Jump to content

Шаби Алонсо

Guest shicola

Recommended Posts

19 minutes ago, Dacheff said:

Ако Байерн не стане шампион на Германия, то Тухел със сигурност си заминава. А мюнхенци ще искат точно Шаби, не се съмнявайте. Освен това, Алонсо има три клуба "на сърце", като единият е именно Байерн. Така че борбата за него ще е тегава. 

4 клуба🙂, но за него може, а за мен не може, нищо, че моите са само два...

8 minutes ago, Dr.G. said:

Само да не реши да ги навакса в ролята на треньор, направо да го капарираме с щаба му и няколко футболиста, то там и със затворени очи да посочиш двама-трима, трудно ще се прецакаш.

Направо да ги преоблечем футболистите на Байер с екипи на Пуул и да почваме жътвата на трофеи, а?

Само да нямаме дежавю като с Белингам. 

При нас ще има почти безрезервна подкрепа, която не би имал в Реал и БМ. Знаем колко разглезени са там и още първия сезон, ако му е нулев си заминава.

С РМ и БМ ще има по-големи шансове за спечлване на титла на страната + ШЛ. Докато при нас винаги ще трябва да е много по-добър от Сити, за да компенсира съдийската бригада. По-ограничен бюджет ще има с нас, но виждаме, че и в Леверкузен се "оправя" с наличното.

1 hour ago, Dacheff said:

Ако Байерн не стане шампион на Германия, то Тухел със сигурност си заминава. А мюнхенци ще искат точно Шаби, не се съмнявайте. Освен това, Алонсо има три клуба "на сърце", като единият е именно Байерн. Така че борбата за него ще е тегава. 

Чаби ми се вижда джентълмен, ама адския джентълмен и мисля, че не би преминал директно в доскорошният си конкурент за титлата. Може би по натам. Един ден ще води някой от испанските грандове е повече от ясно, но не и през следващите няколко сезона.
Толкова е нарисувано, да е при нас следващия сезон, че чак боли.

Или при нас, ако реши малко да рискува или основния му вариант според мен-

продължава още две години в Леверкузен с неизвестно какъв успех,

а после след като Татко Карло напусне и ако го повикат поема Реал.

втори вариант - пак след 2-3 г. ако ЛФК уволнят бъдещия треньор да дойде при нас.

Абсурд да иде в Байерн, стига.....ние го направихме играч, а не те. Там игра 2 сезона май, колко пък да са му на сърце 😄 Освен това да стои и да си печели титли в Германия не виждам смисъл и поле за развитие. Освен ако не мисли, че му е малко рано за Висшата Лига, но едва ли

2 hours ago, poolbg said:

Абсурд да иде в Байерн, стига.....ние го направихме играч, а не те. Там игра 2 сезона май, колко пък да са му на сърце 😄 Освен това да стои и да си печели титли в Германия не виждам смисъл и поле за развитие. Освен ако не мисли, че му е малко рано за Висшата Лига, но едва ли

Играч го направиха Реал🙂

Бъркаш хронологията, колега.

8 hours ago, blunt said:

Ако имаш предвид Ла Реал (Реал Сосиедад) - позна! Иначе, не.

Много ясно, че Сосиедад! Няма да е Реал Сарагоса😄

Белами не съгласен обаче. Явно мисли, че Чаби е наш юноша🙂

Айде още двама, които не знаят как се е развила кариерата на Алонсо. И при това твърдят, че са фенове на Ливърпул и този хубав човек...

9 hours ago, Сиймор said:

Играч го направиха Реал🙂

Бъркаш хронологията, колега.

Да, той в Ливърпул беше твърда резерва и хич не направи впечатление. Демек - не изгря за големия футбол в Ливърпул. Реал го взеха без да са го и чували и го направиха известен...

2 hours ago, Dacheff said:

Да, той в Ливърпул беше твърда резерва и хич не направи впечатление. Демек - не изгря за големия футбол в Ливърпул. Реал го взеха без да са го и чували и го направиха известен...

Още един, който не знае как се е развила кариерата на Алонсо. 😀

Направо е епидемия...

Колегата Сиймор явно в началото на века е виждал в бъдещето и още тогава е знаел, че играещият в Сосиедад Алонсо ще е топ футболист, спечелил всичко като играч. 

Жалко, че животът му така се е стекъл, че вместо да изкарва милиони с тази си дарба, е принуден да моли за внимание по форумите. 

Ама така е, Бог дал, Бог взел. 

3 hours ago, J.N.K. said:

Колегата Сиймор явно в началото на века е виждал в бъдещето и още тогава е знаел, че играещият в Сосиедад Алонсо ще е топ футболист, спечелил всичко като играч. 

Жалко, че животът му така се е стекъл, че вместо да изкарва милиони с тази си дарба, е принуден да моли за внимание по форумите. 

Ама така е, Бог дал, Бог взел. 

Колегата Сиймор нищо не е видял в бъдещето. Това са направили скаутите на Ливърпул, собствениците и треньорския щаб. В Англия Чаби Алонсо дойде като завършен играч и личност с огромно влияние на терена. В Ливърпул той беше органична част от отбора и един от архитектите на успеха. Приноса му към клуба е по голям от колкото на клуба към него, защото където и да отиде такъв футболист той успява да разкрие най добрите си качества. И той го доказа в 4 големи клуба и в три големи първенства. Плюс невероятна кариера в националния отбор. И ако по каприз на съдбата беше играл в Юнайтед, Сити или Челси пак щеше да бъде този фантастичен играч и човек.

Не знам дали е вече споделяно в друга тема, но е доста интересно. За мен също е много интересно дали ако Алонсо дойде ще се опита да копира стила на Леверкузен или по-скоро ще създаде нещо около силните страни на наличните футболисти. (плюс един два трансфера коти би трябвало да може да направи)

17 hours ago, Сиймор said:

Играч го направиха Реал🙂

5 hours ago, Сиймор said:

Още един, който не знае как се е развила кариерата на Алонсо. 😀

Направо е епидемия...

Ай да не ни правиш на тъпи само. Много ясно стана кой отбор визираш. Няма човек, който да изкаже Реал и да визира друго, освен белият паркет. 
Видя, че обираш хейта и почна се правиш на луд. Недей така, грозно е!

Съгласен съм с @Bellamy Колегата @Сиймор обича да се прави на остроумен и пуска тънки провокативни шегички, след това се опитва да се измъкне, излизайки жертва и как другите не са го разбрали. Това да кажеш, че Реал е направил Алонсо футболист, все едно Байерн са направили Мане играч. 

14 minutes ago, Bellamy said:

Ай да не ни правиш на тъпи само. Много ясно стана кой отбор визираш. Няма човек, който да изкаже Реал и да визира друго, освен белият паркет. 
Видя, че обираш хейта и почна се правиш на луд. Недей така, грозно е!

Айде да не ми обясняваш какво съм имал предвид. Не се прави на тарикат и следващия път помисли преди да  даваш оценки. Отбора на Сосиедад се наричат Реал както още десетки испански отбори. Това, че ти и още няколко човека сте първосигнални и не мислите не е мой проблем. Блънт как е разбрал, а ти дори като ти се обясни пак си знаеш твоето. Твърдиш ли, че Алонсо Ливърпул са го развили като играч? Или получихме топ играч, който пасна като дялан камък? 

7 minutes ago, Stivi_G said:

Съгласен съм с @Bellamy Колегата @Сиймор обича да се прави на остроумен и пуска тънки провокативни шегички, след това се опитва да се измъкне, излизайки жертва и как другите не са го разбрали. Това да кажеш, че Реал е направил Алонсо футболист, все едно Байерн са направили Мане играч. 

Айде и ти! Абе, да не сте стояли на слънце повечко днес и да сте слънчасали? Алонсо е продукт на школата на Реал. Какво не ти харесва? Аз ли съм виновен, че се е родил там и е тренирал в школата им? Ако беше отишъл в школата на Алавес или Атлетик нямаше да ми се пените толкова. Реал са Майорка, Сарагоса, Мадрид, Сосиедад и кой ли още не. Какво скачате като ужилени като чуете думата Реал?

И сега следва бан, че нараних религиозните чувства на няколко човека непознаващи клубната история и биографията на най желания си кандидат за треньор. Живи и здрави! 

Сега си във 2ра фаза от това което писах.

Салах, кой го направи играч? Челси, Рома или Ливърпул? Това, че си продукт на дадена школа не означава, че си се развил и станал завършен футболист там. Алонсо се разви в Ливърпул и постигна първите си значими успехи при нас. 

28 minutes ago, Stivi_G said:

Сега си във 2ра фаза от това което писах.

Салах, кой го направи играч? Челси, Рома или Ливърпул? Това, че си продукт на дадена школа не означава, че си се развил и станал завършен футболист там. Алонсо се разви в Ливърпул и постигна първите си значими успехи при нас. 

Базел е отговора на въпроса ти. И да, Алонсо дойде при нас като завършен играч физически, ментално и тактически. Ти в коя фаза си? 🙂

1 minute ago, J.N.K. said:

Кое е това "нас"?

Ще те оставя да се чудиш. След сто мнения още не си разбрал за кое нас става дума, за кой Реал става дума, за това кога и къде Алонсо е станал играча, който беше. Фокусирай се моля те, знам че ти е трудно, но опитай да се събереш и да се сетиш.

4 minutes ago, Сиймор said:

Ще те оставя да се чудиш. След сто мнения още не си разбрал за кое нас става дума, за кой Реал става дума, за това кога и къде Алонсо е станал играча, който беше. Фокусирай се моля те, знам че ти е трудно, но опитай да се събереш и да се сетиш.

Страдаш от вид раздвоение на личността, въпросът ми е съвсем честен.