Jump to content

Дирк Каут


Гост Scarface

Препоръчан пост

Гост kikedelrio

Atom_Power(доколкото разбирам ти си гогоатома и това ти е новия ник или греша?), не е въпроса да избирам друг играч вместо Арбелоа- нещата с асистенциите си стоят по същия начин.

Головете на Каут в първия сезон са 14 ако се не лъжа, а не 18. Да, малко греша по отношение на гола в мача с Марсилия, но не мога да се съглася, че топката е била бавна. Единствената причина Джерард да напредне вместо да я изчака от място е(предполагам, че това е основанието да се изкаже твърдение, че топката е била бавна), че приближаваше защитник на Марсилия, който можеше и да успее да пресече паса, но топката си имаше достатъчно скорост. Не знам кой коментатор го е казал това, но поне тези на ITV нищо не казват по въпроса.

Да, Каут не ни измъкна с/у Стоук, но го направи срещу Стандард Л, срещу Ман С (в гостуването), с/у Портсмут също като гост с изравняването на резултата и т.н. Всеки футболист има принос за успехите на отбора във всяка фаза на играта, всеки от тях има слаби представяния в даден мач или пък допуска индивидуални грешки, но без това не може. А, от друга страна Тевез струва доста пари за нашите стандарти във финансите. Иначе и аз бих бил доволен да го видя в отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power
Atom_Power(доколкото разбирам ти си гогоатома и това ти е новия ник или греша?), не е въпроса да избирам друг играч вместо Арбелоа- нещата с асистенциите си стоят по същия начин.

Головете на Каут в първия сезон са 14 ако се не лъжа, а не 18.

Да, гогоатома съм. Та за първият сезон - не ми харесаха само головете, а играта като цяло - изглеждаше борбен, и класен нападател, а сега е борбен полузащитник! :sarcastic: Но всички си го знаем Рафа. Та тогава Каут ми пълнеше сърето, с Белами играха добре в партньорство, с Пенънт също. Общо взето бе страотен. Та нали казвам - с идването на Торес нещо се пречупи, но мога ли да виня испанеца?

А защо не коментира нещо по теорията ми за асистенцията, защото леко не ми стана ясно къде греша? :)

 

Срещу Марсилия - Аз пък не мога да се съглася, че пасът беше с достатъчна сила, нали ти казвам, ако Джерард не се бе затичал към топката, защитник 100 на 100 щеше да я пресече. Нали виждаш защитника, идващ отзад? Та, моят запис е от LFC TV не знам кой е коментаторът там, за жалост. И той казва нещо от рода: "...The ball pulls behind him.. Does it matter?!...". И оттук следва въпросът: Дали Каут е знаел, че Джерард ще отправи такъв удар или просто това бе продукт на неговата "креативност" и оттук пак на въпроса с асистенциите? :)

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост FlaSk4o

Ooo, не съм чел дискусията за гола с/у Марсилия, но Каут тогава направи най-глупавото нещо във футбола, да подадеш на играч в посока обратна на движението му... Джерард направи 2 крачки назад, за да я ритне. Само изключителните му качества му помогнаха в тази ситуация...

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Гого, по отношение на гола- Джерард бе в движение и ако паса бе по- силен, то трябваше да убие скоростта за да обработи топката и очевидно нямаше да може да стреля от движение, каквато предполагам е била идеята на Каут. Самият той, както и Джерард нямаше как да знаят какво ще се случи при удара на последния- каквото и да си говорим, това си е случаен гол. Няма как да си представя, че който и да е футболист ще успее преднамерено да постигне такава траектория на удара, че да матира и защитата, и вратаря на противника по въпросния начин.

По отношение на асистенциите- мисля, че го изяснихме, че важни са головете и поради тази причина тези подавания са оценяват много по- високо, отколкто всеки друг пас, колкото и гениален да е, когато не завършва с гол. Това разбира се не омаловажава труда на футболиста, който го е осъществил, но в крайна сметка най- важни за статистиката в случая са тези действия, които водят до пряк и позитивен резултат. Единствения случай, в който статистиката е малко по- справедлива към всички участници в головата атака, за който аз се сещам, това е в хокея- там се записват асистенции на всички, участвували във въпросната голова атака. В много коментари на фенове за дадени мачове виждаме как се пеят "оди" за този, който е вкарал гола или головете, за този който е подал финалния пас или за този играч, който е постигнал "божествен" статут за въпросния клуб. Питам те тогава, къде в случая стои колективния дух на тази игра? Та нали преди въпросните герои на мача да извадят гения си на показ е трябвало съотборниците им да отнемат владеенето на топката от противника, да я изнесът в противниковата половина, та дори и тези, които не играят с топката в момента да притеснят противника дотолкова, че да не може той да концентрира защитните си усиля към футболистите, които застрашяват вратата му. Малко се отклоних от въпроса, но това си е истината, а и статистиката, както би трябвало да си виждал вече доста често, прави опити и в тази посока с пасовете като брои успешните такива. По качествен признак на този показетел, тя (статистиката) е все още далече от истината, защото голяма част от тези пасове може да са към вратаря или по ширината на игрището без да носят някакъв позитив за отбора и няма как да покажат броя на тези добри пасове, които не са се превърнали в гол само и единствено заради футболиста, който е трябвало да ги завърши, но все пак е нещо. А, и както вече ти казах, подобна информация би трябвало да има значение най- вече за треньора на отбора, а не толкова за нас зрителите. За мен при всеки гол има значение не само голмайстора и този, който му е подал паса преди това, а усилията и играта на целия отбор за да се стигне до успеха.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power
Гого, по отношение на гола- Джерард бе в движение и ако паса бе по- силен, то трябваше да убие скоростта за да обработи топката и очевидно нямаше да може да стреля от движение, каквато предполагам е била идеята на Каут. Самият той, както и Джерард нямаше как да знаят какво ще се случи при удара на последния- каквото и да си говорим, това си е случаен гол. Няма как да си представя, че който и да е футболист ще успее преднамерено да постигне такава траектория на удара, че да матира и защитата, и вратаря на противника по въпросния начин.

Еее Кике, каквото и да ме убеждаваш няма как да приема, че Каут е целил точно това да направи! гледайки още по-внимателно положението виждам как отначало Джерард да залитва, поради паса, нали въпросната асистенция, а футболист на Марсилия 1 секунда ако беше по-бърз икрай с гола. Та каквото и да казваш продължавам да мисля, че този пас е далеч от съвършенството, та даже не се доближава, както казваш ти - случаен гол. :) Вярно, че пасът ако беше по-силен това нямаше да се случи, но отново повтарям - Каут надали е знаел, че Джерард ще направи точно това; Всъщност често съм забелязвал взаимодействията м/у Каут и Джерард. В почти всички случаи Каут просто м уя пуска подобно на този пас - леко, земно. А когато Джерард се опитва да го изведе, обикновено става неразбирателство м/у двамата. Та, отново - Каут надали е знаел, че точно това ще направи Джерард и интересно как с един "некадърен" пас се стига до един брилянтен гол! :) Но мисля, че прекалено много внимание обърнахме на този гол.

 

По отношение на асистенциите- мисля, че го изяснихме, че важни са головете и поради тази причина тези подавания са оценяват много по- високо, отколкто всеки друг пас, колкото и гениален да е, когато не завършва с гол. Това разбира се не омаловажава труда на футболиста, който го е осъществил, но в крайна сметка най- важни за статистиката в случая са тези действия, които водят до пряк и позитивен резултат. Единствения случай, в който статистиката е малко по- справедлива към всички участници в головата атака, за който аз се сещам, това е в хокея- там се записват асистенции на всички, участвували във въпросната голова атака. В много коментари на фенове за дадени мачове виждаме как се пеят "оди" за този, който е вкарал гола или головете, за този който е подал финалния пас или за този играч, който е постигнал "божествен" статут за въпросния клуб. Питам те тогава, къде в случая стои колективния дух на тази игра? Та нали преди въпросните герои на мача да извадят гения си на показ е трябвало съотборниците им да отнемат владеенето на топката от противника, да я изнесът в противниковата половина, та дори и тези, които не играят с топката в момента да притеснят противника дотолкова, че да не може той да концентрира защитните си усиля към футболистите, които застрашяват вратата му. Малко се отклоних от въпроса, но това си е истината, а и статистиката, както би трябвало да си виждал вече доста често, прави опити и в тази посока с пасовете като брои успешните такива. По качествен признак на този показетел, тя (статистиката) е все още далече от истината, защото голяма част от тези пасове може да са към вратаря или по ширината на игрището без да носят някакъв позитив за отбора и няма как да покажат броя на тези добри пасове, които не са се превърнали в гол само и единствено заради футболиста, който е трябвало да ги завърши, но все пак е нещо. А, и както вече ти казах, подобна информация би трябвало да има значение най- вече за треньора на отбора, а не толкова за нас зрителите. За мен при всеки гол има значение не само голмайстора и този, който му е подал паса преди това, а усилията и играта на целия отбор за да се стигне до успеха.

Тук вече си прав. Статистиките не са наистина точни, поне колкото ни се иска. Аз ще ти дам един друг пример - отново с пасовете по ширина в м/у двамата защитници, та и вратаря и пасовете на Алонсо, които често са по-дълги от 40 метра, с прецизна точност. И защо двата вида пас трябва да носят еднаква "награда" за футболистите? И точно от тези статистики излиза, че Каут е супер полезен играч, нали. Освен това ако се вземе играта на Каут в защита и тази на Бербатов в защита( :sarcastic: ) Ще видим, че холандеца е много по-полезен в тази част от играта, а всъщност българина е в повечето статистики е пред Каут, което е странно, предвид, че имат горе-долу еднакъв брой голове/асистенции. Така че от статистиките може да се иска още много, засега те са в начален стадии, нещо като това, което го учим по логика 1-истина, 0-лъжа, та така стават нещата с пасове, асистенции, изобщо всичко. Наистина, дано в бъдеще се подобрят.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Гого, честит ти имен ден!

Не съм казал, че Каут е влезнал в ролята на Ванга, но се опита да да му подаде максимално удобна топка и след като финалния резултат е успешен, то значи е успял. Дали гола е случаен- можем само да гадаем какво щеше да се случи ако траекторията на удара не се беше получила по този начин, но в крайна сметка се получи гол и наистина е излишно да продължаваме да коментираме ситуацията.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power

Та, дори спорът да бе обширен и да не се оказах на 100% прав, това не променя факта, че всички сте опиянени от Каут и пеувеличавате играта и качествата му.Каут продължава да си води в анкетата за играч на мача с/у Нюкасъл, а кажете ми защо? Нима нямаше хора, които не са играли по-добре от него?

Link to comment
Сподели другаде

Гост El_Niño

Дирк Каут: Манчестър Юнайтед не е в най-добрата си форма

 

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/2009_19/images/00172133.jpg

 

Нападателят на Ливърпул - Дирк Каут, учудващо коментира, че Манчестър Юнайтед не се намира в най-добрата си форма в края на сезона.

 

"Червените дяволи" спечелиха последните си пет мача във Висшата лига на Англия и уверено изчакват края на сезона, когато отново ще триумфират като шампиони на страната.

 

"Юнайтед не се намира в най-добрата си форма в мачовете във Висшата лига. В същото време всички при нас са здрави. Завръщането на Стивън Джерард ще ни помогне много. Ние се борим до край. Разполагаме с много качествен състав и вярваме в крайния успех", заяви Дирк Каут.

 

Медиите в Англия пък определиха мениджъра на "червените" Рафаел Бенитес като "един от най-големите фенове на Манчестър Сити този уикенд". В неделя "небесносините" гостуват на своя градски съперник Манчестър Юнайтед. В събота Ливърпул ще срещне на Уест Хям в Лондон.

Link to comment
Сподели другаде

Гост alex59
Та, дори спорът да бе обширен и да не се оказах на 100% прав, това не променя факта, че всички сте опиянени от Каут и пеувеличавате играта и качествата му.Каут продължава да си води в анкетата за играч на мача с/у Нюкасъл, а кажете ми защо? Нима нямаше хора, които не са играли по-добре от него?

Има и такива , които не са опиянени от Каут . Неведнъж съм бил и критичен и саркастичен към него, но мисля , че този сезон за него е по-добър от предишния . За мен той е живия пример на максимата , че успехът е 10 процента талант и 90 пр. труд ! Но сме длъжни да уважаваме това , че дава всичко от себе си по най - достойния и най- мъжкия начин .

Link to comment
Сподели другаде

Гост Vince

И 100% труд да влага, Кристиано Роналдо няма да стане!

Уваженията эа труда си ги получава но нещата не опират само до труд и желание. Както каэваше Рони Колман, желаещи эа Мистър Олимпия мноэина, на турнира малцина. Та така и във футбола. Нещата ако бяха само до желание и труд всеки щеше да вэима по 120 хиляди на седмица. Но уви не са.

 

Уважавам труда на такива като Каут и Риера по фланговете, но предпочитам вместо тях такива като Роналдо и Робен, който вече са минали таэи фаэа с труденето и могат да предложат качеството което тим от ранга на Ливърпул эаслужава!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red knight
Уважавам труда на такива като Каут и Риера по фланговете, но предпочитам вместо тях такива като Роналдо и Робен, който вече са минали таэи фаэа с труденето и могат да предложат качеството което тим от ранга на Ливърпул эаслужава!

 

Най-искрено се надявам никога да не видя такъв боклук като Педалдо на Анфийлд! :doubledown:

 

Ливърпул е отбор за железни мъже,а не за курви и симуланти!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scarface

08 май 2009 15:06

Дирк Кайт не обвинява рефера Хоуърд Уеб за грешката в мача Манчестър Юнайтед - Тотнъм

 

 

Хоуърд Уеб не е най-популярният рефер в Англия, след като отсъди спорната дузпа, при победата на Манчестър Юнайтед с 5:2 срещу Тотнъм. Ако играчите на сър Алекс Фъргюсън се бяха препънали срещу „шпорите”, то Ливърпул можеше да съкрати преднината на „червените дяволи”. Холандският нападател Дирк Кайт заяви, че не може да обвинява рефера за грешката, въпреки че неговият тим пропусна шанса да оглави класирането в Премиършип.

 

„Играчите и реферите правят грешки във всеки мач, но това е част от играта. Трябва да се примирим с положението. Ако гледаме мача на дивана, тогава може да видим грешките. Но когато си на терена положението е съвсем различно . Ще видим как ще свърши сезона”, заяви Кайт пред „Setanta Sports”.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio
И 100% труд да влага, Кристиано Роналдо няма да стане!

Уваженията эа труда си ги получава но нещата не опират само до труд и желание. Както каэваше Рони Колман, желаещи эа Мистър Олимпия мноэина, на турнира малцина. Та така и във футбола. Нещата ако бяха само до желание и труд всеки щеше да вэима по 120 хиляди на седмица. Но уви не са.

 

Уважавам труда на такива като Каут и Риера по фланговете, но предпочитам вместо тях такива като Роналдо и Робен, който вече са минали таэи фаэа с труденето и могат да предложат качеството което тим от ранга на Ливърпул эаслужава!

 

Ако имаш впредвид португалския носител на това име, то може да се посърдиш на Улие и скаутите му за това, че не играе при нас, защото те решават, че е прекалено млад за да дойде в Ливърпул. С това не изразявам лично мнение дали съжалявам за този факт, но голата истина е, че е имало голяма вероятност да заиграе при нас преди да иде в МЮ.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power

Щяхме да го научим на повече ред. В Манчестър от лапенце го оставиха да се лакоми колкото иска и се вижда резултата сега.

Link to comment
Сподели другаде

Гост pehotineca
Щяхме да го научим на повече ред. В Манчестър от лапенце го оставиха да се лакоми колкото иска и се вижда резултата сега.

 

Манчо си ги оставят да се "лакомят" и резултата се вижда...Ние да си ги държим дисциплинирано и да гледаме отстрани..

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
Щяхме да го научим на повече ред. В Манчестър от лапенце го оставиха да се лакоми колкото иска и се вижда резултата сега.

 

Е вижда се резултата, мазния циганин вкара 40 гола миналия сезон и тоя пак ще ги направи шампиони.Затова дъвката не си даде стария анус на Калдерон, защото беше пътник без мангалеско.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Ivaka

Рафа Бенитес иска да задържи Дирк Кайт

 

 

Мениджърът на Ливърпул Рафаел Бенитес иска да задържи нападателя на тима Дирк Кайт, съобщава пресата на Острова. Както е известно, холандският национал е един от най-важните футболисти на "червените" през този сезон. Той все по често излиза титуляр в последните мачове и има записани 14 гола през този сезон за Ливърпул.

 

"Господин Дюрасел е добро описание за него, защото той винаги е в движениа на терена, винаги действа. Дирк наистина свърши много работа досега и вкара доста голове, което е много добре. Мога да го използвам по толкова много различни начини. Това до голяма степен гарантира, че той ще е в титулярния състав. Хората могат да видят колко важен е той за нас през тази година", заяви Бенитес.

 

 

Господин Дюрасел :lol2:

Link to comment
Сподели другаде

Гост StevenGerrard

Бенитес: Каут е Мистър Дурасел :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: олеле майко ...

 

Вто, 2009-05-12 13:59

 

Рафаел Бенитес вероятно ще се раздели с поне половин дузина футболисти през лятото, но със сигурност сред тях няма да е любнимецът му Дирк Каут, за когото испанецът се изказа ласкаво пред "Дейли Телеграф".

 

"Можете да го наричате Мистър Дурасел заради неизчерпаемата му енергия и начина, по който подхожда към всеки мач" - заяви рафа.

 

"Дирк може да бъде използван на толкова много постове, че на практика винаги има гарантирано титулярно място ' - добави специалистът.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост StevenGerrard

Каут: Можем да стане шампион догодина

Пет, 2009-05-15 16:41

Нападателят на Ливърпул Дирк Каут изрази надежда, че тимът ще успее да се пребори за титлата в Англия през следващия сезон.

 

През настоящия мърсисайдци дълго време бяха окупирали върха, но след поредица от издънки предоставиха лидерството на Манчестър Юнайтед, който е 99,99 % шампион за трета поредна година.

 

Както е известно, в оставащите два кръга "червените дяволи" се нуждаят от само една точка, за да ликуват.

 

"Ливърпул може да се гордее с начина, по който се представи през този сезон. Победихме най-големите отбори Юнайтед и Челси - по два пъти всеки един във Висшата лига. Записахме обаче твърде много равенства у дома. Имаме какво да научим, тъй като сме млад отбор", коментира Каут.

 

"Имаме силното чувство, че ще направим прогрес и ще сме готови за голямата цел през следващия сезон. Сега сме с по-голям опит и най-важното - играчите имат дългосрочни договори и ще останат тук", допълни холандецът.

Link to comment
Сподели другаде

Гост El_Niño

Кайт: Следващия сезон титлата е на „Анфийлд”

 

http://www.novsport.com/content/pics/105510.jpg

 

Холандският нападател на Ливърпул Дирк Кайт изрази увереност, че той и неговите съотборници ще се преборят за титлата във Висшата лига през следващия сезон. „Червените” все още имат минимален шанс да настигнат лидера Манчестър Юнайтед 2 кръга преди края на сезона, но „червените дяволи” се нуждаят от само 1 точка в последните си два мача и едва ли ще изпуснат третата си поредна титла.

 

Все пак холандският национал е доволен от представянето на Ливърпул в сезон 2008-2009, въпреки, че отборът ще завърши сезона без спечелен трофей. Кайт обаче е оптимист за следващия сезон.

 

„Отборът може да се гордее със себе си. Представихме се изключително силно през този сезон и можем да го завършим с високо вдигната глава. Победихме Манчестър Юнайтед и Челси по два пъти и единствено равенствата ни у дома ще костват титлата. Все пак трябва да се поучим от тях, защото сме млад отбор с голямо бъдеще”, заяви Кайт пред „Дейли Мирър”.

 

„Представянето ни през тази година ни дава силна вяра, че догодина ще сме още по-силни и ще постигнем много успехи. Прогресът в Ливърпул е на лице, просто ни трябва време. Ще станем още по-опитни и ще можем да постигнем нещо голямо. Вярвам, че Ливърпул ще стане шампион следващия сезон и титлата ще е на „Анфийлд”, завърши холандецът.

Link to comment
Сподели другаде

Гост child-in-time

Изключително полезен играч.Може да не е сред най-техничните, но той върши много работа на отбора. През този сезон се утвърди като ключов съзтезател :doubleup:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...