Jump to content

Фернандо Торес


Гост shicola

Препоръчан пост

28 minutes ago, Dacheff said:

Тоест пак не знаеш как да се аргументираш 😁

За Торес моето мнение е, че той беше прекалено обичан от феновете. Имаше по дяволите реклама май на Пепси с песента му от КОП-а. Демек голямата любов бяхме с него. Може да не е печелил титли, но определено беше яко в сърцата на феновете. И после отиде в Челси по средата на сезона. Ето това според мен счупи какъвто и статут да си беше изградил. Знам, че от негова гледна точка си имаше право, но няма как да не се развали връзката с феновете. И за това за мен лично не е точно легенда, поне не и в емоционалния смисъл на думата. 

Аргументи имам, ама спора не е дали е легенда. За мен е значим играч от близкото минало и ми е донесъл много позитивни емоции с играта си, но въпроса е не дали е легенда или дали е дори добър футболист или средна ръка, а това, че е ревльо. Щял да се разциври?! Нормално ли е точно така да се коментират критиките за качествата на Нунес с подобни безсмислени твърдения и сравнения? Ти с такова впечатление ли си от Торес? Че циври от малко критика? Не знам, човек, на мен това ми се струва неуважително към Хлапето.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 2,7k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

On 11.03.2023 г. at 13:44, Сиймор said:

Може би си прав, но според мен проблема беше друг при него в Челси. Така или иначе да кажеш, че щял да се разциври е несправедливо към един страхотен футболист и давал всичко от себе си всеки един мач за нас и Атлетико М.

На мен Торес ми беше любим футболист и за разлика от много други го подкрепях и в Челси, но при сините си личеше, че хейта му тежи. Не знам доколко си му следил мачовете, но той в един момент се изключваше от мача и не искаше да пипа топка, а на скамейката гледаше като на*ран.

Link to comment
Сподели другаде

Било каквото било! Торес направи грешка, като си тръгна по този начин. Е, за себе си, може би е имал основание.  Така или иначе, за мен лично, ще си остане, един от най-добрите футболисти, играли за Ливърпул! Момчето се раздаваше и играеше с кеф за нас! Едва ли, някой ще отрече, че ни донесе много радост в тези тъмни за клуба времена! Не е,  нито първият, нито последния, който си тръгна така.  Справка: Меси и неговата Барселона. 

Link to comment
Сподели другаде

8 hours ago, zlts said:

На мен Торес ми беше любим футболист и за разлика от много други го подкрепях и в Челси, но при сините си личеше, че хейта му тежи. Не знам доколко си му следил мачовете, но той в един момент се изключваше от мача и не искаше да пипа топка, а на скамейката гледаше като на*ран.

Според мен му тежеше не хейта, а чувството, че не е на правилното място и взетото тежко решение. Той избра парите и титлите пред любовта към клуба и му личеше колко му тежи този избор. И въпреки това не бих го нарекъл ревльо. Напротив, стискаше зъби и играеше. Просто вече не изпитваше удоволствие от играта. Всеки е работил нещо или някъде което мрази, нали? Хлапето си беше мъж с топки обаче. Спечели си ШЛ, ако не греша. Нещо което в онзи период с нас беше трудно да стане.

Link to comment
Сподели другаде

Както виждаш аз не оспорвам трансфера му, дори бих казал, че беше прав - аз бих си тръгнал още след първата тренировка с чичо Рой и Милан Йованович. Също така имаше несигурност относно продажбата на клуба, помня и някакво дело от Джилет и Хикс, което можеше да я стопира.

Отделно с парите от него беше купен Суарез.

За мен ако не бе пропуснал срещу Ман Ю кариерата му в Челси щеше да е в пъти по-добра. 

Явно сме на различни мнения - уважавам твоето, може би 'разциврил' не е точната дума, но за мен на пръв поглед Нунез е много по-устойчив психически.

 

п.п. Наистина много разводнихме темата за Дарвин. Както някой по-горе предложи, нека коментарите във връзка с Торес се изместят където трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Да продължа дискусията за Торес в "правилната" тема. Наистина начина му на напускане беше причината, да бъде с променен статут. Иначе от професионална гледна точка, си е взел правилно решение. Един от малкото футболисти, които са спечелили всичко на клубно и национално ниво. 

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, zlts said:

Отделно с парите от него беше купен Суарез.

Суарез не дойде ли още преди трансфера му? По-скоро с тези пари се купи Керъл, който беше и доста по-скъп за онзи момент.

Link to comment
Сподели другаде

Официално Торес подписва с Челси 31.01.2011, а Суарез идва на 28.01.2011. Ясно е, че тези неща се знаят предварително и официалните дати са по-скоро формалности. Трансферът на Хлапето (£50M) в Челси финансира почти изцяло тези на Суарез и Керъл (£58M). Ясно е, че този на уругваеца си беше удар в 10ката, пък и в последствие го продадохме няколко пъти по-скъпо, но този на Анди си беше пълен провал. 

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, zlts said:

Както виждаш аз не оспорвам трансфера му, дори бих казал, че беше прав - аз бих си тръгнал още след първата тренировка с чичо Рой и Милан Йованович. Също така имаше несигурност относно продажбата на клуба, помня и някакво дело от Джилет и Хикс, което можеше да я стопира.

Отделно с парите от него беше купен Суарез.

За мен ако не бе пропуснал срещу Ман Ю кариерата му в Челси щеше да е в пъти по-добра. 

Явно сме на различни мнения - уважавам твоето, може би 'разциврил' не е точната дума, но за мен на пръв поглед Нунез е много по-устойчив психически.

 

п.п. Наистина много разводнихме темата за Дарвин. Както някой по-горе предложи, нека коментарите във връзка с Торес се изместят където трябва.

Колко е устойчив Нунес тепърва ще се види. За сега по скоро е психически лабилен за мен, но дано да греша.

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, Stivi_G said:

Официално Торес подписва с Челси 31.01.2011, а Суарез идва на 28.01.2011. Ясно е, че тези неща се знаят предварително и официалните дати са по-скоро формалности. Трансферът на Хлапето (£50M) в Челси финансира почти изцяло тези на Суарез и Керъл (£58M). Ясно е, че този на уругваеца си беше удар в 10ката, пък и в последствие го продадохме няколко пъти по-скъпо, но този на Анди си беше пълен провал. 

Торес е казвал, че именно трансферът на Суарес го е накарал спокойно да поиска трансфер, като в своите очи оставя отбора в добри ръце.

Link to comment
Сподели другаде

Стига сте го дъвкали тоя хорес! Гледайте го какви ги приказва! Бил взел правилното решение напускайки Ливърпул. Казва го години след напускането. Бил спечелил всичко. Какво очакваш от един келеш, който на 19 го правят капитан на родния му клуб и после "случайно" му пада лентата и отдолу лъсва YNWA. Демек, идвай, Рафа, ще ти пристана. После, идвай, Романе и на тебе ще пристана, после с Атлетико (клубът на сърцето му уж) играха на иди си, дойди ми. Ай да си гледа децата и да го духа!

Link to comment
Сподели другаде

 

 Нямал бил време да чака титли, искал бил успехи веднага. Използва клуба като трамплин и банкомат и за капак се крие зад напускането на Алонсо и Масчерано. Те били напуснали и това било сигнал. Бил предаден... курваляк

Link to comment
Сподели другаде

Този младеж ли е, хлапе ли е, ми се струва, че му се обръща прекалено много внимание - много повече отколкото заслужава... един раздел за ей такива амбициозни ловци на титли и заплати не е зле да има... доста лекета ще са кандидати за там.

Link to comment
Сподели другаде

Как ги приказвате тия неща не разбирам, всеки иска да печели трофеи, особено големите футболисти. Нашия клуб преди Клоп беше трагедия дълги години, изобщо не мога да се сърдя на някой че е решил да си тръгне. Вие гледате от гледна точка на фен на отбора- не знам колко от футболистите при нас са израстнали с мисълта за Ливърпул. Ако е бил фен от дете със сигурност е склонен на много повече компромиси и за пари и за трофеи и за всичко. Да не говорим че никой не е присъствал на разговорите вътре между футболисти и управа и няма как да знаем кой е прав и кой е крив. В много от случаите им се обещават устно някакви неща, които после не се изпълняват от управлението. 

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Chinaski said:

всеки иска да печели трофеи, особено големите футболисти. Нашия клуб преди Клоп беше трагедия дълги години, изобщо не мога да се сърдя на някой че е решил да си тръгне.

По времето на Торес не бяхме чак такава трагедия. Отборът беше май най-добре представящия се в ШЛ по някакви статистики. Така че и от Торес е зависело да спечелим ШЛ или титлата през 2008-09.  Така че твоето изречение бих го перифразирал така: "всеки иска да е в отбор, където други да печелят трофеи за него".  Това е все едно Кариус да каже - "махам се от Ливърпул, искам да ида в отбор дето печели ШЛ" 😄

Иначе Торес сам си сра на метеното. Каквото и да разправя за да оправдае гузната си съвест, всички помним как гледаше нещастен от скамейката на Челси докато те печелеха купи. Много такива като него не прокопсаха като ни напуснаха. По този повод пускам този поздрав на моят любимец ДАгер към Торес за добре дошъл:

 

Link to comment
Сподели другаде

Не му се играеше с Кончески и Поулсен.

Според мен трябваше да изчака и да доизкара сезона при нас, да види как ще се справя отборът със Суарес.

Имаше някаква надежда сред феновете, че ще тръгнем нагоре, но Торес заби нож (dagger) в гърба ни и напусна в супер неподходящо време. После получи един от DAgger в лицето.

Link to comment
Сподели другаде

20 minutes ago, Dacheff said:

Суарез беше купен, защото Торес беше спазарен. Не е имало шанс да играят заедно според мен. 

Новината за Суарес е била потвърдена на 28 януари (тогава е създадена и темата му тук), което значи, че преговори е имало от поне няколко дни преди това, да речем от около 20 януари. Нещата с Торес, доколкото си спомням, се развиха буквално в последните 3 дни на трансферния прозорец, така че според мен си е била независима сделката за уруса. Трансферът на Анди Керъл беше в отговор на продажбата на Торес.

Link to comment
Сподели другаде

Момчета, за мен нещата са ясни. Торес има 81 гола за Ливърпул, пуснете си ги на видео! Петдесет процента от тях са хубави, тридесет процента са готини, двадесет процента - вълшебни! Ех, да бяха се събрали със Суарес  поне половин година по-рано, и Стиви зад тях. Не стана. Това е.

Допълнение. 2008/2009 г., тогава, когато изпуснахме манафите и те станаха шампиони /с много помощ от съдиите и ФА/ Торес и Джерард бяха играли заедно само 18 мача. Заради контузии. А ако бяха 28 мача? Да не говоря, ако бяха 38...

Link to comment
Сподели другаде

Ако не се лъжа Далглиш беше казал, че Суарес е купен да партнира на Торес. Който иска да търси!

 

Dalglish: Suarez, Torres to play together

 

Quote

London – Liverpool are determined to hold on to want-away striker Fernando Torres according to manager Kenny Dalglish.

Quote

“We've not brought anyone in as a replacement for anyone else”

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...