Jump to content

Дирк Каут


Гост Scarface

Препоръчан пост

Гост gioganotti
Не мога да се сдържа просто. Не знам дали разбирам от футбол или не, ама за Каут не давам да се каже лошо. Този играч може и да не стане легенда както момчето по-горе си коментира, ама ни е най-верният играч (чужденец поне). Никога не мрънка, независимо кога го пускат или на какъв пост - играе със сърце. Не е Суарез, не е Меси ама си Каут - червен до мозъка на костите. В днешно време трудно се намират толкова отдадени играчи. Иначе когато го взехме преди години, Каут си беше топ звезда в Холандия, смея да твърдя, че тогава си беше от ранга на Суарез миналата година.

 

Много точно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост N7Hristov

Каут Е легенда. Поне за мен. НО , ако играе както играеше до преди последните 3 мача и е във вреда на отбора ще е по-добре да търси заместник. Не казвам, че го искам, или че му е време, но във големия футбол няма място за сантименталности. Какво е направил, как го е направил няма значение, щом вече не го прави...

Link to comment
Сподели другаде

Гост Tseko_1892

Отбор без личности като Кара, Дирк и Пепе се превръща в сбирщина от талантливи футбалери. Посочвам тримата, защото постоянно се оспорват техните качества.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica
Отбор без личности като Кара, Дирк и Пепе се превръща в сбирщина от талантливи футбалери.

 

А отбор с тези тримата се превръща в отбор, който не може да спечели нищо, защото те (с изключение на Рейна на моменти) пречат на играчи като Джерард и ... преди Торес, в момента Суарес.

 

П.П. Колко купи има Каут откакто е в Луивърпул?

 

П.П.2. Дано това се промени след 22 дни.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Asen.nikolov
А отбор с тези тримата се превръща в отбор, който не може да спечели нищо, защото те (с изключение на Рейна на моменти) пречат на играчи като Джерард и ... преди Торес, в момента Суарес.

 

П.П. Колко купи има Каут откакто е в Луивърпул?

 

П.П.2. Дано това се промени след 22 дни.

Не мисля,че Койт е причината да нямаме титли .... :sarcastic: Момчето е дърводелец (само не ме наказвайте и затова) дава всичко от себе си,но уви няма нужната класа ! (поне според мен)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Saturation
П.П. Колко купи има Каут откакто е в Луивърпул?

 

П.П.2. Дано това се промени след 22 дни.

 

задаваш въпросите на дейв мадок от мирър като гледам. по тая линия да припомня, че емлин хюз, с кого дирк бе сравняван по "суша" на купи, печели лигата през 1973 и след това се превръща в първия капитан, вдигнал КЕШ. знам, ше речете, че не са особено уместни такива сравнения, но тъй като не пестите адекватните въпроси, тва е съответния (ми) отговор.

 

а и якото за мен в случая е, че даже да не е печелил титли с отбора, дирк си ни остава верен. да, мнозина биха предпочели хорес или машчерано и алонсо да имаха същата отдаденост. мнозина ще кажат, че изброените току-що футболисти са имали повече качества за реализация, а за дирк ливърпул е едва ли не върха. само че не смятат така от интер например. в общи линии доста приказки за нищо. фактите са налице - ливърпул е без трофей вече 6та година, много имена дойдоха и си тръгнаха, но дирк играе за нас и определено е набрал запомнящи се моменти на сметката си. доста пъти ни е измъквал и е бил голямата работа, даже и без да притежава кой знае каквите техники и умели докосвания. като се замислям за него, се сещам за яките моменти, а не толкова за люховете му.

 

п.п. ама много се тъпче по занаята на дърводелеца из спортно-насочената метафорика xD

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica
задаваш въпросите на дейв мадок от мирър като гледам. по тая линия да припомня, че емлин хюз, с кого дирк бе сравняван по "суша" на купи, печели лигата през 1973 и след това се превръща в първия капитан, вдигнал КЕШ.

 

Не че нещо, ама Хюз е бил на 26 през 73-та и предимно резерва до 2-3 години преди това, а Каут е "основен" играч през последните почти 6 години и много хора не биха го заменили. Е, аз определено бих заменил посредствеността за нещо по-добро. Всеки отказ посредствеността да бъде заменена води до посредственост.

 

за дирк ливърпул е едва ли не върха. само че не смятат така от интер например.

 

Виж кой от Интер го искаше например. После виж какви бяха резултатите на например въпросния човек с Интер. Отговори си на въпроса докъде този човек докара Интер, който 6 месеца по-рано беше спечелил всички купи и титли. Точно от теб не съм очаквал такова повърхностно съждение.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Saturation

предполагам за рафа иде реч. съвсем не смятам, че желанието му да иска каут в отбора има общо с обстоятелствата около представянето им през идния сезон. факт е, че лятото интер са искали дирк. по нататък е история. та в тоя ред на мисли не бягаш далеч от етикета "повърхностно съждение" и ти.

 

и не знам защо се дели каут от отбора по постижения. явно се цели да се каже, че сред основните играчи от последните години той изгежда най-посредствен и съответно най-слабо допринесъл за отбора. нещо като основния играч с основна вина да сме без титли. което е абсурдно, но упорито се твърди. а че каут е посредствен си е твое определение. не е най-богатият играч откъм футболни умения и все пак е бил полезен немалко пъти, което за мен не се класира като посредственост. добавям и лоялността, която може да не е футболно качество, но е изключителен мотиватор.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Fowler23

пожелавам на играчи като Хендерсън, Адам и Керъл да поемат от Каути именно това... в най-закучилият се момент да решават мачове!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica
пожелавам на играчи като Хендерсън, Адам и Керъл да поемат от Каути именно това... в най-закучилият се момент да решават мачове!

 

Изгледай пак последния мач. Виж как първо Керъл остави Каут в много добра позиция още в 3-тата минута, после 3-4 минути преди гола го изведе и сам срещу вратаря. Две чисти положения, които са задължителни за нападател от класа. И накрая виж кой изработи първия гол и кой го вкара. Само не съм сигурен дали момента беше закучен или Каут закучи мача с пропуските си.

Link to comment
Сподели другаде

Гост orenda

Stojkica, кога ще дойдеш да разцъкаме някое мачле? ;)

 

Иначе по темата: Каут е доказал, че е част от семейството на Ливърпул. На мен това ми стига, за да го подкрепям винаги.

Link to comment
Сподели другаде

Гост der Bomber

За мен Каут не можа да се реализира, защото беше тикан на крилото една камара години. Като нападател би бил 430 пъти по-полезен. Чувството му за пласиране на ръба на засадата и точния удар го правят страхотен нападател.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tryssardi
За мен Каут не можа да се реализира, защото беше тикан на крилото една камара години. Като нападател би бил 430 пъти по-полезен. Чувството му за пласиране на ръба на засадата и точния удар го правят страхотен нападател.

Може и така да е било преди но както каза един колега по на горе сега изпуска елементарни положения който са му сервирани на готово сещам се за 10ти в последните мачове. И някой колеги дето пишат че трябвало да сме му благодарни че бил решил някой мачове, е да може и да решил някой мачове но със сигурност с некадърните си изпълнения е пропуснал да реши 3пъти повече мачове като само тоя сезон има поне 3-4 такива мача

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio
Изгледай пак последния мач. Виж как първо Керъл остави Каут в много добра позиция още в 3-тата минута, после 3-4 минути преди гола го изведе и сам срещу вратаря. Две чисти положения, които са задължителни за нападател от класа. И накрая виж кой изработи първия гол и кой го вкара. Само не съм сигурен дали момента беше закучен или Каут закучи мача с пропуските си.

Интересно на каква база тогава ни убеждаваше, че Каръл ще заиграе добре / без Суарес/? Поемане на топката ли, спиране ли, дрибъл ли, отиграни положения ли? И след като Карагър, Каут и Рейна пречат на играчи като Джерард да печелят трофеи, то с какво им помагат в това отношение такива като Адам, Даунинг, Хендерсън и Каръл?

Link to comment
Сподели другаде

Гост tryssardi
Интересно на каква база тогава ни убеждаваше, че Каръл ще заиграе добре / без Суарес/? Поемане на топката ли, спиране ли, дрибъл ли, отиграни положения ли? И след като Карагър, Каут и Рейна пречат на играчи като Джерард да печелят трофеи, то с какво им помагат в това отношение такива като Адам, Даунинг, Хендерсън и Каръл?

като изключим Рейна защото е много добър вратар то -Адам, Даунинг, Хендерсън и Каръл могат да помогнат най-малко с това е за разлика от с Каут то при тях не е проверено и доказано че не става :doubledown:

Link to comment
Сподели другаде

Гост SuperSizee

Не мога да разбера, защо даден играч не се гледа индивидуално и след това отбора. Няма слаби играчи в лигата, просто не се използват пълноценно по някой път и това води до слабите мачове.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica
Интересно на каква база тогава ни убеждаваше, че Каръл ще заиграе добре / без Суарес/? Поемане на топката ли, спиране ли, дрибъл ли, отиграни положения ли? И след като Карагър, Каут и Рейна пречат на играчи като Джерард да печелят трофеи, то с какво им помагат в това отношение такива като Адам, Даунинг, Хендерсън и Каръл?

 

Имах певдвид, че не Карол, а целият отбор ще заиграе по-добре без Суарес. Ако погледнеш последните 9 мача, резултатността чувствително се повиши. Надявам се почивката да се е отрази на Суарес положително, защото последните му мачове бяха трагични и Суарес да се впише в цялостното развитие на отбора в атака, а не отборът да се върне към предишните нива на реализирани голове.

 

с какво им помагат в това отношение такива като Адам, Даунинг, Хендерсън и Каръл?

 

Към момента с нищо - факт. Но след като на онези тримата им дадохме 5-6 сезона и им се нагледахме на посредствеността, то не виждам нищо лошо и другите четири да получат шанс поне 2-3 години. Особено Хендо и Карол. Т.е. няма да е зле да се замени нещо, което доказано не работи с нещо, което е възможно да заработи.

 

Колкото до това колко е полезен Каут като нападател - обнадеждаващ първи сезон с 12 гола за първенство и трагичен втори сезон с 3 гола за първнество, 2 от които от дузпи. Към момента представянето на Карол е по-добро от представянето на Каут през втория му сезон, а и има още 15 мача. Не знам защо Каут не отнасяше толкова критики, колкото Карол в момента, въпреки, че тогава беше в далеч по-трагична форма.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio
...Към момента с нищо - факт. Но след като на онези тримата им дадохме 5-6 сезона и им се нагледахме на посредствеността, то не виждам нищо лошо и другите четири да получат шанс поне 2-3 години. Особено Хендо и Карол. Т.е. няма да е зле да се замени нещо, което доказано не работи с нещо, което е възможно да заработи....

Не е въпроса колко години са дадени на конкретен футболист. Дори да приема вижданията ти за Каут, то ми е интересно, защо логиката ти на разсъждение не е в посока на желание за по- качествени футболисти? Както разбирам вижданията ти, то излиза, че просто искаш някой да замени конкретен човек, който не харесваш и да чакаш да видиш дали няма да се представи по- добре от "твоя" човек. Според моите виждания Хендерсен не показва характер и каквито и качества да има, то мен не ме задоволява. Въпреки това го критикувам доста по- рядко отколкото бих си позволил. За Керъл достатъчно сме коментирали и докато не видя качествена промяна в играта му, която да е гарнирана с постоянство, то не бих се зарадвал, че е направил два прилични мача. Що се отнася до Адам и Даунинг / за Стюърт съм си казал мнението тук още преди да имаме идея да го привлечем/, то в най- добрия случай бих се задоволил с евентуален техен статут на резерви в отбора. Ако трябва да бъда краен спрямо тях, то щях да кажа, че ако зависеше от мен, то никога нямаше да играят за Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica
Не е въпроса колко години са дадени на конкретен футболист. Дори да приема вижданията ти за Каут, то ми е интересно, защо логиката ти на разсъждение не е в посока на желание за по- качествени футболисти? Както разбирам вижданията ти, то излиза, че просто искаш някой да замени конкретен човек, който не харесваш и да чакаш да видиш дали няма да се представи по- добре от "твоя" човек. Според моите виждания Хендерсен не показва характер и каквито и качества да има, то мен не ме задоволява. Въпреки това го критикувам доста по- рядко отколкото бих си позволил. За Керъл достатъчно сме коментирали и докато не видя качествена промяна в играта му, която да е гарнирана с постоянство, то не бих се зарадвал, че е направил два прилични мача. Що се отнася до Адам и Даунинг / за Стюърт съм си казал мнението тук още преди да имаме идея да го привлечем/, то в най- добрия случай бих се задоволил с евентуален техен статут на резерви в отбора. Ако трябва да бъда краен спрямо тях, то щях да кажа, че ако зависеше от мен, то никога нямаше да играят за Ливърпул.

 

Карол е няколко класи над Каут и определено е нападател от който отборът има нужда и това ще се види в дъгосрочен план - след този и още 1-2 сезона. Особено в мачовете срещу отбори, които се затварят в глуха защита и са най-проблемни през последните години. Все още не сме виждали Джерард, Суарес и Карол заедно на игрището като титуляри. Аз лично искам да ги видя тримата заедно на терена с Белами в някой от следващите мачове, примерно този на Уембли след 3 седмици.

 

За Адам и Даунинг ще говорим след като мине поне един пълен сезон. След мача с Манго другата седмица стават точно 6 месеца откакто е започнало първенството, така че оттук нататък е момента, в който би трябвало да започне да се вижда повече от лицето на този отбор. Ще видим каква ще е тенденцията до края на сезона и тогава ще коментираме пак. Иначе конкретно тези двамата за резерви стават, отделен въпрос е, че на Даунинг цената беше прекалено надута.

 

Само за Хендерсън не съм съгласен към момента, но има вероятност да се окажеш прав в дългосрочна перспектива (след този и ще 2-3 сезона).

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio
Карол е няколко класи над Каут и определено е нападател от който отборът има нужда и това ще се види в дъгосрочен план - след този и още 1-2 сезона. Особено в мачовете срещу отбори, които се затварят в глуха защита и са най-проблемни през последните години. Все още не сме виждали Джерард, Суарес и Карол заедно на игрището като титуляри. Аз лично искам да ги видя тримата заедно на терена с Белами в някой от следващите мачове, примерно този на Уембли след 3 седмици.

 

За Адам и Даунинг ще говорим след като мине поне един пълен сезон. След мача с Манго другата седмица стават точно 6 месеца откакто е започнало първенството, така че оттук нататък е момента, в който би трябвало да започне да се вижда повече от лицето на този отбор. Ще видим каква ще е тенденцията до края на сезона и тогава ще коментираме пак. Иначе конкретно тези двамата за резерви стават, отделен въпрос е, че на Даунинг цената беше прекалено надута.

 

Само за Хендерсън не съм съгласен към момента, но има вероятност да се окажеш прав в дългосрочна перспектива (след този и ще 2-3 сезона).

Само дето коментираш мнението ми за въпросните играчи, а не основния въпрос, който ти поставих. Иначе Керъл има още доста фурни хляб да изяде докато постигне някои характеристики на холандеца. Да не говорим, че сравнението между двамата е доста неуместно. Когато се случи Анди да поиграе няколко сезона на десния фланг, то може да си помислим да правим сравнения между него и Дирк.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scarface
Карол е няколко класи над Каут и определено е нападател от който отборът има нужда и това ще се види в дъгосрочен план - след този и още 1-2 сезона.

Не казвай на никой друг - ще ти се смеят. Как може да изпишеш такава глупост - Керъл е хванат вече , ясно е че там го "изядохме" на дебело.Кайт не е кой знае какъв "магьосник, но да кажеш че високият ни анпадател е по-добър от него са пълни глупости - дай аргументи ???

Link to comment
Сподели другаде

Гост The Anfield 1892
Имах певдвид, че не Карол, а целият отбор ще заиграе по-добре без Суарес. Ако погледнеш последните 9 мача, резултатността чувствително се повиши. Надявам се почивката да се е отрази на Суарес положително, защото последните му мачове бяха трагични и Суарес да се впише в цялостното развитие на отбора в атака, а не отборът да се върне към предишните нива на реализирани голове.

 

И аз съм на това мнение атаката ни заработи много добре без него освен това играем като истински отбор преди това всички подаваха главно на Суарес и разчитаха почти и само на Луис да измисли нещо по този начин отбора стана много по предвидим сега атаката на отбора с Балами,Керъл и Каут е много по завършена ефективността се повиши дано отборът продължи да играе така въпреки че някой ще трябва да е резерва на уруса.

Link to comment
Сподели другаде

Гост rounder

Е той аргументите си ги е дал защо смята Керъл за по-добър нападател от Каут.Той смята,че Каут за централен нападател не става,което горе долу си е очевидно,поне в Ливърпул.От друга страна Керъл също не е доказал особено много,ама тепърва ще има шанса си да покаже.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Kimi

Керъл бил няколко класи над Каут-и в кои точно аспекти от играта го превъзходжа,ако смея да запитам?Холандецът има гол на финал на ШЛ и хеттрик срещу Юнайтед,плюс още немалко решаващи голове-мисля,че не е зле за посредствен играч.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Липсата на Суарес помогна да се види ясно едно основно нещо- проблемите са най- вече в средата на терена, а не в атаката.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...