на врата и всичко приключва. Още повече, когато нямаме Суарез, който също увличаше поне двама. И затова нападението си бърка в носа и Балотели и Стърлинг на моменти играят бокс ту бокс халфове, само и само да пипнат топката. После що нямало голове, що туй, що иначе. Ми единият проблем е това. Та тук на въпроса на Винс - Хендерсън ще е следващият. Поне от сегашните играчи не виждам кой друг може да бъде. За Лалана не съм сигурен, ако и да е бил кап при светците. Но няма лошо да имаме повече от един, така отговорността ще се разпределя и няма да има мач, в който поне един от лидерите на терена да не скърца със зъби и да вика. Няма всичките да имат лош ден, я. А най-хубаво във всяка линия по един, който да командари звеното и всички.

Link to comment
Сподели другаде

Гост HoUs4oOL

Щом ги е страх от тоя Джерард,който е бледа сянка от началото на сезона,да им имам и лидерските качества.Хендо е единствения човек,който може да бъде лидер,но на него май са му в по-малко спортно-техническите качества.

В другите няма никакви лидерски качества,освен може би в Лалана.

Така че да се оправдават липсата на лидерски качества в играчите с огромния авторитет на Джерард е страшно несъстоятелно.

Единствения проблем с авторитета на Джерард е,че му пази мястото в стартовия състав.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

За мен освен авторитета му, друго играе по-голямо влияние върху другите и отбора и това е настройката и страстта му за мача. Много пъти ми се е случвало да виждам Джерард унил и незаинтересован някакси, тутакси целия отбор изпада в летаргия. Когато Суарез беше тук той правеше изключения защото се зомбираше на терена, но и той е изпадал в общата дупка. Джерард има харизмата на водач, той си е такъв, но два фактора вече оказват огромно влияние - позицията и възрастта му. Считам че ако Брендън го върне на върха на диаманта, то ще видим един нов изблик на енергия в Стиви. Там той е в стихията си, с погледа си върху играта и бързитени офанзивни футболисти ме кара лекичко да се усмихвам като си помисля какво ще стане. на тази си позиция, с тези физически сили които има той няма как да поведе отбора. А пак се повтарям неговото настроение в играта заразява всички. Мъчейки го на тази позиция, без други футболисти с голям характер не знам как ще стане работата. В Стиви има още много хляб и има много какво да даде на отбора, не го отписвайте. Въпроса е само Роджърс да го използва правилно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост powerslave

За мен освен авторитета му, друго играе по-голямо влияние върху другите и отбора и това е настройката и страстта му за мача. Много пъти ми се е случвало да виждам Джерард унил и незаинтересован някакси, тутакси целия отбор изпада в летаргия. Когато Суарез беше тук той правеше изключения защото се зомбираше на терена, но и той е изпадал в общата дупка. Джерард има харизмата на водач, той си е такъв, но два фактора вече оказват огромно влияние - позицията и възрастта му. Считам че ако Брендън го върне на върха на диаманта, то ще видим един нов изблик на енергия в Стиви. Там той е в стихията си, с погледа си върху играта и бързитени офанзивни футболисти ме кара лекичко да се усмихвам като си помисля какво ще стане. на тази си позиция, с тези физически сили които има той няма как да поведе отбора. А пак се повтарям неговото настроение в играта заразява всички. Мъчейки го на тази позиция, без други футболисти с голям характер не знам как ще стане работата. В Стиви има още много хляб и има много какво да даде на отбора, не го отписвайте. Въпроса е само Роджърс да го използва правилно.

 

Колега взел си ми думите от клавиатурата няма лошо!!

Джерард ТРЯБВА ДА ИГРАЕ точно на върха на диаманта изумруда рубина или какъвто скъпоценен камък си избере Роджърс за формация не да се пречка пред двамата централни.

 

Силата на Стивън Джерард е само като офанзивен халф и никъде другаде ако предвид възрастта му не може да изкара цял мач то спокойно може да почва и към 60-та минута след като мача вече е "убит" да почива.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Няма нужда да пресира диво и постоянно, това ще го правят нападателите, той ще покрива зноната между и зад тях. Играча на тази позиция не е задължително да е питбул, примери много. Даже е много по-добре да е с профила на Джерард - опит, рутина, отлично четена на играта и мисъл един ход напред, а колкото до силите, смятам че има и достатъчно за да пресира когато се налага. Плюс това той често изпълнява корнери и статични положения близо до противниковото поле, при евентуална контра него го няма да уплътнява защитния вал, няма и друг футболист в халфовата линия с дефанзивни качества и затова често увисваме сериозно. На тази му позиция /като дефанзивен/ го морим много повече според мен.

Link to comment
Сподели другаде

Гост El Kombainero

Това принципно е вярно, но ако приемем че Роджърс се опитва да наложи футбола от края на миналия сезон (а за нашето душевно спокойствие е по-добре да го приемем), Джерард за съжаление не може да се впише. Най-малкото не му достига скорост. Едно е да пуснеш едно убийствено извеждащо отзад, друго е да търчиш с нападателите в някоя блицкриг контраатака.

 

Според мен всички в клуба много добре знаят, коя му е естествената позиция на капитана и изтеглянето му в по-задната част на халфовата линия не е някакъв опит да се преоткрие топлата вода, ами реакция срещу ефектите на годинките.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scarface

Няма нужда да пресира диво и постоянно, това ще го правят нападателите

кои? По-точно?

Когато Стиви играеше на позицията , която искате сега беше неудържим и Велик ................ НО

нито е на тези години (когато играеше там) , нито има тоя пауър. Та навремето само с две-три тупалки бележеше поне една, но няма силата вече ............... за което искрено съжалявам :(. Не мисля , че Роджърс ще си смени разбиранията и тактиката защото тук искаме/те това .

Иначе за другото сте прави, но просто нямаме нападатели да свършат тая работа.

И за да не споменавам №45, остатъка са - Ламбърт - невъзможно, Стъридж - не се знае кога е здрав, кога не. Борини - не. Стърлинг, Лалана и Маркович са друг тип. Хендо ,не мисля ......... поне сега. Просто няма удара и демаража от преди 8-10 години на Стиви , така че ............... забравете - стига илюзии

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

кои? По-точно?

Когато Стиви играеше на позицията , която искате сега беше неудържим и Велик ................ НО

нито е на тези години (когато играеше там) , нито има тоя пауър.

Говорим чисто хипотетично тук и какво ни се иска на нас, както казваш Роджърс едва ли чете форумите и прави това, което искат феновете :) Та за въпроса кои нападатели - ами наличните към момента за мен. Всички трябва да се подчиняват на стила на игра и указанията получени за двубоя. Щом им е казано преса, това значи преса цял мач. Стиви на тази позиция пресираше много повече защото играехме с един нападател, сега това няма да се налага. Ако пък нашите нападатели не харесват идеята, то пътища за реализация другаде колкото искат. Та всичко опира до това какво иска мениджъра за мен. Това в сферата на фантазиите, какво би ми се искало да стане :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост powerslave

На върха на диаманта Джерард ще трябва да пресира диво и постоянно. Мислите ли, че ще се справи с тази задача?

 

 

Колега днес срещу "торбите" видя ли коя е позицията на СТИВЪН ДЖОРДЖ ДЖЕРАРД след като Лукас стана опорен халф???

 

Само за 20-25 мин Капитана показа най-вече на Роджърс къде е истински щастлив и най-полезен!!!!!

 

Направи прекрасни комбинации с по едно докосване и дори можеше и да отбележи!!!!

 

Надявам се най-вече северноирландеца да е видял това което всички видяхме от Капитана на ИСТИНСКАТА му позиция и да си го е записал в тефтерчето!!!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Prospero

Видяхме също така и как не можеше да се връща на време в защита и колко уморен изглеждаше. Да, когато топката му е в краката е невероятен, но за тази позиция трябва непрекъснато търчане, а ЛИЧНО СПОРЕД МЕН няма силите да го прави това всяка седмица.

Трябва да се използва разумно Капитана.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Mario_Shinobi

Верно, че Джери раздвижи играта след като се премести на позицията AMF. Но е верно и, че нямаше въздух да се връща при противниковите атаки, както е констатирал Prospero. Може и да се дължи на факта, че ~70 минути игра и като дефанзивен и от там не разполагаше с много въздух. Ще интересно да се види това за стартов състав в средата:

 

Лукас

 

Хендерсън Лалана

 

Джерард

 

.. ама надали. Ако това сработи автоматично Котьо и Маркович се обезмислят като играчи на Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

Гост pehotineca

Има ли човек , който е по-важен от клуба , или клуба като цяло е най-важен, както се казва в думите на не един или двама треньори, легенди на клуба, фенове и т.н..?

 

В момента ми изглежда , по думите на нас феновете , по действията на Роджърс и другите, че Джерард е по-голям от клуба и е по-важно той да играе, да играе на позиция в която най-малко да се умаря , да е най- полезен , най-често да играе с топната и т.н.

Това че Емре Чан е контузен може да прави думите ми смехотворни и поводи за заяждане, защото може да се окаже че Джерард заради възраста си , формата си и издръжливостта си не е вече твърд титуляр , и не е най-важния човек пред защитата, а знаем че тази позиция е най-най важната в отбор който НЕ ИГРАЕ и НЕ МОЖЕ да играе като Барца 2006-2010 или Ливърпул 2013-2014,тоест отбор който играе нормално, нито твърде офанзивно , нито в глуха защита като Сток, защото тогава и Макелеле да имат в редиците си, ако играят прекалено защитно то Макелеле няма да е толкова полезен.

Точно с него се канех да дам пример , защото споменах прекалено крайно понятие , като НАЙ-ВАЖЕН пост във футбола..

Макелеле бе титуляр в Реал 3 години , те спечелиха 2 Лиги 2-3 Суперкупи , Шампионска лига, след като спряха да играят с добър дефанзивен полузащитник . те не спе4елиха нищо 3-4 години, а Челси , тима в който Клод отиде спе4ели няколко Премиерлиги, Купи на ФА, купи на лиги и тн..

На този пост очаквах при нас да бъде обиграван Чан , но в четирите мача в който беше здрав, той беше все резерва..може да е било с цел , може и да е взет за по нататък - догодина ,по-догодина.

Ако е второто, и Джерард ще бъде мъчен по заслуги на тази роля цял сезон , малко ще трябва да си преправя мисленето за това кое е по-важно - отбора ЛИВЪРПУЛ ФК , или играчът Стивън Джерард...

Нормално е да мисли,че все още е най-добрия, нормално е да иска титулярно място, нормално е всичко това , но мениджъра трябва да поеме контрол в този момент , да пусне в 10 мача Чан , след като се оправи де, титуляр , да обясни на Джерард какво се случва и ако нещата са окей и Чан не се окаже въздух под налягане, продължаваме развитието си като отбор след Суарес и градим стил и сработеност , ако Емре наистина не става Стиви поема палката до края на сезона като титуляр и паак се търси човек на позицията му догодина..но трябва да е ясно няма как да искаме да сме топ отбор ако Джерард продължава да е титуляр, за жалост.....

Мина му времето , ако ще и като вратар да се чувстра най-добре , то не е ли полезен на отбора трябва да посяда на пейката известно време.Челси и Лампард направиха прехода дооста добре и доста плавно, и Лампард пак имаше доста доста мачове като титуляр , домакинства на УБА ,УУЛВс, Чуковете и тн, играеше си , и беше далеч по-свеж, но знаеше че не е първи избор вече и беше окей с това. Отделен въпрос е ,че ръководството са малоумници и не си продължиха договора с него докато той иска , ами си спазиха тъпата политика да не предлагат нови договори на толкова стари играчи..

 

Та като цяло много взех да мисля по форумите , а има хора на които се плащат милиони на година за да ги измислят тези детайли, мнението ми е ,че Стиви не трябва да е вече първи избор на който и да е мениджър на Ливърпул от сега нататък.

дали Илия Манолов на 17 или Клод Макелелелелелелллелелев на 38 , или Емре Чан , е по подтовтен да застане на позицията дефанзивен халб- плеймейкър в отбора ни , то той трябва да играе повече и в по-важните мачове от капитана..

Болно ми е но е факт. Има ли някой който ще оспорва или просто ни е гузно и болно да си признаем истината? Аз това го мисля от по-миналия сезон междудругото, но чак миналия сезон си признах пред себе си ,че наситина го мисля.

Аз съм фен на ЛФК и искам да виждам отбора в топ кондиция и ако може да печели титли..нямам проблем с това Джерард да е резерва и да влиза за 10-15 минути , и да е титуляр в по леките мачове и тези за купите!

Даже ще изпитвам някак си наслада от това ,че макар и на 34 той играе за отбора.

Просто явно Джерард остаря прекалено млад на 32-3 години..има играчи като Костакурта , Малдини , Канаваро , които бяха по добри от 10 години по-младите си колеги и бяха супер полезни за отборите си дори на 35-6 години, но немога да се сетя на прима виста за дефанзивен халф на 36, който издържа на темпото и играе в топ отбор ..

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Верно, че Джери раздвижи играта след като се премести на позицията AMF. Но е верно и, че нямаше въздух да се връща при противниковите атаки, както е констатирал Prospero. Може и да се дължи на факта, че ~70 минути игра и като дефанзивен и от там не разполагаше с много въздух. Ще интересно да се види това за стартов състав в средата:

 

Лукас

 

Хендерсън Лалана

 

Джерард

 

.. ама надали. Ако това сработи автоматично Котьо и Маркович се обезмислят като играчи на Ливърпул.

Ами не, не се обезсмислят, защото Джерард няма да може да играе всичките 40-50 мача от сезона. Най-малкото физиката му няма да му позволи да е на ниво. Аз искам Джерард да си играе като офанзивен халф, защото там и той се чувства най-добре. То си му личеше днес последните 20-ина минути. Но пък не е нужно той да е 100% титуляр през целия сезон. Може спокойно да се въртят там с Коу, като се редуват мач за мач, или просто единият започва и ако не му върви играта, другият го сменя. Само че Брендън трябва да се осмели да го направи. А и има друго - ние нямаме истински добър дефанзивен халф. Та заради това Роджърс запълва тая позиция със Стиви. Лукаш е такава трагедия завалията, че аз лично ще съм на тръни през цялото време ако той ни е дефанзивният (даже и срещу Олимпик Галата да играем). Джан като му мине контузията, не го виждам още като пълноценен твърд титуляр. Ако имахме един качествен такъв халф, спокойно Джери и Коу можеха да са на ротационен принцип отпред. Предпочитам да гледам пълноценен Стиви в 20-25 мача, отколкото тая мъка през цялото време.

А Лазар пък е резерва на Стърлинг / Лалана като крило, не като АМЦ, така че той още по-малко ще пострада от това.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kumarmd

Аз не съм съгласен, че със Стиви като дефанзивен сме трагедия, дори напротив. Явно виждам нещата по друг начин, но специално днес Джерард беше страхотен и дори много ми заприлича на Пирло в един момент. Той още свиква с тази си роля, която пое в най-силния период на отбора миналата година. За мен в Джерард има още много футбол. Абсолютно не мисля, че може да играе по-напред и да пресира като Хендо, Коу и Лалана. Стила на игра не ни позволява Джерард да играе на тази позиция, на която всички ние ще го помним след края на кариерата му...

 

В заключение ще кажа, че Стиви има какво още да даде на Ливърпул като дефанзивен халф поне този и надявам се другия сезон!

Link to comment
Сподели другаде

Гост m1s71k

Те Коутиньо и Маркович с играта си до момента сами се обезмислят като играчи на Ливърпул. Иначе днес като видях Джерард да спринтира от втора позиция ми стана много топло на душата. Абсолютно ЗА съм да се експериментира и Стиви за играе на върха на ромба.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Mario_Shinobi

Стърлинг може да играе втория нападател, ако схемата е 4-4-2

Аз точно с това на PES-a ги пукам пичовете, на контра отнасят по 2 гола на мач. Ама пес-а си е пес..

Link to comment
Сподели другаде

Гост drenski

Може да искате всичко от Джерард, само едно не искайте от него - да пресира цял мач. И като спорите къде му е мястото, защо не допуснем, че в различните мачове Роджърс може да го използва на различни позиции според съперника. Или да сменя позицията му в хода на мача, както стана вчера.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ready2kill

Хендерсън ни е новият бокс-то-бокс мидфилдър. Джерард лека-полека му отстъпи тази позиция. Но пак ни е хубаво да го гледаме там от време на време. :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

Нищо особено. Пенсионирайте го тоя изчерпания за големия футбол, само пречещ и развалящ играта на отбора!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...